Přehled zpráv – RusNext 31.10.2018

f-158869-sovbez_oon1; Západní země v radě bezpečnosti OSN vyzvaly Rusko, aby zastavilo volby v Donbasu. V úterý Rada bezpečnosti OSN projednala na zasedání otázku voleb v Doněcké a Luganské republice, které se mají konat 11. listopadu.

2; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení Julie Timošenkové o kompenzaci za Krym a Donbas. Timošenko prohlásila, že v případě vítězství v prezidentských volbách na Ukrajině má v úmyslu usilovat o kompenzaci škod od Ruské federace. Ruslan Balbek prohlásil, že jde jen o předvolební blafování.

3; Výbuch v objektu ukrajinské armády v Donbasu. V areálu vojenské jednotky ukrajinské armády v okupovaném Novoajdaru došlo k výbuchu.

4; Kanada našla odpověď na „ruskou hrozbu v Arktidě, píší Defens News. Královská kanadská vojenská námořní flotila má v úmyslu si pořídit britské fregaty.

5; Kyjev dává Moskvě poslední varování. Rusko změnilo hranice Ukrajiny v Černém moři. Kyjev postupně přechází od slovní přestřelky k činům.

6; Nenažranost a hloupost. Čím se řídili kapitulanti, kteří zabili Ukrajinu? Není náhodou, že se ukrajinská krize drží v titulcích ruského tisku déle než čečenské války.

7; Ukrajiny se zmocnili pacienti z blázince – aneb Proč Kyjev dlouhá léta neprovádí sčítání obyvatelstva? Počet obyvatel Ukrajiny od okamžiku získání nezávislosti setrvale klesá tempem tisíc lidí za den. Úbytek obyvatelstva přesáhl od té doby už deset milionů. Hlavní příčinou je pracovní emigrace a nízká porodnost ve srovnání s mírou úmrtnosti.

8; Děsivý nový velvyslanec USA v Kišiněvě. Chystá Pentagon válku s Podněstřím? Už v létě tohoto roku bylo známo, že novým velvyslancem Spojených států v Republice Moldova bude jakýsi Derek J. Hogan.

9; Ukrajina bude rozčleněna. Smutný osud je nevyhnutelný, říká bývalý poslanec. Jevgenij Filindaš, bývalý poslanec Národní rady, je přesvědčen, že si Ukrajinu mezi sebe rozdělí sousední země.

10; Ukrajinští politici v očekávání sankcí předhazují své kolegy Rusku. Prezident Ruska Vladimir Putin konečně Ukrajincům v něčem vyhověl. Jde o to, že ukrajinští patrioti nesnesou, aby kterýkoli Ukrajinec podnikal v Rusku. Je ale potřeba zachovat tvář Porošenkovi, který – navzdory svým slibům ukončit své podnikání v Rusku – zvýšil v roce 2017 svůj obrat i 30%.

11; Čtrnáct ruských vysokých škol se dostalo do žebříčku nejlepších univerzit světa. Jde o světový žebříček amerického listu U.S. News & World Report. Nejlepším z ruských vysokých škole je Lomonosovova Moskevská státní univerzita.

12; Ruský stálý představitel v OSN vysvětlil, pro koho je výhodné neplnění Minských dohod Kyjevem. Kyjev neplní Minské dohody a neplnění Minska jako celku je pohodlnou záminkou pro uvalování dalších a dalších sankcí proti Rusku. A to přesto, že Rusko (stejně jako Německo nebo Francie) není stranou dohody.

13; Kosmický teleskop Kepler ztratil bez paliva orientaci. Jeho činnost byla ukončena. Dohromady teleskop objevil 2,6 tisíce planet za hranicemi Sluneční soustavy.

14; Naftogaz potvrdil nové zvýšení ceny plynu pro Ukrajince. Nová cena bude platit od 1. listopadu.

15; Výbuch v objektu ukrajinské armády v Donbasu. Byly zveřejněny další podrobnosti. V důsledku výbuchu jeden okupant zahynul, další byl hospitalizován s mnohačetnými zraněními.

16; Ruští milionáři preferují uchovávání svých peněz za hranicemi. Větší část svých úspor mají ruští milionáři v zahraničí.

17; Drazí Ukrajinci! Situace je katastrofální. Poslanec Nejvyšší rady se obrátil na své krajany. Ukrajinská ekonomika se nachází v katastrofálním stavu, prohlásil poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič.

18; Cílem Západu je zatáhnout Rusko do války, říká zástupce Luganské republiky v reakci na skandál v OSN. Včera byly v OSN projednány volby v Donbasu, které jsou plánovány na 11. listopadu.

19; Novinky z „izolace Ruska“. Proč Japonsko a Jižní Korea chtějí využívat Transsibiřskou magistrálu? Japonsko a Jižní Korea mají zájem na využívání Transsibiřské železniční magistrály.

20; Došlo k výbuchu v budově FSB v Archangelsku. Jeden mrtvý.

21; V Roskosmosu ze vylíhlo příliš mnoho náčelníků, říká ruský vicepremiér Rogozin. Jak se říká v ruském přísloví: Na každého orajícího čeká sedm strávníků.

22; Ruská centrální banka zrušila licenci dvěma bankám – Inkarobance a Petrohradské Mezinárodní bance.

23; Nedovolal se pomoci. Veterán ATO vztáhl ruku na svůj život. Třiatřicetiletý ukrajinský voják, který prošel Ilovajským kotlem, spáchal sebevraždu.

24; Na velvyslanectví Vatikánu v Říme byly nalezeny lidské ostatky. Nález může mít vztah k případu Orlandi, který je jedním z nejzáhadnějších příběhů spojených se současným Vatikánem.

25; Tvrdé přistání. Stíhačka F-15 nebezpečně skákala po přistávací dráze. Byly zveřejněny záběry z přistání stíhačky čtvrté generace McDonnell Douglas F-15 Eagle. Neuvádí se, kde k události došlo. Experti soudí, že jde o jednu z britských vojenských základen.

26; Experti promluvili o dvou hlavních rizicích pro rubl v nejbližších dnech. V poslední době si rubl vůči dolaru udržuje stabilitu při absenci vnějších šoků.

27; Vicepremiér Ruské federace odhadl možnosti operace na vyzdvižení plovoucího doku, který se potopil v Murmansku. Jeho plocha činí 23 tisíc čtverečních metrů, což je srovnatelné s Rudým náměstím v Moskvě. Navzdory obtížnosti operace nejspíše bude provedena.

28; Většina vojenské techniky v Německu je nepoužitelná. Podle informací německého ministerstva obrany z bojových vozidel dodaných bundeswehru v roce 2017 je použitelných pouze 39%.

29; Teroristický čin v budově FSB spáchal sedmnáctiletý výrostek. Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení podle článků Teroristický čin a Nezákonné nošení munice.

30; Bariéry padnou. Putin podepsal novou koncepci migrační politiky Ruska. Je zaměřena na vytvoření komfortnějších podmínek pro přestěhování krajanů ze zahraničí do Ruské federace, zdůraznil prezident.

31; Ředitel Roskosmosu zveřejnil příčinu havárie rakety Sojuz. Mělo jít o chybu v dělicím senzoru mezi prvním a druhým stupněm.

32; Karatelé se v Donbasu likvidují sami. V okolí Doněcka v zóně odpovědnosti 56. brigády ukrajinské armády v okolí obce Peski lze pozorovat zvýšenou aktivitu ostřelovačů nepřítele.

33; Výměnu zajatců není v Minsku s kým projednat. Bylo zveřejněno velmi otevřené interview Darji Morozovové. Zmoncěnkyně pro lidská práva v Doněcké republice promluvila o příčinách, které protahují realizaci druhé etapy výměny zajatců.

34; Lukašenko slíbil USA, že se stane nejspolehlivějším a nejupřímnějšími partnery. Pokud se domluvíme a v Bělorusku vám něco slíbíme ,pak to splníme třeba i k naší škodě, prohlásil Lukašenko.

35; Na splnění slibu se čeká dlouho. Britská média zjistila, kdy princ Charles získá korunu. Královna Alžběta II může v nejbližší době učinit svého devětašedesátiletého syna regentem a vzdát se vlády.

36; Na Ljaškovu provokativní otázku, proč má Grojsman v pracovně tak horko, když od něj neustále slýcháme argumenty o nutnosti zvyšování cen plynu, Grojsman odpověděl Ljaškovi, „To moje srdce hoří…“

37; Ukrajinská armáda trénuje útok. Vojáci 93. brigády ukrajinské armády nacvičovali útočné operace na polygonu u Dněpropetrovska.

38; Měsíční hornina bude vydražena na aukci v USA. Experti Sotheby´s ohodnotili fragmenty z Měsíce na částku 700 tisíc až jeden milion dolarů.

39; Helloween. Západ dělá z mrtvých strašidla, Rusko nikoli. My naše mrtvé předky milujeme a ctíme. Na Západě se jich bojí a straší se jimi. V pravoslavné kultuře se za zemřelé modlíme.

40; Maďarské ministerstvo zahraničí informovalo o plánech ohledně Zakarpatska. Maďarsku nejde o uchvácení nových teritorií, nýbrž o to, aby Ukrajina ctila své mezinárodní povinnosti.

41; Karma okamžitě zafungovala. V Kyjevě lupič sebral kolemjdoucímu ruksak a pár okamžiků poté vběhl před projíždějící policejní auto, které jelo k jinému případu. Po srážce byl pachatel odhozen a těžce zraněn. Jeho kumpáni se o jeho soud nezajímali a rozutekli se.

42; Medveděv pohrozil, že v nejbližší době podepíše dokument o omezujících clech na ropu, pokud nedojde k dohodě o cenách. Vláda se rozhodla snížit spotřební daň na benzin a naftu.

43; Lukašenko promluvil o nutnosti účasti USA na rozhovorech o Donbasu. Lukašenko prohlásil, že bez zapojení USA do rozhovorů o Donbasu bude těžké dosáhnout cíle urovnání.

44; Další sebediskreditace. V Radě federace komentovali prohlášení zemí EU o volbách v Donbasu. Zástupci osmi evropských zemí v OSN vyzvali Rusko, aby zatlačilo na republiky Donbasu a zabránilo konání voleb.

45; Soud osvobodil novinářku, která nastavila nohu běženci s dítětem na rukou. Její čin ale označil za nepřípustný a zasluhující morální odsouzení.

46; Vojáci jsou mobilizováni. Trump vyzývá migranty, aby se otočili nazpátek. Vojáci nepustí karavanu migrantů ze Střední Ameriky na územ USA, ujistil prezident.

47; Porošenko vyprávěl, co brání Ukrajině obejít se bez MMF. Kyjev a MMF se v důsledku rozhovorů domluvily na novém programu, který začne fungovat v roce 2019.

48; Náčelníci policie v ruské Ufě znásilnili vyšetřovatelku. Tři vedoucí odborů policie byli zadrženi pro podezření ze skupinového znásilnění.

49; Lukašenko prohlásil, že je připraven zajistit mír v Donbasu. Prohlásil, že Minsk je připraven převzít kontrolu nad hranicí mezi Ruskem a Doněckou/Luganskou republikou a podílet se na realizaci voleb.

50; Rozsáhlá dopravní nehoda u Doněcka. Srazily se autobusy se sanitkou. V centrálním obvodě Makejevky došlo k dopravní nehodě za účasti čtyř vozidel. K úmrtí lidí nedošlo.

51; Ruské ministerstvo zahraničí vysvětlilo Klimkinovi rozdíl mezi faktem a lživou informací na příkladu sloupku v ukrajinské verzi časopisu Vogue. Ukrajinský ministr tvrdil, že dříve ruské ministerstvo zahraničí psalo texty pro propagandistické kanály a nyní tyto kanály píší pro ministerstvo zahraničí. Ruské ministerstvo kontrovalo, že dříve sloupek pro @Bazaar-Ru napsala Šachrí Amirchanova a nyní jej přetiskli v @VogueUkraina s podpisem Olgy Suško. Toto je FAKT. A to, co jste napsal vy, je „FAKE“.

52; Lukašenko kritizoval všechny vyjednávací formáty ohledně Donbasu. Dnes je vyřešení ukrajinské otázky klíčovou otázkou bezpečnosti v Evropě, poznamenal Lukašenko.

53; Donbas: Rozvědčíka ukrajinské armády umlátil k smrti jeho velitel. Velitel svého podřízeného mlátil i v minulosti.

54; Ukrajina uzavře vzdušný prostor nad Černým mořem. V souvislosti s raketovými střelbami bude vzdušný prostor nad Černým mořem uzavřen od 1. do 4. listopadu.

55; Ukrajinský funkcionář během svého vystoupení prezentoval mapu s Krymem v barvě Ruska. Nikdo z přítomných si to ho nevšiml, nebo na to alespoň nereagoval.

56; Sýrie: Stíhačky ruského letectva zastrašily stíhačky francouzského letectva. Podrobnosti zveřejnil vojenský pilot. Byly zveřejněny záběry z akce ruských stíhaček proti americkému tankovacímu letadlu KC-10 a dvojice francouzských stíhaček Rafale nad Sýrií.

57; Čína kopíruje ruské zbraně, říká Trumpův poradce. Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton si myslí, že Čína krade duševní vlastnictví Ruska.

58; Nebezpečná situace: Čím můžou skončit cvičení ukrajinské armády v v Chersonské oblasti? Ukrajina uzavře vzdušný prostor nad Černým mořem.

59; Podpoří důchodová reforma růst hospodářství? Ministerstvo pro hospodářský rozvoj předpokládá, že penzijní reforma urychlí růst HDP v letech 2019 až 2024 o 1,3 procentního bodu.

60; Tak nám vyhlaste válku! Člen výboru Rady Federace pro obranu a bezpečnost a ukrajinský politolog Alexandr Ochrimenko se dostali během kolektivní debaty do slovní přestřelky. Poslanec Klincevič nakonec přišel k oponentovi a dvakrát ho zatahal za vousy. Téma slovní přestřelky byla údajná přítomnost ruské armády v Donbasu.

61; V USA označili další stát za oběť Islámského státu. Podle listu National Interest se další zemí, kde Islámský stát může posílit své pozice, stane Jordánsko.

62; Ukrajinská armáda podnikla úder na předměstí Doněcka. Byly poškozeny domy. V důsledku masivního cíleného úderu bylo poškozeno sedm obytných domů na sídlišti.

63; Rusové si berou čím dál více úvěrů kvůli splacení starých půjček.

64; Britské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z destabilizace světového řádu. Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt prohlásil, že Rusko se chystá destabilizovat mezinárodní řád.

65; Putin se zúčastní zasedání Světového ruského národního shromáždění. Pozvány byly osobnosti ze všech typů moci, veřejných a náboženských organizací, kultury z blízkého i vzdáleného zahraničí.

66; Za zvyšování cen plynu nemůže Rusko, ale Timošenková, prohlásil Porošenko.

67; Juščenko: Podle apoštola Pavla patří Ukrajinci mezi tři Bohem vyvolené národy – spolu s Židy a Řeky.

68; Hug: Válka v Donbasu brzy skončí. Zdůraznil ale, že události z minulého týdne svědčí o tom, že dohody se nedodržují, zbraně nejsou stahovány, není provedeno odminování.

69; Peskov: Vladimir Putin a vůdce Kuby projednají 2. listopadu vojenskou spolupráci.

70; Porošenko informoval o nárůstu počtu Ukrajinců odjíždějících do zahraničí. Situaci ale interpretoval tak, že se Ukrajina stává součástí evropského trhu práce.

71; Expert informoval o tristním stavu ukrajinské protivzdušné obrany. Mají za sebou svou životnost a jejich využívání představuje velké riziko pro letadla letící přes ukrajinský vzdušný prostor.

72; Zásoby uhlí v Luganské tepelné elektrárně stačí na pouhé čtyři dny. Elektrárna je jediným výrobcem elektřiny pro část Luganské oblasti, která je kontrolována Kyjevem.

73; Vysoký ukrajinský funkcionář bude přece jen potrestán za prezentaci mapy s ruským Krymem.

74; Igor Dodon: Moldavská církev zůstane součástí Ruské pravoslavné církve.

75; V Luganské republice informovali o pokusu o hackerský útok na elektronickou poštu Ústřední volební komise.

76; Venezuela navrhla Rusku posílení strategické spolupráce. Rusko bude radit Venezuele v otázkách vyřešení stávající krize.
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusNext 31.10.2018

 1. John_Pitralon napsal:

  MacIntyre: Najdrsnejšie mestá sveta – Washington DC (SK Dabing) https://www.youtube.com/watch?v=lrTkpm38y4g
  Apollo 11 press conference (mic left on) https://www.youtube.com/watch?v=79NuT-eOZOM

 2. John_Pitralon napsal:

  „Propaganda CZ“ https://www.youtube.com/watch?v=lPpiRIy_q7g
  „Music of the Vietnam War“ https://www.youtube.com/watch?v=KnnLrmboOYE

 3. John_Pitralon napsal:

  Kino Svět 11 září – Co se stalo v Pentagonu ??? https://www.youtube.com/watch?v=hQL2e6PhsTI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!