Přehled zpráv – RusVesna 9.10.2018

yanukovich1; Byl zveřejněn dopis Viktora Janukoviče Putinovi o vyslání vojsk. U Obolonského obvodního soudu zveřejnili text dopisu bývalého prezidenta Ukrajiny Viktora Janukoviče ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

2; Ropa může zdražit až na 100 dolarů barel. The Wall Street Journal píše o možném návratu cen ropy k hodnotě 100 dolarů za barel.

3; Kamera natočila zmlácení úředníků ministerstva průmyslu a obchodu fotbalisty Kokorinem a Mamajevem. Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev zmlátili dva úředník ministerstva průmyslu a obchodu v kavárně Kofemanija v Moskvě.

4; Propagandisté z Bellingcat „odhalili“ identitu druhé „traviče“ Skripalových. Propagandisté ze spolku Bellingcat prý zjistili, kdo je vlastně Alexandr Petrov.

5; Ukrajinská „doktorka Smrt“ vyzvala, aby se lidé nebáli klinických testů na lidech. Podle slov Uljany Suprun lze díky klinickým zkouškám na Ukrajině získat bezplatnou pomoc v několika oblastech medicíny.

6; Mirotvorec zveřejnil seznam jmen Ukrajinců, kteří dostali maďarské občanství. Celkem byla zveřejněna pro volný přístup osobní data 313 lidí.

7; Medveděv vyprávěl o hlavních úkolech vlády. Medveděv zdůraznil důležitost realizace národních projektů.

8; Čtyřicet dní od dne tragické smrti Alexandra Zacharčenka. Jeho přátelé,kteří se sdružili do neformálního klubu přátel Alexandra Zacharčenka, se rozhodli uspořádat všeruskou akci.

9; Smrt ze zkumavky. Je možné zavraždit virusem celou zemi? Desítky let specialisté z různých zemí vyvíjely a aktivně zkoušely „přírodní“ zbraně.

10; V Bosně a Hercegovině budou usilovat o uznání Krymu za ruský. Jeden ze tří nově zvolených lídrů Bosny a Hercegoviny prohlásil, že má v úmyslu usilovat v Sarajevu uznání Krymu za součást Ruska.

11; K čemu Rusko potřebuje úderné jednotky námořní pěchoty? Jednotky námořní pěchoty Pacifické flotily přikročily ke složení zkoušky, které jim dá právo nazývat se „údernými“.

12; Sýrie: Mír je v cílové rovince. Do skončení demilitarizace obvodu zóny deeskalace v Idlíbu zůstává jediný týden.

13; Vnitřní války v NATO: Norsko není spokojeno s drzým chováním USA. Zástupce Norska v NATO Ketil Solvik-Olsen vyjádřil nespokojenost se „zbytečným militarismem Washingtonu“.

14; Případ Skripalových: Show musí pokračovat za každou cenu. Specialista na bezpečnost Alexej Belozerskij informuje o životní pouti Sergeje Skripala.

15; Skandální krasnodarská soudkyně Chachaleva pracovala bez právnického vzdělání. Právník, který zveřejnil tuto informaci, předal důkazy Vyšetřovacímu výboru a požaduje zahájení trestního řízení.

16; Bílým vstup zakázán. Ve Francii se šíří rasismus naruby. Videoklip rappera Nicka Conrada, ve kterém vyzývá k zabíjení bělochů, rozhořčil diváky i politiky.

17; Dokáží USA uskutečnit svou hrozbu o zničení ruských raket? USA jsou údajně schopny zničit ruské raketové zbraně, které bude porušovat Dohodu o zákazu raket středního a krátkého doletu.

18; Hlavním cílem „Anakondy“ je válka s Ruskem. Polská armáda se připravuje na konání rozsáhlého cvičení „Anakonda-18“.

19; „Ruské jaro“ donutilo SBU zahájit boj s Islámským státem. SBU se rozhodla simulovat „vítězství“ a pochlubila se úspěchy z boje proti mezinárodnímu terorismu.

20; Kastrol s hnojem: Hlavní pokrm ukrajinské kriminální revoluce. Dokud na Ukrajině vládne zločinecká klika, země je odsouzena k totálnímu rozkradení.

21; Papírové pasy Rusů mohou být nahrazeny elektronickými. Tato iniciativa se projednává ve vládě.

22; Známí činitelé Německa se spojili pod výzvou „Proč potřebujeme mír a přátelství s Ruskem?“. List Süddeutsche Zeitung předpokládá, že nic kromě pocitu studu tyhle žalozpěvy vyvolat nemohou.

23; Výbuch a požár na ukrajinském muničním skladu. Byla zahájena evakuace, na místo vyrazil náčelník generálního štábu ukrajinské armády. Hoří a vybuchuje sklad munice v Černigovské oblasti. Stav z dnešního rána: Hoří už 700 hektarů. Evakuováno bylo už 10 tisíc lidí.

24; Expert vysvětlil popularitu ruských S-400 v jiných zemích. Podle slov specialisty jsou S-400 jedním z nejvyspělejších systému protivzdušné obrany na světě.

25; Zemi zachrání krása ruských zbraní. V Oděse se objevily namalované ruské vlajky, na jejichž bílém poli se objevuje tento citát.

26; Motostřelecká brigáda Národní policie Doněcké republiky získala čestný název „Alexandra Zacharčenka“. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily delegace z Ruska, z Jižní Osetie a z Abcházie.

27; V Poamuří spadl most na Transsibiřskou magistrálu. Od rána na místě události pracují psychologové, záchranáři, pracovníci policie a lékaři.

28; Porošenko naléhavě svolal ozbrojené složky. Výbuchy na hořícím skladu munice jsou slyšet každé tři sekundy.

29; Mezinárodní měnový fond zvýšil prognózu ohledně růstu ruského hospodářství pro rok 2019 z 1,5 na 1,8%. Zrychlení se vysvětluje zvýšením cen ropy.

30; V Rusku začal vývoj bojového robota s reaktivní municí. Robotizované raketomety jsu vyvíjeny koncernem Těchmaš.

31; Ukrajinu už odepisují. MMF zhoršil vyhlídku růstu HDP Ukrajiny pro rok 2019 z 3,3 na 2,7%. Kromě toho experti MMF revidovali prognózu výše nezaměstnanosti.

32; Důchodová reforma sníží v Rusku počet nových důchodců o 300 tisíc už v roce 2019.

33; Je to diverze! SBU referuje o explozích u Černigova. Vojenská prokuratura Ukrajiny dopoledne založila trestní případ podle článku „Nedbalost“.

34; Byly to čtyři exploze, říká zástupce šéfa Generálního štábu ukrajinské armády o „diverzi“ na vybuchujícím skladu. Přičemž k těmto výbuchům došlo na různých místech muničáku. Výsledkem je pak vnik rozsáhlého požáru.

35; Krym překonal postsovětský turistický rekord. Rekord byl zaznamenán v souvislosti s rozvojem dopravní infrastruktury: Otevření nového terminálu letiště a zahájení provozu přes Krymský most.

36; BBC tvrdí, že našla sousedy „druhého traviče“ Skripalových. Jde o vojenského lékaře Alexandra Miškina. Přesně takto – jak tvrdí Bellingcat – se ve skutečnosti jmenuje Alexandr Petrov.

37; Rusko – Moskva – Kreml. Ukrajinský ministr označil viníky exploze vojenského skladu. Na Ukrajině je nejdůležitější dokázat vždy všechno hodit na Rusko.

38; Ruské ministerstvo obrany vyslalo zprávu o úspěšné likvidaci skladu munice. Taktický vzdušný výsadek byl proveden v týlu cvičného nepřítele a zlikvidoval jeho muniční sklad. Zde ale nejde o ukrajinský sklad v Černigovské oblasti, nýbrž o cvičení probíhající na polygonu Prudboj u Volgogradu. Informuje o tom tisková služba Jižního vojenského okruhu.

39; Byly zveřejněny ohavné záběry, jak Kokorin a Mamajev surově zbili řidiče redaktorky Prvního kanálu. Podle všeho to tentokrát fotbalistům už jen tak neprojde.

40; Ukrajinská armáda ostřelovala města v Donbasu. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly v Doněcku poškozeny obytné domy a škola.

41; Požár a výbuchy v muničním skladu ukrajinského ministerstva obrany. Desítky lidí se už obrátili na lékaře. Na internetu se objevují stále nové záběry, ukazující celý rozsah události.

42; Kokorin a Mamajev dostali předvolání na policejní okrsek. Fotbalisté, kteří zmlátili několik lidí, budou muset odpovědět na otázky policistů. Byla zahájen dvě trestní řízení.

43; Explodovaly náboje pro Grady a houfnice, říká ukrajinský propagandista, čímž popřel oficiální verzi Generálního štábu ukrajinské armády, že k výbuchům došlo na skladech se střelnými zbraněmi.

44; Čtyřicet dní od Zacharčenkovy smrti. Církevní akce u hrobu bývalého nejvyššího představitele Doněcké republiky. Připomeňme, že Alexandr Zacharčenko zahynul v centru Doněcka 31. srpna 2018 v důsledku teroristického činu.

45; Rusové odpálili vojenské sklady, aby Kyjev nedostal od Konstantinopolu autokefalii, říká ukrajinský vicepremiér. Vjačeslav Kirilenko si snad opravdu myslí, že událost zorganizovali ruští diverzanti, jejichž cílem je nedopustit poskytnutí autokefalie ukrajinské pravoslavné církvi...

46; Kokorin a Mamajev jako fotbalisté skončili, říká člen výkonného výboru Ruské fotbalové asociace. Tyhle hráče už neuvidíme. Budou za své činy souzeni a odsouzeni.

47; Frontové recepty bývalého nejvyššího představitele Doněcké republiky. Semjon Pegov se podělil o své vzpomínky na Alexandra Vladimiroviče. Byl to jiskřivý a barvitý člověk, vzpomíná vojenský dopisovatel.

48; Může to bouchnout v kterémkoli momentě, varovali před rokem Porošenka obyvatelé Černigovské oblasti. Nakonec 6. muniční sklad ukrajinského ministerstva obrany a ukrajinských ozbrojených sil u města Ičňa explodoval 9. října 2018.

49; Udělal Ukrajině ostudu a ponížil generálního tajemníka PACE. Porošenkův spolustraník zorganizoval klauniádu v Radě Evropy. Tenhle tragický šašek z jakýchsi laciných oděských „Šprýmařovic“ veřejně potupil generálního tajemníka Parlamentního shromáždění Rady Evropy. Vystoupil před Parlamentním shromážděním v gumových rukavicích, což odůvodnil tím, že se bojí otravy ze strany Ruska. Tím dl jasný signál, co si myslí o předsedovi shromáždění Thorbjørnu Jaglandovi, který vystupuje proti sankcím vůči Rusku.

50; V restauraci u města Vinnica surově zbili policisty. V městečku Chmelnik muži zmlátili policisty a nepřestávali ani v okamžiku, kdy jeden z nich ztratil vědomí. Muži byli až na jednoho zadrženi, Po posledním se pátrá.

51; Byly zveřejněny nové podrobnosti o řádění dvou ruských fotbalistů. Během své cesty v pronajatém vagónu se totálně ožrali, ničili nábytek, napadali cestujících v sousedních vagónech a řvali jako dobytek.

52; Zacharčenko symbolizuje cestu, kterou by se mělo vydat i Rusko. Existují dokonce dva hrdinové s příjmením Zacharčenko.

53; Trump odvolal stálou zástupkyni USA při OSN Nikki Haley. Své odstoupení projednávala s Trumpem už minulý týden v Bílém domě.

54; Doněcké ministerstvo příjmů a daní čeká totální reorganizace. Činnost dosavadního vedení ministerstva je kvůli početným stížnostem prověřováno ohledně porušení zákona.

55; Požár na muničním skladu u Černigova jako pokračování tiskové konference Ministerstva obrany o Ukrajinou sestřeleném Boeingu. Verze o „diverzi“, náznaky na Zacharčenka atd. jsou prostě jen směšné.

56; Putin informoval o regulaci cen ropných produktů. Vláda Ruské federace bude i nadále schvalovat opatření na kontrolu růstu cen ropných produktů.

57; Příčinou výbuchů ve vojenských skladech u Černigova mohly být i vnitřní rozpory v rámci ukrajinské armády, říká bývalý šéf ukrajinské rozvědky. Musíme s touto verzí počítat úplně stejně, dokud nenarazíme na konkrétní fakta, která by potvrzovala jinou verzi, poznamenal.

58; Honem si je nasaďte! Už vás obkličujeme! Ruská novinářka se vysmála ukrajinskému poslanci s gumovými rukavicemi. Novinářka VGTRK Olga Skabejeva si neodpustila vtípek na adresu šíleného ukrajinského poslance Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

59; Důstojník specnazu ukrajinské armády spáchal sebevraždu, když odmítl bojovat proti Donbasu. Důstojník spáchal sebevraždu, protože si nepřál ostřelovat území Luganské republiky, kde žijí jeho příbuzní.

60; Putin odhalil tajemství své pracovní výkonnosti. Nejvíc energie načerpám, když se můžu bavit s lidmi, jako jste vy, prohlásil na setkání se zemědělci – sadaři ve Stavropolském kraji. Putin navštívil spolu s premiérem jabloňové sady zemědělského podniku Rassvet (Úsvit“).

61; Ukrajinský poslanec si postěžoval v PACE na „fyzické urážky“ ze strany ruských novinářů. „V Parlamentním shromáždění Rady Evropy na mne doslova zaútočili ruští propagandisté“. Ve skutečnosti ruští novináři jen požádali o interview.

62; V Radě federace komentovali odvolání stálé zástupkyně USA při OSN. Šéf zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov prohlásil, že odvolání Nikki Hailey oslabí pozici amerického prezidenta a bude důležité, jaké akcenty bude mít její nástupce.

63; Zvenku i vevnitř v kabině auta je krev. Redaktorka Prvního kanálu podala trestní oznámení na fotbalisty – výtržníky. Já sama jsem utrpěla pouze materiální újmu, oznámila televizní redaktorka.

64; Miliardář Abramovič se dostal pod francouzský tlak. Po Velké Británii se i francouzské úřady rozhodly důkladně prostudovat aktiva Romana Abramoviče.

65; Zničili ji hymnou. Jak ukrajinští poslanci v PACE „poškádlili“ ruskou novinářku. Ukrajinská média informovala o novém vynikajícím vítězství ukrajinské diplomacie. „Ukrajinská delegace nepodlehla provokaci ruské novinářky a důstojně na její otázku odpověděla sborovým zpěvem ukrajinské státní hymny“. Během zpěvu se ale šéf ukrajinské delegace tvářil jako imbecil a místopředsedkyně Nejvyšší rady Irina Geraščenko předváděla gesto, které připomínalo hajlování. http://rusvesna.su/news/1539105875

66; Z Německa jsou masově deportováni Ukrajinci. Pro tento účel si úřady najaly zvláštní letadla.

67; V ukrajinské vládě oznámili obdržení autokefalie. Synoda ekumenického Patriarchátu údajně poskytla Ukrajině výnos o autokefální pravoslavné církvi.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 9.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    Dokument - Podivná druhá světová válka - Hitlerova droga https://www.youtube.com/watch?v=AZVcWm6MBec
    Ron Paul o americké akciové burze: Největší bublina v historii lidstva https://cz.sputniknews.com/svet/201810118232143-ron-paul-akciova-burza-bublina-historie-lidstvo/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!