Přehled zpráv – RusVesna 17.10.2018

iskuplenie_pokayanie_krest_iisus_hristos_spasitel1; Jak se tvrdá odpověď Ruské pravoslavné církve Konstantinopolu odrazí na prostých věřících? Nyní farníci Ruské pravoslavné církve nemohou chodit do chrámů Konstantinopolského patriarchátu.

2; Jatka v Sýrii: Teroristé Islámského státu zahájili kruté popravy. Předtím ozbrojenci Islámského státu přepadli tábor běženců a unesli 700 lidí.

3; Jak se mu to mohlo stát? Elon Musk byl zbaven vedení Tesly a bylo mu uloženo zaplatit mnohamilionovou pokutu. Podle podmínek dohody s americkými úřady podnikatel nesmí v příštích třech letech zaujímat řídící funkce ve společnosti.

4; „Bolševici jsou zvířata“, „církev byla pro cara“ a další perestrojkové mýty. Badatel v oblasti historie Nikolaj Sapelkin analyzuje nejrozšířenější mýty o pravoslavné církvi v období po Únoru 1917.

5; Co čeká stranu „Jednotné Rusko“? Už několik měsíců obíhají v médiích fámy o vážném přeformátování politického systému v Rusku. Strana se má řízeně rozpadnout na několik subjektů.

6; Čína dostavěla spojení na Sibiř. A to je teprve začátek. Čína ukončila výstavbu své části prvního železničního spojení Nižněleninskoje – Tun-ťjang.

7; Gref navrhl likvidaci matematických škol. Proč to není překvapivé? Známá bloggerka Olga Edelberta komentovala prohlášení šéfa Sberbanky Germana Grefa. Lidé, co umějí přemýšlet, jsou příliš nebezpeční.

8; Komedie o Leningradské blokádě – jak tomu rozumět? Jsou věci, na které je lepší nesahat.

9; Vojenská základna USA v Polsku: Obránci nebo rukojmí? Varšava oficiálně vystoupila s návrhem vůči Washingtonu o rozmístění stálé americké vojenské základny na svém území.

10; špásoval se smrtí. Kdo vlastně byl Motorola? Uplynuly dva roky ode dne smrti Arsena Pavlova (Motoroly), legendárního velitele batalionu Sparta.

11; Kyjev na hranici ekologické katastrofy. Město se proměnilo ve smetiště. Už dnes se Kyjev doslova topí v odpadcích a brzy bude ještě hůře.

12; Pomluvit SSSR a ochránit ukrajinské vrahy. Liberálové připomněli jatka v Babím Jaru a Chatyni.

13; Elita bude nesmrtelná. Co provedou nejbohatší lidé s lidstvem? Západní myslitelé tvrdí, že globalizace přinese lidstvu rovnost a svobodu. Opak je pravdou.

14; Na Ukrajině promluvili o ostudě na celý svět. Juščenkův spolustraník prohlásil, že Ukrajina kráčí po cestě někdejší Jugoslávie.

15; SIA odtajnilo zprávu o Hitlerově sexuální orientaci. Pokud budeme věřit zprávě sepsané v roce 1943, byl by nyní Hitler přímo na vrcholu genderové vlny. Cítil se homosexuálem i heterosexuálem a měl sadomasochistické sklony.

16; Na YouTube došlo k rozsáhlé poruše. Po celém světě včetně Evropy, Japonska a USA přestal fungovat nejpopulárnější videohosting.

17; V USA jsou překvapeni paradoxním efektem protiruských sankcí. Podrobně o tom píše americký list The Wall Street Journal.

18; Rusko rozprodává zbytky americké státního dluhu. Rusko pokračuje ve snižování svých investic do amerického státního dluhu.

19; Na Ukrajině prohlásili, že Banderu je třeba znovu pohřbít. Samozřejmě ne jen tak někde, ale v centru Kyjeva.

20; Rusko se nechystá uzavírat obchodní zastoupení na Ukrajině. Informoval o tom náměstek ministra průmyslu a obchodu Ruska Alexej Gruzděv.

21; Americký rapper natočil klip s nahou „Melanií Trump“. Tisková mluvčí první dámy USA už vyzvala k bojkotu interpreta, ale počty zhlédnutí raketově rostou.

22; Rusko vylepšilo své pozice ve světovém žebříčku konkurenceschopnosti. Rusko postupně zlepšuje svou konkurenceschopnost, i když zatím má země ke světové špičce daleko.

23; Němečtí neonacisté se účastnili pochodu UPA v Kyjevě, píší média. Pokud můžeme věřit německému listu Deutsche Welle, vnuci hitlerovských fašistů a jejich haličských poskoků se 14. října sešli ve společném průvodu.

24; Byl zástupcem šéfa velení „Vostoku“ a bojoval v Donbasu. Byly zveřejněny podrobnosti o pilotovi ukrajinské armády, který zahynul při havárii. Jeho kolegové tvrdí, že byl jedním z nejlepších pilotů v zemi. Takových zbylo už jen 40 až 50 na celé Ukrajině.

25; Astronaut Nick Hague informoval, je-li ochoten letět do kosmu na „Sojuzu“. 11. října byl start rakety-nosiče přerušen kvůli havarijní situaci. Posádka se vrátila na Zemi.

26; Téměř polovina obyvatelstva Země žije za 5,5 dolaru na den. Světová banka spočítala, že téměř 46% populace neboli 3,4 miliardy lidí, žije za méně než 5,5 dolaru na den.

27; Polsko podepsalo dvacetiletý kontrakt na dodávky zkapalněného plynu z USA. Předtím bývalý ministr obrany země Marciejewicz označoval „Severní proud – 2“ za smyčku kolem krku Polska.

28; Je na čase se vrátit domů. Do Ruska se vrátilo 800 tisíc krajanů. Státní program součinnosti v oblasti přesídlení krajanů žijících v zahraničí do vlasti začal fungovat v roce 2007.

29; Donbas: Štáb okupantů informuje o ztrátách za posledních 24 hodin. Dva mrtví, jeden zraněný.

30; Církevní majdan a „přesvaté NATO“ proti Rusku. Ukrajinské pravoslavné nejspíš čeká mnoho hloupých a děsivých zážitků. Hlavní otázka zní, jak na to budou hledět místní církve a kostely.

31; Lovec v USA snědl veverku a nakazil se smrtelnou nemocí. Zachránit pacienta se lékařům nepodařilo. V nemocnici zemřel.

32; Nezvyšujte ceny energií! Protesty odborů začaly v Kyjevě. Získat pozornost ukrajinských mocných se snažilo několik tisíc lidí.

33; Výbuch v internátní škole v krymské Kerči. Média hlásila zpočátku nejméně deset mrtvých.Postupně se počet obětí vyšplhal na devatenáct. Očití svědkové hlásí, že k výbuchu a střelbě došlo v internátní jídelně.

34; V Moskvě byl zadržen krymský vicepremiér. Nejvyšší představitel Krymské republiky byl o události už informován.

35; Do nemocnic v Kerči jsou přiváženy desítky zraněných v důsledku výbuchu ve škole. Situace byla velmi složitá, mnoho z nich se nachází ve vážném stavu. Ministerstvo pro mimořádné situace zpočátku nevydávalo žádné informace.

36; Výbuch v internátní škole v Kerči mohl být teroristickým činem. Svědkové tvrdí, že nejde o nešťastnou náhodu, ale o útok zločince, který střílel po studentech ze střelné zbraně.

37; Putina informovali o teroristickém činu v Kerči. Prezident Ruska dostává informace po linii příslušných ministerstev.

38; Byly zveřejněny první autentické výpovědi očitých svědků: Kamarádku mi zabili přímo před očima, kluci se hroutili k zemi a všude stříkala krev.

39; Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení podle článku „Teroristický akt“. Výbušné zařízení, které explodovalo v kerčském Polytechnickém internátní škole, bylo naplněno kovovými předměty.

40; K napadené škole byla stažena obrněná technika. Vojáci budou pomáhat při vyprošťovacích pracích. Pod závaly mohou být další zranění.

41; Na internetu se objevily fotografie teroristy z Kerčské internátní školy. Zdroje uvádějí, že byl již zjištěna jeho totožnost. On sám se po činu na místě zastřelil.

42; Byl potvrzen fakt smrti amerického pilota při havárii Su-27 na |Ukrajině. Připomeňme, že letadlo havarovalo 16. října během cvičení „Čisté nebe 2018“.

43; Kerč: V internátní škole bylo nalezeno výbušné zařízení. Informuje o tom Národní antiteroristický výbor.

44; Byla zveřejněna jediná verze havárie Su-27 ukrajinského letectva. Podle slov zástupce vojenské prokuratury vyšetřovatelé nyní čekají na závěry expertní komise.

45; Byla zlikvidována ukrajinská diverzní skupina. Chaotickou palbou se ukrajinští okupanti snaží maximálně využít poslední dny před jejich odchodem ze zóny ATO.

46; Ostřelovač Doněcké republiky zlikvidoval ukrajinského vojáka. V Donbasu byl ostřelovačem 16. října kolem 22:00 hod. zlikvidován voják ukrajinské armády Andrej Bojko.

47; Banderův hrob se stal pro nacisty svatyní, píše Graham Phillips. Nezávislý britský vojenský dopisovatel informoval, proč strhal vlajku Pravého sektoru z Banderova hrobu na mnichovském hřbitově.

48; Porošenko předložil do Nejvyšší rady návrh zákona o předání Andrejevského kostela Bartoloměji. Příslušný návrh zákona č. 9208 byl zaregistrován na stránkách ukrajinského parlamentu ve středu.

49; Byly zveřejněny videozáběry z okamžiku střely v Kerči. Na videu jsou slyšet výstřely s malou pauzou pro znovunabití pušky.

50; Byly zveřejněny další fotografie s mrtvým kerčským střelcem – Vladislavem Rosljakovem.

51; Obyvatelé Doněcka pokládají květina na znamení smutku k uměleckému objektu zvanému „Rossija“ v centru města.

52; Havárie ukrajinského Su-27: Byla nalezena černá skříňka. Poltorak dokonce potvrdil, že druhý pilot, který zahynul při havárii, je zástupce Národní gardy USA.

53; Ozbrojenci z Blízkého Východu s pomocí Ukrajiny plánovali teroristické činy v Rusku. Člen ukrajinsko-gruzínské skupiny Oleg Stěpaněnko zadržený ministerstvem státní bezpečnosti Luganské republiky přistoupil na dohodu s vyšetřovateli.

54; Evropa ztrácí v důsledku sankcí vůči Rusku více než USA, říká Medveděv. Díky nevelkému objemu rusko-amerického obchodu Spojené státy příliš nestrádají v důsledku platných sankcí vůči Rusku.

55; Účetní komora Ruské federace nevěří ve vládní plány. Účetní komora pochybuje o tom nejdůležitějším – že by se Rusko do roku 2024 dostalo mezi pět největších ekonomik světa.

56; Porošenko reagoval na události v Kerči: Krym je součástí Ukrajiny a je tedy velkou tragédií, když umírají Ukrajinci žijící v podmínkách okupace na poloostrově. Vyjadřuji svou soustrast Ukrajincům, kteří přišli o své děti a blízké.

57; USA chystají přechodný plán pro Sýrii. Současně ve Washingtonu připravují balík sankcí proti ruským a íránským společnostem, které pracují na obnově Sýrie.

58; Medveděv: Americké sankce proti ruským bankám jsou vyhlášením obchodní války. Moskva je ale schopna takový tlak ustát.

59; Policie provedla domovní prohlídku u rodičů kerčského střelce. Vyšetřovatelé provedli domovní prohlídku v bydlišti rodičů studenta, který spáchal teroristický čin v kerčské internátní škole.

60; Osvětlení Ostankinské věže bylo vypnuto na znamení smutku. Není to poprvé, co Ostankino zhasíná na znamení smutku.

61; Kdyby ten dobytek raději mlčel! Klimkin svérázně vyjádřil soustrast rodinám obětí kerčské střelby. „Byla by taková hrůza možná bez atmosféry, která panuje v Rusku a kterou Rusko přeneslo na mírumilovný ostrov?“ Jeho slova vyvolala vlnu nevole na internetu.

62; Otec kerčského střelce informoval o zájmech svého syna. Připustil, že s ním byla obtížná komunikace.

63; Policie Ruska získala přístup k bankovním účtům Rusů. Státní duma ve středu schválila v prvním čtení návrh zákona zaměřeného na urychlení vzájemné součinnosti bank.

64; Hotové peklo! Bylo zveřejněno video ze střelby v Kerči. Zachycuje paniku prchajících studentů za zvuků pokračující střelby.

65; Konstantinopol zneužil své postavení, říká srbský metropolita. Rozhodnutí Konstantinopolského pravoslavné církve o poskytnutí autokefalie je zneužitím jejího postavení.

66; Byl hrozně krutý – škrtil koťátka. Sousedé vyprávěli o dětství kerčského střelce. Vladova sousedka vyprávěla, že mučil zvířata.

67; Američané „informovali“ o svém vztahu k Rusku. Průzkum se konal od 14. do 16. října za účasti 1.500 obyvatel USA. Pouze 2% považují Rusko za spojence USA. Třetina obyvatel vnímají Ruskou fedraci jako nepřítele, informuje o výsledcích průzkumu The Economist. Desetina považuje Rusko za USA přátelsky nakloněný stát, 31% za nepřátelsky naladěnou zemi.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 17.10.2018

 1. Rocco napsal:

  K 19). Válečný zločinec, kolaborant Bandera má hrob v Hitlerově naci-metropoli Mnichově.

  Jéje, to bude krásné, až si ukrajinská vláda přiveze slavnostně Banderu do Kyjeva a ukrajinský lid bude hailovat!

 2. Rocco napsal:

  K 56) „Porošenko reagoval na události v Kerči: Krym je součástí Ukrajiny a je tedy velkou tragédií, když umírají Ukrajinci žijící v podmínkách okupace na poloostrově.“

  Kdepak vzal útočník z kerčské školy peníze na drahou brokovnici, náboje, ani získání zbrojního průkazu není levná záležitost. Jeho maminka je ošetřovatelka a tatínek je také chudý.

  Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se zjistilo, že studenta nechal vycvičit a vyzbrojit výše zmíněný Porošenko. Viz taky jeho černo-bílý oděvní styl White power skinhead……

  Neonacisté z celé Evropy pochodují v Berlíně k 30. výročí úmrtí Rudolfa Hesse (19.08.2017)
  https://sputniknews.com/europe/201708191056603820-neo-nazis-europe-rally-berlin/

 3. Ivan napsal:

  Разрыв РПЦ с Константинополем очень вовремя

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/

 4. John_Pitralon napsal:

  TOP 5 – Opuštěných měst (města duchů) https://www.youtube.com/watch?v=lXVaoYrAI8A
  Music of the Vietnam War https://www.youtube.com/watch?v=KnnLrmboOYE

  • Jan Kowak napsal:

   Pane Pitralóne.. wawáše Komentáře ze zása-dy ne-čtu .. hehe : ))
   Ale , protože mam sstarost wo DETROID / hlawně kwů-li
   Madoně / Máně & Ki44ákům – pí-ču si o.i. ss se Stenlym ~ bassus Gitár / srándujem – Solo gitár.. nem szeretlek kedwészem : //
   Bassom az Azañát ..Mároš !

   .. Gde ssem TO přestal..

   ps : už wim.. neumim dát Link : (

   Micha Lea

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!