Přehled zpráv – RusVesna 21.10.2018

tigr_voennoy_policii_deraa_granica_s_iordaniey1; Záchrana z pekla. Ruské tajné služby provedly v Sýrii unikátní operaci. Informuje o ní reportáž ze Syrské arabské republiky.

2; Na Kypru zahynuli ruští turisté. Manželé z Ruska – muž (58 let) a jeho žena (48 let) zahynuli na Kypru v důsledku pádu jejich vozidla z třicetimetrového srázu.

3; Trump prohlásil, že odstoupí od smlouvy o raketách s Ruskem. Dohoda o raketách středního a krátkého doletu byla podepsána 8. prosince 1987 během návštěvy Michaila Gorbačova ve Washingtonu.

4; Polské ambice. Koho si to Evropa hřála na prsou? Polsko zahustilo protiruskou mlhu a vstoupilo na mezinárodní trh se zkapalněným plynem.

5; Trump komentoval odstoupení od smlouvy o raketách. Washington bude tyto zbraně dál rozvíjet.

6; V důsledku výbuchů na muničních skladech přišla Ukrajina o třikrát víc munice než za celou válku v Donbasu. Jde o více než 210 tisíc tun munice všeho druhu.

7; Ruské ministerstvo obrany přešlo na karty Mir. Předtím byly platy vojáků vypláceny na karty VISA nebo Mastercard.

8; Urazili se kvůli žirafě. Dánsko chce klást odpor Rusku. Parlament Dánského království předložil návrh zákona, podle kterého může občanů hrozit trestní odpovědnost za proruské postoje.

9; Rusko posiluje Kaliningrad označovaný Západem jako nůž na hrdle NATO. Rusko buduje nové bunkry, obnovuje letecké základny a rozšiřuje sklady zbraní v Kaliningradu.

10; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o Trumpově hlavním motivu pro odstoupení od dohody o raketách. USA k tomuto rozhodnutí spěly už dlouho. Nechaly se unést snem o jednopolárním světě vedeném Spojenými státy.

11; Pořádná bublina, která praskne. Trump zveřejnil hlavní nebezpečí pro USA. Není to Rusko nebo Čína, ale Fed – americké ministerstvo financí, kdo ohrožuje americkou ekonomiku.

12; Krůček od nového masakru v Sýrii: Velké síly ozbrojenců se připravují k úderu proti proamerické formace. Turci se chystají udeřit.

13; Hrdina, který zachránil životy doslova milionů lidí. Dokumentární film je věnován životu a hrdinským činům hrdiny Černobylu, generálmajora Vladimira Michajloviče Maximčuka (1947-1994).

14; Masové vraždy v USA. Byla zveřejněna děsivá čísla. Možnost nošení zbraně vede k tomu, že američtí policisté střílejí absolutně bez zábran. Obětí masových vražd je průměrně 350 lidí ročně. Policisté zastřelí průměrně kolem tisícovky dalších lidí ročně.

15; Osm let za návštěvu Krymu. Nejvyšší rada Ukrajiny většinou hlasů schválila zákon o zavedení trestní odpovědnosti za nezákonné překročení hranice Krymu, což se týká především návštěvníků z pevninského Ruska.

16; Ukrajinci jsou v šoku. Úřady hromadně propouštějí kruté vrahy z věznic. Například ve městě Luck, kde se nachází známá věznice specializující se na obzvláště těžké zločiny, propustili na svobodu několik vrahů.

17; Mizení bitevních lodí. Proč se Rusko zbavuje nejmocnějších plavidel na světě? Počátek soumraku těžkých bitevních lodí připadá už na konec Druhé světové války.

18; Porošenko pod palbou kritiky. Může zapomenout na prezidentské volby? Když uvědomělí Ukrajinci slyšeli o plánu přeměny Ukrajiny v agrární velmoc, představovali si něco jako Nizozemsko.

19; Zvěrská vražda saúdského novináře v Istanbulu může zastavit válku v Sýrii. Nad tím, jak tato tragická událost může změnit situaci na Blízkém Východě, kde má Rusko své zájmy, přemýšlí Israel Šamir.

20; Roskosmosu budou navrženy tři scénáře pokračování letů na Mezinárodní kosmickou stanici. Varianta zakonzervování stanice mezi navrženými scénáři není.

21; USA spustily na vodu dvě útočné jaderné ponorky. Každá z nich je vyzbrojena raketami s plochou dráhou letu Tomahawk.

22; Starosta Kerče informoval o hrdinském činu obyvatel v den tragédie. Sergej Borozdin vyprávěl podrobnosti z událostí tohoto strašného dne.

23; Státní department USA: Bělorusko je bašta proti ruskému neoimperialismu. Představitel Státního departmentu bez obalu prohlásil, že USA budou bojovat o vliv v regionu diplomatickými i ekonomickými metodami.

24; Byla zveřejněna cena tanku T-34 za Velké vlastenecké války. Byly odtajněny ceny tanků T-34, bombardérů Il-4 a kulometných pistolí (samopalů) Špagin v době Velké vlastenecké války.

25; Byly zveřejněny záběry zachycující pohyb kerčského vraha na počátku masakru. Chodil po budově, zakládal výbušniny, zastřelil každého, koho potkal – učitelku, spolužáka...

26; Londýn vypoví smlouvu o raketách hned po Washingtonu. Velká Británie vypoví Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, pokud se k tomu kroku rozhodnou USA.

27; V pohřební službě v USA byla nalezena embrya a ostatky více než 60 dětí. Na policii v Detroitu, kde se pohřební služba nachází, označili incident za více než alarmující.

28; Aktivisté z USA chtějí navštívit Krym. Byla poslána žádost. Jde o americké občanské organizace „Centrum občanských iniciativ“ a „Americkou studentskou organizaci“.

29; Gentrifikace celé země. Jak probíhá poslední fáze segregace bohatých a chudých v Rusku? Šéfka Centra městské ekonomiky „KB Strelka“ Jelena Korotkova prohlásila, že důchodci nemají v centru Moskvy co pohledávat. (Gentrifikace je mimo jiné proces vytlačování středních a nižších příjmových skupin z jejich původních bydlišť – v centrech velkých měst či vyhlášených rekreačních oblastí – cestou prudkého zvyšování cen pozemků a nemovitostí v oblasti).

30; Apartheid naruby. Bílé farmáře v Jihoafrické republice nutí k přestěhování do Ruska a zabavují jim půdu. Úřady Jihoafrické republiky plánují začít s konfiskací pozemků patřících bílým farmářům. Rusko na tom může paradoxně vydělat.

31; Na Ukrajině slavnostně spustili na vodu sovětský vojenský člun vyvinutý v 60. letech. Od nynějška bude vody Azovského moře brázdit ochranná loď Donbass.

32; Ukrajinec se během jediného dne oženil a oběsil. V Dněpropetrovsku se novomanžel rozhodl zúčtovat s vlastním životem přímo v den své svatby.

33; Bylo zveřejněno předběžné datum startu k Mezinárodní kosmické stanici. Minulý čtvrtek došlo k historicky první havárii v pilotované kosmonautice v novodobé historii Ruska.

34; Kyjev přesunul tanky a bojová vozidla pěchoty k frontové linii. Ukrajinští vojáci porušili Minské dohody a přesunuli k linii dotyku v okolí obce Krymskoje tanky a BVP.

35; Pod ukrajinským okupantem explodovala jeho vlastní mina. Protivzdušná obrana Doněcké republiky zlikvidovala ukrajinský dron, který naváděl palbu v okolí Spartaku.

36; Stará bárka. Na internetu se opět smějí ukrajinské flotile. Uživatelé sociálních sítí se baví nad „silným“ strážním plavidlem 205P BG Donbass.

37; Obyvatel Doněcka přišel o nohy při explozi miny uvnitř města. Připomeňme, že 30 září v Gorlovce v důsledku detonace protipěchotní miny zahynuly tři děti a další bylo zraněno.

38; Finové jsou v šoku. Test pomocí bláta potvrdil spolehlivost výrobků ruského automobilového průmyslu. Automobily Audi, Lada a Toyota byly na jeden rok ponořeny do bláta a poté vyzdviženy. Zkusili je nastartovat. Po drobném zásahu se to podařilo u Lady, později u Toyoty. Nejhůř dopadl vůz Audi. Závěr byl, že čím více elektroniky, tím náchylnější je auto k poruchám.

39; USA se snaží seslat zkázu na Nejvyšší soud pomocí půdy ze hřbitova a hřebíků z rakví. Brooklynské vědmy uskutečnily v New Yorku obřad s cílem seslat zkázu na nového člena Nejvyššího soudu USA Bretta Cavana. To vše v 21. století...

40; Co kdyby na něj zaútočil Putin...Ukrajinské ministerstvo vnitra poskytlo osobní ochranu Borisu Filatovovi. Starosta Dněpropetrovska a pravá ruka nechvalně známého oligarchy Igora Kolomojského si postěžoval policii, že se obává o svůj život.

41; Imitace diverze. Specnaz ukrajinské armády si udělal nenáročné cvičení: bez problémů pronikl do všech muničních skladů. A to už na Ukrajině zbyly jen tři velké sklady munice... Jejich ochrana je prakticky nulová.

42; Ukrajinská armáda dostala do výzbroje raketový komplex Olcha. Ve skutečnosti armáda Ukrajiny tento komplex dostane až v příštím roce.

43; Doufám, že skončím v pekle. Rusofobní „básník“ Dmitrij Bykov splácal upachtěné čtyřverší o tom, že rád půjde i do pekla, pokud bude vědět, že tam nebude Putin.

44; Cestou života. Vojáci Doněcké republiky přivezli potraviny do obce na linii fronty, kde není obchod. Pro většinu obyvatel obce Novomarjevka je to životně nutná pomoc.

45; Těžká kocovina. Evropa mučivě přehodnocuje ukrajinský majdan. Ukrajina nedokázala využít všechna ty „dary“, které jé nabízela asociace s EU, vymlouvá se Světová banka.

46; Obětí obchodu s lidmi na Ukrajině se stalo více než 200 tisíc Ukrajinců. Tento údaj byl zveřejněn za celé období nezávislosti Ukrajiny.

47; Autobus se v Moskevské oblasti srazil s mikrobusem. Zahynuli čtyři lidé.

48; Na Ukrajině zveřejnili nejlepší podmínky pro útok na Donbas a Krym. Pro Kyjev je výhodné setrvávat ve vyčkávací pozici. Jakmile vypukne v Rusku krize, je to nejvhodnější okamžik pro zahájení útoku.

49; Útok komárů a medúz. Oděská oblast je epicentrem přírodní anomálie. V Oděské oblasti jsou pozorována přírodní kataklysmata.

50; Německo kritizovalo vypovězení americké-ruské smlouvy o raketách. Německo bude pokračovat v práci na jaderném odzbrojení navzdory zneklidňujícímu prohlášení prezidenta USA.

51; Ta čísla jsou uměle snižována. Příslušník ATO informoval o vraždách a sebevraždách v ukrajinské armádě. Oficiální čísla neodrážejí reálný obraz a jsou významně podhodnocena.

52; Bylo zveřejněno rozsáhlé interview dočasného šéfa administrativy Doněcké republiky Denise Pušilina. Dotazy kladla korespondentka portálu Russkaja vesna Anastasija Michajlovskaja.

53; Vědci informují o nebezpečném nálezu v kuchyňské soli. Výzkumníci s Národní univerzity v Jižní Koreji analyzovali složení 39 vzorků kuchyňské soli a konstatovali, že zvláště výrobky asijského původu obsahují naprosto nepřijatelné množství mikroplastů.

54; To je velmi nerozumné. Gorbačov ostře odpověděl na rozhodnutí o vypovězení smlouvy o raketách. Podle jeho slov je třeba mít takové smlouvy v hluboké úctě.

55; V Zakarpatsku se objevily billboardy o „maďarském separatismu“. Na ukrajinském ministerstvu zahraničí prohlásili, že jsou to „očekávatelné iniciativy“, a vyzvali k nalezení viníků.

56; Narůstající šílenství. NATO obvinilo Rusko z toho, že USA odstupují od raketové dohody. Informoval o tom představitel štábu Aliance.

57; Policisté v Miami zmlátili čtrnáctiletou dívku. Pracovníci Coral Springs v Miami zmlátili čtrnáctiletou černošskou dívku poblíž jednoho z obchodních center.

58; Lvovští odpůrci ruského jazyka se stali terčem posměchu kvůli neznalosti ukrajinštiny. O tomto víkendu se konalo nedaleko Areny Lvov shromáždění proti vystoupením na Lvov SMM v ruštině. Zhruba dvacet lidí chtělo vyjádřit podporu „státnímu jazyku“, ale nedokázali svůj postoj v tomto jazyce formulovat bez pravopisných a lexikálních chyb.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!