Přehled zpráv – RusVesna 26.10.2018

putin_20051; Putin přikázal zesílení kontroly obchodu se zbraněmi. Diskuse o nutnosti zesílení kontroly zbraní zesílila po tragédii v Kerči.

2; Klimkin vyzval Polsko, aby spolu s Ukrajinou bránilo region před Ruskem, píše Rzeczpospolita. Východní křídlo NATO nemůže existovat bez Polska, ale ani bez Ukrajiny, tvrdí ukrajinský ministr zahraničí.

3; Na ruském ministerstvu vnitra dementovali informace o policistovi zraněném do hlavy. Podle informací zdroje v policejních orgánech dostala policie falešnou zprávu.

4; Rozpory budou jen narůstat. Proč je Maďarsko proti sblížení Ukrajiny s NATO? Vztahy mezi Budapeští a Kyjevem se výrazně zhoršily. Maďarský ministr zahraničí vysvětlil tento fakt Jensu Stoltenbergovi tím, že Ukrajina není ochotna revidovat ostudný zákon o vzdělávání, který likvidačně útočí na maďarskou menšinu na Ukrajině.

5; Zákon o samostatně výdělečných osobách. Co se v Rusku změní? Ve Státní dumě prošel prvním čtením návrh zákona o soukromých podnikatelích.

6; Sedřu z nich kůži! Aksjonov slíbil, že uspořádá administrativní teror vůči úřadům Simferopolu. Nejvyšší představitel Krymu tvrdě zkritizoval úřady v Simferopolu.

7; Bojovníci Doněcké republiky plní důležitou misi ve frontových obcích u Gorlovky. Pomoc byla dodána do obce Dolomitnyj a osadu u šachty 6/7 města Gorlovky.

8; Hra o trůny. Bolton v Moskvě. Nevím, kdo jsou režiséři a scénáristé této hry, ale prosím vás, seberte jim drogy.

9; Evropský parlament je proti Krymskému mostu. Následovala tvrdá odpověď. Poslanec Státní dumy Ruské federace poradil příliš všetečným poslancům, aby se drželi dále a když už musí závidět úspěchy Krymu a Ruska, aby tak činili mlčky.

10; Proč se vrah stává hrdinou? Totálně vypatlané dívky bez jakéhokoli svědomí vyznávají na sociálních sítích lásku kerčskému vrahovi: Zpočátku mi těch obětí bylo líto, ale potom mi toho kluka začalo být líto. Doslova jsem se do něj zamilovala. Imponovala mi například jeho chůze... Dmitrij Stěšin klade nepříjemné otázky: Proč se najdou mezi mladými lidmi tací, kteří považují masového vraha také za oběť?

11; Raketová „Burja“. Plavidlo nové generace bylo spouštěno na vodu v Petrohradě. Podrobnosti byly oznámeny na ruském ministerstvu obrany.

12; Bída s nouzí. Porošenko pořádá plynovou genocidu. Eurointegrace vedla jen k tomu, že většina obyvatelstva se ocitla pod hranicí chudoby.

13; Trump a Porošenko vedou svět k apokalypse. Ukrajinská vláda je ochotná ke všemu, jen aby se zavděčila Spojeným státům.

14; Návrat Loutkaře. Nižněgorodského sběratele mrtvých holčiček chtějí propustit domů. Je téměř zdravý a může se doléčit doma. Tento verdikt vynesli psychiatři, kteří šest let sledovali Anatolije Moskvina – vědce, který byl v roce 2011 zatčen za to, že z hrobů exhumoval dětská tělíčka a dělal z nich loutky. V jeho bytě bylo nalezeno kolem třiceti mumifikovaných těl holčiček ve věku od tří do dvanácti let. Sám o svém činu říká, že děti vzkřísil k novému životu, že s nimi komunikoval, zpíval jim písničky, četl jim pohádky a pořádal pro ně oslavy.

15; Americká rozvědka informovala, kdy Rusko zařadí do výzbroje „zabijáky družic“. Předtím západní média vyjádřila domněnku, že raketa zaregistrovaná na MiG-31 může být určena k likvidaci kosmických aparátů.

16; V USA byla propuštěna televizní redaktorka, která dělala interview s Putinem. Megyn Kelly byla propuštěna pro svůj údajný rasistický výrok. Pokud se prokáže, že nenarušila podmínky smlouvy, může od NBC dostat 69 milionů dolarů.

17; „Ukrajinci! Copak nevidíte, že vás podvádějí?“, ptá se naléhavě ukrajinský politik. V Kyjevě se začíná hovořit o velkém plynovém podvodu na Ukrajince.

18; Ve Lvově byl chrám knížete Vladimira oblepen nápisy „Stalinský patriarchát“. Na Ukrajině pokračuje podněcování náboženské mezikonfesijní nenávisti.

19; Nové sankce mohou mít velký vliv na rating Ruska, varuje Moody´s. V mezinárodní ratingové agentuře Moody´s informovali, jak se mohou nové americké sankce projevit na ratingu Ruska.

20; V Rusku začal prudký růst cen cukru. A to jak velkoobchodních, tak i maloobchodních.

21; Je lepší mýt v Německu podlahy než bojovat na Ukrajině. Německé noviny si popovídaly s Ukrajinci. Německý list Tageszeitung si promluvil s dvěma mladými Ukrajinci, kteří odjeli do Německa, a nechtějí se vrátit do vlasti.

22; Byl zahájen nový závod ve zbrojení, říká Gorbačov. Před více než třiceti lety to byl právě Gorbačov, který podepsal smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Tenkrát byla výhodná hlavně pro USA. Jakmile tato výhoda skončila, Američané chtějí smlouvu vypovědět.

23; Evropská unie buduje nový vlastní SWIFT za účasti Číny a Ruska. Alternativa pro systém SWIFT, na které EU pracuje, bude zahrnovat Rusko a Čínu.

24; USA znovu pozastavily lety stíhaček F-35 kvůli poruchám. V USA už ani nezveřejňují počty letadel, která přeruší lety a budou podrobena prověrkám.

25; Ukrajinci se v různých zemích dostávají do otroctví. Jakými cestami? V říjnu 2018 ukrajinské ministerstvo pro sociální politiku zveřejnilo šokující čísla o moderním otroctví.

26; Zemřel oblíbený herec Nikolaj Karačencov. Zítra by mu bylo 74 let. Koncem února 2005 měl těžkou dopravní nehodu s trvalými následky. Když se přidala rakovina plic, jeho organismus už to nevydržel.

27; Stoupl počet obětí v důsledku záplav v Krasondarském kraji. Soči je nadále odříznuto od zbytku světa. Kvůli záplavám je přerušené železniční i automobilové spojení.

28; Policie Doněcké republiky zadržela zkorumpovanou funkcionářku. Zadržená pracovala v odboru auditu Ministerstva příjmů. Hrozí jí až deset let vězení.

29; V Přímoří se zřítil most. Jedna osoba zemřela. Pod těžkým kamionem povolila konstrukce mostu. Při následném pádu kamion rozmačkal osobní automobil jedoucí za ním.

30; Ve světě se objevilo téměř dvě stě nových miliardářů. Podle výsledků za rok 2017 se nejméně 199 lidí stalo novými miliardáři.

31; Ruské ministerstvo obrany předvedlo start raket z fregaty Admiral Gorškov. Připomeňme, že hlavní fregata projektu 22350 byla zařazena do ruské vojenské námořní flotily v červenci 2018.

32; Žena s nožem zaútočila na mateřskou školu v Číně. Zraněno bylo 14 dětí. Devětatřicetiletá žena ozbrojená kuchyňským nožem zaútočila v okamžiku, kdy se děti vracely z ranní rozcvičky do budovy školky.

33; Ukrajina přišla o miliardu hřiven kvůli postupu Ruska v Azovském moři, tvrdí ministr Omeljan. Vidíme neustálé zastavování ukrajinských a zahraničních plavidel v Azovském moři, v Kerčském průlivu, stěžuje si Omeljan.

34; Školní autobus spláchla vlna do Mrtvého moře. Zahynulo nejméně 18 lidí. Čtrnáct z nich byly děti ve věku do 14 let. Počet obětí může ještě vzrůst.

35; Ukrajinský vicepremiér nedokázal přimět Bělorusy, aby se vzdali ruského jazyka. Běloruští účastníci fóra pokračovali ve vystoupeních v ruštině. Navíc rusky mluvil i ukrajinský velvyslanec v Minsku. Na námitky Ukrajinců Bělorusové lakonicky odpověděli, že ruština je v Bělorusku jedním ze státních jazyků, takže si každý může vybrat, který chce používat.

36; Ukrajinští vojáci předvedli, jak „likvidují Rusáky“ (kolorady, vatniki). Ukrajinští vojáci nacvičili primitivní cvičení, při kterém vyhodili do vzduchu vozidlo vyzdobené ruskými státními symboly včetně svatojiřské stuhy.

37; Společnost UAZ odpověděla kritikům „Patriota“ sérií videonahrávek. Společnost vydala sérii videí, na kterých pracovníci firmy odpovídají na nejpalčivější otázky.

38; Ruské železnice: Byl obnoven vlakový provoz po mostě u města Tuapse, který byl poškozen v důsledku povodní. Provoz byl obnoven na jedné ze dvou kolejí na trati Šepsi . Vodopadnyj.

39; Merkelová jede do Kyjeva. V Berlíně upřesnili, že paní kancléřka projedná s ukrajinským prezidentem „průběh realizace Minských dohod“.

40; Byla zveřejněna Sencovova závěť. Terorista, který je na Ukrajině nazýván režisérem, zveřejnil jména dědiců své pochybné tvorby.

41; Na Ukrajinských čerpacích stanicích rekordně zdražil plyn do aut. Maloobchodní cena zkapalněného plynu vzrostla za jediný den o 20 až 25%.

42; „Boje“ o Azovské moře. Ukrajina má miliardu ztrát a morální podporu Západu. Perspektiva vojenské srážky s Rusy v Azovsko-Černomořské oblasti je noční můrou vojenských námořních sil NATO.

43; Ruský ministr práce vysvětlil své prohlášení o bezprecedentním růstu platů. Podle údajů Rosstatu nárůst průměrného měsíčného platu od ledna do srpna činil 11%.

44; Úřady v Soči informovaly, na jakou dobu stačí zásoba potravin ve městě sužovaném povodněmi. Jak sdělují regionální úřady, během příštího dne se neočekává ubývání srážek.

45; Zařadil zpátečku. Zástupce šéfa mise OBSE Alexander Hug. dementoval své skandální interview o ruské armádě v Donbasu, kde potvrdil, že nebyly nalezeny žádné důkazy o zasahování Ruska. Ruské ministerstvo obrany opakovaně informovalo, že nedodává doněcké domobraně vojenskou techniku, munici ani jinou pomoc.

46; USA přesunuly do Evropy rekordní množství munice. Americké letectvo přesunulo na základnu Ramstein v Německu největší množství munice od dob bombardování Jugoslávie.

47; FSB zadržela ozbrojence Islámského státu, kteří připravovali teroristické činy v Moskvě. Zadrženo bylo šest ozbrojenců, kteří se chystali k rozsáhlým teroristickým aktům v Moskvě.

48; Krymský vicepremiér tvrdě komentoval postoj EU ohledně Azovského moře. Předtím šéfka diplomacie EU Mogherini prohlásila, že militarizace Azovského moře může vést k destabilizaci situace.

49; V běloruské vládě odpověděli na žádost ukrajinského ministra nemluvit rusky. Porošenko v rámci fóra s běloruským kolegou Alexandrem Lukašenkem rovněž hovořil rusky.

50; Filaret promluvil o nutnosti změny názvu Ukrajinské pravoslavné církve. V reakci jej označili za lžipatriarchu. Ukrajinská pravoslavná církev dostala svůj název dříve, než se vytvořil nezávislý ukrajinský stát.

51; Tento problém musíme řešit my – tři slovanské národy. Bělorusko je připraveno se připojit k rozhovorům o Donbasu. Podle Lukašenkových slov se Bělorusko zapojí tam, kde to bude složité, kde nebude potřebná vzájemná důvěra.

52; To je taky dobré místo... Putin si zavtipkoval s gubernátorkou, která si omylem sedla na jeho místo. Gubernátorka Chanty-Mansijského autonomního okruhu si omylem sedla do křesla připraveného pro Putina. Putin prostě jen vzájemně prohodil připravené písemné podklady a netrval na původním zasedacím pořádku.

53; Rada FIFA uznala fotbalové mistrovství světa v Rusku za nejlepší v historii. Zasedání FIFA se konalo ve Rwandě.

54; V Doněcké republice vydali první bankovní licenci filiálce zahraniční banky. Mezinárodní clearingová banka dostala licenci na právo poskytování bankovních služeb v Doněcké republice.

55; Rusové vyměňují mikroúvěry za kreditní karty. Úroky z mikroúvěrů činí dnes 500 až 842% ročně, což je krajně nevýhodné.

56; Ukrajinští vojáci by se měli strachovat o svůj týl. Nepřítel zintenzivňuje využití nepilotovaných dronů pro rozvědku a navádění palby.

57; Čínské rakety ohrožují srdce Ruska, říká Trumpův poradce. Washington by chtěl uskutečnit s Moskvou rozhovory týkající se aktivit Číny ve vojenské sféře.

58; Sebezviditelnění a pak už jen zmar. Ukrajinská média informovala, co se děje s objekty, které slavnostně otvíral Porošenko. Porošenko zcela jistě vstoupí do historie jako prezident, který nevynechal ani jednu možnost k přestřižení červené stužky. Některé slavnostně otevřené objekty vlastně nejsou ani po letech dokončeny.

59; Putin informoval o problému „romské“ kriminality. „Romské“ (přesný výraz by byl trestán zrušením účtu) obyvatelstvo Ruska se příliš často zapojuje do kriminální činnosti.

60; Totální krach. V Nejvyšší radě Ukrajiny prohlásili, že nyní je na Ukrajině mnohem hůř než za Janukoviče. Za roky po „revoluci“, jejíž plody Ukrajina nedokázala využít, se na Ukrajině zrodil nový děsivý jev: Majetek stovky nejbohatších Ukrajinců rostl dvanáctkrát rychleji než HDP země.

61; Ministr financí Siluanov informoval, co mohou Rusové očekávat od nových sankcí. Rozpočet je konstruován tak, aby byl prakticky nezávislý na pohybech cen ropy.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 26.10.2018

  1. .lak napsal:

    Přání superkategorie velmoci V.V. Putina lidem k svátku československa bylo je na velký dík. Bez úžerů a tam to sdělení cítím.
    Na rozdíl od spolčení cestovky dvou kontinentů s oněmi představiteli které je až groteskní.
    https://www.youtube.com/watch?v=Jl5CuCmePBw
    https://ceobag.wordpress.com/2014/02/07/14-africkych-zemi-musi-francii-platit-dan-z-kolonizace-ve-prospech-otroctvi-a-kolonizace/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!