Co je to za vlády, které ze svých ministrů dělají zrádce a pomatence?

ZAORÁLEK_NĚTPřed pár dny jsem napsal článek o velice zvláštním úkazu. Spousta politiků, kteří zpočátku vypadali jako duševně zdraví lidé, začali jevit znaky choromyslnosti v momentu, kdy vstoupili do vlády. A teprve až je z vlády vyhodili, rozum se k nim zas vrátil. Jako domácí příklad pro tuto tezi jsem uvedl Lubomíra Zaorálka, který byl zdravě uvažujícím mužem před svým vládním angažmá, což dokládal např. svým odporem ke stavbě amerického radaru v Brdech, ale po svém jmenování ministrem zahraničí jako by jej všechen intelekt náhle opustil, začal hulákat, že konečně už dneska někam patříme (čímž myslel EU a NATO), a musíme se prý podle toho chovat, projevoval kladný poměr k Američany spunktovanému fašistickému převratu na Ukrajině, ale – když posléze už zase jako obyčejný poslanec opouštěl Černínský palác, měl to už v hlavě poobracené všechno zase naopak.

Jenže samozřejmě, hned s tím na veřejnost vyjít nemohl, to by nebylo ehrwürdig, a tak si pár měsíců počkal a v minulých dnech s tím do médií vtrhl: Naše vojenské mise v zahraničí počítaje v to samozřejmě ztráty životů našich lidí, jsou protismyslné a skončí nejspíš nakonec tak bídně, jak skončili Američané ve Vietnamu.

A bylo to venku. Jak v reálu, tak i v mém pozdějším článku, pod kterým se o těchto obratech Pavla na Šavla a pak zase zpět na Pavla, rozproudila živá diskuze. A podivuhodná věc vám to byla, protože dobrá polovička diskutujících k těm obratům vyjádřila své pochopení. Je to prý prostě už jednou tak, že do vlády nastupuje člověk rozumný, protože ještě svobodný, ale v té vládě rozum ztratí, protože v ní ztrácí i svou svobodu. Náhle jej svazují tisíce závazků, z vládní funkce vyplývajících, musí dělat kompromisy mezi svým svědomím a tím, co se od něj coby ministra žádá, takže postupně přichází o statut člověka slušného a zdravě uvažujícího – až to s ním nakonec dojde tak daleko, že jej lid obdaruje nikoliv jen jedním dalším jeho příjmením, ale hned pěti nebo šesti, čímž jeho politickou kariéru de facto uzavře. Nu a když to pak ministr obdrží i úředně, avšak s tím bonusem, že zase nabývá zpět jak svobodu, tak rozum, ukáže se, že pro jeho další a úspěšný politický život mu už ty dary dorazily pozdě. Tři strategické obraty do protisměrů i ona lidem mu věnovaná příjmení se od jeho pravého jména už odpárat nedají.

Je to zkrátka tak, že účast ve vládě, člověka pošpiní, ať dělá co dělá. A nedá se s tím absolutně nic dělat.

V tomto místě mi laskavý čtenář jistě dovolí, abych do probíhající diskuze vstoupil i já – a to následující otázkou.

Jak to, že se s tím nedá nic dělat? Vždyť co to bylo, co údajně vzalo ministru Zaorálkovi svobodu a tím i rozum a dobrou pověst? Bylo to vládní směřování – zřejmě nedobré, a byla to politika vlády – taktéž nedobrá, kterým se musel přizpůsobovat (pokud je ovšem s ochotou nepřijal za vlastní?), se kterými musel dělat kompromisy – a to tak dlouho, až získal znaky člověka příliš adaptovatelného, zrádného a podle své řeči a chování i zčásti nesvéprávného. Takže tady je, milí zlatí, zakopaný pes. Vždyť kdyby vstoupil do vlády slušné, rozumné a mravné, mohla jej přece práce v takové vládě dokonce i osobně povznést, udělat z něj člověka lepšího a respektovanějšího, než byl předtím, než do vlády vstoupil, není – liž pravda? A jestliže jeden z oněch diskutujících uváděl, že novice ve vládě svazují tisíce závazků z vládní funkce vyplývajících, kterým se musí podrobit, je třeba se zeptat: Jaké závazky to jsou, či jaké závazky to v konkrétním případě Zaorálkově byly? Byly to závazky takové, jejichž plnění by nedělalo problém ani prezidentu Masarykovi, anebo šlo o závazky nemravné a ponižující? Ale pak bylo přece třeba je odmítnout – a ne se jim podrobovat.

Anebo takovouto možnost náš ministr anebo dokonce ani sama naše republika už neměli? A nemají ji ani dnes? Docela ji už ztratili?

Nu a je-li odpověď na tuto otázku kladná, pak toho dnes – zdá se mi - na oslavování zas tolik není.

 
18 Komentářů k Co je to za vlády, které ze svých ministrů dělají zrádce a pomatence?

 1. Eschatolog napsal:

  ten ukaz se nazyva " kohochleba jiš - toho pisen zpivej " nejstarsi slovanska tradice od cyrdy a metoda , overeno histórií

  • geronimoh napsal:

   to je křesťanská tradice, ne slovanská

  • HVzV? napsal:

   KDYBY TEN ZVORÁLEK NA MEJDANU JEŠTĚ CHVILI POČKAL MOHL

   už v KYJEVĚ ZAHÁJIT SBĚR TĚŽKÝCH KOVŮ a jako olověný odpad se pak dát proclít na hranici a tak aspoň k něčemu republice přispět!
   Tak teď ten trpajzlík bude potřebný jen jako starý nepotřebný sračkomet a tak se i presentuje dost zacofaně za skoro nebožtika ČSSD!

 2. toja napsal:

  jednoduché, buď jsou to pedofilové, což většina západních politiků je, a mají na ně materiály nebo jim vyhrožují smrtí ... jinak to není, prostě psychopati :-)

  • Paw napsal:

   Zatimco vyvoleny doktor G.a CIA a vlada USA, chystali 630 utoku vselijakych chemickych a biologickych na Castra a jeste mel bejt vykastrovanej /ten Castro/, maji tak na zapade jiste tradice a taky mnozstvi dalsich pokusu na zviratech , lidech , veznich , vojacich ,na homosexualy v S.Francisku dokonce z letadel rozprasovali nejake chemikalie na cely mesto,/to bylo pred epidemii AIDS/, ktera je na vzestupu jak pisi Media, protoze svatby a veselky jsou povoleny, , pak si take posilali okolo 9/11 antraxy . Tak ze sou prvni podezrely , kdyz se roztrusuji jedy vsude okolo...Aby nezapomneli...

 3. .lak napsal:

  Chtějí tančit, dělat orgie na na hřbitovech a hrobech radostí z kšeftu jak felčaři a ranhojiči za morových ran? Morbidní trh bez přívlastků kapitálových zvůlí bez otěží by jim šel.
  http://www.protiproud.cz/politika/4073-evropa-nad-propasti-bod-odkud-neni-navratu-soustavna-depopulace-a-rodina-v-troskach-za-co-dostala-merkelova-kalergiho-cenu-invaze-migrantu-jako-konecne-reseni-konspiracni-horor-na-sobotni-vecer.htm

 4. Lukaš napsal:

  To ještě dopadl Zaorálek dobře,někteří spadnou na hlavu a už jim není pomoci.Podobných je mnoho,když se dostanou úplně nahoru,stoupne jim sláva do hlavy a myslí si,že jsou neomylný.Potom ten pád z výšin je někdy až smrtelný.Takoví člověk už by neměl dostat šanci,řídit stát,zklamal jednou,podruhé by to udělal znova.Kdyby byl charakter,tiše sedí v koutě.

  • proud napsal:

   Chyba,"kdyby byl charakter",vubec by tam nelezl!

  • proud napsal:

   To je ten nas(a nejen nas,jenze my jsme Slovani a mit bysme ho nemeli vubec) problem,ze jak se ukaze dost penez,v soucasnosti uz bohuzel i jak se jen ukazou vubec nejaky penize,polezeme tam i proti vlastnim,hlavne ze na ne dosahneme,presne jak to GP zada a jak to chce!

  • niSas napsal:

   Tyhle proletářské idee o volněmorálních vlastnostech blboňů co se dostanou ke státem polstrované kanceláři mě dojímají k slzám.

 5. Josef Švejk napsal:

  Mohu vás uklidnit pane Mane, na tom co říká Zaorálek (a ostatní), prd záleží. Podstatné je co dělají! A výsledek jejich 30leté může každý vidět sám, stačí se rozhlédnout.

  • proud napsal:

   Presne tak to taky vnimam,a hlavne to tak vnimam u onech slavnejch "alternativcu" kteri "byli vybrani" pro uklidneni lidi,jak slibujou a co z toho plnej,protoze nebyli ani schopni rict lidem pravdu o politice,ktera je jen tim slibovanim!,ovsem i tim plnenim,slibem nezarmoutis,ale naplnis jen vlastni kapsu!Tu pravdu rict nemuzou,to by na sebe vyzvanili jak to s nima skutecne je ;-).Proto tvrdim ze zadna vlada,zadnej vudce,vudcu nas je 10 milionu,nad nikoho se nepovysuj,ale pred nikym se neponizuj,pysna princezna by mela bejt povinna s vysvetlenim,bez prince a princezny by ji nenechali natocit.

 6. niSas napsal:

  No já si myslím, že každej blboň co vylezl přez mafiánskou klíčovou dírku k zasvěcení státní funkce vysoké, vyšší či nejvyšší, dostane nějakou lízabonskou smlouvu korporátu s mnoha a mnoha kapitolami malých písmenek, něco jako úvěr na blbnutí. Že jak to veme, dostane k temu ještě složku, gde má napsaný místa, Gde dostane další instrukce včetně poučení.No a po prvním poučení se doví gdo je jeho šéf. Doví se. esli bude dělat nebo říkat co ho napadne, židlokavárenská komunita zasedne v nějaké zadní herně azačne přebírat jeho howna od kobylinců. Žvanit už může, ale hubu si otevírat už nebude, páč korporátní řád není nějakej demosgrátickej bordel.

 7. proud napsal:

  A Napadlo te Mane,nebo vubec nekoho,ze nam vlastne primo a vsem na plnou hubu a v praxi ukazal svou udelanou zkusenost? Ukazal jak skutecne premejsli a jak premejslet musel,kdyz chtel s vlky vyti,i kdyz zaroven i tu vykurvenou stranku charakteru kdy kam vitr,tam plast.Ukazal nam jak to chodi a na jakou PICU!!! nam jsou cely slavny volby!!!

  • proud napsal:

   Klidne to rozvedu i dal s domejslenim co z toho tedy plyne.Je to prosty,co si neudelame a neurcime sami a nezacneme se tim ridit a okate srat na cely strany a vlady,to nikdy nebudeme mit,protoze od toho abysme nemeli,tam ty vlady jsou!

   • proud napsal:

    Takze se slavny ALTERNATIVY muzou snazit oficialne jak jen chteji a delaji jen uzitecny blbce jedni(ti co to mysleji opravdu dobre) a dostavaj se vychcane ke korytu dalsi,ti kdo alternativu jen vyuzivaji aby se k nemu dostali......pirati,Okamura a podobne.

 8. Maroš napsal:

  Len zamyslenie - nie nad pošahanou schízou Žilkovou, ale nad tým, že najlepší herec medzi "vojakmi" - bývalý minister obrany ČR Stropnický MIERI DO IZRAELA /kde aj steny majú uši!/ - ako veľvyslanec ČR!
  Otázka - to IM ešte nevyzradil všetko?!

  "Balí do Izraele. Manžel Martin Stropnický tam teď odlétá jako velvyslanec a Veronika Žilková by ho ráda následovala. Jenže natáčí seriál, film, do toho přišly dvě divadelní premiéry, ještě neví, kdo se postará o čtyřiadevadesátiletou maminku, a třináctileté dceři se nikam nechce."
  https://ona.idnes.cz/veronika-zilkova-0es-/spolecnost.aspx?c=A181022_155025_spolecnost_jup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!