Přehled zpráv – RusVesna 3.10.2018

dollar_gorit_01; Vláda Ruské federace připravuje projekt dedolarizace. Vláda Ruska v nejbližší době plánuje zahájení realizace procesu dedolarizaci ekonomiky.

2; V Kremlu reagovali na výhrůžky USA ohledně ruských raket. Stálá zástupkyně USA při NATO informovala, že Washington zvažuje možnost likvidovat rakety vyvíjené Ruskem. Peskov prohlásil, že prohlášením stálých zástupců při mezinárodních organizacích není třeba věnovat velkou pozornost, když je mnoho nejasností i na podstatně vyšších úrovních.

3; Kyjev přišel na to, co dělat s Krymem, ale Rusko Ukrajinu zesměšnilo. Ukrajinské úřady jsou přesvědčené, že Krym je vojenská základna Ruska a že je tam infrastruktura pro jaderné zbraně.

4; Jih Sýrie je velmi složitý úkol pro Ruskou armádu. Podrobnosti jsou uvedeny v nové reportáži ze Sýrie.

5; Pušilin informoval o prvořadém úkolu Doněcké republiky. Denis Pušilin v odpovědi na otázku o integraci ekonomik Doněcké republiky a Ruska zmínil prvořadý úkol Republiky: Prozatím probíhají kontakty na úrovni vzdělávání, zdravotnictví, sportu a kultury. V nejbližší době má být intenzivní spolupráce rozšířena i na praktickou sféru byznysu.

6; Rusko vládne energetice. Byl zveřejněn text na téma budování potrubí z Íránu. V těchto dnech proběhla bez většího zájmu médií událost, která má pro globální ekonomiku skutečně epochální význam.

7; Skutečný vládce Ukrajiny žije v úplně jiné zemi. Ukrajina má vládce daleko většího formátu než je nynější prezident Petr Porošenko.

8; Kyjev se nedokáže zbavit okovů MMF. Západní establishment musel chytit na svůj háček další věřitele, aby z nich pak udělal svá rukojmí.

9; Sankce proti Rusku způsobí velké škody Spojeným státům. Je pravděpodobné, že podnikatelé začnou obcházet omezení stanovená Washingtonem a v konečném výsledku se tato omezení stanou bezzubými.

10; Herec Pašinin bojující za ukrajinskou armádu pohrozil SBU sebevraždou. Prozradil, že po telefonu říkal obludné věci.

11; Na Ukrajině byla nalezena „vnoučata dědečka Hitlera“. Fotbaloví fanoušci pobíhají v tričkách s Hitlerovým portrétem a nápisem v ruštině „Můj děda byl rakouský malíř“. Oficiálně však na Ukrajině žádný fašismus není.

12; Rusko mění Idlíb. 10 tisíc teroristů, stovky kusů obrněné techniky a dělostřelectva zahajují ústup, prozradil armádní zdroj.

13; Stálá představitelka USA při NATO vysvětlila svá slova o připravenosti zlikvidovat ruské rakety. Nemluvila jsem o preventivních úderech, ale k donucení Ruska plnit Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

14; Ruské ministerstvo obrany ukázalo záběry z dodání S-300 do Sýrie, Na záběrech je vidět proces vykládky komplexů z vojenského dopravního letounu An-124 Ruslan v noční době.

15; Delegace z Norska, která byla na Krymu na šestidenní návštěvě, označila poloostrov za součást Ruska.

16; Ztráta času. Americký tisk je šokován neužitečností superdrahé stíhačky F-35. Velká ztráta času a trik na sebezviditelnění. V tomto duchu reaguje americký tisk na „pýchu“ amerického vojenského letectva.

17; Začnou jatka. Prezidentská kandidátka na Ukrajině dává obyvatelům Donbasu dva dny na to, aby uprchli. Pokud tak neučiní, vyhrožuje Inna Bogoslovskaja městům Doněcké a Luganské republiky jatkami.

18; Ukrajinci Toulouse ve Francii odhalili pomník Anny Ruské. Historická postava Anna Jaroslavna se stala předmětem závisti a sporů ze strany ukrajinských historiků.

19; USA: Čína rozvrátila náš obranný průmysl. Píše o tom americký list Foreign Policy s odvoláním na Trumpovu administrativu.

20; Do kampaně k referendu o nadřazenosti národní legislativy nad mezinárodní zapojili ve Švýcarsku Putina, Trumpa i Erdogana.

21; Erupce sopky začala v Indonésii po zemětřesení a tsunami. Ostrov Sulawesi se ještě nestačil vzpamatovat ani z předchozího řádění živlu.

22; Putin přikázal nalézt peníze na změny v důchodech. Prezident Vladimir Putin nařídil vládě, aby nalezla prostředky na realizaci změn v rámci penzijní reformy.

23; Trumpovi poslali dopis s jeden. Protijed proti ricinu neexistuje. Dostane-li se ricin do krve nebo do trávicí soustavy, smrt nastává během dvou až tří dnů.

24; Štáb okupantů informuje o svých ztrátách v Donbasu. Za uplynulých 24 hodin je hlášen jeden mrtvý a několik raněných.

25; Bojíme se vyjít z domu. Nedaleko ukrajinského Žitomiru pustili z psychiatrické léčebny vrahy a násilníky. Oni teď chodí po ulicích, kde si hrají děti. Jak tohle může skončit, když takový člověk zabil třeba vlastní mámu nebo otce a dnes je na svobodě, zlobí se zdravotní sestry.

26; Pilot vrtulníku, který havaroval před čtyřmi dny, byl nalezen živý v jakutském sněhu. Skupinu záchranářů na sněžných skútrech na místo dopadu vrtulníku dovedl chovatel sobů disponující dokonalou znalostí krajiny a terénu.

27; Ukrajina dostala velkou dodávku smrtících zbraní z USA, tvrdí zdroj. Odesílatelem nákladu byla americká vojenská základna situovaná ve státě New York.

28; Putin navrhl zmírnění trestů za lajky a sdílení na internetu. Prezident Ruska předložil do Státní dumy balík změn, který změkčuje článek Trestního zákoníku o extremismu.

29; Bok po boku. Rusko a Čína musí společně zlikvidovat Islámský stát. Už v nejbližší době se mohou Číňané stát hlavními spojenci Ruska v boji proti terorismu.

30; Běhal, aby přežil. Spal po deseti minutých. Byly zveřejněny podrobnosti o záchraně pilota vrtulníku, který havaroval v Jakutsku. V současné době hodnotí lékaři zdravotní stav jednatřicetiletého muže jako uspokojivý.

31; Miliardářů v Rusku přibylo díky byznysu s alkoholem. Počet ruských miliardářů vzrostl. Nováčkem ve „zlatém seznamu“ se stal zakladatel sítě trhů s alkoholem „Krasnoje i Beloje“.

32; V doněcké armádě promluvili o „mimozemských laserech“, které oslepují ukrajinské vojáky. O laserových zbraních mluvil seržant Oleg Romaňuk známý konzumací alkoholických nápojů včetně lihovin neznámého původu s obsahem metylalkoholu. Nechť se tedy nediví, že má problémy se zrakem…

33; V Doněcké republice byla změněna lhůta pro registraci palných zbraní. Policejní orgány Republiky připomínají občanům pravidla držení registrovaných zbraní a munice.

34; Starostu města polili krví za dodávku štěrku pro stavbu Krymského mostu. Starosta také prohlásil, že neznámí pachatelé vyvezli do lesa a zbili poslance místní městské rady.

35; Ruská vláda slibuje, že zachová účty vedené v dolarech. Vláda nemá v úmyslu rušit dolarové účty nebo zakazovat jejich zakládání a vedení v Rusku.

36; V SBU odpověděli na hysterii herce Pašinina, který zabíjel obyvatele Donbasu. Připomeňme, že herec překvalifikovaný na karatele prohlásil, že „ti hajzlové“ odposlouchávají jeho telefon a nezastaví se před ničím.

37; Ve společnosti Hyperloop ukázali první pasažérskou kapsli. Záměrem inženýrů projektu se kapsle Hyperloop budou pohybovat rychlostí více než 1.200 km/h v podtlakových tubusech.

38; Putin: Za růst cen ropy může Trump. Putin zdůraznil, že nynější růst cen ropy je spojen s vnějšími politickými faktory.

39; Ukrajinský ministr obrany se chtěl vecpat na setkání ministrů zemí NATO, ale nepustili ho tam. Hlavně, že moje žádost nezůstala bez odpovědi, utěšují se na Ukrajině.

40; Kominternovo je v hledáčku ukrajinské armády. Do válkou sužované obce jezdili i pozorovatelé mise OBSE, ale na místo ostřelování se neodvážili.

41; Putin: Severní proud – 2 bude realizován. Projekt „Severní proud – 2“ bude jednoznačně realizován. Získaných povolení je v tuto chvíli už dostatek.

42; Porošenkovi se vysmáli za text o „popularitě“ ukrajinského jazyka. V žebříčku nejpoužívanějších jazyků v Evropě zveřejněném Radou Evropy je ukrajinština na osmém místě. Ruštinu na prvním místě ale nezmínil. Na druhém místě je němčina, na třetím Francouzština a na čtvrtém angličtina. Šestá italština, sedmá španělština. Na devátém místě hned za Ukrajinštinou je polština. Čeština je na patnáctém místě.

43; Na internetu se vysmáli dojmu kapitána ukrajinského obrněného člunu, že jeho plavidlo je pro ruské pohraničníky neviditelné. „Pohraničníci si nejspíš nejdřív mysleli, že tam plave nějaká hromada hoven…“, nešetří uživatelé sociálních sítí nebohého kapitána.

44; Putin označil prohlášení o vměšování Ruska do amerických voleb za tmářství. Přeji si, aby toto ostudné tmářství spojené s jakýmsi domnělým vměšováním Ruska do jakési předvolební kampaně v USA skončilo.

45; Hrozí invaze! Rusko stahuje vojska na hranici s Ukrajinou, panikaří Kyjev. Rusko údajně rozmisťuje dodatečné vojenské síly kolem ukrajinských hranic.

46; Ruský viceadmirál se vysmál ukrajinskému „neviditelnému“ člunu. Že si ukrajinský námořník nevšiml, že je pozorován, ještě neznamená, že jej neviděli, prohlásil lakonicky Pjotr Svjatašov.

47; Poslanec za Radikální stranu Igor Mosijčuk byl naléhavě dopraven do nemocnice s krvácením do žaludku.

48; NATO je znepokojeno situací v Azovském moři, říká Stoltenberg. Situaci projednáváme s Ukrajinou.

49; Je to prostě špinavec, řekl Putin o Skripalovi. Vladimir Putin označil bývalého důstojníka Správy zahraniční rozvědky Sergeje Skripala za špinavce a vlastizrádce.

50; Ukrajinský poslanec unesl podnikatele, sebral mu cadillac a požadoval od něj milion. Poslanec a tři jeho spolupachatelé si vyčíhali podnikatele na parkovišti.

51; Fake News: V Afghánistánu na letišti v Džalálabádu byl po půlnoci sestřelen letoun C-130J Super Hercules amerického letectva. Jedenáct osob přišlo o život. Média odvolávající se na CBS News informují, že Tálibové na sebe vzali odpovědnost za sestřelené letadlo. Ve skutečnosti se událost odehrála v roce 2015 a vyšetřování podíl islamistů na havárii nepotvrdilo. Jak se zpráva dostala dnes do oběhu, není jasné.

52; Nebetyčná ostuda. Uprchlý novinář Arkadij Babčenko žebrá o peníze na jídlo. Reakce jsou drsné: Chtělo by to získat nějakou novu práci. Potřebuje nějaký nový atentát na svou osobu, jinak zemře hlady, vysmál se Babčenkovi známý vojenský dopisovatel Alexandr Koc.

53; V NASA odpověděli na prohlášení Roskosmosu o otvoru v kosmické lodi Sojuz. NASA a Roskosmos pokračují ve vyšetřování příčiny objevení otvoru a úniku vzduchu.

54; USA vypověděly smlouvu o přátelství s Íránem. Írán využívá Mezinárodní soud OSN k politickým a propagandistickým cílům, rozhořčuje se státní tajemník USA:

55; Putin podepsal zákon o zvýšení důchodového věku.

56; Ve Státním departmentu komentovali prohlášení amerického ministra o námořní blokádě Ruska. Nedávno ministr Ryan Zinke prohlásil, že USA v případě nutnosti dokáží zorganizovat námořní blokádu Ruské federace. V prohlášení Státního departmentu se ujišťuje, že Spojené státy jsou pevně přesvědčeny, že námořní cesty po celém světě mají zůstat otevřené pro svobodný obchod.

57; Lavrov: Rusko a Maďarsko jsou znepokojeny snahou Kyjeva o ukrajinizaci. Rusko a Maďarsko jsou znepokojeny politikou oficiálního Kyjeva zaměřenou na ukrajinizaci vzdělání a potlačování práv národnostních menšin.

58; Putin vyměnil gubernátora Petrohradu. Poltavčenko vedl region od roku 2011.

59; Na internetu se vysmáli přihlouplému tanečku britské premiérky při příchodu k řečnickému pultu. Uživatelé Twitteru se vysmály novému tanci britské premiérky Theresy May.

60; SBU odhalila mnohamilionovou krádež peněz na Záporožské jaderné elektrárně. Vyšetřování případu pokračuje.

61; Nedaleko města Kostroma havaroval vrtulník. Na místo události vyjely jednotky Soligaličské hasičské a záchranné jednotky Kostromské oblasti.

62; Pašinin bojoval tak měsíc či dva, řekl o herci-karateli jeho bývalý velitel batalionu. Teď už více než rok je pouhou součástí informační kampaně proti Rusku.

63; Ostřelovač Luganské republiky zlikvidoval ozbrojence Ajdaru. 2. října v okolí obce Krymskoje v Luganské oblasti byl kulkou ostřelovače zlikvidován ozbrojenec trestního batalionu Ajdar Alexej Vlodarskij.

64; Čína se zcela vzdala dodávek ropy z USA. Čína přestala odebírat ropu od USA v souvislosti s „obchodní válkou“, kterou rozpoutal prezident USA Donald Trump.

65; Rakouský kancléř promluvil o podpoře „Severního proudu – 2“ v Evropě. Evropské státy podporují projekt plynovodu „Severní proud – 2“.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 3.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    Historie bombardování: Od Guernicy k Hirošimě – díl 1
    https://www.youtube.com/watch?v=HKc6LGnYc5k
    Klamné operace – Reaganova metoda https://www.youtube.com/watch?v=GqnCy8anNes
    Muse – Resistance https://www.youtube.com/watch?v=TPE9uSFFxrI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!