Přehled zpráv – RusVesna 27.10.2018

bogatstvo1; Bohatství miliardářů na celém světě prudce vzrostlo. V celosvětovém měřítku se každý týden objevili tři noví miliardáři, z toho dva v Číně.

2; Ruské ministerstvo zemědělství nevěří v prudký růst cen chleba a cukru. Pro růst cen těchto komodit není důvod.

3; Na ruském ministerstvu zahraniční prohlásili, že USA chystají válku. Na rozdíl od Ruska, které se na válku připravuje, USA válku přímo chystají.

4; Propuštěná americká novinářka dostala nabídku pracovat pro ruský První kanál. Oficiálně nebylo propuštění oznámeno, ale podle informací zdrojů amerických médií k tomu dojde v nejbližších dnech.

5; Pozvali jsme prezidenta Putina do Washingtonu, říká Trumpův poradce. Termín možné návštěvy zatím nebyl určen.

6; Rozkolníci a ukrajinská moc se chtějí zmocnit názvu kanonické církve, říká Ruská pravoslavná církev. Filaret Denisenko prohlásil, že po získání autokefalie dostane název „Ukrajinská pravoslavná církev“.

7; Proč USA přesunuly do Evropy na leteckou základnu Ramstein v Německu množství munice, které je největší za posledních dvacet let?

8; Nedaleko ukrajinsko-rumunské hranice došlo ke střelbě. Jsou zranění. K incidentu došlo nedaleko kavárny v obci Seljatin mezi pohraničníky a místními obyvateli.

9; Bartoloměj považuje Slovany v pravoslaví za „podlidi“. Dospěje Ekumenický patriarcha stejně jako nacisté k měření lebek?

10; Bojovat ve velkém měřítku. Armáda USA se připravuje k útokům na milionová města. Pentagon očekává od obranných koncernů technologie, které pomohou při boji ve velkoměstech.

11; Bojovníci Doněcké republiky a dobrovolníci ze skupiny „Moskva-Donbas“ jsou znovu na linii fronty. Podrobnosti sdělila správa Národní policie Doněcké republiky.

12; Krymský most „snížil hladinu moře“. Europarlament vznáší proti Rusku absurdní obvinění. Evropský parlament vyzval EU k zavedení nových sankcí proti Rusku, pokud se bude konflikt v Azovském moři vyostřovat.

13; Případ Boeingu MH17 sestřeleného nad Donbasem. Příběh pokračuje. Porošenko navrhl prodloužení mise na vyšetřování katastrofy MH17.

14; „Piráti Azovského moře“. Porošenko a jeho kurátoři jsou připraveni na válku do posledního Ukrajince. Evropská a ukrajinská strana obvinily Moskvu z pokusu zmocnit se ropných a plynových nalezišť v Azovském moři.

15; Donbas: Explodoval bunkr ukrajinské armády, byla zlikvidována diverzní skupina, vojáci rozmačkaní bojovým vozidlem pěchoty… Navzdory snížení intenzity ostřelování nadále umírají civilní obyvatelé i vojáci.

16; Soumrak „Výmarské“ Ukrajiny. Ukrajinský Hitler se už blíží. Nacionalistické nálady na Ukrajině zesilují z objektivních příčin.

17; Moldávie na prahu občanské války. T-34 „zahájil palbu“ po sedmdesáti letech na památníku. Pamětní komplex v malé moldavské vesnici Leușeni je systematicky napadán místními vandaly.

18; Hlavně se neutopit. Ukrajina vykoupala Europarlament v Azovském moři. Ukrajině se přece jen podařilo zatáhnout Evropu do kerčsko-azovského konfliktu na svou stranu. Tedy spíše se Evropa sama do něj zatáhla.

19; NATO se chystá k bitvě s Ruskem o Arktidu. Kanada mává zbraněmi a u nikoho to nevyvolává otázky…

20; Jak Anglosasové likvidují Ukrajince. Genocida na Ukrajině zahubila už více Ukrajinců než irský Velký bramborový hlad Irů. Anglosasové v historii mnohokrát použili taktiku ekonomické genocidy. Například také na Severoamerickém kontinentu.

21; Bylo obnoveno automobilové spojení na silnici Soči – Džubga. Gubernátor Krasnodarského kraje poděkoval silničářům za jejich obětavou práci.

22; Zahynula žena a tříleté dítě. Byly zveřejněny podrobnosti z tragédie v Přímoří. Připomeňme, že došlo pod vahou těžkého kamionu ke zřícení silničního mostu v Přímoří, při kterém kamion doslova rozmačkal auto jedoucí za ním.

23; Záznamy z kamer dokládají, že Rusové na eskalátoru v římském metru neskákali. Italský ministr vnitra nedávno bez důkazů obvinil ruské fanoušky ze zřícení eskalátoru.

24; Porošenko informoval o svých vztazích s Lukašenkem. Důvěřuji mu na 100%. Jen mu zapomněl do očí sdělit, že Kyjev už dlouho trvá na přenesení jakýchkoli mírových rozhovorů kolem Donbasu z Minska s vysvětlením, že běloruská strana „je neobjektivní a v klíčových momentech podporuje ruské stanovisko“.

25; V USA našli ve stěně tisíc zazděných lidských zubů. Nálezy tohoto typu nejsou výjimečné v domech, kde v minulosti fungovala stomatologická zařízení.

26; Byl zveřejněn termín spuštění „Tureckého proudu“. Jde o uvedení obou větví plynovodu do provozu do konce roku 2019.

27; Ukrajina je „fail case“ (propadák, neúspěšný projekt), říká šéf Naftogazu. Pokud se zbavíme emocí, dostáváme klasický „fail case“ přiznal Andrej Kobolev.

28; Německo je nuceno sáhnout do strategických rezerv ropy. Za čtyřicet let existence se strategická zásoba ropy a ropných produktů v Německu otvírala jen třikrát. Tentokrát je příčinou nízký stav vody v řekách, který způsobil, že tankery nemohly plout plně naložené.

29; V 92. brigádě ukrajinské armády jsou dvě sebevraždy za týden. Úroveň morálně-psychického stavu vojáků ukrajinské armády zůstává kriticky špatný.

30; Ruská ekonomika vykazuje „paradoxní“ růst navzdory sankcím, píše Die Welt. To se rozhodně nelíbí těm, kdo spoléhal na rychlý negativní efekt ekonomických sankcí.

31; Ukrajinští supi na nebi nad Donbasem. Ukrajinští karatelé využívají metody, které si vypůjčili z bohatých zkušeností teroristů Islámského státu s bojem pomocí dronů.

32; Dvě ženy se v Turecku propadly pod asfalt. Na zveřejněném videu je vidět, jak se pod ženami propadl chodník a jak je po pádu do několikametrové jámy zasypaly úlomky asfaltu a podloží. Ženy byly hospitalizovány. O jejich zdravotním stavu nejsou podrobnější informace.

33; Klimkin promluvil o skutečné ostudě na hranici Ukrajiny a Polska. Při překročení hranice je někdy nutno strávit až deset hodin. Tato situace mě rozhodně neuspokojuje, naopak mě to hluboce dráždí, rozčiluje se ukrajinský ministr zahraničí.

34; USA se chlubí „úspěšným zachycováním raket středního doletu“. Připomeňme, že v lednu 2018 američtí vojáci zpackali testy na zachycení rakety pomocí SM-3 Block IIA.

35; Putin přijel do Istanbulu na setkání ohledně Sýrie. Plánuje se, že před čtyřstrannými rozhovory Ruska, Turecka, Německa a Francie se budou konat schůzky v dvoustranném formátu.

36; Byly zveřejněny výsledky průzkumu mezi Ukrajinci, co si myslí možnosti vrácení Krymu. Každý šestý Ukrajinec si myslí, že Krym se k Ukrajině nikdy nevrátí. Z těch, kteří alespoň teoreticky připouštějí opak, většina tvrdí, že nutnou podmínkou je změna režimu v Rusku.

37; Ukrajina má radikální plán na navrácení Azovského moře. Kapitán první třídy ukrajinského vojenského námořnictva navrhuje „zajištění bezpečnosti“ Azovského moře cestou narýsování hranic, takže by Azovské moře už nebylo společné, ale každá země by měla svůj kousek. A Ukrajina by na ten svůj mohla pozvat síly NATO…

38; Ceny plynu pro Ukrajince se mají zvyšovat ještě dvakrát. Na stránkách Nejvyšší rady bylo zveřejněno rozhodnutí, podle kterého mají ceny plynu pro obyvatelstvo růst ve třech etapách.

39; Americký kněz přešel do Ruské zahraniční církve. Kněz z USA na znamení protestu proti krokům patriarchy Bartoloměje odešel do Ruské pravoslavné církve v zahraničí.

40; Ukrajina se nachází na cestě do 15. století, říká Šéf centra politicko-ekonomických studií Institutu nové společnosti Vasilij Koltašov. Podle slov experta byly v zemi nastartovány hluboce destruktivní procesy.

41; Putin se sešel v Turecku s Merkelovou. Putin a Merkelová spolu diskutují v předvečer čtyřstranného summitu Ruské federace, Francie, Německa a Turecka ohledně Sýrie.

42; Volker podpořil zvýšení cen plynu pro Ukrajince. Zvláštní představitel Státního departmentu pro otázky Ukrajiny si myslí, že zvýšení ceny plynu pomůže k reformě energetického sektoru v zemi.

43; Ve Státní dumě informovali o nebezpečném signálu ze strany OSN. Rusko věnuje maximum úsilím aby zachovalo rovnováhu sil a nepustilo globální válečnou katastrofu. OSN ale odmítla podpořit ruskou rezoluci o smlouvě o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

44; V Srbsku informovali o následcích zmaření projektu Jižní proud pro Balkán. Srbsko a země Balkánu budou nuceny zaplatit za zmaření projektu plynovodu Jižní proud, na který velmi spoléhaly.

45; Opilý ukrajinský voják 10. brigády se v obci Novotoškovskoje v Luganské oblasti v opilosti pokusil znásilnit nezletilou dívku. Překazit čin se podařilo šťastnou náhodou dvěma místním obyvatelkám, které procházely kolem.

46; Arméni možná nakoupí americké zbraně. Nikol Pašiňan komentoval výzvu poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Johna Boltona, aby koupil zbraně v USA.

47; V Pittsburghu USA obsadili synagogu, zaútočili na specnaz a zabili minimálně sedm lidí. Šestačtyřicetiletý muž křičel: „Tihle židé musí zemřít!“

48; Rusko dalo Velké Británii ponaučení v WTO. Rusko se rozhodlo nepodpořit tarifní sazby Velké Británie ve Světové obchodní organizaci.

49; Trump reagoval na střelbu v synagoze. Sleduji to, policie je na místě. Mezi minimálně sedmi obětmi jsou dva policejní důstojníci. Lidé ve čtvrti Squirrel Hill musí zůstat v úkrytech.

50; Je třeba se omluvit. Ve Státní dumě stanovili podmínku pro obnovu dobrých sousedských vztahů s Ukrajinou. Obnovení dobrých vztahů je možné, pokud se Ukrajina omluví za nepřátelské kroky, které v poslední době podnikala proti Ruské federaci, prohlásil Michail Šeremet, poslanec za Krymský region.

51; Tragická nehoda v Petrohradě s požárem vozidla. Zahynulo sedm lidí. V Lázeňském obvodě Petrohradu došlo ke srážce nákladního vozu s mikrobusem.

52; Dohoda Ukrajiny s MMF odvrátila katastrofu, říká Volker. Negativní výsledky neexistence dohody s MMF by Ukrajina začala pociťovat už v lednu či únoru 2019.

53; Porošenko na setkání s Lukašenkem porušil protokol. Mluvil jako první a po Lukašenkově vystoupení si ještě jednou vzal slovo a začal mluvit o tom, že „Minské dohody jsou vlastně jen výzvou k odchodu ruských vojsk z ukrajinského území“.

54; Putin vyjádřil připravenost pomoci Sýrii v případě provokací v Idlíbu. Prezident Ruska Vladimir Putin prohlásil, že Moskva je připravena pomoci Damašku v případě provokací v provincii Idlíb.

55; Rusko, Turecko, Německo a Francie schválily společné prohlášení o Sýrii. Nejvyšší představitelé Ruska, Turecka, Francie a Německa schválili na závěr summitu společné prohlášení o urovnání konfliktu v Sýrii.

56; Bylo zveřejněno, kolik vydělal Porošenko v říjnu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko provedl ve svém přiznání změny. Zbohatl o 35 milionů hřiven.

57; Sýrie: Specnaz ozbrojených sil Ruské federace odhalil na stanovišti OSN č. 85 základnu Islámského státu. Teroristé svou základnu poblíž Golanských výšin využívali pro výrobu amatérských výbušných zařízení. Informuje o tom reportáž ze Syrské arabské republiky.

58; Putin na tiskové konferenci o výsledcích čtyřstranného summitu o Sýrii v Istanbulu informoval o desítkách sestřelených dronů nedaleko základny Hmeimim.

59; Bylo to to nejhorší, co jsem kdy viděl… Byly zveřejněny podrobnosti z masakru v americké synagoze. K velkému incidentu se střelbou v synagoze došlo v sobotu ráno v americkém městě Pittsburgh ve státě Pennsylvania.

60; Merkelová se rusky zeptala Putina na „sibiřský kabát“. Kancléřka Německa Angela Merkelová zadala během setkání v Istanbulu Vladimirovi Putinovi dotaz na jeho kabát.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 27.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    „Vzestup peněz 1 – Sny lakomce“ https://www.youtube.com/watch?v=d7kUZJndUNI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!