Přehled zpráv – RusVesna 12.10.2018

varfalamey1; Patriarcha Bartoloměj musí být předán klatbě, říká Ukrajinská pravoslavná církev. Rozhodnutí Konstantinopolského patriarchátu o zrušení klatby z šéfů dvou pravoslavných církví Ukrajiny je absolutně protiprávní.

2; Porošenko oznámil vítězství nad moskevskými démony. Vysvětlil také své zasahování do církevních záležitostí.

3; Co čeká USA v případě války v Evropě. Spojené státy už se začaly zabývat formováním báze pro možné boje v Evropě.

4; Stíhačka F-16 explodovala a poškodila několik dalších letadel. Ve čtvrtek 11. října a letecké základně Florennes ve Valonsku explodovala stíhačka F-16 patřící belgickému vojenského letectva.

5; Kdo neskáče, je Rusák. V Bělorusku prohlásili ukrajinský pokřik za extremistický a zakázali jej.

6; V Rusku zareagovali na Porošenkovy fantazie o vytvoření devětatřiceti brigád pro odražení „agrese“ z Krymu. Jediné agrese v regionu jsou ty ukrajinské blokády směrem ke Krymu.

7; Inovace po ukrajinsku. U Oděsy otevřeli školu s nezvyklými záchody. V obci Majaki v Oděské oblasti byly dětské záchody (tureckého typu) v nové budově školy vybaveny okny po celé výšce stěny.

8; Armáda Doněcké republiky a Cesta dobra. Lékařské prostředky byly předány na Ministerstvo zdravotnictví Doněcké republiky.

9; Jsou to ruští diverzanti. V generálním štábu ukázali, jak má vypadat ideální majdanovský funkcionář. Je třeba lhát přesvědčivě, budovat oslí můstky a pouštět se do historických odkazů.

10; Den počátku konce Ukrajiny je 12. říjen 2007. V ten den byl prohlášen Roman Šuchevič za hrdinu země. Čím hůř, tím líp je známý výrok Dostojevského z Uražených a ponížených. Platí to i pro současnou Ukrajinu.

11; Zvítězit nad S-300. Stíhačky USA na nebi nad Ukrajinou. US pro nácvik boje proti S-300 mění plán společných cvičení s Ukrajinou.

12; USA donutily Ukrajinu schválit zákon o Donbasu pomocí nečekané hrozby. Ukrajinská moc vůbec neregistruje očividnou věc a stále ještě věří ve svou důležitost v očích Západu.

13; Krajkové kalhotky nejsou všelék. Proč na Ukrajině zesilují protizápadní nálady? Pozitivní dynamiku, která se projevila ve velmi podstatném růstu sympatií k Rusku a Rusům, lze vysvětlit různě.

14; Redaktor NTV vyhnal hosta ze studia. Redaktor pořadu „Místo setkání“ na NTV Andrej Norkin vyhnal ze studia hosta pořadu spisovatele Alexandra Nikonova, který kritizoval jeho matku za její účast v dobrovolné národní družině.

15; Saratovská ministryně prohlásila, že 3,5 tisíce rublů stačí na přežití. Ministryně Natalja Sokolova prohlásila, že 3,5 tisíce rublů plně dostačuje pro pokrytí minimálních fyzických potřeb.

16; Státní department USA prohlásil, že Rusko musí zrušit volby v Doněcké a Luganské republice. Státní department USA vyzval Moskvu, aby se připojila ke Kyjevu ve snaze o mír podle Minských dohod.

17; Co je známo o stavu kosmonautů, kteří nedoletěli na Mezinárodní kosmickou stanici. Jeden z nich zcela určitě poletí do kosmu. Včera při startu kosmické rakety Sojuz s mezinárodní posádkou na palubě došlo k havarijní situaci.

18; Močí na ulicích a útočí na kolemjdoucí. Jak narkomani mění život Pařížanů v černou můru. Náměstí Stalingradské bitvy v Paříži se znovu stalo místem obchodování s drogami (crack) a jejich klientů, píše francouzský list Le Figaro.

19; Rusové znovu začali více utrácet v obchodech. Průměrná útrata obyvatel Ruské federace vzrostla v září ve srovnání se srpnem o 4,8 neboli o 24 rublů.

20; Světová banka předpověděla Ukrajině sto let zaostávání za svými sousedy. Při nynějším tempu růstu HDP a stavu ekonomiky na Ukrajině bude zapotřebí více než sto let, nedožene evropské země.

21; Už čtvrtý den plápolá muniční sklad. Výbuchy v muničním skladu na Ukrajině pokračují už čtvrtý den s frekvencí zhruba tři exploze za hodinu.

22; Odporné záběry. V Litvě likvidovali sochu sovětského vojáka. Žulovou hlavou sovětského vojáka kutáleli rypadlem po zemi.

23; Jsem nejobtěžovanějším člověkem na světě, říká Melanie Trump. V odpovědi na otázku, zdali kontroluje chování svého muže, se první dáma USA jen útrpně usmála.

24; Ruská centrální banka zrušila licenci moskevské bance PIR (Banka průmyslově-investičních transakcí).

25; Bylo stanoveno a zveřejněno datum (jaro 2019) letu Ovčinina a Hague na Mezinárodní kosmickou stanici. Posádka nezdařeného letu dnes dorazila na letiště Čkalovskij nedaleko Moskvy.

26; NATO slibuje desítky „experimentů“ u ruských hranic. Aliance avizuje za poslední léta největší cvičení Trident Juncture.

27; Kokorin a Mamajev byli převezeni do vazební věznice. První bod programu jsou karanténní cely.

28; Děsivá dopravní nehoda turistického autobusu v Německu. Desítky zraněných Autobus s třiceti turisty ze zámoří vjel nenadále do protisměru a narazil do nákladního vozu převážejícího pneumatiky.

29; Trumpovy obchodní války dolehly na americké burzy. Finanční systém USA se nyní nachází na konci roku 2007, dokládají analytici. My všichni víme, co bude následovat.

30; Stačila jediná chyba. Vojenskou přehlídku Riverfire v Austrálii srovnali s teroristickými akty z 11. září 2001. Manévry vojenského letadla Boeing C-17 v bezprostřední blízkosti výškových v Brisbane budov se staly předmětem bouřlivých diskusi na internetu.

31; Novináře The Washington Post umučili a rozčtvrtili na velvyslanectví Saúdské Arábie. Podle informací The Washington Post Turecko nespěchá se zveřejněním videa, kde rozřezávají novináře, aby neodhalili své zdroje.

32; Rusko snížilo svůj zahraniční dluhy na minimum za posledních osm let. Ruský korporativní sektor aktivně umořuje dluhy vůči zahraničním věřitelům.

33; V Rusku byla odvolána ministryně, která navrhovala žít za 3,5 tisíce rublů za měsíc. Natalja Sokolova je přesvědčena, že za tuto částku lze sestavit vyvážený jídelníček, neboť makarony a kefír jsou levné.

34; Autokefalie je náboženský rozbuška, která pohřbí Porošenka. Ekumenický patriarchát se zbláznil: Ukazuje se, že před 332 lety Ruská církev nezákonně anektovala Kyjevskou metropolii.

35; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Jen za uplynulý týden činily nebojové ztráty ukrajinské armády deset lidí, kteří zahynuli, a 8 zraněných vojáků.

36; Záchranný systém zafungoval bezchybně, říká výkonný ředitel Roskosmosu o havárii Sojuzu. Podle jeho slov došlo k havárii kvůli srážce bočního prvku prvního stupně při oddělování prvního a druhého stupně.

37; Porošenko ztratil dárky od Obamy a Bidena. V administrativě ukrajinského prezidenta nemohou najít talíř od Baracka Obamy a sošku orla od Joe Bidena.

38; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti, V Lugansku byl zadržen ozbrojenec z Pravého sektoru. Sám zadržený vysvětlil, že přijel do hlavního města Luganské republiky z města Čerkassy.

39; Na Ukrajině prezentovali směšný komplex ochrany vojenských skladů. Systém má hrdý název po usurijské kuně a zvenčí se podobá na popelářskému robotu z amerického animovaného filmu.

40; Bojíme se vycházet z domu. Ukrajinská armáda ostřeluje těžce zkoušenou obec na jihu Doněcké republiky. Ukrajinské drony porušují Minské dohody a pokračují v letech přes bezletovou zónu.

41; Soud pokutoval zpěvačku, která zablokovala dálnici během natáčení klipu. Perovský soud v Moskvě pokutoval zpěvačku, která kvůli natáčení klipu částečně zablokovala provoz po Moskevském vnějším dálničním okruhu.

42; Ukrajinci dnes oslavují autokefalii, která jim ještě nebyla poskytnuta. Na akci přicházejí věřící různého vyznání.

43; Porošenko vydával obrázek Chabarovského mostu za „perspektivní ukrajinský projekt“. Na informačním stánku byla umístěna fotografie mostu přes Amur pořízená ze stejného místa jako na bankovce v hodnotě pěti tisíc rublů.

44; Porošenko uvedl v platnost rozhodnutí Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny o naléhavé obraně národních zájmů v Donbasu a na moři. Výnos vstupuje v platnost dnem zveřejnění.

45; Kreml komentoval Kudrinova slova o nutnosti snížení napětí ve vztazích se Západem. Peskov prohlásil, že částečně souhlasí s názorem šéfa Účetní komory Alexeje Kudrina.

46; Tohle šokovalo celu pravoslavný svět. Bartoloměj se vydal cestou rozkolu, říká metropolita Antonij. Metropolita Borispolský a Brovarský Antonij komentoval rozhodnutí Synody.

47; Tyhle primitivy je těžké pochopit. V PACE neocenili exces ukrajinských poslanců. Funkcionáři PACE nepochopili výstřelek členů ukrajinské delegace, kteří „zazpívali“ ukrajinskou hymnu na chodbě stojíce kolem ruské novinářky.

48; Byla uvalena vazba na dalšího kumpána Kokorina a Mamajeva. Tverský soud v Moskvě poslal do vazby dalšího účastníka událostí spojených s fotbalisty – Alexandra Protasovického.

49; Čečenec, který urazil ruského chlapce, dostal práci v Grozném. Předtím mladý člověk vysvětlil, že jel do Moskvy hledat práci. Naneštěstí pro něj viděl záběry z jeho činu nejvyšší čečenský představitel…

50; Bartoloměj podporuje agresory a odpadlíky, říká hlava Abcházské pravoslavné církve. Rozhodnutí Konstantinopolského patriarchátu poskytnout autokefalii církvi na Ukrajině je nerozumné.

51; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Volkera ze záměru zlikvidovat Minské dohody. Zvláštní zástupce USA pro Ukrajinu Kurt Volker není vůbec obeznámen s obsahem Minských dohod.

52; Velká Británie odmítá vydávat víza ruským diplomatům, prohlásil ruský velvyslanec v Londýně Alexandr Jakovenko.

53; V Ruské pravoslavné církvi navrhují svolání Všepravoslavného sjezdu za účelem odvolání patriarchy Bartoloměje. Kněz dále navrhuje přerušit eucharistické styky s Konstantinopolským patriarchátem.

54; Lukašenko ukázal Putinovi malou vlast. Běloruský prezident za volantem padesát let starého Gaz-69 provedl exkursi pro svého hosta po Alexandrii.

55; Monopolní podniky je nutno odradit od záměru zvyšovat ceny. Antimonopolní služba se snaží mírnit choutky přirozených monopolů na zvyšování tarifů.

56; Horší než Moldávie, Ukrajina se stala nejchudší zemí Evropy, říká MMF. Nejen podle HDPO, ale i podle oficiálního průměrného platu Ukrajina rovněž zaujímá poslední místo v Evropě.

57; Porážka bez boje. V Kyjevě se drtivá většina branců vyhýbá vojenské službě. Vojenský komisariát předal policii případy více než 33 tisíc lidí, kteří ignorovali povolávací rozkaz.

58; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Bartoloměje a USA z přípravy nebezpečné provokace na Ukrajině. Tato provokace je zamyšlena s tím, že budou využity dvě nekanonické odpadlické církve na Ukrajině.

59; Ukrajinský ministr vyzval své krajany, aby vybojovali Moskvu a Kubaň. Ve stejnou chvíli se žena militantního ministra v Rusku živí prodejem oděvů vlastní značky.

60; Specnaz ruské armády odhalil pozůstatky po ozbrojencích v pevnosti islamistů. Píše se o tom v reportáži ze Sýrie.

61; Putin projednal s Bezpečnostní radou církevní otázku na Ukrajině. Setkání se konalo v Moskvě po skončení Putinovy pracovní návštěvy ve Městě Mogiljov.

62; Vatikán nemá v úmyslu udržovat styky s nekanonickou církvi na Ukrajině, říká zdroj. Vatikán nebude udržovat kontakt s nekanonickými církvemi na Ukrajině po obdržení autokefalie.

63; V USA informovali o Putinově hlavním cíli. Vladimir Putin se snaží zničit Evropskou unii. Západ si musí všímat nebezpečí, které představuje „slábnoucí, ale agresivní Rusko“.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 12.10.2018

 1. .lak napsal:

  S f vosumnáctkou / copyje
  https://aeronet.cz/news/skandal-cesky-rozhlas-2-odvysilal-pohadku-ve-ktere-gang-ruskych-kocek-terorizuje-v-praze-britska-a-ceska-plemena-protiruska-zpolitizovana-retorika-kauzy-skripal-je-nalevana-do-hlav-nejmensich-deti/

  Tak dříve holčičky dostali panenky a kočárky, chlapečci kyblíčky a lopatičky s náklaďáčkem a mohli být inventní. Dnes z nich evidentně dělají trupelí anarchoformanty pro kriminál ovšem ale větších lotrů habaďůry. Samozřejmě za mých časů jsme posléze kromě dvorkového fočusu a hokeje hrali hru na fízly a zloděje což se zrealizovalo v 89. Nedával jsem pozor a ignoroval jako blbost šmejdů ale teď v standartním trhu i bez přívlastků vlády peněz ochlokracie (zločinu) jsme naostro. Zákony jsou kované pro ziskovce a pro nazdar bazar totality korupce a arogance moci kdy zákonodárci jsou v pravdě lidoví v paralelním světě lží, falší a mimiker se zavlečením naprostého rozvratu evropské kultury sdílení společných hodnot rodina, národ, země a duch spolupráce se synergickými efekty společné prosperity islamismem 7. století, neměnným.
  https://www.youtube.com/watch?v=CIYJXcCT_Uk

  50 OdpovězŘíj 11, 2018 10:06

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!