Přehled zpráv – RusNext 28.10.2018

f-158581-9fca01d65930ec333d684ea78c9e51; Vladimir Putin: Rusko si vyhrazuje právo likvidovat teroristy v Sýrii. Prezident Ruské federace informoval nejvyšší představitele Německa a Francie o plnění dohody o Idlíbu.

2; Více než 40 lidí bylo zraněno v důsledku srážek fanoušků na fotbalovém zápasu v Dortmundu. Konflikt vnikl během zápasu bundesligy mezi Borussií a Hertou.

3; Bezprecedentní summit: Putin, Merkelová, Macron a Erdogan. Hlavní politická zpráva dne: summit o Sýrii, jaký ještě nikdy nebyl. Nejvyšší představitelé Ruska a Turecka na jedné straně, Německa a Francie na druhé.

4; Vyslání humanitárního konvoje do tábora Rukban v Sýrii bylo zmařeno kvůli akcím USA. Ruské centrum pro usmíření znepřátelených stran informovalo o zmaření humanitární akce.

5; Saúdská Arábie odmítla vydat podezřelé z Chášukdžího vraždy. Předtím turecký prezident Erdogan prohlásil, že turecká prokuratura připravila žádost o extradici osmnácti Saúdů podezřelých z podílu na vraždě.

6; Počet obětí střelby v synagoze v Pittsburghu vzrostl na jedenáct lidí. Dosud se mluvilo o sedmi až osm lidech.

7; Generální prokurátor: Pachateli, který zaútočil na synagogu v USA, hrozí trest smrti. Média informují, že počet zabitých dosáhl jedenácti.

8; Politický hvizd. Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení Kyjeva o „vrácení“ Azovského moře. V reakci na provokace Kyjeva ruská strana zesílila dohled ve své části Azovského moře. Ukrajinští pohraničníci obvinili Moskvu z blokování plavidel a přísné politiky zaměřené na zastavování a prohlídky.

9; Tisková konference Vladimira Putina s lídry Turecka, Německa a Francie. Jsme zastánci suverenity a celistvosti Sýrie.

10; Poradkyně ukrajinského ministra vnitra vyzvala k útokům na vojenské sklady v Rusku. Poslankyně Nejvyšší rady a poradkyně ukrajinského minstra vnitra Taťjana Čornovol vyzvala k likvidaci vojenských skladů v Rusku jako reakci na exploze muničních skladů na ukrajinském území.

11; Trump vysvětlil, proč si nepřeje boxerský souboj s Putinem Prezident USA Donald Trump prohlásil, že kdyby absolvoval boxerský zápas s ruským kolegou Vladimirem Putinem, byl by považován za příliš tvrdého.

12; Ukrajina přiznala možnost ztráty kontroly nad Zakarpatskem. V září vznikl skandál kolem vydávání maďarských pasů ukrajinským občanům na konzulátu ve městě Beregovo, jelikož ukrajinské zákony zakazují dvojí občanství.

13; De Welt: Ruské hospodářství vykazuje paradoxně růst. Navzdory zpřísněným sankcím Západu skončí ruský rozpočet v přebytku.

14; V Číně neúspěšně odpálili komerční nosnou raketu Zhuque-1, která měla dopravit družici Weila-1 pro centrální televizi Čínské lidové republiky, ale nedokázala se dostat na oběžnou dráhu.

15; Západní média informovala, jakou lekci dalo Rusko Velké Británii. Jak se upřesňuje, námitky ruské strany se týkají Británii navrženého oddělení svých dovozních kvót od kvót EU.

16; Oděské filmové studio se domluvilo na natáčení filmu o boji kozáků a Turků s Ruskem. 26. října uzavřelo oděské filmové studio se společnosti Georgian International Films LLC dohodu o společné výrobě filmu „Paměť slunce“ režiséra Konstantina Konovalova.

17; Počet zraněných lidí v důsledku záplav na Kubani vzrostl na 138. Dosud se psalo, že v důsledku nepřízně počasí zahynulo šest lidí, dva se pohřešují a šedesát bylo zraněno.

18; USA dopravilo do Evropy rekordní množství munice. Zbraně a munice byly přepraveny na leteckou základnu Ramstein v Německu.

19; Nejnovější korveta „Gromkij“ vyplula do Japonského moře za účelem testů. Korveta byla postavena pro Pacifickou flotilu. Očekává se, že do výzbroje bude zařazena do konce roku 2018.

20; Dva modely LADA pronikly do TOP 100 nejprodávanějších automobilů na evropském trhu. LADA Vesta a LADA Granta se dostaly do stovky nejprodávanějších automobilů v Evropě.

21; V Etiopii zahynulo při dopravní nehodě s vojenským nákladním automobilem osmnáct lidí. Mikrobus se srazil s vojenským náklaďákem, který se pohyboval v protisměru.

22; Nový formát syrského urovnání. Setkání nebylo jednoduché, V jeden moment se lidří čtyř zemí rozhodli zařadit pauzu a poté se znovu vrátili k jednání.

23; V Gruzii začaly poslední přímé volby prezidenta. Tyto volby v Gruzii jsou zvláštní. Za prvé se občanům naposledy naskýtá možnost zvolit si prezidenta, za druhé vládnoucí strana nenavrhla svého kandidáta.

24; Evropským zemím se příliš nechce nechat rozmisťovat na svém území americké rakety. Dobře vědí, že pokud je nedaleko mého bydliště americká raketová základna, ruské rakety míří na mé město. Jejich let trvá pět až sedm minut, Naděje na záchranu je nulová. V úvahu tedy připadá snad už jen Ukrajina, která jako jediná vyjádřila pochopení pro vypovězení dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu ze strany USA.

25; Mexická policie zastavila karavanu migrantů na cestě do USA. Na jihu Mexika policie v sobotu 27. října zastavila tzv. karavanu migrantů ze Střední Ameriky mířící do USA.

26; Peking vyslal do kosmu k uschování DNA Číňanů, aby vytvořili novou civilizaci. Čína uskutečnila další krok v oblasti genového inženýrství a v kosmické sféře. Společnost Shanghai ManWei Technology Company, Ltd. vyslala na oběžnou dráhu první historickou genovou banku DSB-01.

27; Volgogradská oblast bude žít podle nového času. Toto rozhodnutí schválili sami obyvatelé v regionálním referendu v březnu, kdy 58,8% hlasujících se vyslovilo pro změnu časového pásma.

28; Kadyrov informoval o možnosti těžby ropy, která se objevila v Čečně. Podle slov nejvyššího představitele republiky získání práv pro ropnou společnost poskytne možnost těžit ropu, budovat podnik a nabízet investorům.

29; Ve Státní dumě reagovali na výzvy k útokům na muniční sklady v Rusku. Alexandr Šerin komentoval pro RT výzvu poslankyně Nejvyšší rady a poradkyně ukrajinského ministra vnitra Taťjany Černovol k odvetným akcím za „diverze“, které údajně byly spáchány vůči Ukrajině. Podle jeho slov Tam, kde jsou běžné nečisté praktiky a kradou se peníze, vždycky někde něco začne hořet.

30; Na okupované části Luganské republiky protestuje pod zemí šestnáct horníků. Předseda hornických odborů Volyněc zdůraznil, že pokud vláda nepodnikne rozhodná opatření, aby jim byly vyplaceny dlužné mzdy, sejdou se k protestu horníci ze všech oblastí země.

31; V OBSE oznámili ztrátu spojení s dronem v Donbasu. Zvláštní monitorovací mise OBSE zjistila v Donbasu více než 6,6 tisíce případů porušení režimu přerušení palby za týden.

32; Trump navrhl zesílit bezpečnostní opatření v amerických kostelech. Americký prezident poznamenal, že se mu o tom nepřemýšlí moc příjemně, ale je možné, že jde o jedno z řešení.

33; Roskosmos informoval o zahájení vývoje supertěžké rakety pro dobytí Měsíce. V sobotu, 27. října o tom napsal šéf státní společnosti Roskosmos Dmitrij Rogozin na své stránce na Twitteru.

34; Římský papež se omluvil mládeži za hluchotu církve vůči jejím problémům. Poznamenal, že místo slova Kristova katoličtí kněží přinášejí mladé generaci často jen vlastní recepty a stereotypy.

35; Carles Puigdemont oznámil vytvoření nové strany. Sám bývalý lídr Katalánska se nachází v Belgii.

36; Obliba strany kancléřky Merkelové znovu dosáhla svého minima. Takové jsou výsledky průzkumu veřejného mínění, který byl proveden společnosti Emnid na zakázku listu Bild am Sonntag a zveřejněn v sobotu večer.

37; Objevily se informace o obětech při havárii vrtulníku majitele fotbalového klubu Lester. Podle tvrzení zdroje nejsou žádné potvrzené informace o tom, že by přežil kdokoli, kdo se nacházel na palubě. Zahynul Majitel klubu a jeho dcera. Ve vrtulníku bylo ale pět osob včetně dvou pilotů a ještě další cestující, jehož identita nebyla dosud zjištěna.

38; Lavrov: Rusko dokáže minimalizovat škody v důsledku sankcí. Ruský ministr zahraničí to prohlásil v interview v pořadu „Moskva. Kreml. Putin“ na televizní stanici Rossija-1.

39; Nebeská píšťala. Nový čínský dron vzdušné rozvědky. 23. října 2018 v čínské provincii Šen-si vykonal svůj první let nový čínský létající aparát s názvem „Nebeská píšťala“ určený pro včasné varování a monitorování.

40; Ukrajinská moc zvyšuje cenu plynu bez souhlasu regulačního úřadu. Vláda neposkytla úřadu analýzu vlivu, který bude mít zvýšení cen na trh. Není také známo, jak se to odrazí na zájmech a životech občanů.

41; Šéf Krymu informoval, koho považuje za hrdiny Ukrajiny. Sergej Aksjonov poblahopřál ukrajinskému lidu ke Dni osvobození od německých fašistických okupantů a promluvil o velkých Ukrajincích, kteří přispěli k Velkému Vítězství. Maršály Rybalka, Semjona Timošenka, generála Čerňachovského, trojnásobného hrdinu Sovětského svazu Ivana Kožeduba, partyzánského velitele Sidora Kovpaka, rozvědčíka Jevgenije Berezňaka – a hlavně postrach banderovců Pavla Sudoplatova.

42; „Svěží pohled“ na historii. Porošenko se rozpovídal o nerovných bojích „ukrajinských hrdinů“ s NKVD. Porošenko ve svém projevu k 74. výročí vyhnání fašistů z ukrajinského území promluvil o „vojácích ukrajinské povstalecké armády (UPA), kteří umírali v nerovných bojích s vojsky NKVD.

43; Neznámí pachatelé ve Lvově rozbili kámen položený pod budoucí památník cti ukrajinských vojáků. Kámen byl instalován 28. července nedaleko Památníku bojové slávy sovětských vojáků na Stryjské ulici. Ceremoniálu se tehdy zúčastnili neonacisté z Národního korpusu Lvovské oblasti spolu s neonacistickými organizacemi Patriot, Svoboda, Pravý sektor a Dobrovolnický batalion OUN.

44; Stovka nejbohatších Ukrajinců by mohla v jediném okamžiku splatit polovinu státního dluhu Ukrajiny.

45; V Číně zakázali turistům fotografovat se s pandami. Na čínských sociálních sítích se začaly šířit zprávy o tom, že pokuta za fotografii s pandou nebo její krmení bude činit kolem tisíce jüanů, což je asi 140 dolarů.

46; Při dopravní nehodě v ruském Udmurtsku zahynulo pět lidí včetně tří dětí. Srazil se automobil VAZ-2114 a nákladní automobil.

47; Rodina Ratka Mladiče požaduje jeho odvezení na léčení do Ruska nebo Srbska. Rodina srbského generála se obává o jeho zdraví.

48; Ukrajina: Poslanec zavolal policii kvůli pionýrům na Diskotéce ve stylu 80. let. Vladimira Arjeva rozhořčili návštěvníci akce s pionýrskými šátky.

49; Experti: Američané vnášejí rozkol do jednoty pravoslavných církví. Američané prostřednictvím Konstantinopolského patriarchátu nadále vnášejí rozbroje do vztahů Ruské pravoslavné církve se sesterskými pravoslavnými církvemi na Balkáně.

50; Politika globálního četníka. Na čem jsou založeny Trumpovy ambice? Washington se už mnoho let drží tohoto kursu a zahraničně-politické ambice Donalda Trumpa to jen potvrzují.

51; Mise NATO v Norsku. 13 dopravních nehod, rozbité silnice, zmrzačený dobytek. Norové se nestačí divit. Začala vojenská cvičení Aliance v Severní Evropě, která jsou největší od dob studené války. Norové rozhodně nejsou nadšení z těchto cvičení. Příští sobotu se budou konat protestní demonstrace v hlavním městě Oslu, ve čtvrtmilionovém Bergenu na západě Norska a osmdesátitisícovém Kristiansandu na jihu země.

52; „Samarkand“ u Kaliningradu. Ruské ministerstvo obrany rozmístilo nejnovější komplexy radioelektronického boje „Samarkand“ na strategických místech včetně Kaliningradské oblasti, vyplývá z materiálů portálu státních nákupů.

53; Povstalci ve Středoafrické republice dali ultimátum ruským vojákům. Povstalci podle médií dali ultimátum na odchod ruských vojáků z území republiky během 48 hodin.

54; Ruské strategické a operativní umění v Sýrii. Byly zveřejněny zajímavé výňatky z přednášky Dmitrije Adamského, profesora Školy řízení, diplomacie a strategie v Interdisciplinárním centru v dnes už téměř stotisícovém izraelském městě Herzlija.

55; Arménie dementovala zprávy o nákupu amerických zbraní. Tato otázka se s asistentem prezidenta USA pro národní bezpečnost Johnem Boltonem neprojednávala.

56; Působivá cvičení Trident Juncture 2018, Bouře málem potopila plavidlo amerických námořních sil Gunston Hall. Velká americká výsadková loď Gunston Hall utrpěl technická poškození během bouře u břehů Islandu. Pro jejich odstranění musela být dopravena do přístavu v Reykjavíku.

57; Senzační video: Ukrajinský nacista Bileckij požadoval v roce 2010 integraci s Ruskem. Poslanec a velitel nacistického batalionu Azov a šéf radikální nacionalistické skupiny Národní korpus Andrej Bileckij ještě v roce 2010 prohlašoval, že Ukrajina musí být s Ruskem. http://rusnext.ru/news/1540745155

58; Ukrajina byla vyhlášena za nejuzavřenější stát na světě. Ukrajinská víza jsou téměř dvakrát dražší než schengenská.

59; Čína chce postavit první stálé letiště v Antarktidě. Čínské úřady plánují během několika let postavit na Jižním pólu první stále fungující letiště, které bude schopno pravidelně přijímat turistické skupiny a výzkumné expedice.

60; Porošenko: Ukrajinci zaplatili obzvláštní cenu za vítězství v Druhé světové válce. Předtím Porošenko prohlásil, že považuje Ukrajince za jeden z nejhrdějších národů světa.

61; Zatracenej krám! Trump si neporadil s deštníkem, a tak ho nechal na schůdkách k letadlu. Prezident Spojených států Donald Trump si udělal ostudu během stoupání po schůdkách do letadla: Když s otevřeným deštníkem nemohl projít dvířky, prostě ho nechal venku…

62; Marija Zacharova označila informace o ultimátu povstalců ve Středoafrické republice za lživou informaci (fake). Média se stala obětí dezinformace.

63; Obyvatelé Irska podpořili zrušení trestní odpovědnosti za rouhání. Obyvatelé Irska v referendu podpořili zrušení trestů za rouhání, informuje irská rozhlasová a televizní společnost RTE.

64; Objevilo se video z námořních testů nové protirakety USA. V pátek, 26. října Spojené státy podruhé za sebou uskutečnily úspěšnou zkoušku nové protirakety určené pro boj s útočnými raketami středního doletu. Informují o tom Defense News.

65; Obyvatelé okupovaného Kramatorska jsou žádáni, aby nevycházeli bez osobních dokladů a nepanikařili. V Kramatorsku uskuteční ukrajinské ozbrojené složky „preventivní akce namířené proti teroristickým a diverzním skupinám“.

Zdroj: http://rusnext.ru/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusNext 28.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    Kino Svět 11 září – Co se stalo v Pentagonu ??? https://www.youtube.com/watch?v=hQL2e6PhsTI
    Apollo 11 press conference (mic left on) https://www.youtube.com/watch?v=79NuT-eOZOM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!