Finian Cunningham: Dvojí západní metr

 

44193183_746111629070861_5424727429253955584_nDvojí zmizení člověka a dvojí odlišná reakce západních vlád na ně, ilustruje jejich až nebetyčnou licoměrnost. Když se začátkem tohoto roku ztratil z očí světové veřejnosti Sergej Skripal, okamžitě následovala trestná akce britské vlády a jejích spojenců z NATO proti Moskvě. Ale když došlo k šokujícímu a prokázanému zavraždění saudskoarabského opozičního novináře Džamala Chášakžida, projevily a doneška projevují západní vlády vůči tomuto zločinu zdrženlivost až nadlidskou.

Reakce západních vlád a médií na „kauzu Skripal“ byla ovšem ohlušující a následovala vypovězení celých zástupů ruských diplomatů z Britanie, USA a 28 dalších západních zemí – a to jen a jen na bázi neopodstatněných domněnek, že za pokusem otrávit Skripala stojí Rusko. Důkazy pro tyto domněnky nebyly a nejsou dodneška pochopitelně žádné.

Jisté se tak stalo jen jedno. A totiž to, že britské úřady se postaraly, aby Skripalovi, to je otec Sergej Skripal a jeho dcera Livia, zmizeli 4. března 2018 z očí veškeré veřejnosti. A to dokonale a navzdory nespočetným prosbám ruských úřadů a Skripalových příbuzných, aby se se Skripalovými měli možnost setkat. Což Londýn vytrvale odmítá, třebaže Livia je občankou Ruské federace se všemi konzulárními právy.

Nyní porovnejme tento případ s reakcí Britanie, USA a dalších západních vlád na nezpochybnitelnou vraždu Chášakžida.

Poté, co před dvěma týdny vešel do budovy saudskoarabského konzulátu v tureckém Istanbulu, nebylo po něm dál už ani stopy – zmizel – a až v průběhu minulého týdne oznámil saudský režim, že Chášakžid byl v budově konzulátu zavražděn – a to prý v průběhu „zpackaného výslechu“. Avšak už nějaký čas předtím oznamovaly turecké a americké zpravodajské služby, že Chášakžid byl na saudské diplomatické půdě zavražděn – a to patnáctičlenným saudským trestním komandem, které do Istanbulu vyslal Riád.

Nejen že se proslýchá, ale jeví se dnes už jako jisté, že tělo Chášakžida bylo po jeho zavraždění rozřezáno chirurgickou pilou na kusy, které byly uloženy do krabic a pak dvěma letadly převezeny do Riádu až k očím saudské královské rodiny. K čemuž jak Turcí, tak Američané sděluji, je barbarské spiknutí, cílené k Chášakžidově zavraždění, dílem nejvyšších saudských vládců, jmenovitě pak korunního prince Muhamada Salmana.

To, že se o Chášakžidovi vůbec hovoří, lze připsat jedinému faktu: byl americckým občanem a

sloupkařem listu Washington Post. O tisících dalších obětí saudské pomsty se v západním světě zásadně nemluví.

Nicméně bez ohledu na to, jak strašný a odsouzeníhodný zločin saudská monarchie spáchala, je reakce na něj ze strany Trumpovy administrativy, Britanie a dalších západních zemí téměř až patlízalská. Trump např. reagoval prohlášením, že prodeje amerických zbraní Saudské Arabii se kauza nedotkne. A Britanie, Francie a Německo vydaly sice minulý týden společné prohlášení, vyzývající k „věrohodnému vyšetření případu“, avšak ani jeden z evropských států nenaznačil vůči Saudům možnost nějakých sankcí, jako např. omezení dodávek zbraní či diplomatických vyhoštění. A saudští vládci dokonce pohrozili svými odvetnými opatřeními, kdyby se na ně západní vlády odvážily jakékoli sankce uvalit.

Ale žádný strach, Saudská Arabie je západní spojenec, takže mu žádný trest ze strany západních zemí nehrozí. Zatímco když jde o Rusy platí, že rozum a dekorum jde v jejich případě stranou a každá hůl na ně je dobrá a prospěšná.

Čímž čirá licoměrnost poráží nikoli jen mravnost, ale dokonce už i jen pouhou západní předstíranou hru na ni.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/10/20/the-wests-double-standards-skripal-and-khashoggi/

 
14 Komentářů k Finian Cunningham: Dvojí západní metr

 1. niSas napsal:

  Gdyby bylo o mým metru, čučmo, nakládal bys tu Tatru třikrát. Pak bys jen slyšel z doslechu, že z teho hovna cos dělal si byl nějak moc utahanej. Ale nebyl bys sám. Buď se Praha oplotí jako Zoo nebo se rozpustí do pohraničí na vytyčené kóty. Enigmu na ko-kó-kty se naučí pražáci nejrychleji, jen budou předávat dál, stejně obsahu nerozumí, tak to bude jistý.

 2. Robert napsal:

  Ještě se mnozí z trollů hlásíte k této západní „demokracii“???
  Ano???
  Pak se dříve nebo později nedivte.

 3. Rocco napsal:

  To napsal PC Roberts nebo nějaký Finian?

 4. Rocco napsal:

  Kashoggi BYL AMERICKÝ OBČAN A byl mučen a sadisticky zavražděn saúdskou královskou rodinou!!!
  Kashoggiho děti MAJÍ TAKÉ AMERICKÉ OBČANSTVÍ – a jsou protiprávně zadržovány v Saúdské Arábii!!!

  Kde je odveta!!! Kde jsou sankce!!!

 5. Rocco napsal:

  Tomio Okamura – SPD
  https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/2252414521436017?__tn__=K-R

  Další úspěch – SPD se podařilo hlasováním prosadit na program schůze Sněmovny mimořádný bod s názvem „Projednání sankcí vůči Saúdskoarabskému království“. SPD odsuzuje neslýchaně brutální vraždu saúdského opozičního novináře Džamála Chášakdžího v prostorách konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu v Turecku. Považujeme za nutné projednat tyto zločiny saúdského režimu a navrhujeme, aby ČR uplatnila proti Saúdské Arábii sankční režim. Saúdské království je totalitní stát podporující šíření islámské ideologie a islámský terorizmus. Je nepřijatelné, aby Česká republika byla dodavatelem zbraní a podporovatelem tohoto režimu. Prosazujeme, aby se Poslanecká sněmovna připojila k iniciativě německé vlády, která zastavuje dodávky zbraní Saúdskoarabskému království, a současně prosazujeme výzvu naší vládě, aby iniciovala uvalení ekonomických sankcí na Saúdskou Arábii ze strany celého společenství EU, a to nejen pro jednotlivý zločin saúdskoarabské vlády v souvislosti s vraždou novináře, ale z důvodu dlouhodobé podpory terorismu, pro státem dlouhodobě organizované a prokázané zločiny mučení, pro bestiální středověké vraždění, pro nedodržování lidských práv definovaných ve Všeobecné deklaraci lidských práv schválené Valným shromážděním Organizace spojených národů. podívejte se na video, co jsem řekl ve Sněmovně.

  Vážené kolegyně a kolegové, Saúdská Arábie je naším údajným spojencem a je důležité zdůraznit v současnosti také největším odběratelem zbraní z ČR. Současně je také jednou z nejzvrhlejších a nejnebezpečnějších diktatur na této planetě, podporuje terorismus na celém světě a je prokázané, že krom jiného financuje i jinak podporuje Tálibán, který vraždí naše vojáky. Podle výroční zprávy Amnesty International za rok 2016 až 2017- cituji: „Orgány Saúdské Arábie na základě nejasného obvinění vážně omezily práva na svobodu projevů, sdružování a shromažďování, zadržovaly a uvězňovaly kritiky současné vlády, obránce lidských práv, aktivisty za práva menšin. Praktiky mučení a jiného špatného zacházení se zadrženými jsou stále velmi časté zejména během výslechů. Ženy čelily diskriminaci jak v právu, tak v praxi a byly nedostatečně chráněny před sexuálním a jiným násilím. Soudy rozhodly o mnoha rozsudcích smrti, včetně nenásilných trestných činů, a také proti mladistvým pachatelům, což vedlo k desítkám poprav. Koaliční síly vedené Saúdskou Arábií se v Jemenu dopustily vážného porušování mezinárodního práva včetně válečných zločinů.“ Konec citátu z výroční zprávy Amnesty International za rok 2016/2017.

  V říjnu v roce 2016 požádal výbor OSN pro práva dítěte vládu Saúdské Arábie, aby okamžitě zastavila výkon rozsudku trestu smrti těch, kteří v době údajného spáchání trestného činu byli nezletilí. Výbor dále požadoval okamžitě propustit všechny děti odsouzené k trestu smrti po nespravedlivých procesech a zmírnit tresty ostatním odsouzeným. Amnesty International dále informuje, že – cituji: „V rámci dostupných zdrojů je nepopíratelné, že Saúdská Arábie podporuje svými jednotkami mnohé milice a skupiny operující v oblastech konfliktů na Blízkém východě, jako je Irák, Sýrie nebo Jemen.“

  Od doby vypuknutí občanské války v Iráku v roce 2011 se tato podpora postupně rozšiřovala na ostatní oblasti – Tunisko, Libye, Bahrajn, Libanon, Maroko – ve kterých vypukly konflikty mezi šíity a sunnity.
  Dámy a pánové, čím dál více se objevují různé zdroje informací o tom, že Saúdská Arábie se podílí na podporování extremismu a terorismu v Evropě a na jiných kontinentech světa.

  V roce 2014 do světa pronikly informace z kanceláře americké prezidentské kandidátky Hillary Clinton, bývalé ministryně pro zahraniční věci v USA, které uvádějí, že – cituji: „Saúdská Arábie představuje klíčovou finanční podporou pro Al-Káidu, Tálibán a teroristickou organizaci Laškar-e-Taíba v Pákistánu.“ Doplňme, že sluníčková Hillary si samozřejmě přála, aby Saúdi s podporou terorismu nepřestávali. Úřad pro boj proti terorismu ministerstva zahraničí USA v loňské zprávě už oficiálně uvádí, že za posledních dvacet pět let Saúdská Arábie podpořila desítkami miliard amerických dolarů financování extremistických skupin po celém světě.
  Pro boj s terorismem není třeba okupovat cizí země. Oběti našich vojáků v Afghánistánů jsou v tomto ohledu naprosto zbytečné, jestliže současně fakticky a reálně podporujeme terorismus tím, že dodáváme zbraně tomu, kdo terorismus po celém světě šíří a přímo financuje a jinak podporuje vrahy našich vojáků. To, že dodávkami zbraní podporujeme také prokazatelné válečné zločiny Saúdů v Jemenu, je další zásadní fakt pro naše rozhodování.

  Vážené dámy a pánové, pakliže byste s námi tento navrhovaný bod hnutí SPD odsouhlasili, tak navrhujeme toto usnesení Poslanecké sněmovny, o kterém bychom hlasovali: „Poslanecká sněmovna žádá vládu České republiky, aby její zástupci v Evropské komisi iniciovali a podpořili projednání a schválení ekonomických sankcí vůči Saúdskoarabskému království, jejichž zrušení by bylo podmíněno ukončením podpory terorismu a teroristických ideologií a dodržováním Všeobecné deklarace lidských práv OSN.“

  Mohla by tam být doplněna ještě druhá věta: „Poslanecká sněmovna ukládá Ministerstvu průmyslu a obchodu, aby připravilo návrh zákona, který zakazuje přímý či nepřímý prodej, dodávky, převod nebo vývoz zbraní a souvisejícího materiálu všeho druhu včetně zbraní a střeliva a vojenského vybavení do Saúdské Arábie z České republiky.“
  Děkuji za pozornost.

  ——————————–

  Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím SDÍLEJTE, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí.

  • niSas napsal:

   Exkluzivní pokrývačské pyruety ve skladu nakradených sklíček a plechovek, páč za malý moment přindou amíci a doplní nakradené o další položky. Že my nic, my jen prostřednictvím neviditelné ruky trhu dodáváme hřebíky na střešní tašky koncentráku, kerý nás „osobně“ vůbec nezajímá. Že se to jen připočte k hádépé, kerej se přepočte na koksovatelný rejding zlo dějům, partnerům, keří nám klidně pronajmou jednu celu a eště se zárukou od dodavatelů na ty hřebíky. Že přece ty hřebíky za nic nemůžou. Ukázat rovnou na emeriku, že by se s ní mělo zatočit stejným právem rozřezání, kamenování či vybombardování nemaj gule, páč nemaj pré důkazy. Muheeeee

  • proud napsal:

   Komedie az na pudu,SA podleha Americe,sikmookej nema sanci.

   • niSas napsal:

    A kokotům, kerým vlhne klín, gdyž pod vlajkou kvičej, ..“ A rudě planoucí rakety, granáty vybuchující ve vzduchu nám v noci dokazovaly, že naše vlajka tam stále je.“.. přeju jen to samý.

    Ach, řekni, zdali zříš ve světle časného úsvitu co tak hrdě jsme zdravili v poslední soumračné záři? Ty široké pruhy a jasné hvězdy, co při nebezpečném boji nad pevností bylo vidět, jak statečně vlály? A rudě planoucí rakety, granáty vybuchující ve vzduchu nám v noci dokazovaly, že naše vlajka tam stále je. Ach řekni, zda ten hvězdami posetý prapor stále vlaje nad zemí svobodných a domovem statečných?
    Americká hymna se jmenuje The Star-Spangled Banner(1931).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!