Přehled zpráv – RusVesna 8.10.2018

podvodnaya_lodka_proekta_yasen1; Ruská odpověď americkým podmořským lovcům. Byl zveřejněn analytický text o tom, zdali je možné postavit ponorky třídy Virginia jaderné ponorky Jaseň-M do jedné řady.

2; Bude se čínský bratr rvát spolu s ruským? Jak známo celý ten bordel, který dnes panuje ve světě je pouze přípravou na nadcházející střet mezi USA a Čínou.

3; Utajený americký hladomor. Více než 80 let USA tají pravdu o tragédii vlastního národa. V souvislosti s uznáním hladomoru v první polovině 30. let na Ukrajině za genocidu se stále častěji objevují důkazy o podobném hladomoru ve stejných letech v USA, který byl ale od samého začátku utajován. To ovšem nic nemění na skutečnosti, že jeho obětí se stalo až 11 milionů občanů USA.

4; Neměňte pravidla hry a přežijeme, píše zasloužilý pilot Ruska Putinovi. Pilot na svém vlastním příkladu přesvědčivě ukázal, jak se měnil život v zemi v prvním desetiletí tohoto století.

5; Velké ponaučení pro malé země. Na příkladu Tádžikistánu s jeho pozitivními i negativními stránkami je jasně vidět, kam vedla v menších zemích touha po absolutní nezávislosti na Rusku. Místo splněných nadějí na úžasnou prosperitu západního střihu přestalo fungovat i to, co fungovalo v sovětských dobách a čeho si obyvatelé či spíše jejich političtí zástupci nevážili. V učebnicové podobě totéž nyní probíhá i na Ukrajině.

6; Pokud v daném jazyce nemáme co poslouchat a co číst, jeho existence je zbytečná. Nad čím by se měli zamyslet ukrajinští autoři jazykového zákona?

7; Německo zasáhla nová vlna antisemitismu, hlásí Das Erste. Pravicoví radikálové podněcováním nenávisti k židům napomáhají k rozkolu společnosti a všeobecnému radikalismu.

8; Mezi námi stojí Donbas a Krym. V Kyjevě se znovu mluví o příměří s Moskvou. Do této chvíle Ukrajina nejen pravidelně útočila na Rusko, aby se zalíbila Západu, ale i ze všech sil se snažila zpřetrhat veškerá pouta.

9; Poslouchat nepřítele nelze! Rusku znovu hrozí velké nebezpečí. Rusové onemocněli ideologickým AIDS. Lidé mají oslabenou ideovou imunitu, která pak hůře bojuje s nepřátelským diskursem.

10; Západ vyhrožuje, že odpojí Kreml od elektřiny. Kybernetická vojska NATO čekají na vhodnou záminku pro útok. Britové se podřekli. Západ bude uměle zvyšovat napětí a provokovat Rusko ve třech směrech: Pobaltí, Libye a kybernetický prostor.

11; Házeli špínu na Stalina a SSSR a přitom prznili děti. Byli zadrženi pedofilní liberálové ze spolku Memorial. Ne nadarmo v Rusku často zaznívá, že „liberál“ – to je diagnóza.

12; Ukrajinská teroristická buňka Islámského státu. Základny, teroristické činy a pasy. Pokračuje vyšetřování. Na Ukrajině mají ozbrojenci šanci koupit doklady a vydat se do EU s fiktivními ukrajinskými pasy.

13; Změny k článku 282 ruského trestního zákoníku znamenají, že už nikomu nehrozí nečekané vězení za „šíření nenávisti“, což ale může být jen převlečené „o trochu drsnější vyjádření politického názoru“. Proto Putinovi patří poděkování.

14; Indie odpověděla na hrozby USA kvůli nákupu ruských S-400. Navzdory sankcím USA se nedávno Indie rozhodla zakoupit od Moskvy protiraketové komplexy S-400. Indie dala Spojeným státům na srozuměnou, že provádí vlastní nezávislou politiku, do které navzdory jejich obavám nemají jiné země co mluvit.

15; Je to chyba. Hlavní rabín Ruska kritizoval dodávku S-300 pro Sýrii. Minulý týden do Sýrie dorazila první čtyři odpalovací zařízení S-300 a další technika.

16; První stupeň rakety Falcon 9 se poprvé vrátil na kosmodrom. Úkolem Falconu 9 bylo vynést na oběžnou dráhu argentinskou radiolokační družici SAOCOM 1A.

17; Doněck a Lugansk měly být vypáleny jako Dům odborů v Oděse, drtí mezi zuby ukrajinská nacistka Zoja Kazanži známá svými doporučeními k upalování už tři dny před 2. květnem 2014.

18; Tisk USA panikaří: Hrozí nám kosmický Pearl Harbour v režii Číny a Ruska. Riziko tohoto scénáře je tak vysoké, že opatření pro jeho prevenci je nutno činit už nyní, myslí si v Americe.

19; Ruské ministerstvo financí vyzvala Rusy, aby neběhali do bank pro zahraniční měny. Dedolarizace se nedotkne běžných občanů, oběh dolaru nebude omezen. Informoval o tom ministr financí Anton Siluanov.

20; Ruští vědci objevili mikroby schopné zneškodňovat radioaktivní odpady. Procesy s působením těchto mikrobů je třeba brát v úvahu při odhadu dlouhodobé bezpečnosti úložišť jaderných odpadů.

21; Bývalý stálý představitel Ukrajiny při OSN si postěžoval na Čurkina. Obvinil jej ze lží a označil jej za nepřijatelného oponenta, se kterým bylo příjemné trávit čas. Připomeňme, že Vitalij Čurkin náhle skonal 20. února 2017 – den před svými 65. narozeninami.

22; Washington zmrazil americká aktiva Olega Děripasky.

23; Putin je sice můj nepřítel, ale peníze jsou mi nade vše. Jak Porošenko prodává bonbóny na Krymu. A Ukrajincům minulý týden ukázali zavřenou fabriku Roshen v Lipecku.

24; V USA opilí ptáci způsobili nepříjemnosti. Šéf policie vyzval občany města, aby vydrželi do doby, než ptáci vystřízliví. Ptáci se velmi pravděpodobně přežrali zkvašených bobulí.

25; Washington milostivě povoluje ukrajinskému ratlíkovi štěkat, píše německý tisk. Uvázaným psům Washingtonu Západ předhodil trochu uzenin a ignoroval jejich nacionalismus, jen aby rána na ruské hranici zůstala otevřená.

26; Poté, co Sencov ukončil hladovku, začal psát scénář o životě ve vězení. Během 20 dnů bude ukrajinský režisér, který dostal dvacet let odnětí svobody ve věznici s přísným režimem, převeden na obvyklou stravu.

27; Býk zabil turistku na festivalu ve Francii. Býk prorazil zábrany a vrhl se mezi diváky, nabral ženu na rohy a vyhodil ji několik metrů do vzduchu. Poté žena spadla na zem hlavou napřed. Její život se už lékařům zachránit nepodařilo.

28; Silní duchem. O Centru zvláštního určení FSB. Většina bojových operací, kterých se účastní pracovníci Centra zvláštního určení FSB, probíhá v utajení.

29; Záhadná katastrofa. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace odváží z dálně-východní tajgy úlomky vojenského letadla. Posádka se pravděpodobně snažila přistát s letadlem v údolí řeky, ale jeho motory se zastavily a letadlo havarovalo.

30; Na letišti nedaleko Moskvy se srazila dvě letadla. Letadlo společnosti Pegas Fly narazil do Airbusu A320 „Uralských aerolinií“.

31; Na Ukrajině našli na záchodě ve vlaku mrtvolu ukrajinského vojáka, který mířil na frontu. Informace o objevení těla osmačtyřicetiletého seržanta ukrajinské armády přišla od výpravčí 7. října ráno.

32; Zástupci zemí EU chtějí přijet jako pozorovatelé na volby do Doněcké republiky. Velmi aktivně se o politický proces v Doněcké republice zajímají v Německu, ale také ve Francii a Itálii.

33; Rubl může posílit a znovu začít růst oproti dolaru a euru. Rubl přežije hrozbu nových sankcí a bude posilovat, myslí si dva nejúspěšnější rubloví prognostici.

34; Kyjevské úřady vyhodili za přejmenování stanice metra půl milionu hřiven. Hliníková písmena budou instalována na stanici, která byla oficiálně přejmenována už v únoru letošního roku.

35; Opilý výtržník, který střílel na ochranku v kyjevské kavárně, se ukázal jako major ukrajinské armády.

36; V Dněpropetrovsku zastavil opilý Ukrajinec kolonu vojenské techniky a zmlátili policistu. Je symbolické, že k incidentu došlo na festivalu s patetickým názvem „Síla nepokořených“.

37; Ukrajinská armáda ostřeluje města Donbasu z minometů a granátometů. V uplynulých 24 hodinách probíhala palba po patnácti obcích.

38; Vyzbrojíme sedm milionů lidí. Lukašenko se připravuje na válku. Staříci a dokonce i ženy – sedm milionů lidí dostane zbraně, aby se mohli bránit.

39; Čtyřicet dní po Zacharčenkově smrti: V Petrohradě se zítra v 11:30 hod. bude konat panychida. O chystané akci informovala organizace Leningradský dobrovolník a Muzeum Vojenské cti Donbasu.

40; Otázku Asadova odchodu už nikdo nezmiňuje, hlásí ruské ministerstvo zahraničí. Rusko opakovaně prohlašovalo, že o osudu úřadujícího prezidenta Sýrie musí rozhodnout pouze syrský lid.

41; Ukrajinci se sesypali na bloggerku, která vyprávěla o úžasném rozumu a mocné vůli Petra Porošenka. Podle svých vlastních slov s Porošenkem strávila celý den a získala ty nejsilnější dojmy za celý svůj život. Uživatelé internetu ji prakticky donutili tento post smazat. Vytýkali jí absenci kritického pohledu a dublování role tiskové mluvčí.

42; Žirinovskij upadl na inauguraci gubernátora Vladimirské oblasti. Při chůzi po schůdkách na jeviště klopýtl o poslední schod a ocitl se na všech čtyřech. Okamžitě se zvedl a nezměněným tempem pokračoval v chůzi.

43; Severokorejská letadla dopravila do Ruska tajemný náklad. Letadla Il-76 společnosti Air Koryo z Pchjongjangu mimo letový plán přistála ve Vladivostoku.

44; V Itálii natvrdo označili skutečné nepřátele Evropy. Největšími nepřáteli Evropy jsou Juncker a Pierre Moskovici. Naději na pozitivní změny Salvini vkládá na volby do Evropského parlamentu plánované na květen 2019.

45; Stránky Nejvyšší rady přerušily citaci vyjádření gruzínského patriarchy o autokefalii Ukrajinské pravoslavné církve. Gruzínská církev odmítá podporu autokefalie pro Ukrajinskou pravoslavnou církev.

46; U Kyjeva byl nalezen mrtvý důstojník ukrajinské armády. 6. října našli v Kyjevské oblasti v areálu vojenského městečka v Brovarech mrtvého poručíka ukrajinské armády.

47; V Kyjevě byl oloupen izraelský diplomat. Minulý víkend v centru Kyjeva zloději okradli izraelského diplomata.

48; V Radě federace promluvili o zbytečnosti návratu Ruska do PACE. Navzdory pozastavení vyplácení části příspěvku ruská strana dosud pokračovala v práci na ratifikaci běžných dokumentů.

49; Srbsko trvá na zrušení sankcí proti ruským poslancům. Srbsko bude dokazovat nutnost zrušení politických sankcí vůči ruským poslancům a senátorům.

50; Ruští fotbalisté zmlátili dva funkcionáře Ministerstva průmyslu a obchodu. Kokorin a Mamajev se porvali s návštěvníky jedné z kaváren v Moskvě, z nichž se vyklubali úředníci ministerstva.

51; Šéf Eurokomise si vystřelil z britské premiérky. Minulou středu si Theresa May „zatančila“ na tóny písně skupiny ABBA na sjezdu Konzervativní strany. Jean-Claude Juncker v Bruselu před svým vystoupením napodobil její nemotorné pohyby.

52; Ruské ministerstvo zahraničí předalo nótu nizozemské velvyslankyni Renée Jones-Bos v souvislosti s obviněními na adresu Ruska z kybernetických útoků.

53; Izrael se připravuje k útoku na Sýrii a Rusko. V posledních dnech se objevily politické a vojenské příznaky přípravy dalšího útoku státu Izrael na Sýrii a Rusko.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 8.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    NATO bombardovanje Jugoslavije 1999 https://www.youtube.com/watch?v=gelCe981y0I
    Historie bombardování: Od Guernicy k Hirošimě - díl 1 https://www.youtube.com/watch?v=HKc6LGnYc5k

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!