Přehled zpráv – RusVesna 6.10.2018

mig-29_razbilsya_v_podmoskove31; Havárie MiG-29 u Moskvy. Bylo zveřejněno video natočené očitými svědky.

2; V Evropě může vzniknout nová válka, říká Juncker. Šéf Evropské komise vyzval k urychlení vstupu balkánských zemi do EU kvůli hrozbě války.

3; Saúdská Arábie odmítla platit Spojeným státům za bezpečnost. Donald Trump řekl, že má rád saúdského krále, ale ten by nevydržel ani dva týdny bez ochrany USA.

4; Hmyz jako spojenec. Vyvíjejí USA biologické zbraně pod zástěrkou vědeckých projektů? Pentagon možná vyvíjí biologické zbraně pod zástěrkou realizace nějakého vědeckého projektu.

5; Bílý dům je znepokojen zranitelností vojensko-průmyslového komplexu USA.

6; Bossové světové ropy zradili Ameriku kvůli Putinovi. Západní média si nemohli nevšimnout energetického fóra, kterého se účastnil Vladimir Putin.

7; Strašidelné záběry: Likvidací cvičného nepřítele během nočního boje skončila cvičení „Poisk-2018“. V Kazachstánu skončilo cvičení Organizace Dohody o kolektivní bezpečnosti Poisk-2018.

8; Vraždy, mučení a znásilnění. Agenti MI5 mohou všechno, pokud je to pro blaho Británie. Agentům a informátorům Bezpečnostní služby Velké Británie (MI5) bylo v tajnosti povoleno páchat zločiny na území země.

9; Rusko umravňuje Západ. Na Západě se šíří kolektivní paranoidní schizofrenie. Opravdu už potřebují lékaře.

10; Odpověď na ultimátum USA: Putin a indický premiér „potrestali“ zaoceánské agresory. Ruské úřady nadále posilují zahraničně-politické pozice státu.

11; Evoluce ukrajinského masochismu. Od hesla „Celý svět je s námi“ se přesouvají k heslu „Všude kolem jsou nepřátelé“.

12; Proč váznou Minské dohody? Bylo zveřejněno pět příčin. Poprvé se Minské dohody objevily před čtyřmi roky v září 2014. V únoru 2015 byly sepsány nové, které rovněž nejsou plněny. Vina za neplnění leží jednoznačně na Kyjevu. Proč si tak počínají, je otázka. Příčinou může být, že Kyjevu vyhovuje vleklý konflikt, neochota Kyjeva přijmout zpět vzbouřená teritoria, strach z nacionalistů, neochota Kyjeva jednat s Luganskou a Doněckou republikou. V neposlední řadě může být důvodem zájem USA porazit Rusko.

13; Totální Ukrajinizace. Kyjev zacpal ústa obyvatelstvu. Ukrajinská moc nadále zahání obyvatelstvo do kouta a schvaluje ty nejhloupější zákony.

14; Jak se USA honily za tajemstvím ruských S-300. Bývalý generální ředitel korporace Almaz řekl, jak dodání S-300 syrské armádě změní rozložení sil na Blízkém Východě.¨

15; Jedno „vítězství“ za druhým. Jak Ukrajina „skoro zvítězila“ nad Ruskem a Maďarskem. S nástupem podzimu, zvláště takhle kolem úplňku se aktivizují ukrajinské informační šiky.

16; Jak Rusko zachránilo Ukrajinu před novým Černobylem. Na jak dlouho? Letos na Záporožské a Jihoukrajinské jaderné elektrárně málem došlo k technogenní katastrofě.

17; Bývalý rozvědčík a zrádce Potějev byl nalezen živý v USA. Dříve se mělo za to, že bývalý náčelník odboru nelegální rozvědky (Služba vnější rozvědky – SVR) zemřel v roce 2016.

18; Bývalý německý kancléř Schröder se oženil s Korejkou. Pro čtyřiasedmdesátiletého politika se toto manželství stalo už pátým.

19; Závažný argument: K obraně Ruska budou sloužit nejnovější Sarmaty. Velikost jednotky Sarmatů bude převyšovat dnešní počet rozmístěných „Vojevodů“.

20; Zemřela Monserrat Caballé Světoznámá španělská operní pěvkyně zemřela v 85 letech.

21; V Salisbury se konal koncert „Z Ruska s láskou“. Název koncertu se shoduje se stejnojmenným románem o Jamesi Bondovi, ve kterém pracuje jako ruský agent.

22; V kyjevské kavárně stříleli na ochranku. Ochranka se snažila uklidnit podnapilou společnost. Jeden z mužů vytáhl pistoli a zahájil střelbu. Dva zranění: jeden do nohy, druhý do ruky.

23; USA uskuteční „rozhodující zkoušky“ padajících F-35. Pak už pohádkově drahý stíhací bombardér bude zařazen do sériové výroby.

24; SBU se snaží naverbovat příbuzné ruských policistů. Tyto pokusy byly zahájeny už hned po připojení Krymu k Rusku a zesílily v posledním roce či dvou.

25; Sněť slezinná na Ukrajině. Další infikovaná žena byla hospitalizována u Žitomiru. Předtím už bylo hospitalizováno pět místních obyvatel v Oděské oblasti.

26; Ukrajinská armáda zesílila svou činnost v okolí Mariupolu. Ve stejnou dobu vojáci Armády Doněcké republiky provedli úspěšnou operaci na nákup zbraní.

27; Na Krymu reagovali na Turčinovovy plány „uzavřít Azovské moře“. Šéf ukrajinské rady pro obranu a bezpečnost předtím prohlásil, že ukrajinská armáda plánuje v Azovském moři rozsáhlá cvičení.

28; Posádka Abramsu se podělila o dojmy z Armaty, píše Business Insider. Vojáci USA pochválili bezpečnost posádky, ale vyjádřili pochybnosti o efektivnosti systému automatického dobíjení děla.

29; Rusko zmizí ze světového trhu ropy, říká saúdský princ. Saúdský princ předpověděl zmizení Ruska ze světového ropného trhu během devatenácti let.

30; Kdo přežije na planetě s jedovatou atmosférou? Na planetě zůstane jen několik stovek druhů prapůvodních bytostí, které jsou schopny dýchat síru, železo, uran či dokonce arzén.

31; Ukrajinské ministerstvo zahraničí: Maďarsko si počíná jako by Zakarpatsko bylo jeho územím. Vasilij Bodnar prohlásil, že na region se vztahuje ukrajinská suverenita, kterou bude Ukrajina hájit.

32; „Demokratická sekera“, bubny a dudy. V Kyjevě se konal pochod za legalizaci zbraní. Demonstranti skandovali hesla „Svobodní lidé mají zbraně“ a „Sebeobrana!“.

33; Zmizení šéfa Interpolu. Od Číny se žádá vysvětlení. Meng Chung-wej se už týden neozývá po svém odjezdu do Číny.

34; Zahraniční vojenští specialisté dorazili do blízkosti Luganska. Národní policie Luganské republiky opakovaně informovala o přípravě ukrajinských diverzantů zahraničními instruktory v zóně ATO.

35; Ukrajinský politik informoval o své rekreaci a Krymu a označil poloostrov za ruský. Šéf hnutí „Ukrajinská volba – právo lidu“ prohlásil, že podle ukrajinské ústavy patří Krym Ukrajině, ale ve skutečnosti je nedílnou součástí Ruska.

36; A za Majdan může taky Čepiga. Na Ukrajině mají novou „senzaci o Skripalově traviči“. Ukrajinská média zveřejnila nové senzační informace o „plukovníku specnazu GRU Ruské federace Anatoliji Čepigovi.

37; V Kremlu informovali o tom, jak Putin stráví den svých 66. narozenin. Jedním z hostů bude i bývalý italský premiér Silvio Berlusconi.

38; Kvůli výtržníkovi na palubě poslalo Nizozemsko do vzduchu stíhačky. Nizozemské letectvo poslalo do vzduchu dvě stíhačky F-16 kvůli eskortování letadla letícího do Amsterdamu.

39; Pilota vrtulníku s náměstkem generálního prokurátora prý zastřelili ještě před havárií dvěma výstřely. Vrtulník AS-350 B3 havaroval 3. října. V důsledku události zahynuli tři lidé.

40; USA plánovaly použití jaderné zbraně ve Vietnamu, píší New York Times. Americká armáda na vrcholu války ve Vietnamu plánovala útok na severovietnamské síly za pomoci jaderných zbraní.

41; Vyhledávač Google Chrome přestane fungovat na milionech zařízení, Vyhledávač přestane fungovat na 32 milionech tabletů na platformě Android kvůli novým technickým požadavkům.

42; Vyšetřovací výbor komentoval verzi ohledně vraždy pilota havarovaného vrtulníku náměstka generálního prokurátora. Předtím se v médiích objevila informace, že pilota zabili před katastrofou dvěma výstřely do zad. Vyšetřovací výbor popírá, že by byly nalezeny jakékoli střelné rány na tělech obětí.

43; Sbohem nemytá Ukrajino! Kličko naštval Kyjevany, kteří jsou dlouhodobě bez teplé vody. Podle jeho slov bude centrální zásobování teplou vodou obnoveno, jakmile bude k dispozici plyn. Ale ten prozatím nedostáváme, vymlouvá se Kličko.

44; USA přesunuly na Ukrajinu bojové letectvo. Na Ukrajinu přiletěly stíhačky F-15 a dopravní letouny S-130J amerického letectva.

45; Specnaz v Sýrii zlikvidoval skupinu ozbrojenců USA, kteří šli na pomoc Islámskému státu.

46; Ukrajinský ostřelovač zahájil palbu na civilní obyvatele Doněcké republiky. Informovalo o tom operativní velení Doněcké republiky.

47; V Ingušsku komentovali informace o revizi zákona o hranici s Čečnou. Jevkurov a Kadyrov podepsali 26. září dohodu o vymezení hranice mezi oběma regiony.

48; Kdo zavraždil Zacharčenka, Motorolu a Giviho? Nejvíce překvapuje to, jak snadno SBU dokázala tyto velitele zlikvidovat.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 6.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    Města zločinu 1 New Orleans dokument CZ https://www.youtube.com/watch?v=OwsED_R-Wyc
    Ministry – What a Wonderful World (Louis Armstrong) https://www.youtube.com/watch?v=a4SqZoZJqek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!