Přehled zpráv – RusNext 30.10.2018

f-158774-22210361; Ze zmrazených Kaddáfího účtů zmizely miliardy euro, píší média. Belgická prokuratura zahájila vyšetřování ve věci zmizení miliard euro ze zmrazených účtů zavražděného libyjského vůdce.

2; V okupovaném Lisičansku přerušily práci všechny šachty. Horníci i s rodinami blokují silnici. Lisičanští horníci začali stávkovat v šachtě v hloubce 575 metrů už před jedenácti dny.

3; Chci, aby do Kyjeva přijel Putin a ostřeloval nás z Gradů, říká ukrajinská aktivistka. Jen tak se prý ukrajinský národ probudí a začne něco dělat.

4; V centru Kyjeva došlo k mohutnému výbuchu. K úřední budově už dorazila tři vozidla záchranné služby, dvě hasičská vozidla a dvanáct policejních hlídek.

5; Siluanov vystoupil proti revizi daní z luxusu. Ruské ministerstvo nebude hýbat s daní na luxusní majetek.

6; Situace v Azovském moři je velmi napjatá, říká velitel ukrajinského vojenského loďstva. Admirál Igor Voroněnko konstatoval, že situace v Azovském moři zůstává napjatá.

7; Zvláštní místo Polska na mapě současné Evropy. Historik a publicista Igor Šiškin a novinář Andrej Fefelov se zamýšlejí nad zvláštnostmi polské zahraniční politiky.

8; V Evropě se vytvořila fronta na Turecký proud. Vladimir Putin a italský premiér Giuseppe Conte projednali v Moskvě otázky dvoustranné spolupráce.

9; Na frontové linii: Dobrovolníci z uskupení „Moskva – Donbass“ a němečtí dobrovolníci pod ochranou Armády Doněcké republiky. Akce byla možná díky podpoře národní policie Doněcké republiky.

10; Osud Sýrie rozhodne Rusko bez USA. V sobotu se v Istanbulu konalo příznačné setkání čtyř národních lídrů.

11; Kyjev představil národu dokument „plynové genocidy“. Vše spěje k tomu, že obyvatelstvo země v nejbližší době bude prudce klesat.

12; Proč naše děti také začínají bláznit? Byly zveřejněny podnětné postřehy jednoho nelhostejného rodiče po masakru v Kerči. Reakce naší společnosti na kerčské události je absolutně předvídatelná.

13; Politická válka na Ukrajině. Porošenko byl usvědčen z těsných styků s Ruskem. Ukrajinský prezident organizoval zločineckou síť a nyní vše vyšlo najevo.

14; Autokefální Halloween v americkém formátu. Na Ukrajině se slaví velký autokefální svátek – Heloween v nové podobě – v americkém stylu schváleném Kurtem Volkerem.

15; V Kyjevě se chystají dohnat alespoň Polsko během nejbližších sta let. Ovšem za podmínek, že Polsko se zastaví ve svém rozvoji a na Ukrajinu počká. To si myslí bývalý předseda Nejvyšší rady Ukrajiny Vladimir Litvin.

16; Mimořádná událost s Admirálem Kuzněcovam. Potopil se největší plovoucí dok na světě. K mimořádné události došlo v noci na 30. října během vyplouvání letadlové lodi Admiral Kuzněcov z doku.

17; Puškov označil největší chybu kancléřky Merkelové. Senátor Puškov komentoval rozhodnutí Angely Merkel nekandidovat na post kancléřky Německa a opustit funkci předsedkyně CDU. Za obrovskou chybu považuje vpuštění nelegálních migrantů do země.

18; Raketu Sojuz-FG rozeberou před odpálením z Bajkonuru. Raketa, kterou se chystají zkontrolovat na Bajkonuru, startuje z kosmodromu 16. listopadu.

19; Ukrajinské námořní síly spočítaly plavidla, která byla zastavena ruskými loděmi. Včera Vorončenko označil situaci v Azovském moři z vojenského hlediska za velmi napjatou.

20; Rada bezpečnosti dnes projedná volby v Doněcké a Luganské republice. Mluvčí Stálého zastoupení Ukrajiny při OSN zdůraznil, že situace s volbami vyžaduje neprodlenou reakci Rady bezpečnosti.

21; Ropné společnosti chtějí zvýšit ceny benzinu o pět rublů za litr. Ropné společnosti navrhly vládě zvýšení ceny benzinu v maloobchodní síti o 4 až 5 rublů za litr od počátku příštího roku.

22; Admirál Kuzněcov dorazil na závod v Murmansku po potopení doku. Připomeňme, že v noci na 30. října během vyplouvání letadlové lodě se potopil největší světový plovoucí dok.

23; Washington musí rozhádat Moskvu a Peking, říká americký tisk. Aby zabránila hegemonistickým ambicím Číny, musí Američané narušovat styky Pekingu s jeho spojenci.

24; Velvyslankyně USA provedla inspekci základny ukrajinské vojenské námořní flotily. Hlavním cílem návštěvy velvyslanectví USA na Ukrajině se stalo seznámení se stávající situací ve vodách Azovského moře.

25; Na Admirálu Kuzněcovovi jsou určitá poškození po kolizi s plovoucím dokem, říká zdroj. Nyní specialisté zvažují možnosti vyzdvižení potopeného plovoucího doku.

26; Dva zranění při mimořádné události s Admirálem Kuzněcovem se nacházejí v intenzivní péči lékařů. Informuje TASS s odvoláním na informaci ze zdravotnických zařízení.

27; Rusové si podle výsledků prvního pololetí vzali rekordní objemy úvěrů kvůli splácení starých dluhů v celkové výši 68,3 miliardy rublů.

28; Hillary Clinton je připravena znovu kandidovat na funkci amerického prezidenta. Na toto prohlášení své bývalé soupeřky reagoval Donald Trump slovy, že bude vděčný za příležitost opět soupeřit s Clintonovou.

29; Trump předá Si Ťin-pchingovi nepříjemný dáreček, píší média. Spojené státy jsou připraveny zavést cla na veškerý dovoz z Čínské lidové republiky v případě neúspěchu jednání na nejvyšší úrovni.

30; V Tatarstánu byli zadržení ozbrojenci Islámského státu, kteří připravovali teroristické činy, informuje FSB. Zadrženým byly zabaveny zbraně, munice, extremistická literatura a zakázaná symbolika.

31; Partie je u konce. Proč se Merkelová rozhodla odejít z politického Olympu? Letošní rok se stal pro Angelu Merkel těžkou zkouškou. Je možné, že je to jedna z nejsložitějších etap její kariéry.

32; Uragán v Itálii. Postižen je Řím, Benátky a Neapol. Jsou oběti na životech. V pěti severních oblastech země byl vyhlášen „červený“, tj. nejvyšší stav povětrnostního ohrožení.

33; Výrobci slibují, že zvýší ceny kvůli zvýšení ekologických daní. Výrobci varují, že ceny mohou vzrůst kvůli záměru Ministerstva životního prostředí zvýšit ekologické daně.

34; Polská média provokují Ukrajinu tím, že zvou Pušilina na interview. Za poslední měsíc úřadující šéf Doněcké republiky poskytl dvě interview polským listům, což vyvolalo skandál na Ukrajině.

35; Děsivý nález. V Černigovské oblasti našli oběšenou matku a mrtvé děti. Definitivní příčina smrti matky a dětí bude zjištěn po provedení soudní lékařské expertizy.

36; Erdogan vyhlásil rozsáhlou operaci proti syrským Kurdům. Nedovolíme na východ od Eufratu vytvořit teroristickou strukturu. My ji zlikvidujeme. Krok za krokem budeme čistit jednu vyvýšeninu za druhou.

37; V okolí Gelendžiku nacházejí rybáři v moři nezvyklé „dary moře“ – zboží vyplavené do moře v důsledku záplav v Soči. Nalezeny byly například kompletní kartony piva či minerálek.

38; Proč je „ruská patriotická byrokracie“ v Donbasu lepší než „sklepní demokracie lidových velitelů“. Na stránkách doněckých médií byla zahájena polemika, proč je normální, že je Pušilin v čele Doněcké republiky.

39; Spojené státy by neměly rozmisťovat vojenskou základnu u hranic s Ruskem,píše National Interest. Předtím ruský ministr zahraničí Sergej Šojgu prohlásil, že takový krok Washingtonu donutí Moskvu sáhnout po odvetných opatřeních.

40; Lidstvo zlikvidovalo 60% živočichů na planetě. Tento smutný údaj je obsažen v nové globální zprávě Světového fondu divoké přírody.

41; FSB se začala zabývat osobami, které zveřejnily informace o Petrovovi a Boširovovi. Kontrarozvědčíci provedli více 60 domovních prohlídek v rámci akce proti úniku informací z uzavřených databází.

42; Západ chystá teroristické činy u linie dotyku. V období od 31. října do 1. listopadu přijíždějí do Kramatorska poradci z NATO a kurátoři jednotek zahraničních soukromých armád.

43; Byly zveřejněny záběry z místa mimořádné události s Admirálem Kuzněcovem a první informace o povaze poškození letadlové lodi.

44; Ukrajinské ministerstvo zahraničí má strach vypovědět smlouvu s Ruskem o Azovském moři. Na ministerstvu se obávají vzniku nového teritoriálního sporu s Ruskou federací v případě zrušení dohody o Azovském moři.

45; Policista zmlátil surově muže za nesprávné parkování. V ukrajinském městě Černovcy policista surově zbil místního obyvatele za to, že nesprávně zaparkoval své auto.

46; Ukrajinský ministr zahraničí vyzval spoluobčany, ať odevzdají ruské pasy. Ti, kdo mají ruské pasy, nechť je odevzdají a všichni ostatní by měli takové případy oznamovat.

47; Poslední stádium schizofrenie. Na internetu se vysmáli ukrajinskému ministrovi infrastruktury Vladimiru Omeljanovi pro jeho slova, že Ukrajina se stane v budoucnosti světovým centrem elektroautomobilů.

48; Ruští námořníci z unesené rybářské lodi Nord byli vyměněni za Ukrajince. V úterý se konala výměna posádek ukrajinského plavidla JaMK-441 a krymské rybářské lodi Nord.

49; Německý zdravotník se přiznal k vraždě více než stovky pacientů za období let 2000 až 2005. Připomeňme, že podle informací prokurátora Nils Hegel zabíjel z nudy. Podával jim nadměrné dávky lék, aby vyvolal zástavu srdce, a pak před kolegy předváděl své dovednosti při resuscitaci.

50; V Doněcké republice byl jmenován nový ministr uhlí a energie. Příslušný výnos byl zveřejněn na oficiálních stránkách Republiky.

51; Patriarcha Kirill odhalil detaily svého setkání s Bartolomějem. Patriarcha Moskevský a vší Rusi poprvé zveřejnil podrobnosti z uzavřeného setkání s Bartolomějem v Istanbulu.

52; To je prostě směšné… Trump má v úmyslu zrušit automatické přiznávání občanství pro děti narozené na území USA. Trump si myslí, že toto privilegium se netýká děti nelegálních migrantů a neobčanů.

53; Putin: Rusko nikdy nezapomene den referenda na Krymu. Krym se stal ruským regionem po referendu uskutečněném v březnu 2014.

54; Nejvyšší představitel Ingušska komentoval rozhodnutí Ústavního soudu republiky o zrušení zákona o hranici s Čečnou. Ústavní soud Ruska musí prověřit kompetentnost Ústavního soudu republiky ohledně zákona o hranici mezi Ingušskem a Čečnou.

55; V Rusku napočítali 27 tisíc dolarových milionářů. 27 tisíc lidí s kapitálem přes jeden milion amerických dolarů má své prostředky v ruských bankách včetně dcer zahraničních bank.

56; Bývalý policista podřízl svého devítiletého syna na Putinův příkaz. Když vrah pochopil, co provedl, pokusil se podříznout i sám sebe.

57; V ruské vládě informovali o odvetných opatřeních Ruska na ukrajinské sankce. Ve vládě dokončují práce na ustanovení, které počítá zavedení odvetných hospodářských opatření v reakci na sankce ze strany Ukrajiny.

58; Gazprom oznámil rekordní zisk. Za leden až září společnost vydělala 395 miliard rublů, což je nejlepší výsledek od roku 2013.

59; Kanada se obává kosmického útoku ze strany Ruska a Číny. Rusko a Čína rozvíjejí technologie, které mohou ohrožovat bezpečnost kanadských a dalších družic.

60; Urážka polského lidu. V Polsku zahájili trestní případ proti ukrajinské firmě. Ve Varšavě obvodní prokuratura zahájila vyšetřování v případu ukrajinské firmy, která se zabývá vývojem počítačových her.

61; Jak se židé „zmocnili“ T-90 v Sýrii a přeměnili jej v Merkavu (název izraelského tanku). Po zveřejnění záběrů z bojové činnosti T-90 byla média terčem útoku psychicky ne zcela zdravých osobností.

62; Bývalý konzul Ukrajiny zahajloval před karateli. Fotografii zveřejnil ředitel Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij.

63; Rusko pozvalo zástupce Doněcké a Luganské republiky na zasedání Rady bezpečnosti OSN. Oznámil to stálý zástupce Ruska v Radě bezpečnosti OSN Vasilij Něbezňa. Rada bezpečnosti ale neposkytla zástupci Luganské republiky (předseda ústřední volební komise) možnost vystoupit na svém zasedání.

64; V oděské nemocnici zemřel těžce zraněný jednadvacetiletý voják ukrajinské armády. Jednalo se o zranění hlavy utrpěná při dopravní nehodě.

65; Vněšekonombank získá 900 miliard rublů z rozpočtu do roku 2024. Banka je státní společností pro rozvoj, která financuje rozsáhlé projekty.

66; V Doněcké republice komentovali zasedání Rady bezpečnosti o volbách v Donbasu. Proč iniciátoři jednání o našich volbách (USA, Francie, Velká Británie, Švédsko, Nizozemsko a Polsko) nesvolali zasedání na téma „Proč umírají nevinní civilisté v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády“?

67; Stálý představitel Ruské federace při OSN zmínil možnost podílu Ukrajiny na Zacharčenkově vraždě 31. srpna v kavárně v centru Doněcka.

68; Ruské ministerstvo zahraničí je znepokojeno informací o přípravě nových chemických útoků v Sýrii. Západ zahájil v Sýrii natáčení pro provokaci s chemickými zbraněmi.

69; Pohraniční služba Ukrajiny dementovala informaci o výměně posádky rybářské lodi Nord.

70; Rusko má k rozpadu dál než před dvaceti lety, říká ukrajinský politolog.

71; Odsouzení v nepřítomnosti. Na Ukrajině byl v nepřítomnost odsouzen ministr financí Doněcké republiky na deset let vězení.

72; Vznikla nutnost. V Rusku bude zvýšen počet vyšetřovatelů Vyšetřovacího výboru. Od roku 2011, kdy se Vyšetřovací výbor stal samostatným vyšetřovacím orgánem, překračuje objasněnost vražd a dalších zvláště těžkých zločinů 90%.

73; Putin souhlasil s nápadem držet teroristy ve vězeních odděleně od ostatních vězňů.

74; Policie v Rusku možná bude povinna informovat rodiny o pedofilech žijících v okolí jejich bydliště. Návrh vypracovala pracovní skupina při Radě federace.

75; Syrské děti budou bezplatně studovat na vojenských školách v Rusku. Výběr studentů bude na syrské straně.

76; Na Ukrajině média neinformují o smrtelné dopravní nehodě zaviněné novinářem. Novinář První městské televizní stanice Krivého Rogu usmrtil autem člověka.

77; V Donbasu ukrajinský voják zastřelil velitele. V okolí obce Marjinka v důsledku špatných vzájemných vztahů došlo ke konfliktu mezi ozbrojenci 28. brigády.

78; Pašiňjan se stal jediným kandidátem na premiéra Arménie. Pašiňjan odstoupil 16. října z postu premiéra, čímž umožnil rozpuštění parlamentu a konání mimořádných parlamentních voleb.

79; Trump omezí vojenský rozpočet USA. Limit výdajů ve výši 700 miliard dolarů navrhl sám Trump.

80; Timošenková je rozhodnuta vymáhat od Ruska kompenzaci 100 miliard euro za Krym.

Zdroj: http://rusnext.ru/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusNext 30.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    „Podivná druhá světová válka – Hitlerova droga“ https://www.youtube.com/watch?v=AZVcWm6MBec
    Muse – Psycho https://www.youtube.com/watch?v=UqLRqzTp6Rk

  2. proud napsal:

    Kaddafi byl borec kteryho svet jeste nedokazal ocenit.Clovek mezi opicema!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!