Komu jsme dali licenci na “humanitární bombardování”?

b46fc6e1-55fe-4e51-94de-cd14b175221d©Michail Prouza October 2018

Vše vypadalo tak slibně. Proudy syrských inženýrů a atomových fyziků z celé Afriky se hrnuly přes Středozemní moře, Itálii a Maďarsko za Mutti Merkel a stále více Švédů už dnes čte Korán v originále. Ale od Moskvy zase přišel jenom mráz. Despotický Car Putin se spolčil s diktátorem Bašarem al-Assadem. Poslední bojovníci Islámského státu ISIS se dnes stáhli k Idlibu na sever od Damašku obklíčeného vládními vojsky kde se za ochranným štítem těl místních civilistů hádají s Bílými přilbami, kdo dostane od spojenců spásnou letenku do Izralele první. Mráz z východu zjevně popálil i Maďary a Italy a syrský pramen začíná vysychat. Syrští Syřané začínají váhat nezůstanou-li raději doma u svých velbloudů.

Ve snaze udržet oheň sváru v Sýrii naživu, koaliční partneři pumpují v jihovýchodní Sýrii v údolí Eufratu adrenalin a zbraně jak do zbytků Syrské demokratické armády SDF na jedné straně pomyslné fronty tak i do ISIS na straně druhé. Stránka ISIS, ISISliveuamap.com, mezitím už 4 týdny volá do boje: “Bitva o al-Susah začala! SDF postoupila do okolí Al-Susah, obsadila pozice a zaútočila na ISIS z jihu”.

southfront

 

Co na poslední události z válečného pole u al-Susah říká samotná Amnesty International najdeme v americkém magazínu South Front Intelligence Analysis:

V  ÚDOLÍ  EUFRATU  KOALICE ZABILA  V  POSLEDNÍCH  24  HODINÁCH  VÍCE NEŽ 40 CIVILISTŮ
Zpráva South Front Intelligence Analysis, Sýrie 18. října 2018

[Počátkem října] místní zdroje sdělily SOHR, pro-opoziční britské organizaci pro ochranu lidských práv v Sýrii, že bombardéry koalice vedené Spojenými státy uskutečnily řadu náletů na město  al-Susah v jihovýchodní oblasti Deir Ezzor, které je stále v moci ISIS, a že jen za jediného z těchto náletů tam v místní mešitě zahynulo více než 46 civilistů. Podle této britské monitorovací organizace byli pouze 3 ze zabitých bojovníky militantní ISIS.  Velká část zabitých lidí byly ženy a děti, většinou uprchlíci, kteří minulý rok utekli před koaličním bombardováním ze sousedního Iráku.

Den před uveřejněním této zprávy vydané SOHR informovala o stejném útoku koalice a masakru v al-Susah státní Syrská arabská zpravodajská agentura (SANA). Neposkytla však tehdy žádné podrobnosti.

amnesty

Útoky koalice vedené USA jsou evidentně pokusem USA o podporu bojovníků protivládní SDF, kteří čelí odporu zbývajících bojovníků ISIS v údolí Eufratu. Tato strategická operace koalice probíhá již více než měsíc, dosud však bez výrazného pokroku.

Koalice ani její prostředník v poli, skupina Syrské demokratické armády SDF, se po náletech ve svých posledních zprávách o masakru v al-Susah nezmínily.  Koalice se většinou o takových "nehodách" zmíní až po několika měsících a zpravidla tvrdí, že k žádným civilním ztrátám nedošlo nebo že jejich počet byl velmi nízký.

HLAVNÍ VELITELSTVÍ USA NEVIDÍ VE VYHLAZOVÁNÍ CIVILISTŮ NA ÚZEMÍ OVLÁDANÉM ISLÁMSKÝM STÁTEM PROBLÉM

Zpráva South Front Intelligence Analysis, Sýrie 22. října 2018

21. října, týden po náletu na mešitu v al-Susah, ale velitel štábu ministerstva obrany USA CENTCOMu generál Joseph Votel sérii smrtících náletů, které údajně vedly k zabití nejméně 46 civilistů komentoval. Podle agentury AP News [The Associated Press] generál Votel vyjádřil s akcemi koalice velkou spokojenost.

"Polní velení došlo přesvědčení, že místní mešita neslouží jako mešita," řekl Votel novinářům, kteří s ním cestovali do Kataru. "Taková rozhodnutí nejsou přijímána zbrkle a neuváženě."

Následně i koalice pod vedením USA rozhodla, že budova, která byla vybrána za cíl útoku nebyla používána jako mešita.  Koalice dokonce tvrdila, že "výsledky průzkumu a sledování budovy mešity navíc ukázaly, kdy se v ní zdržují výlučně členové ISIS."

Tato verze však nevysvětluje přes 4 desítky civilistů zabitých při náletech na mešitu. Uvedená čísla potvrzují jak provládní, tak i pro-opoziční zdroje:  syrská státní zpravodajská agentura SANA i syrská pobočka britské organizace pro ochranu lidských práv SOHR.

Nepodložená obviňování jiných a popírání nebo přehlížení vlastní viny, tak jak to právě demonstrovali generál Votel a koalice, jsou charakteristickým rysem americké armády. 15. října 2018 vydala Amnesty International zprávu, ve které sjela koalici pro její popírání a přehlížení civilních obětí operací a náletů koalice na město Raqqah prováděných od června do října 2017.

"Je znepokojivé, že Pentagon zjevně není ochoten ani nabídnout ospravedlnění zabití stovek civilistů, které zmasakrovali za útoků v rámci své "vyhlazovací války" v Raqqah. O to více potupné a urážející je to pro rodiny, které po přežití násilí a utrpení z rukou brutálního režimu ISIS ztratily své milované a blízké při katastroficky zničující demonstraci palebné síly koalice" uvedl podle zprávy Kumi Naidoo, nový generální tajemník Amnesty International.

Generál Joseph Votel 21. října vyhlásil, že je to v naprostém pořádku bombardovat v Sýrii civilisty, kteří jsou zadržováni jako rukojmí na území ovládaném Islamským státem ISIS.

Z nedávných poznámek představitelů koalice a generála Votela je zřejmé, že Washingtonskému vedení je stále pravda lhostejná a že nelze očekávat, že by ztráty na civilním obyvatelstvu utrpěné v důsledku jejích akcí koalice vůbec připustila.

sana

MEZINÁRODNÍ KOALICE V ČELE S USA OPĚT PROVEDLA NÁLETY NA VESNICI AS-SUSAH V SYRSKÉ PROVINCII DAJR AZ-ZAUR, uvedla agentura SANA s odkazem na místní zdroje 24. října 2018.

Nálety zničily jeden z domů místních obyvatel.  Jsou mrtví a ranění, jejich počet se dále upřesňuje. Během poslední doby se situace v Dajr az-Zauru vyostřila. V oblasti města Hadžin nyní pokračuje neúspěšný útok koalicí podporovaných kurdských jednotek na teroristy. ”  

25. října uvedla ruská agentura Sputnik, že “… v Moskvě byl tento útok kritizován jako imitace boje s teroristy ISIS, která je využívána k odůvodnění přítomnosti amerických vojáků v Sýrii. Podle údajů velitele ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii, generálporučíka Vladimíra Savčenka se následkem nečinnosti proamerických útvarů teroristům podařilo zajistit úplnou kontrolu nad dvacetikilometrovým úsekem podél východního břehu řeky Eufrat mezi Hadžinem a as-Susah.”

Bez obtěžující pozornosti zápdních mainstreamových médií a patentovaných ochránců lidských práv, koalice vytrvale opevňuje své pozice v jižní Sýrii podél hranice s Irákem a Jordánskem.

jordan

Southfront https://southfront.org/us-central-command-says-it-has-no-problems-with-killing-civilians-in-syria-if-they-are-in-isis-held-area/

Stále mimo zorné pole médií, koalice humanitárně bombarduje, fouká do ohně a trpělivě čeká na první zranění prvního syrského civilisty střepinou ruského granátu ve vládními vojsky obleženém Idlibu. Aby poté, co ambasadorka Nikki Haleyová vmete na půdě OSN Putinovi a Assadovi do tváří Bílými přilbami věrohodně podložená obvinění z dalšího porušování mezinárodních dohod, brutálního pošlapávání lidských práv, opovrhování životy žen a dětí a z uprchlické krize sužující dobrosrdečnou Evropu mohla světová média zahájit frontální útok na Assadovy a Putinovy žoldáky a diktátory samotné.

Můžeme být a mnozí z nás jsme pyšní na to, že Karel Čapek dal světové lingvistice slovo “robot”.  Český původ má bohužel i “humanitární bombardování”…
20 Komentářů k Komu jsme dali licenci na “humanitární bombardování”?

 1. HVzV? napsal:

  BUM,BUM, BUM,MERKLICI DNES SPADL DŮM.

  musela dnes odstoupit jako předsedkyně partaje,ale chce být dále kancléřka,je to pád po 18 letech na splátky,ještě stále může odstoupit slušně a nemusi být odoperována ovšem chápe vůbec co dělá,to začiná být jeji velký problém!?

 2. Igor napsal:

  Musela, dostala to příkazem jako osobní varování !

  • Paw napsal:

   Baba by chtela vladnout a neumi ani ovladnout sebe ,aby nevypadal jako votekla Bublina...
   Je pozoruhodne kam az dospel vyvoj v tzv. vyvinutych zemich.Jeden ani neveri kam az bylo mozne vubec dospet.Jako pod vladou Trudy v Kanade, Macrony a Merkele..
   A do jakych ponizenych sracek se potapi a stale nemaji dost. Jak kazdej uprchlik JE PRIVILEGOVANEJ , mimo dosah zakonu at udela co chce a dava ocividne i zlociny a nasilim na nas najevo , jak je nad nas povysenej a CHRANENEJ a taky zivenej atd...Kdyz zamestanani , kde se nemusi pracovat pro ne vytvorena , v nichz maji prednost,lekarska osetreni a bydleni , kdy maji prednost ve studiu a dostavaji penize aby zacali byznysy, ktere kdyz zkrachuji ,zacnou znova a jinde atd..Nasi lide po 40. veku jsou jeste vice pak odstranovani ze zivota. Vyhazovani s tim ,ze neni prace, aby zamestnavatel prijal tajne 20 prchavcu a jejich zauceni casto bere dlouhy cas , ale vlady to zaplati i skody , ktere eventualne i nadelaji..
   Tito muzi jsou predmetem velke diskriminace,protoze malo kupuji,konzumuji,a tak zisky jsou mensi korporaci a vydirani vlad z prodeje vysoce zdanenych vyrobku jsou take mensi, v praci maji zkusenosti a neni mozne je primet ke skodlivym stupidnim nesmyslum manazerskych idiotu a do valky dobrovolne nepujdou za zadnych okolnosti dobrovolne. Jako vzdy jsou nepratele totalitnich, komunist. a fasistickych vlad. Pokr.

   • Paw napsal:

    Ale jsou horsi veci a daleko horsi, a kdyz prijde k tomu zhorsovani se jak se zda vubec nikdy v jistych casech a dobach meze nekladou a je to soucasti nasich nepsanych zakonu ridicich v jistych obdobich,cyclech nase zivoty od nepameti.
    Kdy show ubohosti, ponizenosti, podlych zbabelosti, krivactvi, ktere neberou koncu,snahy nekterych udelat ze sebe hadry na podlahu o ktere si vrchnosti cisti boty a s patricnym pohrdanim s nimi pak jednaji /Havel a spol/,kdy jsou predmety vseobecneho pohrdani tim chovanim a vubec je zcela neuveritelne ,ze nechteji dobrovolne ani prestat...A naopak se mnozi a siri jako epidemie moru.
    Vidime mnohe predstavitele statu a narodu, malych zemi napr. Holandska, Svedska, Danska, Finska a dalsich je zbesile a pronikave kvici a pisti jako ustrasene, zbabele krysy, potkani vyhruzky proti Rusku /aby si jejich otrokari vsimli/. Nevadi jim ,ze po vyprovokovani sami v pripade budou ukryti v bunkrech, jiz vykopanych a ze jejich narody do jednoho muzou byt zniceny prave Ruskem asi tak za 5 vterin..
    Ze Rusko jiz po stoleti vzdy bylo prinuceno zbrojit pouze na svoji obranu proti neustalym hrozbam nepratel a jejich cinnosti PREDEVSIM, stalo se tak narodem velmi mocnym v prubehu casu. Nemeli jine vychodisko.Byli prinuceni.Od roku 1945 pak USA a zapad besnil hrozbami bez konce. A neni ani divu,ze bez jedine priciny pokracuje dal v sireni rozpinaveho totalitniho fasismu. Censura, pripravovana zapadem na nas, je pak je nezbytna v dobe kazde valky !!Obeti nasili a masakru je bez konce. Antikomunismus pak se stal daleko horsim nebezpecim pro svet nez samotny komunismu...!!!! A pokracuje dodnes. Pomoci stupidnich vymyslu , taky zen desertujicich od varecky /Kirpatrick z USA/, ktere hystericky krici cokoliv ,aby mohly ovladnout sve okoli, propagandy lzi , sluzebnosti elitam a sprostymi podvody zdevastovanych medii a take i jejich obeti je mnoho. Viz prudky vzestup odporneho, zakerneho nasili v USA a v EU. Na pokojne obcany..Chteji tak vsichni hysterici zakryt skutecnost ,ze zapad vzdy vcetne Hitleru a Wilhelmu vyvolaval a provokoval za kazdou cenu tyto silene zavody ve zbrojeni, ktere vzdy konci valkami a nepredstavitelnym utrpenim, tech, kteri vzdy chteji mir a nic jineho...
    Az se lauf vohnul a Rusove vyrobili daleko lepsi obranne zbrane..A jsou dnes s pomoci Ciny v prevaze..

  • Járyn napsal:

   Izrael

   V moři mrtvém živá ryba pluje,
   rubínové tele je tu zpět,
   armagedon se přibližuje
   hada na zdi nářků spatřil svět.

   Všechno má svůj konec.

 3. Paw napsal:

  Neda se to nazvat jinak , kdyz to vyspeje , nez jako
  TRAGICKE TASKARICE. Polaci , kteri se tak radi vytahuji svoji evropskou kultivovanosti a kulturou na urovni, pak v kazdem case ukazuji se jak i nich prevladne vzdy predevsim hlasite, okazale show, dokazujici jaka jsou v prubehu stoleti porad tupa hovada. A nikdy jinak.
  Uz O.Wilde varoval, o tragedii opravdove , vyplnenim nasich snu a prani...Vime uz z Rima ze vojenska zakladna je nastrojem statu jednoho k ponizenosti, ekonomicke podrizenosti /souhlas k vykradani bez omezeni/ a k totalni poslusnosti naroda jineho, v tomto pripade vrele a nadsene souhlasicich polaku.
  Kdy stat musi provadet poslusne a snazive vsechny rozkazy v zajmu okupantu.
  A ihned se take polaci zamilovali do predrazeneho USA plynu a jinych vyrobku, ktere jim USA diktuji a budou diktovat.
  Vzhuru do dalsiho ponizeneho otroctvi OVSEM , pod Vlajkou a jasotem jejich vecneho a nadseneho boje za NEZAVISLOST A SVOBODU Polska...Kdy vzdy spadnou do otroctvi svoji tupou , ale predevsim SLEPOU snazivosti...Taskarice pro Usaky. Tragedie pro jine, pathologicky postizene..Svymi posedlymi touhami a sny...Slouzit psychosomatickym Psychopatum.
  Priklad Ukrajiny je az prilis odstrasujici. Je dobre videt , jak mnozi netusi v boji za svobody a nezavislosti do jakych bazin omezene podrizenosti se potapi.Od 1990 ukrajinci jsou priklad jak neni mozne pro nektere pochopit co je svoboda nezavislost a Civilizace vubec. A tak se aspon trochu osvobodit. A proto se prave ti, co netusi ve se nekonecne omezenosti,stadni hlouposti bez hranic, nejvice cpou za kazdou cenu do cela narodu a hlasite jeci hystericky prave o tom. Ano jsou takovi a meli by mit tohle zakazane na dozivoti. Protoze siri nenavist /jako feministky/,nasili, agrese, primitivni besneni,vuci nepriteli , ktery ovsem neexistuje a vrhaji tak cele narody Higledy Pigledy rychle do zkazy..
  A jejich prani se na Ukrajine vyplnuji ohromne. Nestesti nemohoucnosti,a staci nejaka zenska Nuland a jeste vice na tom pracuji a usiluji. Rozvrat normalniho zivota, gangy lupicu, fasistu vzajemne se potirajicich,fasisticka , nenavistna propaganda , ktera ma vybudovat udajne svobodu a nezavislost a normalni zivot demokracie,vlada /ani nevim jak to nazvat/ amaterskych zkorumpovanych,slepych a neschopnych chamtivcu , nicemnych individui, vseho druhu , v usili a nekonecneho strachu , jestli si pokorne vyzebraji ALMUZNU, nekde na dalsi mesic na hole zivobyti , kdy neuveritelny rozklad armady si nemuze poradit ani s hrstkou malo ozbrojenych a amaterskych domobrancu...
  A tak vzhuru k svobode a nezavislosti. V Pekle.
  A velka podpora treba feministek pro fousatou zpevacku,co nikdo nevi ,co to asi je..Zboznovani oddanych feministek, vseho schopnych, jako groupie jejich vladcu a pachani odpornych cinu , pro udajne osvobozeni, kdy netusi ani nezjistily v prubehu tisici leti co to vlastne je, od muzu...
  Tak jako sirky detem, nepatri svoboda do rukou mnohych, to je dnes jedina jistota a bude jeste dlouho , i kdyz ti krici fanatismem vlastni dulezitosti a snahy slouzit , krici hystericky navsechny strany sve fantasmagorie. Kriva obvineni, a smeruji do zavisle nezavislosti jejich vytouzeneho otroctvi a poddanosti, bez kterych nejsou schopni existovat..Neschopnost v klidu pracovat na zlepseni zivota ve vsech smerech. A neschopnost pochopit vubec. A jako Hitlerove jsou akutni nebezpeci pro svet a vzdy byli.
  A tak se vlada jejich veci do jejich rukou vzdy navraci , lidu, ktery nikdy tu vladu ani nevidel a konci akorat trapnymi a Tragickymi Taskaricemi pro vsechny nevinne, zeny deti a rodiny,bez rozdilu...
  A v neposledni rade pomoci poslusnych disidentu, kteri se nemohli odtrhnout /osvobodit ani/ od flasky , ktera byla jejich jediny opravdovy a vazny zajem ,s chlastem a dnes to same se opakuje s disidentem Junckerem ,take navzdy spojenym s chlastem a nikdy jinak...
  A disidenti

 4. niSas napsal:

  Čím víc píšete, tím míň tady toho po vás zbylo. No, šup šup, pusťte se do psaní potřeb a posílejte je na sečitatelná místa nebo vám to eště nestačí? Muheeeeeee

  • .lak napsal:

   To by jsme museli mít gosudara a ne kupčíky a penězoměnce, takhle je to pláč na špatných hrobech, bezednejch úžerů. Chceš dobro po nelítostných drezérech. A s nimi je to jak s kritiky kteří ví co musí druzí dělat ale pranic kromě hromad svých hnojů nevytvoří. :-)

  • .lak napsal:

   :-D A vůbec máš si stěžovat a dělat návrhy tam kde to jde s požadavky. Nejradši bys odpovědné zrasoval nebo jak? :-)
   https://tadesco.cz/stejne-jako-v-jizni-africe-maji-byt-nyni-bili-farmari-vyvlastneni-i-v-namibii/

   • .lak napsal:

    Demokracie v praktikovaném pojetí je že devět se dohodne že desátý na ně bude dělat a za odměnu na něm budou hledat odborně chyby. A amerika má zřízení republiky a ne demokracie, s evropským pojetím demokracie by byl dáreček natož neziskovek klientem jejich největší firmy (vězeňství) než by dvakrát otevřel dveře. A nemají tam revoluce protože ambasády importují okolí.

    • proud napsal:

     :-))))))))))) s Jevropskym pojetim demokracie a jeji "svobody" by v Americe bylo do 14 dnu povstani,hodne krvavy!!! Do 14 dnu proto,protoze by si amici mysleli ze si nekdo dela legraci a cekali by na prekvapko proc,za dalsi tejden by jim doslo ze se po nich slape a bylo by kurva hodne zle!

   • proud napsal:

    Zapomen na navrhy od Sasina:-)))),ten akorat reje a protireci si ve vsem,dal par bodu,ale jak jich dosahnout sam nema vubec ani nejmensi tuseni,mam z nej srandu,ale kvuli tem bodum ho respektuju porad mnohem vic nez plno dalsich debilu,napriklad Jinskej,Vladislav po prestavce,Forever,to jsou typicky debilni vitaci co si hrajou na Slovany aby jako ostatni "mysleli" jak jsou hvezdny a hned jim nedoslo,ze jsou to ritolezci sionu,mnohdy placeny.Tak hluboko Sasin nepadnul a snad ani nepadne,i pres svy protireceni si.Jenze co je to holt zatim platny,ze :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!