Přehled zpráv – RusVesna 5.10.2018

biologicheskoe_oruzhie_31; USA vyvíjejí biologickou zbraň a provádějí testy na lidech, říká ruské ministerstvo obrany. V ruském ministerstvu obrany prohlásili, že USA pod zástěrkou mírových výzkumů navyšuje potenciál biologických zbraní.

2; Trumpův poradce označil největší hrozbu pro USA. Mluvil o mezinárodním terorismu. Přitom zmínil úspěchy USA a jejich spojeneckých zemí v boji proti Islámskému státu.

3; SBU odhalila „děsivé tajemství“ Krymského mostu. Za dodávky ukrajinského štěrku pro stavbu Krymského mostu hrozí trestní stíhání. Probíhá vyšetřování.

4; V USA ukázali fotografie „pracovníků GRU“ obviněných z hackerských útoků. Federální úřad pro vyšetřování USA zveřejnil jména sedmi Rusů podezřelých z kybernetických útoků a ukázal jejich fotografie.

5; Něco takového tu nebylo třicet let. Ropný trh může začít pracovat na horní hranici své kapacity. Prezident USA Donald Trump pokračuje v pokusech vyvíjet tlak na země těžící ropu, především na země OPEC.

6; Ukrajina chystá odpověď na ruská cvičení v Azovském moři, vyhrožuje Turčinov. Chtěl bych poskytnout informaci, o které jsem ještě nikomu nic neřekl, uvedl svá slova Turčinov.

7; Ve Státní dumě reagovali na výzvu Ukrajiny vyloučit Rusko z Rady bezpečnosti OSN. Poslanec označil výrok představitele Ukrajiny za politováníhodnou protiruskou provokaci.

8; Bandité zaútočili na dům soudce a pokoušeli se na dvoře postavit šibenici. V té době se v domě nacházela šestiletá mladší dcera soudce a jeho tchýně.

9; Ozbrojenci zavraždili vojáka USA a desítky vojáků vycvičených Spojenými státy. Informuje o tom tiskové centrum NATO „Rozhodná podpora“ v Afghánistánu.

10; Vědci informovali, jaký vliv má konzumace hotových jídel značky Doširak na lidský organismus. Vědci vyzvali Rusy, aby přistupovali s rozumem k výběru potravin.

11; Doněcká republika: Lupičům, kteří spáchali krutou vraždu, hrozí trest smrti. Motivem zločinu byla informace o tom, že důchodce má doma schované peníze v částce kolem dvou milionů rublů.

12; Hurá do minulosti. Ukrajina jde korejskou cestou. Na Ukrajině protlačují další zákon, který ještě více omezí práva jejích občanů, tentokrát v jazykové sféře.

13; Porošenko zveřejnil cenu války v Donbasu. Jen na obranu utrácíme 6% HDP, řekl v interview pro italský list La Repubblica.

14; Válka klanů. USA neočekávaně nalezli nového nepřítele místo Ruska. Americké klanové uskupení v čele s Trumpem provádí nyní zajímavý řídící manévr. Místo Ruska se začíná zaměřovat na Čínu.

15; „Azovský průlom“ aneb Příhody kapitána Porošenka na neckách „Bida“. Ruský lodník pod ruskou vlajkou provedl ukrajinskou vojenskou flotilu pod oblouky Krymského mostu na místo věčného pobytu.

16; Odvetnou palbou byli zaviti minometčíci ukrajinské armády. Molot likviduje karatele v Donbasu. Minulý týden zůstávala situace na linii fronty stabilně napjatou. Ukrajinská armáda začala používat dělostřelectvo a tanky.

17; Proč Putin nebrání Západu v pohřbívání Ukrajiny? „Potomci starobylých Sumerů“, jak sami sebe Ukrajinci rádi nazývají, jsou přesvědčeni, že na Západě politikům leží na srdci územní celistvost Ukrajiny.

18; Skripal kritizoval kyjevský režim a vyjádřil stesk po SSSR, píše BBC. Tvrdí to novinář BBC Mark Urban, který představil ve čtvrtek knihu Skripal Files.

19; Vědci z Německa a Francie podezírají Pentagon z vytvoření biologické zbraně. Mluví se o tom v v závěrech vyšetřování zveřejněných v renomovaném časopise Science.

20; Kyjev si vymyslel plán B pro případ spuštění „Severního proudu – 2“. Informovali o tom ve vysílání ukrajinské televize a upřesnili, že Kyjev už podal žalobu k Mezinárodní arbitráži. O co jiného může jít, než o vymáhání finančních kompenzací za ztráty způsobené Ukrajině provozováním nového plynovodu…

21; Benzinové pumpy budou mít v Rusku povoleno prodávat víno a pivo. Rozhodnutí o možnosti obchodovat s alkoholem na benzinových pumpách bylo schváleno vládou.

22; Budeme diktovat své podmínky. Na Ukrajině oznámili vytvoření raket schopných zasáhnout Moskvu. Informoval o tom ukrajinský vojenský expert.

23; Ruští vojáci si stěžovali na podmínky v ukrajinském vězení, Vojáci byli uneseni ukrajinskými tajnými službami v listopadu 2016 nedaleko hraničního přechodu Čongar na hranici s Krymem.

24; Kronika „izolace“. Norsko navrhuje rozšíření bezvízové zóny s Ruskem. Dohoda o zjednodušeném přechodu hranice pro obyvatele příhraničního území platí od května 2012.

25; Žádný Majdan nebude. Rozejděte se. Byla rozehnána demonstrace hladových učitelů u budovy Nejvyšší rady. Učitelé a vědci chtěli uspořádat akci zaměřenou proti bídným pracovním podmínkám.

26; A kde jsou důkazy? Čtenáři německých médií jsou rozhořčeni novými obviněními na adresu Ruska. Mnozí čtenáři vyjádřili pochybnosti o pravdivosti obvinění vznesených proti Rusku.

27; Strašlivá dopravní nehoda u města Tver. Třináct obětí. Mikrobus vjel do protisměru a narazil do autobusu.

28; V USA odhadli své šance ve válce proti Rusku a Číně. Předtím Pentagon označil za hlavní hrozby pro USA Rusko, Čínu, Írán, Severní Koreu a terorismus.

29; Bělorusko odhalilo dva zahraniční špióny. Zahraniční špióni byli prohlášeni nežádoucí osoby, upřesnil šéf KGB Běloruska.

30; Čína obvinila amerického viceprezidenta Mika Pence z pomluvy. Předtím bylo oznámeno, že USA plánují uskutečnění širokého útoku na Čínu kvůli její nepřátelské činnosti.

31; Jižní Korea zrušila zákaz vstupu ruských plavidel do svých přístavů. Omezující opatření byla schválena v souvislosti se sankcemi USA, avšak po zralé úvaze je v Soulu zase zrušili.

32; Srbsko nikdy neuzná nezávislost Kosova, říká prezident Vučić. Dokonce ani kdyby mě bili baseballovými pálkami po hlavě, nikdy nepřijmu nezávislost Kosova.

33; Velvyslanec EU v Iráku se otrávil špinavou vodou. Zažertoval, že tímto způsobem neplánovat vyjádřit svou solidaritu s životními podmínkami obyvatel Basry.

34; La commedia è finita! Sencov ukončil hladovku. Nejlepší dietologové Moskvy vypracovali speciální dietu pro překonání následků jeho hladovky, prohlásil zástupce šéfa vězeňské služby.

35; MiG-29 havaroval nedaleko Moskvy. Podle předběžných informací došlo k havárii kvůli technické poruše vzniklé během letu.

36; Nechystají se ukončit protest. V Ingušsku pokračují protesty. Stovky lidí, kteří nocovali v autech, stanech nebo na lavičkách, se znovu sešli na ústředním náměstí ingušského hlavního města Magas.

37; Byli vyhlášeni nositelé Nobelovy ceny za mír. Rozhodnutí Nobelova výboru bylo nečekané. Cenu obdrželi konžský gynekolog a zakladatel kliniky Denis Mukvege a irácká ochránkyně lidských práv Nadia Murad za boj proti používání sexuálního násilí jako zbraně ve válkách.

38; Ministr pro hospodářský rozvoj vysvětlil oslabení rublu a vyzval Rusy, aby si nedělali starosti. Oslabení rublu v posledních dnech bylo spjato s globálními faktory a volatilitou.

39; Rusko a Indie uzavřely kontrakt na dodávku komplexů S-400. Dillí se stalo třetím zahraničním zákazníkem na koupi nejnovějších protiraketových komplexů Triumf po Pekingu a Ankaře.

40; Vzpoura strojů. Windows 10 začal požírat soubory uživatelů. Propána! Složka „Dokumenty“ byla zcela odstraněna, všechna data zničena, píší uživatelé.

41; Šéf banky VTB: Úplné odmítnutí dolaru je utopie. Šéf banky VTB Andrej Kostin si myslí, že úplné odmítnutí dolaru Ruskem je utopická myšlenka.

42; Šéf Interpolu se ztratil v Číně. Spojení se šéfem organizace bylo přerušeno koncem září, kdy se vracel z Francie do vlasti.

43; Putin je imperátor, který chce připojit Ukrajinu, říká Porošenko. Čekám, až všichni včetně Itálie budou bojovat proti ruské vojenské okupaci mé země, vyzývá Řím a Evropu jako celek.

44; Poklady Vikingů byly nalezeny na dně jezera, které se zmenšilo kvůli úbytku vody v důsledku sucha. Mezi nimi byl i meč starý kolem 1.500 let.

45; Piloti MiG-29 havarovaného nedaleko Moskvy, odklonili letadlo od obytných domů. Pro vyšetření okolností katastrofy bude vytvořena speciální komise.

46; Protivzdušná obrana Doněcké republiky likviduje nepřátelské drony. Ukrajinští karatelé využívají drony pro navádění dělostřelecké palby.

47; Reprezentovala Doněck a Moskvu. Krasavice Marjana Naumova zvítězila na mistrovství powerliftingu v Sýrii. Získané prostředky za první místo chce sportovkyně utratit za sportovní vybavení pro frontové školy v Doněcké republice.

48; „Ruská rozvědka se musela zbláznit“, píší západní média o nových špiónských odhaleních. Soudě dle titulků a textů v předních západních listech to není Rusko, komu přeskočilo…

49; Kromě Ruska není nikdo, na koho bychom se mohli spolehnout. Lukašenko se chce ozbrojovat. Ani na Rusko není možné se spolehnout stoprocentně. Putin nás dnes chápe a já chápu jeho, ale co bude zítra?

50; Šéf Interpolu byl unesen čínskými ozbrojenými složkami, říká zdroj. Francouzské úřady zahájily vyšetřování zmizení prezidenta Interpolu Meng Chung-wejje.

51; Proměnil zemi v hovno. Na internetu se vysmáli Trumpovi za toaletní papír přilepení k jeho botě. Trump vyvolal bouři posměchu, když stoupal po schůdcích do letadla s kouskem toaletního papíru přilepeném k botě.

52; Doněcká republika: Členové rodin padlých příslušníků domobrany byli osvobozeni od placení komunálních služeb. Pro přijetí rozhodnutí hlasovalo 77 poslanců.

53; V Radě federace komentovali prohlášení o ukrajinské raketě schopné zasáhnout Moskvu. Nynější stav ukrajinské ekonomiky neumožňuje Kyjevu zabývat se jakýmkoli významným vývojem v oblasti zbraní.

54; Francie je znepokojena dodávkami S-300 do Sýrie. Francie vyjadřuje znepokojení v souvislosti s dodávkami ruských systémů protivzdušné obrany S-300 do Sýrie.

55; Běloruská pravoslavná církev hrozí Konstantinopolu přerušením vztahů kvůli ukrajinské autokefalii. Šéf Běloruské pravoslavné církve metropolita Minský a Zaslavský Pavel zdůraznil, že rozkol se může stát tragickou událostí.

56; Omlouvám se těm, koho jsem podvedl. Terorista Sencov vysvětlil, proč přerušil hladovku. 145 dní boje, minus 20 kilogramů váhy plus oslabený organismus.

57; Zapomněli pouze na jedno slovo. Ukrajina se dopustila kritické chyby při podpisu dohody s Maďarskem o přátelství v roce 1991. Zavázali se ke svobodě náboženského vyznání ve vlastním jazyce, ke vzdělávání v mateřském jazyce a zapomněli na náboženské vzdělávání, což hraje dnes do karet Maďarsku.

58; V Moskvě a Petrohradě se koná prezentace knihy člena domobrany Žukovského „85 dní Slavjanska“. Žukovského kniha je první podrobná analýza legendární Slavjanské epopeje očima účastníka událostí.

59; Na amerického admirála udělal dojem ruský Kalibr. Rakety Kalibr byly původně vyvíjeny pro vyzbrojení nejnovějších mmohocílových jaderných ponorek.

60; V Doněcké republice odpověděli na obvinění ze strany Ukrajiny z krádeže 30 tisíc vagónů. Ukrajinští úředníci se vyzbrojili taktikou nepodložených obvinění a snaží se tak srovnat krok se svými zahraničními páníčky.

61; V Doněcké republice byl ukončen proces registrace kandidátů na funkci hlavy Republiky. Volby nejvyššího představitele a poslanců Národní rady se budou konat 11. listopadu.

62; Kdo stojí za protesty v Ingušsku? Hlavní síla, která stojí proti generálovi Jevkurovovi je veřejné hnutí „Mekh-khel“ – v překladu z ingušštiny „Národní shromáždění“.

63; Velitel americké námořní flotily v Evropě si postěžoval, že ho nepozvali na cvičení Vostok 2018. Americký admirál zalitoval, že ho nepozvali na manévry Vostok 2018, a obvinil Rusko z netransparentnosti.

64; V Izraeli prohlásili, že S-300 v Sýrii si neporadí s „neviditelnými“ F-35. Operační možnosti našeho letectva jsou takové, že tyto baterie ve skutečnosti vůbec nenaruší jejich efektivitu.

65; Důstojník ukrajinské armády ukradl vrtulníkové motory z vojenské jednotky. Jejich cena činí zhruba 400 tisíc hřiven.

66; Gazprom obvinil Evropskou unii z nepoctivé konkurence. Evropská unie využívá metody nepoctivé konkurence při regulování plynového trhu, myslí si zástupce předsedy představenstva Gazpromu.

67; Okamžik děsivé dopravní nehody u Tveru byl natočen na kameru. Dopravní policie Ruské federace zveřejnila video z havárie dvou autobusů v Tverské oblasti, která si vyžádala 13 lidských životů.

68; Ukrajinský ministr navrhuje zavedení trestní odpovědnosti za dvojí občanství s Ruskem. Na Ukrajině je zakázáno mít dvojí občanství, avšak v ústavě není nikde řečeno, jaké sankce za to hrozí.

69; Bývalý voják USA prohlásil, že poslal otrávená semena Putinovi a britské královně. V úterý vyšlo najevo, že dopisy, které zřejmě obsahovaly stopy ricinu, byly doručeny do Pentagonu,Bílého domu a FBI.

70; Demilitarizace Idlíbu probíhá podle plánu. Ozbrojenci s vojenskou technikou opouštějí linii fronty.

71; Naftogaz si umyl ruce. V Kyjevě už půl roku neteče teplá voda. Obyvatelé ukrajinského hlavního města chodí do Kyjevsko-Pečorské Lavry pomodlit se za návrat teplé vody do jejich domovů.

72; Největší dánská banka pomohla vyvést z Ruska 8,5 miliardy euro. V roce 2013 pomohla největší dánská banka Rusům-nerezidentům uskutečnit zrcadlové obchody v objemu 6 až 8,5 miliardy euro.

73; Kvůli Rusku hrozí nedostatek kakaa, píše Bloomberg. Příčinou je prudce stoupající spotřeba této pochutiny v Rusku. Vznik deficitu se očekává už počátkem října.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 5.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    Erika https://www.youtube.com/watch?v=G-kCr2bhRuM
    Eminem – No Love (Explicit Version) ft. Lil Wayne https://www.youtube.com/watch?v=KV2ssT8lzj8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!