Přehled zpráv – RusVesna 20.10.2018

su_331; V USA porovnali ruskou stíhačku S-33 s čínskou J-15. V článku se píše, že J-15 je „nedotažená verze Su-33“.

2; V duchu náboženské svobody: Státní department USA oznámil svou podporu ukrajinské autokefalie. Státní tajemník Mike Pompeo vyzval ke směřování k ukrajinské autokefalii „v duchu náboženské svobody“.

3; Medveděv informoval o ztrátách EU v důsledku protiruských sankcí. Samozřejmě na tom není nic pěkného. Protože sankce poškozují všechny.

4; Porošenko srovnal poskytnutí autokefalie s bezvízovým stykem a vstupem země do NATO. Autokefalie je důležitou událostí stejné důležitosti jako naše snaha vstoupit do EU a NATO.

5; Američtí guvernéři obdrželi falešné požadavky od velvyslance Ukrajiny. V USA jménem velvyslance Ukrajiny Valerije Čalenka někdo rozeslal požadavky guvernérům.

6; Trump se dostal do složité situace. Mohou USA ponechat v platnosti kontrakty se Saúdskou Arábií? Čtyřicet kongresmanů podepsalo výzvu americkému prezidentovi, aby uvalil sankce na Saúdskou Arábii.

7; Plynová past pro Polsko. Jak skončí kontrakt na dodávky zkapalněného zemního plynu z USA? Varšava prezentuje tuto dohodu jako další krok k získání energetické nezávislosti na Rusku.

8; Let jestřába. K čemu je Spojeným státům Zakavkazsko? V sobotu začne turné poradce prezidenta Trumpa pro národní bezpečnost Johna Boltona po Jižním Kavkazu.

9; Norské úřady se omluvily „milenkám nacistů“ za nedůstojné zacházení. Premiérka Norska se oficiálně omluvila svým krajankám, které byly pro své intimní styky s německými nacisty cílem represí.

10; Agresivní kroky NATO u ruských hranic: Zatímco Bělorusko přemýšlí, Polsko už jedná. USA plánují vytvoření rozvětvené sítě rozmístění amerických letadel poblíž západních hranic Ruské federace.

11; Turecko se zaměřilo na část Moldávie aneb Facka moldavsko-rumunským nacionalistům. Historie má tu vlastnost, že má tendenci se opakovat. Bohužel to moldavsko-rumunští nacionalisté nepochopili.

12; Podivná operace USA v Sýrii. Koalice západních zemí pod vedením USA už více než čtyři roky vede velmi podivný boj proti Islámskému státu na území Sýrie. Zničili víc traktorů než tanků.

13; Bezmoc. Politický vězeň z Oděsy Denis Šatunov čeká na výměnu. Běží už čtvrtý rok, co se v ukrajinských kobkách trápí jeden z aktivních účastníků Ruského jara v Oděse.

14; Je na čase platit účty. Západ předložil Ukrajině nové podmínky. Podle tvrzení ukrajinské vlády jediné, co zachrání Ukrajinu před bankrotem, je další úvěr.

15; Před čím Putin varoval Ukrajinu? Z Putinova prohlášení na Valdajském fóru o rusko-ukrajinských vztazích vyplývá několik jednoznačných závěrů. Se stávajícím vedením Ukrajiny Rusko komunikovat nebude. Rusko si přeje dialog s Ukrajinou, ale bude příští politická reprezentace jiná?

16; Tálibán zaútočil na setkání zástupců USA a Afghánistánu. Byli zabiti generálové, málem zahynul i velitel sil NATO.

17; Je možné, aby jeden student sám zavraždil dvě desítky lidí a ještě mnoho dalších zranil? Co se opravdu stalo v Kerči? Vojenský dopisovatel Alexandr Koc analyzuje postup kerčského střelce.

18; Saúdská Arábie oficiálně přiznala smrt novináře na konzulátu země. Novinář Washington Post Jamal Ahmed Hamza Khashoggi údajně zahynul v důsledku rvačky. Rozčtvrcen byl jen kvůli zametení stop.

19; Šojgu vydal zprávu o třech letech ruské účasti v bojích v Sýrii. Za podpory ruských vojáků byli v zemi zcela poraženy teroristické skupiny Islámského státu, zdůraznil ministr obrany.

20; Následky obrovského výbuchu v podniku u Petrohradu. Čtyři mrtví. Záchranáři rozebírají sutiny. Hlavní inženýr Gatčinského pyrotechnického závodu Avangard byl zadržen.

21; Vojenský prokurátor Ukrajiny zveřejnil čtyři verze havárie Su-27. V červnu podstoupilo letadlo generální opravu a kompletní modernizaci. Od okamžiku této opravy nalétalo 20 hodin, tvrdí Matios.

22; Na Ukrajině se objevil „erotický“ pomník bratří Kličkových. To, že jsou Kličkové nazí, spíše odráží ekonomické problémy, nebo je to možná nenápadné připomenutí „evropských hodnot“, spekulují uživatelé internetu.

23; Chtěli jsme ceny zvýšit o 60%. Grojsman doporučil lidem, aby se radovali z nárůstu cen plynu o „pouhých“ 25%. Ukrajinská moc dokáže tedy uklidnit...

24; Spojovali to silou a ohnuli to. Zdroj píše o tom, jak byl poškozen blok „Sojuzu“ při montáži. Definitivní výsledky vyšetřování budou podepsány havarijní komisí dnes.

25; Exploze muničního skladu u Ični. Vojenský prokurátor Ukrajiny vypráví o mužích v maskáčích. Nejspíš to byl záměrný čin, prohlásil o ukrajinskou mocí tak milované diverzi hlavní vojenský prokurátor Matios.

26; Snížím ceny plynu na pouhých 40%. Timošenková vystoupila s výzvou k Ukrajincům. Vůdkyně Baťkivščiny dobře ví, jak oblbnout voliče.

27; U města Sumy explodovalo silo s kukuřicí. Deset tisíc tun kukuřice zasypalo ulici a okolní zahrádky.

28; Kokorin a a Mamajev vydělali více než 10 milionů rublů, zatímco seděli v cele. Připomeňme, že včera Moskevský městský soud zamítl odvolání fotbalistů proti vazbě. Zůstávají ve vězení.

29; V Chersonu zrušili oficiální status ruštiny jako regionálního jazyka. Tento status byl ruštině poskytnut v Chersonu v roce 2012.

30; Místo Ruska byla nalezena jiná náhrada na trhu světového zla. Pokud bude aplikován radikální scénář vývoje saúdskoarabsko-amerického konfliktu, čekají nás zajímavé události.

31; V důsledku úderů „koalice“ v Deyr az-Zauru zahynulo nejméně 62 lidí. Letectvo mezinárodní koalice uskutečnilo úder na obce As-Súsá a Al-Bubadran na východě provincie Deyr az-Zaur.

32; Probíhá lov vlků. V Jakutsku vstoupili lidé do boje proti těmto šelmám. Množství divokých zvířat v místních lesích dosáhlo kritické hodnoty. Kvůli nim republika přichází o miliony rublů za rok.

33; Rodiče kerčského vraha nepožádali o jeho tělo. Podle slov úředníka v souvislosti s tím není úřadům známo místo ani čas Rosljakovova pohřbu.

34; Ruské ministerstvo vnitra odmítlo informaci o přípravě kerčského vraha na programu patriotické výchovy. Informuje o tom tisková služba ministerstva vnitra pro Republiku Krym.

35; Na Ukrajině označili Písně zpěváka Coje za „moskevský odpad“. Člen frakce Svoboda a bývalý ministr zemědělství Ukrajiny na své stránce na sociální síti učinil originální prohlášení o tom, že by si Ukrajinci měli z hlav vyhnat „moskevský umělecký odpad“.

36; Duel Zolotova a Navalného může mít neočekávané pokračování. Bude tedy skutečný boj nebo jen debata?

37; Rozkolník Filaret dostal nový „titul“. Příslušné rozhodnutí bylo schváleno v sobotu na zasedání „synody Ukrajinské pravoslavné církve Kyjevského patriarchátu“.

38; Mazaný plán: Velitelé ukrajinské armády hlásí likvidaci vojenské techniky v důsledku palby Doněcké armády, aby zamaskovali rozkrádání. Krádeže, korupce, pašování a lži se staly nedílnou součástí ukrajinské armády, která proniká všemi úrovněmi od vojína po generála.

39; V Zakarpatsku vyzývají „ruské tajné služby“ k „zastavení separatistů“. Je to evidentní provokace, prohlásil zástupce předsedy Zakarpatské oblastí státní administrativy.

40; Dohoda Ruska a USA o raketách ztratila svou hodnotu, říká expert. Předtím list The New York Times informoval, že USA plánují odstoupení od dohody o raketách středního a krátkého doletu.

41; Policie prověřuje předpokládané místo výcviku kerčského vraha. Policisté zkoumají území, kde Vladislav Rosljakov trénoval výbuchy.

42; Hlavní personalista Generální inspekce bezpečnosti silničního provozu byl poslán do domácího vězení. Vysoce postavený pracovník ministerstva vnitra zneužil přední pravomoci.

43; Indonésie odmítla zrušit dohodu o nákupu ruských Su-35 navzdory postoji USA. Indonésie „nikdy neustoupí od plnění kontraktu s Ruskem pod tlakem případných sankcí ze strany USA.

44; Britové požadují nové referendum o Brexitu. V centru Londýna se sešly tisíce lidí s požadavkem na uskutečnění druhého referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie.

45; Policisté informovali o přípravě kerčského střelce na masovou vraždu. Předtím policie začala zkoumat oblast, kde mohl Rosljakov trénovat.

46; Byl zadržen kandidát na prezidenta Gruzie, který rozdával marihuanu na festivalu. Později organizátoři festivalu informovali o dalších dvou zadržených, kteří přišli na tuto akci v kostýmech hada a medvídka.

47; Kvůli odvrácení krize. Patriarchové Antiochie a Srbska vyzvali Bartoloměje k dialogu s Ruskou pravoslavnou církví. Mluví se o tom v dnešním oficiálním společném prohlášení Srbské pravoslavné církve a Antiochijské pravoslavné církve.

48; V USA zhodnotili ruské modernizované stíhačky. Modernizované verze ruských mnohocílových stíhaček disponují srovnatelnými možnostmi jako moderní Su-35-S.

49; Krvavá jatka v Sýrii. V důsledku úderů USA bylo zabito přes šedesát lidí. Počet zraněných přesáhl stovku.

50; Ruská pravoslavná církev prohlásila Bartoloměje za rozkolníka. Ruská pravoslavná církev považuje konstantinopolského patriarchu Bartoloměje za rozkolníka.

51; Šéf nejvyšší rady vysvětlil, proč Ukrajincům zvedli ceny plynu. Parubij poznamenal, že je nutné schvalovat odpovědná rozhodnutí na úrovni státu.

52; V USA informovali, jak byl zavražděn saúdský novinář na istanbulském konzulátu. Novinář Jamal Ahmed Hamza Khashoggi beze stopy zmizel 2. října poté, co vstoupil do budovy saúdského konzulátu.

53; V zábavním centru v Tomsku vznikl v sobotu večer požár. V budově jednoho ze zábavních center v Leninském obvodu Tomska vznikl dnes večer požár. Podle předběžných informací nebyl nikdo zraněn.

54; Na Ukrajině se zdvojnásobil obrat nezákonného obchodování se zbraněmi. První zástupce šéfa Národní policie prohlásil, že letos bylo v zemi zdokumentováno 119 případů prodeje zbraní.

55; V oblasti dopadu letadla L-39 na Kubani byly objeveny části těl pilotů. Ve čtvrtek večer havaroval cvičný letoun a dopadl do vody.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 20.10.2018

 1. Rocco napsal:

  Ad 16.: Tálibán zabil guvernéra, šéfa policie a tajné služby. Americkému generálovi NATO Millerovi se podařilo uniknout

  Policejní šéf jihoafghánské provincie Kandahár generál Abdul Raziq a zástupce tajné služby NDS zahynuli ve čtvrtek 18. 10. při útoku v sídle provinčního guvernéra. Těžce zraněn byl také guvernér provincie Zalmai Wessa, svým zraněním následně v nemocnici podlehl. Raziq patřil k nejvlivnějším policejním velitelům v celé zemi. Často vystupoval v médiích a unikl z celé řady pokusů o atentát.

  Atentát byl spáchán krátce po schůzce afghánských činitelů s vrchním velitelem spojeneckých sil, americkým generálem Austinem Millerem. Ten vyvázl z útoku bez újmy, zraněni byli ale tři Američané z jeho doprovodu. Terčem útoku byl právě generál Austin "Scott" Miller.

  Svědci uvedli, že útočník začal střílet ve chvíli, kdy afghánští činitelé doprovázeli po jednání generála Millera a jeho delegaci k vrtulníkům. K činu se přihlásilo hnutí Tálibán.

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/taliban-utok-afghanistan-kandahar-scott-miller-teroristicky-utok_1810182129_haf
  https://en.wikipedia.org/wiki/Austin_S._Miller

  • ja napsal:

   no, spíš bych to viděl opět vraždu svých tupých loutek ze strany uSSa... tak totiž "přátelé" uSSa běžně končí, jen debilové se neponaučí, Ukrajina o tom může vyprávět příběhy :-D

 2. Rocco napsal:

  Skutečně je generál NATO Austin Miller "uninjured"?!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!