Zaorálkovo náhlé prozření

Je to v tomhle našem kapitalizmu nadmíru zajímavý jev. Politik, který se ve vládní funkci chová jako ten nejpolitováníhodnější pomatenec, dostane rozum ve chvíli, kdy mu vládní funkci vezmou. Viděli jsme to už tolikrát, že nás to ani nepřekvapuje, a spíš dumáme nad tím, proč se tak děje. To se člověk ve vládě dostává pod takový tlak nejrůznějších vlivů, že ho to nutí blekotat nesmysly, jeden větší než druhý? A teprve až se téhle tíhy zbaví, hlava se mu náhle projasní, takže k údivu všech začne uvažovat i mluvit jako normální člověk?

Vzpomínáte si např. na Lubomíra Zaorálka, jak se z něj, coby nejvášnivějšího odpůrce amerického radaru v Brdech, stal v momentu jmenování ministrem zahraničí nejoddanější přítel Západu, EU i NATO? Jak vykřikoval, že teď už přece někam patříme a musíme se podle toho chovat? Jak na první výročí fašistického převratu na Ukrajině vyjel za nás za všechny do Kyjeva, aby zde demonstroval, že pěti miliardami amerických dolarů zafinancovaný Majdan není jen svátkem ukrajinských fašistů z masa a kostí – jak se o novém režimu vyjádřil Němec Verheugen – ale též svátkem naším?

To byl první přemet politika, kterýžto vrcholný kousek, podle mého mínění, přispěl ke znevážení Sobotkovy vlády i sociálně demokratické strany, a tím též k neúspěchu socialistů ve volbách a k odchodu Zaorálka z funkce zahraničního ministra.

Pak byl pár měsíců klid a málokdo čekal, že po Zaorálkově přemetu prvním se dočkáme i přemetu druhého, kterým se tento vskutku vytrvalý muž pokusí vskočit zhruba tam, kde byl, když kdysi řečnil proti americkému radaru.

Neuvěřitelné se však právě v těchto dnech děje. Zaorálkova tvář se znovu objevuje v novinách i na internetu v souvislosti s jeho výroky, že smrt našich vojáků v Afghánistánu by nás měla vést k úvahám o našem postupném stažení z této mise, že boj Západu v Afghánistánu, kterého jsme účastni, mu připomíná neslavný konec americké mise ve Vietnamu atd atd.

Což je samozřejmě v pořádku a my všichni víme, že tentokrát má jeho hlas znovu hlavu i patu, jak ji měl, když brojil proti bílé kouli v Brdech, ale jaksi nás ruší to mezidobí, kdy byl ve vládě a horoval za naši nezpochybnitelnou příslušnost k euroatlantickému společenství. Či za naše nejpoctivější plnění úkolů, kterém v tomto společenství máme.

Takže tohle už teď, pane Zaorálku, zase neplatí? Ale kdybyste do vlády vrátil, zase by to platilo? A kdy asi jste ten Zaorálek pravý a autentický? Nebo jako takový vůbec neexistujete?
9 Komentářů k Zaorálkovo náhlé prozření

  1. Josef Švejk napsal:

    Tohoto jevu si všiml i pan Oskar Krejčí a došel k závěru: „V moderních parlamentech, řečeno slovy Karla Marxe, často řádí nemoc zvaná parlamentní kretenismus.“

  2. Rocco napsal:

    Tááák, Zaorálek byl čtyři roky ministrem zahraničí a předvedl nám jen podlézání NATO a ukrofašistům. Na stahování jednotek z Afghánistánu měl taky času dost a nic.

  3. niSas napsal:

    Tohodle si taky kupte, kokoti. Muheeeeeee

  4. Jana napsal:

    Komentovala jsem už na facebooku DVTV.

  5. Jozef Glinsky napsal:

    Slovensky sudca po zverejneni rozsudku
    verejne znehodnocuje
    ikonu medii,toho casu prezidenta republiky:Keby ja som bol prezident,rezignujem a odidem do USA…

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=JJwjfVqmSGc

  6. Justass napsal:

    Jo, vzpomínám také na jednu epizodu a to dokonce z doby Zaorálkova „ministrování“. Tehdy v parlamentu zcela vypadl ze své lokajské „vládní“ ( prozápadní ) pozice (role) a pronesl větu ve smyslu ….. „ze Západu k nám v dějinách nic dobrého nepřišlo“ …… Rázem se strhla lavina, především v médiích, různých politiků a rádoby nezávislých novinářů,- samosebou výhradně z té skupiny „liberastů“, kteří nám už 30 let vtloukají do hlav, že patříme k Západu, přičež se před ním dokážou jen lokajsky plazit.

  7. Krokodýl napsal:

    OSTRAVSKÝ IDIOT a žvanil cítí,že socani končí.Alteři se nevzdali….Průser bando zlodějská socanská.Holt nebyly sliby zasazeny do reálného ekonomického rámce,že BOHUŠU Z TELNICE ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!