Přehled zpráv – RusVesna 10.10.2018

poroshenko_1_51; Požár ve skladu ukrajinské armády u Černigova. Porošenko nalezl viníka. Prezident Ukrajiny zveřejnil hlavní verzi incidentu. Vzhledem k blízkosti ruských hranic je hlavní verzí diverze.

2; Evropská unie se prohlásila za „světovou kulturní velmoc“. Šéfka evropské diplomacie Federica Mogherini označila Evropskou unii za světovou kulturní velmoc.

3; Konstantinopolský patriarcha překročil svoje pravomoci, říká šéf Ruské pravoslavné církve. Bartoloměj překročil své pravomoce a dělá si nárok na ekumenickou moc, která nepatří do rukou pravoslavnému arci biskupovi.

4; Karty zahraničních bank budou kontrolovány. Státní duma schválila v prvním čtení návrh zákona umožňující kontrolovat operace probíhající pomocí platebních karet.

5; Pomoz, NATO! Ukrajina se obrátí na Alianci o pomoc po explozích na skladech ukrajinské armády u Černigova. Porošenko prohlásil, že přikázal ministerstvům obrany a zahraničí získat pomoc od NATO s reformováním systému uchovávání munice.

6; Moldavská vojenská turistika. Gastarbeiteři nebo žoldáci 21. století? Do africké země vyrazili 8. října moldavský dělostřelec Jevgenij Čoran a vojenský lékař Vadim Čuchrij.

7; Byla definována privilegovaná třída, která může všechno. Bitva o čestný název privilegovaných obětí je, jak známo, jev celosvětový. Jde mimo jiné například o umělecké a další tvůrce, které neproslavilo jejich dílo, ale domnělé či skutečné neshody s ruskou vládou. Důležitá je prostě jen ideologie.

8; Kyjev se právem bojí „krymského scénáře“ v Zakarpatsku. Maďarský konzul ve městě Beregovo byl už označen za nežádoucí osobu.

9; V Doněcku byli zadrženi prankeři. V cele dočasného zadržení chuligáni najednou přehodnotili své názory na tvorbu. Nejde o porušení svobody uměleckého vyjádření. Tito lidé uráželi a zastrašovali občany a narušovali veřejný pořádek.

10; Ukrajinské hodnoty. Sabotáž státního aparátu je účinnější prostředek změny vlády než ta nejlepší revoluce.

11; USA zůstaly u prasklého žlabu. Země světa stojí frontu na protiraketový systém S-400. Mnoho zemí už přestala bavit hegemonie USA a rozhodly se ignorovat americká ultimáta a hrozby.

12; Kyjevský miliardář, který navrhoval vypálení Donbasu, se jej nyní snaží zahrnovat láskou. Na Ukrajině je politika dvojích standardů zcela normálním jevem.

13; Sestřelený Boeing MH17 a nové výbuchy ve skladu ukrajinské armády. Ještě nikdy se po explozích na vojenských skladech na Ukrajině nikdo tak nečertil. Po zveřejnění zprávy o tom, kterým „Bukem“ byl sestřelen Boeing MH17 se Kyjev může snažit zahladit stopy a zbavit se důkazů. Komplex, kterým byl malajský Boeing sestřelen, se nyní nacházel právě v tomto skladu.

14; Proč Ukrajina aktivně pracuje na vysoce přesných raketách? Ukroboronprom letos předal ukrajinské armádě tři a půl tisíce kusů techniky a zbraní.

15; Rusko bedlivě sleduje Idlíb. Tanky ozbrojenců opouštějí linii fronty.

16; Potopí je už v Gibraltaru. Na Západě zhodnotili šance USA na námořní blokádu Ruska. Nedávno ministr vnitra USA Ryan Zinke prohlásil, že jeho země v případě nutnosti může zorganizovat námořní blokádu Ruska.

17; Americkému specnazu se zachtělo vyrábět ruské zbraně, píše americký tisk. Je pravděpodobné, že iniciativa je spojen as tím, že USA mají v úmyslu zásobovat kopiemi různé skupiny v nestabilních regionech nebo je používat pro provokace.

18; EU čile obchoduje s Ruskem a skrývá to za slovními rozepřemi, říká maďarské ministerstvo zahraničí. Podle slov maďarského ministra zahraničí Evropská unie podporuje daleko těsnější vztahy s Ruskem, ale tají to.

19; Japonsko protestuje proti střelbám Ruska na „severních teritoriích“. V japonské vládě prohlásili, že „posílení vojenské přítomnosti ruské armády neodpovídá postoji naší země (Japonska)“.

20; Generál ukrajinské armády prozradil, kolik ruských vojáků by bylo potřeba pro obsazení Ukrajiny. Ale jak je to s těmi „miliony“ ruských vojáků, co jako hordy už přece dávno vtrhly na ukrajinské území, se zapomněl zmínit.

21; Ukrajinská spisovatelka a skandalistka utekla v přímém přenosu z televizního studia kvůli ruštině. V televizní stanici NewsOne trvala na tom, aby debata probíhala v ukrajinštině, v čemž ale zůstala osamocena. Poté nakvašeně odešla.

22; Nejbohatším Číňanem se stal šéf firmy Alibaba. Zakladatel a šéf firmy Alibaba, čtyřiapadesátiletý Jack Ma byl znovu prohlášen za nejbohatšího Číňana.

23; „Největší evropská mocnost“ se nakonec začala zabývat „ruským světem“. Z 57 návrhů zákonů, které jsou požadovány k implementaci pro Dohodu o asociaci s EU, Ukrajina zatím schválila pouze sedm. Největší pozornost zákonodárců je totiž věnována definitivnímu přerušení vztahů s Ruskem.

24; Muniční sklad ukrajinského ministerstva obrany u Černigova vybuchuje už druhý den. Záchranáři nemohou zahájit práce. O situaci v okolí události informuje ukrajinská Státní služba pro mimořádné situace.

25; Steven Seagal vyprávěl o příčinách protiruské propagandy v USA. Připomeňme, že hollywoodský herec vykonává funkci zvláštního představitele ruského ministerstva zahraničí pro rusko-americké humanitární vztahy.

26; OSAGO (pojištění motoristů) bude v letech 2019 a 2020 výrazně dražší. Finální změny v zákoně o OSAGO předpokládají výraznější zdražení pojistných smluv, než se předpokládalo dříve.

27; Mimořádná událost na letišti v Jakutsku. Suchoj Superjet-100 vyjel za hranici vzletové dráhy. Na palubě letadla bylo 87 cestujících a pět členů posádky.

28; Kokorin a Mamajev vystoupí s prvním oficiálním prohlášením po skandálních rvačkách. Trestní případy, které byly zahájeny po těchto rvačkách s jejich účastí, bude mít na starosti Hlavní správa Ministerstva vnitra v Moskvě.

29; V Rusku vyvinuli náhradu za pistoli Makarov. Nová pistole pro ministerstvo obrany prochází etapou státních testů na polygonech.

30; Armáda Doněcké republiky pomohla mladým sportovcům. Národní policie Doněcké republiky se zúčastnila organizace festivalu uličního sportu.

31; Prohrává Rusko ideologickou válku se Západem? Jak je to vlastně s úspěchy Ruska na frontě ideologické války se Západem? Proč se západ ani v nejmenším nečervená, když vypouští do světa otevřené lži?

32; Ukrajinská armáda se chlubí svým „postupem“ v šedé zóně. Ukrajinští vojáci tvrdí, že uskutečnili speciální operaci na začištění jedné z obcí v okolí Volnovachy.

33; Ve vysílání rozhlasové stanice „Hovoří Moskva“ zazněl záznam rozhovoru prankerů Vovana a Lexuse s Alexandrem Kokorinem a prezidentem klubu Sergejem Fursenkem. Představili se jim jako vicepremiér Mutko. Fursenko se vyjádřil, že Kokorin je „dobrej kluk“, ale že to tentokrát vzali za špatnej konec a že jim to tentokrát neprojde tak, jak si mysleli.

34; Basurin odpověděl na prohlášení ukrajinské armády o postupu v šedé zóně. Obě strany prý podstoupily „odpoutání sil“ a ustupovaly společně. Pokud se ukrajinská armáda vrátila na své původní pozice, jde o totální porušení „Minska-2“.

35; NATO vyzývá Srbsko, aby pochopilo a odpustilo zničené podniky a stovky zabitých dětí. Generální tajemník NATO počítal s tím, že srbská mládež si válečný zločin nepamatuje, a cynicky mluvil o užitečnosti bombardování.

36; Při prověrkách pozic ukrajinské armády odhalilo velení opuštěné pozice. V jedné z ukrajinskou armádou okupovaných obcí místní podnikatelé chytili a zmlátili příslušníka ukrajinské armády přistiženého při rabování.

37; Vyšetřovatelku pro zvláště závažné případy zastřelili nedaleko Moskvy. Podplukovnice justice Jevgenija Šiškina byla zastřelena z upravené plynové pistole ranou do krku. Zemřela na místě.

38; Putin: Ruské zemědělství se stalo konkurenceschopným. Prezident Ruska Vladimir Putin prohlásil, že ruské zemědělství se stalo konkurenceschopným odvětvím.

39; Stálý zástupce Ruska Něbezňa informoval o dárku na rozloučenou pro Nikki Haley, která opouští OSN. Neřekl sice, co jí přichystal, zato se o ní vyjádřil pochvalně a zdůraznil, že o ní v budoucnu pravděpodobně ještě uslyšíme.

40; Petrov a Boširov sledovali Skripala v roce 2014 v České republice, Český rozhlas s odvoláním na zdroj ve výzvědných službách.

41; Nejprve pomoc odmítli. U Krymu utrpěla nákladní loď s ukrajinskou posádkou průraz pláště. Kapitán nejdříve bezu udání důvodů odmítl pomoc nabídnutou ruskou stranou, poté si své rozhodnutí rozmyslel.

42; Surkov slíbil Pušilinovi zvýšení platů v Doněcké republice. Úřadující šéf Doněcké republiky informoval novináře, jaká témata se projednávala na setkání s asistentem prezidenta Ruské federace.

43; Kokorin a Mamajev budou předvedeni na ministerstvo vnitra silou. Fotbalisté se nedostavili do budovy Hlavní vyšetřovací správy Ministerstva vnitra ve 13:00 hod., jak jim bylo uloženo.

44; Vojenské sklady u Černigova byly odpáleny diverzanty, říká Poltorak. Pravděpodobné je uložení munice za účelem odpálení našich skladů, tvrdí ukrajinský ministr obrany.

45; Poklonskaja poradila Lucenkovi, aby se naučil Trestní zákoník Ukrajiny. Poslankyně Státní dumy Natalja Poklonskaja poradila generálnímu prokurátorovi Juriji Lucenkovi v souvislosti s jeho obviněními na její adresu, aby se seznámil s příslušnými platnými paragrafy Trestního zákoníku jeho vlastní země.

46; Naftogaz zadržel 9 milionů dolarů přeplatku Gazpromu na uhrazení penále za nezaplacení sporného dluhu, které činí celkově více než 100 milionů dolarů.

47; Ve Vyšetřovacím výboru zveřejnili důvod vraždy vyšetřovatelky nedaleko Moskvy. Bylo zahájeno trestní řízení podle dvou článků. Vyšetřovatelka byla zavražděna kvůli své profesní činnosti, aby se tak zabránilo vyšetření případů, které měla vyšetřovatelka na starosti.

48; Moskva požaduje od Kyjeva okamžité propuštění šéfa RIA Novosti Ukrajina. Vyšinskij dělal svou práci v naprostém souladu se zákony Ukrajiny.

49; Asfalt z letiště v Čerkassech byl nabídnut k prodeji kvůli dluhům. Asfaltový povrch chtějí prodat proto, aby pokryli zhruba milion dluhů na mzdách pracovníků letiště.

50; Rusové nás přehrávají. Britský generál uznal převahu Ruska v informační válce. Rusko významně převyšuje západní koalici ve vedení informační války v Sýrii a Iráku. Konkrétně to dokládá na záběrech z předávání humanitární pomoci, které považuje za zinscenované.

51; Lukašenko komentoval možnost připojení Běloruska k Rusku. Lukašenko zdůraznil, že nyní lid Běloruska vidí v Rusku blízkého spojence.

52; Proti Kokorinovi a Mamajevovi bylo zahájeno trestní řízení pro chuligánství. Původně měl být případ dvojího zbití hodnocen mírněji jako porušení veřejného pořádku.

53; Požár muničních skladů ukrajinské armády. Vojáci hlídající muničák nepřetržitě chlastali. Letos byla řada vojáků vojenské jednotky A-1479 administrativně stíhána za opilství.

54; Protestní shromáždění v Ingušsku nalákalo gruzínské agenty. Na shromáždění v Ingušsku byl pozorován lídr čerkesských nacionalistů Ibragim Jaganov. Podpořil protestující proti oficiálním úřadům.

55; Maďarské ministerstvo zahraničí si předvolalo ukrajinského velvyslance kvůli Mirotvorci. Budapešť má také obavy ohledně „budování vojenské základny v Zakarpatské oblasti ze strany Ukrajiny“.

56; Ukrajina de facto zmrazila konflikt v Donbasu, říká senátor. Situaci v Donbasu je třeba dát do pořádku, říká Alexej Puškov.

57; Sankce proti energetickým gigantům Ruska zničí energetický systém USA. Šéf British Petroleum Bob Dudley vystoupil na obranu Ruska a varoval před nebezpečností sankcí vůči ruským energetickým gigantům.

58; U Doněcka byli zlikvidováni ukrajinští okupanti. 10. října byli u Doněcka zlikvidováni dva ukrajinští vojáci. Během plnění bojového úkolu v okolí Doněcka zahynuli dva vojáci v důsledku exploze nepřátelského výbušného zařízení, říká se ve zprávě tiskového centra ukrajinských okupačních sil.

59; V Pentagonu přiznali převahu ruských zbraní nad americkými. Moskva dosáhla významných úspěchů a pro nás je to varovný signál.

60; Hostina v době moru. Ve Státní dumě komentovali zadržení devíti milionů patřících Gazpromu ze strany Naftogazu. Všechna podobná rozhodnutí Kyjeva budou mít dlouhodobé dopady. A určitě ne ve prospěch Naftogazu nebo Ukrajiny.

61; Ruské letectvy vypátralo přípravy ozbrojenců v Idlíbu na vytvoření záminky pro útok NATO na Sýrii. Informuje o tom reportáž ze Syrské arabské republiky.

62; Rada Evropy hrozí Rusku vyloučením. Oznámil to generální tajemník Rady Evropy Thorbjørn Jagland.

63; Trump slíbil Indii velmi rychlou odpověď na nákup ruských S-400. Prezident USA Donald Trump slíbil, že v nejbližší době zareaguje na nákup ruských systémů protivzdušné obrany S-400.

64; Fotbalisté Kokorin a Mamajev byli zadrženi na 48 hodin, hlásí náčelník tiskové služby Hlavní správy Ministerstva vnitra.

65; Ukrajina připravuje provokaci v Azovském moři s cílem diskreditace ruských pohraničníků.

66; Proč se v Charkově nepovedlo „Ruské jaro“ a co čeká Donbas? Oleg Carjov vyprávěl o příčinách neúspěchu „Charkovského jara“.

67; Ruští pohraničníci pomohli ukrajinským námořníkům, kteří se ocitli v nouzi. Pracovníci krymské pohraniční správy FSB Ruské federace pomohli ukrajinské posádce nákladní lodi Nila převážející uhlí.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 10.10.2018

  1. .lak napsal:

    Veni vici vidí dydlátor kuj tu ran ťy všude strč prst skrz krk hopsynkovích a taktyktlově ještě dobrou a to je tak když je z noci den a naopak. rétorické cvičení.
    https://www.youtube.com/watch?v=rC8xIm9aIFc :-D
    https://www.youtube.com/watch?v=o9GFGMlCTMo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!