Přehled zpráv – RusVesna 4.10.2018

putin1_171; Je to naprostá pitomost, říká Putin o nákupu plynu v USA pro Evropu. Putin si myslí, že nákup energetických zdrojů v USA za nynější ceny byl pro Evropu hloupost a mrháním penězi.

2; Maďarsko pohrozilo odpovědí na vypovězení konzula. Podle slov ministra Sijjártó maďarský konzul v Beregovu neporušil ani maďarské, ani ukrajinské ani mezinárodní zákony.

3; Havárie vrtulníku u Kostromy: Vrtulník AS-350 patřil nejspíš soukromé osobě.

4; V USA zločinci stříleli po lidech nedaleko obchodního centra. K incidentu došlo ve čtvrti Germantown ležící v severozápadní části amerického města Philadelphia. Zranění byli dopraveni co nemocnic.

5; Pentagon kritizoval předání S-300 Sýrii. Pentagon označil předání ruských systémů protivzdušné obrany S-300 za nezodpovědné.

6; NATO otvírá na Ukrajině centrum reakce na kybernetické incidenty. Ve středu a ve čtvrtek se ve štábu NATO v Bruselu sešla rada ministrů obrany.

7; Alkohol zabíjí. Vědci vyvrátili mýtus o užitečnosti mírného pití alkoholu. Vědci prohlásili i malé porce alkoholu za nebezpečné pro lidské zdraví.

8; Strašlivá tragédie v Donbasu. Pedagogové gorlovské školy informovali o žácích, kteří se minulou neděli stali obětmi výbuchu ukrajinské nástražné miny.

9; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví informoval o léčbě močí. O urinoterapii vyprávěla ministryně Uljana Suprun.

10; Polsko a Ukrajina: Láska až za hrob už je v tom hrobě. A imitaci lásky až za hrob mezi sousedy vystřídaly zcela reálné spory.

11; Spojené státy přistupují k výrobě nové gravitační jaderné bomby. Americká gravitační jaderná bomba B-61-12 prošla finálním stádiem projektového hodnocení.

12; Ve Švýcarsku budou zavírat lidi do vězení za neúctu k úchylům. Národní rada Švýcarska schválila změny zákona o diskriminaci.

13; Hrdinům sláva? Naděždě Savčenko zabavují byt. Ve skutečnosti je Naděžda politickým vězněm, kterého Kyjev drží ve vazbě jen kvůli strachu.

14; Hysterie v Nejvyšší radě: Ukrajina požaduje po Rusku a „ozbrojencích Donbasu“ vrácení 30 tisíc vagónů. Místopředsedkyně parlamentu vyzvala ukrajinské policejní orgány, aby zahájily trestní řízení v souvislosti s touto situací.

15; Ankara drží slovo: Turečtí vojáci vytlačují ozbrojence z Idlíbu. Turecko projevuje iniciativu ohledně implementace ustanovení Memoranda o stabilizaci situace v zóně deeskalace v provincii Idlíb.

16; Pojem „Ruský svět“ má být zakázán. Na Ukrajině se schyluje k masové bitce jako v Kosovu. Iniciativu Nejvyšší rady o zákazu pojmu „Ruský svět“ komentuje vojenský dopisovatel Doněcké republiky, spisovatel Gennadij Dubovoj.

17; Hon na „rangery“: černý den amerického specnazu. Dva sestřelené vrtulníky,. Devatenáct úmrtí a desítky zraněných. Před pětadvaceti lety utrpěl americký specnaz drtivou porážku v Mogadišu.

18; Šojgu navrhl vytvořit na Sibiři nové hlavní město. Podle názoru ministra obrany Ruska Sibiř potřebuje velké finančně-průmyslové centrum.

19; Ukrajincům ukázali uzavřenou Porošenkovu továrnu v Lipecku. Petr Porošenko předvedl Ukrajincům uzavřenou cukrářskou fabriku v „zemi agresora“.

20; Skripal se odmítl stěhovat do USA, píše BBC. Bývalý plukovník GRU Sergej Skripal otrávený v Salisbury se nevrátí do svého domu. Otázka o tom, kde bude bydlet, zůstává otevřená.

21; V USA prohlásili, že vměšování Ruska bledne vedle kroků Číny. Rozsah „vměšování“ se ve Washingtonu nejspíš měří podle toho, jak velké jsou zrovna neshody mezi USA a tím, kdo se měl „vměšovat“.

22; Tyranie dolaru bude brzy zničena. Epocha všudypřítomného použití dolaru se evidentně chýlí ke konci.

23; USA zahájí testy své nadzvukové zbraně před původním termínem. Informoval o tom první náměstek ministra obrany USA Patrick Shanahan.

24; Na Ukrajině oznámili připravenost probít se bojem přes Kerčský průliv. Informoval o tom kapitán první třídy a zástupce náčelníka štábu námořního velení ukrajinské flotily Dmitrij Kovalenko.

25; Čína bude pokračovat v rozprodeji amerického státního dluhu. Čína chce zahájit další rozprodej amerických cenných papírů už tento měsíc.

26; Dnes na východě, zítra v Kyjevě. Ukrajinský velitel batalionu a neonacista se vyjádřil k válce na Ukrajině. Válka, která probíhá už pátým rokem v Donbasu, může kdykoli přeskočit do dalších regionů Ukrajiny včetně Kyjeva.

27; Vdova po ukrajinském karateli požaduje u soudu od Ruska 180 tisíc euro. K soudu ve městě Chmelnickij přišla žaloba od vdovy po karateli padlém při bojích v Donbasu.

28; Nám s Putinem se líbí pobývat na Sibiři. Bylo zveřejněno velké interview se Sergejem Šojgu. Portrét na pozadí tajgy. Ministr obrany Ruské federace poskytl podrobné interview, v němž se představil v nezvyklé roli jako obyčejný Sibiřan.

29; Kapsle místo místenkového vlaku. Jak Ruské železnice odpovědí na Hyperloop? Na ruských železnicích se v nejbližší době objeví nové, komfortnější typy osobních vagónů.

30; V Evropě se otvírá muzeum nejodpornějšího jídla. Všechny exponáty budou skutečné, některé bude možné i ochutnat.

31; Krávy se na Ukrajině stávají ohroženým druhem. Za posledních třicet let se počty kusů hovězího dobytka na Ukrajině snížilo na pouhou desetinu.

32; Náměstek generálního prokurátora Ruské federace zahynul při havárii vrtulníku. Už je známa identita obětí havárie vrtulníku v Kostromské oblasti.

33; Demence, mrtvice a Parkinsonova nemoc vyhubí polovinu Evropy, říkají vědci. Nizozemští specialisté uskutečnili rozsáhlý výzkum věnovaný třem chorobám – demenci, mrtvici a Parkinsonově chorobě.

34; Totální fašizace. Nejvyšší rada schválila banderovský pozdrav „Sláva Ukrajině! – Hrdinům sláva!“ pro vojáky. Výkřik nahradí tradiční pozdrav „Nazdar kamarádi! – Přejeme zdraví!“

35; Ukrajina prohlásila maďarského konzula za „personu non grata“. Maďarský diplomat musí opustit zemi do 72 hodin.

36; Nepokoje v hlavním městě Ingušska. Policie střílí do vzduchu a rozhání dav. Skupiny provokatérů pokračují v šíření konfliktu kolem dohody o stanovení hranice mezi Čečnou a Ingušskem.

37; The Time zveřejnil kandidáty na Nobelovu cenu za mír. Vyhlášení nositele ceny se bude konat 5. října v Oslu.

38; Tři poslance Nikolajevské městské rady (z toho jednu ženu) během jednání polili fekáliemi. V jednání orgánu byla vyhlášena přestávka za účelem odstranění následků incidentu.

39; Z největších ruských státních bank vybrali v srpnu vkladatelé 8,3 miliardy dolarů.

40; Oblouk železniční části Krymského mostu sjel do vody. Předpokládá se, že k tomu došlo v důsledku technické závady na jednom ze zdvihacích systémů.

41; Do práce, bráškové! V Kabardsko-Balkarské autonomní republice byli zlikvidováni bandité, kteří zavraždili policistu. Vrazi způsobili okrskovému policistovi mnoho bodných zranění nožem a poté, co se zmocnili jeho zbraně, jej dvakrát střelili do hlavy.

42; Posádka Sojuzu se vrátila na Zemi. Kosmonauti strávili na Mezinárodní kosmické stanici téměř dvě stě dní.

43; Ukrajinští vojáci-narkomani udržují místní obyvatele ve strachu. Karatelé nadále trpí nebojovými ztrátami v důsledku neuspořádaných vzájemných vztahů.

44; Maďarsko vypovědělo ukrajinského konzula. Ukrajinský diplomat má na sbalení rovněž pouhých 72 hodin.

45; Petrov a Boširov 2.0: Nizozemsko vyhostilo čtyři Rusy „kvůli přípravě kybernetického útoku“. Byly ukázańy pasy čtyř lidí, kteří údajně prováděli „výzvědnou misi“.

46; Nákladní automobil ukrajinské armády najel do stromu. Jeden zraněný. Vojenský automobil jedoucí v koloně se pohyboval směrem na Charkov.

47; Na Krymu odpověděli na fantazie ukrajinských námořníků o bojích v Kerčském průlivu. Připomeňme, že Ukrajinci se chystali „smést ruské pohraničníky hasičskými hadicemi“.

48; Desítky lidí zahynuly v Gruzii v důsledku experimentů společnosti bývalého šéfa Pentagonu. Jedním z hlavních akcionářů této společnosti je bývalý americký ministr obrany Rumsfeld.

49; Majdan v Ingušsku? V současné době v Ingušsku probíhají masové protesty proti šéfovi republiky Junusbekovi Jevkurovovi.

50; Ukrajinské ministerstvo zahraničí označilo reakci Maďarska na vyhoštění konzula za „fundamentálně neadekvátní“.

51; USA musí odejít z oblasti Et-Tanf v Sýrii, říká ruské ministerstvo zahraničí. Moskva trvá na tom, že USA musí odejít z oblasti Et-Tanf v Sýrii a tábor Rukban musí být zlikvidován.

52; Ani na práh ho nepustili. Zasedání NATO proběhlo bez Ukrajiny. Aliance byla nucena Ukrajinu umravnit.

53; Volker prohlásil, že Ukrajina nemůže dosáhnout vrácení Donbasu vojenskou silou. Dále prohlásil, že se nikdo nechystá rusko vojensky porazit.

54; Bílé přílby – ven z e Sýrie! Syrská mládež vystoupila proti těm, kdo pomáhají teroristům.

55; USA obvinily „ruské důstojníky“ z kybernetických zločinů. Byla uvedena jména. Dále je obviňují z praní peněz s využitím kryptoměny.

56; Klimkin informoval o „masovém přesidlování Rusů na Krym. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že Rusko přesidluje na Krym desítky tisíc lidí.

57; Ukrajinci jsou hlupáci, kteří ničí vlastní budoucnost. Heres a karatel Pašinin si stěžuje na nevděk a ponížení. Bývalý ruský herec Anatolij Pašinin si v interview pro francouzská média stěžuje na to, že musí třít bídu s nouzí.

58; Beze strachu. Šéf Ruské gardy si šel promluvit s „teroristou“ u stěn Kremlu. Podnikatel vyhrožoval, že odpálí plynovou nádrž svého terénního vozu, pokud nebude vyhověno jeho požadavku setkat se s prezidentem Vladimirem Putinem.

59; Senát USA uznal „hladomor“ za genocidu Ukrajinců. Senát USA schválil rezoluci, která uznává „hladomor“ z let 1932 až 1933 za genocidu ukrajinského národa.

60; Nejvyšší rada se odmítla zabývat návrhem zákona o zákazu pojmu „Ruský svět“.

61; To máte za „útok“ vyšetřovatelů v případu Boeing MH17: Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyzvalo k vyloučení Ruska z Rady bezpečnosti OSN.

62; Erdogan zformuloval podmínky pro odsun tureckých vojsk ze Sýrie. Pozvali nás obyvatelé Idlíbu. V Afrínu bylo to samé, Pozval nás lid, prohlásil Erdogan. Stáhnout svá vojska chce až po uskutečnění voleb.

63; Limuzína z kolony polského prezidenta srazila v Osvětimi devítileté dítě jedoucí na koloběžce. Prezident okamžitě vystoupil z vozu. Chlapec utrpěl zlomeninu kolene.

64; Uprchlý ruský miliardář Minc, v jehož fondech se ztratily desítky miliard rublů ruských důchodců, si pořídil hotel v Londýně.

65; Sýrie: Byl zveřejněn snímek, na kterém stíhačka ruského letectva zaměřila a eskortovala americkou „Létající pevnost“. B-52 je o pět let mladší než ruský An-2.

66; Řecká církev odmítla projednávat otázku o ukrajinské autokefalii. Synoda probíhá v Aténách od 2. do 5. října.

67; Na Krymu se vysmáli prohlášení ukrajinského kapitána o připravenosti k boji v Kerčském průlivu. Podobná prohlášení jsou zaměřena na publikum, které se nevyzná v otázkách politiky.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 4.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    Lil Wayne – God Bless Amerika https://www.youtube.com/watch?v=_Nb4EHY_2bI
    Města zločinu 3 Detroit dokument CZ 2017 https://www.youtube.com/watch?v=7wBZH_SyYx4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!