Přehled zpráv – RusNext 2.11.2018

obse_671; OBSE ocenila Lukašenkovu myšlenku ohledně Donbasu. Lukašenko nedávno prohlásil, že Minsk je připraven převzít kontrolu na hranici mezi Ruskem a Luganskou/Doněckou republikou a asistovat při konání voleb. Výrok prý může dodat Minským jednáním svěží impuls, tudíž si zaslouží pozornost.

2; V Nejvyšší radě vyzvali k přípravám na válku po zavedení sankcí ze strany Ruska. Máme před sebou dlouhá léta boje s Putinovým režimem. Snadné to s vítězstvím a vrácením Krymu mít nebudeme.

3; Sankční seznam Kremlu byl předložen ke schválení Porošenkovi, říká Kolomojskij. Zavedení rozsáhlých sankcí Ruskem proti řadě ukrajinských občanů a právnických osob bylo prý odsouhlaseno s ukrajinskou stranou.

4; Zakrývá si intimní místa ukrajinskou vlajkou a s tím orlem to taky není kdoví co… V USA by to nemuseli správně pochopit. Na internetu se vysmáli pomníku „nebeské setniny“ s nahým poslancem, který byl vybudován v roce 2014 v Borispolu.

5; Lekce altruismu. Vláda donutila naftaře, aby zkrotili své choutky. Proč naftaři museli přistoupit na ústupky a co se stane s cenami paliv na jaře?

6; Shromažďování Ruského světa. V Rusku poprvé nemají chaotickou zákazovou migrační politiku, nýbrž promyšlenou mnohoúrovňovou strategii.

7; Bývalý šéf OBSE zveřejnil podmínku, při jejímž splnění obyvatelé Donbasu přestanou trpět. Stačí začít plnit vlastní sliby. Hug vyjádřil zklamání, že na sebe Ukrajina a Donbas ukazují prstem.

8; Proč moskevští výrostci pořádali hony na bezdomovce? Surové rvačky, bodnořezná zranění nožem, pokusy vraždy… Moskevští vyšetřovatelé studují případ skupiny výrostků.

9; Ministerstvo vnitra varuje: Podvodníci pořádají v Doněcké republice hony na důchodce. Policisté připomínají pravidla, která pomohou k tomu, aby se důchodci ochránili před trestnými činy.

10; Systém americké protivzdušné obrany selhala a nemůže se z toho vyhrabat. Možnosti systému nedělají nyní svým uživatelům žádnou radost.

11; Je to barbarství. Kyjev a MMF posunuly celou Ukrajinu na pokraj katastrofy. Od 1. listopadu bude cena zemního plynu pro obyvatelstvo Ukrajiny činit 8,5 tisíce hřiven za 1.000 kubických metrů, což je 94% průměrné hrubé mzdy na Ukrajině. Pro srovnání: V České republice je to 67%. Platba za plyn tedy rozpočet průměrného Ukrajince zatěžuje o 41% víc než rozpočet průměrného Čecha.

12; Moldavský ministr obrany přijel na Donbas. Ukrajinská armáda je připravena pomoci ve válce s Podněstřím. Ukrajinské metody vedení války se generálovi líbily a on není proti tomu, aby byly použity proti Podněstří.

13; Na Krymu je 1.500 objektů, které dosud patří ukrajinským politikům a oligarchům, říká Oleg Carjov. Takže půjde hlavně o to, zdali se budou ruské sankce aplikovat podle stejných principů jako americké.

14; Izrael se polekal komplexů S-300. A útoky na syrské území ustaly. Rakouský list si všiml, že jako mávnutím kouzelného proutku skončily letecké útoky Izraele na Sýrii.

15; Trump informoval, kdy Amerika zcela splatí svůj gigantický dluh: Do konce jeho druhého volebního období. A v tu chvíli se Amerika stane opět velikou… Experti si o tom myslí své: Americký dluh se nyní blíží hranici 21,5 bilionu dolarů. Kdo jen trochu umí počítat a není v ekonomii naprostým laikem, musí vidět, že tento gigantický dluh nelze splatit ani za několik desítek let… Navíc americký dluh za Trumpova působení naopak dost rychle roste: Od jeho nástupu do funkce se zvýšil o 1,7 bilionu dolarů.

16; Americký ministr energetiky přijede příští týden na Ukrajinu, píší média. Kromě Ukrajiny Rick Perry plánuje návštěvu Polska. Vypadá to na obhlídku „zahraničních lén“.

17; Tragická nehoda na Západní Ukrajině. Souprava převážející kulatinu nabourala dva automobily. Dvě osoby zemřely o život třetí bojují lékaři. Nekontrolované kácení lesů nezabíjí jen Ukrajinu, ale doslova už i samotné Ukrajince.

18; V Rusku se chystají na vytvoření „kybernetických družin“. Poslanci Státní dumy za Jednotné Rusko připravili návrh zákona o vytvoření skupin, které budou na internetu vyhledávat protiprávní a extremistické informace a informovat o nich policejní orgány.

19; V USA vyjmenovali země „triumvirátu tyranie“. Na tento stručný seznam se dostaly tři neočekávané země: Venezuela, Kuba a Nikaragua. Bolton prohlásil, že tento triumvirát tyranie, tento trojúhelník teroru rozprostírající se od Havany po Caracas a Managuu je příčinou obrovského lidského utrpení.

20; Ruská centrální banka nakoupila rekordní množství zlata. V třetím čtvrtletí nakoupila ruská centrální banka více zlata než jiné centrální banky světa. Zásoby Centrální banky Ruské federace poprvé v historii překročily dva tisíce tun. Na Rusko připadá podíl 17% všech světových zásob. Proces je doprovázen omezováním investic do státního dluhu USA. V roce 2010 činily 176 miliard dolarů, nyní dosahuje jejich objem pouhých 14 miliard.

21; Koukej se omluvit nebo přijedeme osobně. Neonacista Alexej Lysenko z Azova vyhrožuje Timošenkové kvůli využití jeho fotografie pro propagaci strany Baťkivščina v novinách.

22; Spalničky se šíří po Ukrajině. Nemocnost za jediný rok vzrostla na sedmnáctinásobek. V tuto chvíli trpí na Ukrajině touto vysoce infekční chorobou 35.233 lidí.

23; Zatímco na Ukrajině jsou lesy nemilosrdně káceny kvůli krátkodobým ziskům, v Rusku byl vypracován federální plán o „zelených štítech“. Zelený štít jde něco jako lesní či lesoparková zóna za hranicemi měst s omezeným režimem využívání přírodních zdrojů nebo jiného hospodářského využití.

24; Stíhačky Ruské federace eskortovaly čtyři zahraniční výzvědná letadla. Doprovod cizích letadel uskutečnily službu konající síly protivzdušné obrany.

25; Saúdové rozpustili tělo zavražděného novináře v kyselině. Bylo to provedeno v areálu konzulátu Saúdské Arábie nebo v rezidenci generálního konzula v těsném sousedství.

26; Doněcká a Luganská republika se stanou Norskem, říká poslanec Státní dumy Leonid Kalašnikov. Oni také mají uhlí.Plno uhlí! Na hranicích nuzné Ukrajiny se objeví hned dvě taková Norska.

27; Rogozin avizoval novou koncepci dobytí Měsíce. Nejde o to jen doletět na Měsíc, ale vytvořit tam také plnohodnotnou základnu, kterou bude možné navštěvovat.

28; Neúspěch pro NATO, USA a lid Turecka. Ve Washingtonu se bojí Erdoganovy reakce. Ankara musí pochopit, že USA jsou lepším partnerem než Írán, tlačí na Erdogana zpoza oceánu.

29; Naftaři snížili v Rusku ceny benzinu. Ropné společnosti od 1. listopadu snížily ceny benzinu a nafty v rámci dohod s vládou.

30; V Kyjevě zahynul čtyřiadvacetiletý „hrdina“ při výbuchu granátu. Policisté, kteří přijeli na místo události, nalezli tělo muže s poraněními břicha neslučitelnými se životem, způsobenými výbuchem.

31; Štáb okupantů informoval o ztrátách v Donbasu. Jeden mrtvý, dva zranění.

32; Svobodu pro Vyšinského. Simoňjan a Kiseljov přišli k velvyslanectví Ukrajiny. V Moskvě se konala akce na podporu nezákonně vězněného šéfa portálu RIA Novosti Ukrajina Kirilla Višinského.

33; Velvyslanec USA prozradil, co jej nejvíce překvapuje na Rusech. Huntsman, kterému nedávno diagnostikovali rakovinu kůže, prohlásil, že mu nejvíce vadí tvrdohlavost Rusů.

34; Na Volyni banda lupičů v policejních uniformách okrádala řidiče. Nepraví policisté měli u sebe zbraně.

35; Ukrajina bojuje bojovými hasicími přístroji. Pro nedostatek řádné munice si vyrábějí amatérskou munici z hasicích přístrojů. Taktika teroristů Islámského státu je úspěšně implementována západními instruktory a využívána ozbrojenci z ukrajinské armády.

36; Beduíni z Ukrajiny. Kdo se pro Lotyšsko stane menším zlem? Lotyšsko díky obrovskému úbytku místních obyvatel v důsledku pracovní migrace do zemí západní Evropy pociťuje palčivý nedostatek jakékoli, natož kvalifikované pracovní síly. Od roku 1991 přišlo Lotyšsko o 700 tisíc obyvatel, což činí 26% z původní populace. Nyní se rozhoduje o tom, zdali se budou dovážet Ukrajinci nebo migranti z Afriky a Blízkého Východu. Počet obyvatel Lotyšska klesl pod dva miliony, z nichž pouze 60% tvoří etničtí Lotyšové. Zhruba čtvrtinu populace Lotyšska tvoří etničtí Rusové. Zbytek jsou Bělorusové (3,4%), Ukrajinci (2,4%), Poláci (2,2%) a Litevci (1,3%).

37; Ukrajina si zastřílela z Buků nedaleko Krymu. Připomeňme, že v roce 2001 během takřka totožných cvičení ukrajinská armáda sestřelila civilní letadlo Tu-154 nad Černým mořem.

38; Soud v ruské Ufě poslal do vězení tři bývalé policisty, kteří znásilnili vyšetřovatelku. Na všechny tři byla uvalena dvouměsíční vazba. Není bez zajímavosti, že dvěma z nich bylo už přes padesát let.

39; V centru Kyjeva byl nalezen podivný hrob u pomníku herce Leonida Bykova. Na žulové desce bylo amatérsky vyškrábáno jméno, pod deskou bylo zakopané tělo dítěte.

40; Ukrajinští neonacisté surově zmlátili cestující v římském metru. Prostě se jim nelíbil muž indického vzezření, kterého fyzicky napadli, a poté, co se začal jejich přesile bránit, jej surově zmlátili. Zranění utrpěla také žena, která se snažila konflikt urovnat. Před incidentem i během něho řvali ukrajinští neonacisté ukrajinská fašistická hesla.

41; Konstantinopol „zrušil“ Moskevský patriarchát na Ukrajině. Jeden z církevních hodnostářů v Konstantinopolu prohlásil, že „z kanonického hlediska dnes už církev Moskevského patriarchátu na Ukrajině neexistuje“.

42; V EU komentovali sankce Ruska proti Ukrajině. V EU komentovali rozhodnutí ruské vlády zavést finanční opatření proti ukrajinským osobám a společnostem. Sankce jsou prý neopodstatněné.

43; Putin: Rusko rozmístí na Kubě stanici Glonass. Pozemní stanice ruského systému Glonass bude umístěna na Kubě.

44; Ukrajina může přijít o tisíce hektarů půdy ve prospěch Polska. Zhruba pět tisíc hektarů pozemků v ceně více než 862 milionů hřiven je v ohrožení kvůli nedostatečnému zpevnění hraničních břehů řeky Západní Bug ve Volyňské oblasti.

45; Porošenko tajně odvezl zařízení z lipeckého Roshenu. Cenné zařízení z lipecké továrny bylo tajně odvezeno na adresu obchodní kanceláře korporace Roshen v Kyjevě.

46; Ruská pravoslavná církev ironicky odpověděla na prohlášení Konstantinopolu o „zrušení“ Moskevského patriarchátu na Ukrajině. V Ruské pravoslavné církvi vyjádřili obavy o duševní zdraví a znalosti představitele Konstantinopolského patriarchátu.

47; Vladimir Putin navrhl obnovení GRU. Podle jeho slov je rozvědka nedílnou součástí vojenských záležitostí a vojenské vědy. Bylo tomu tak vždy a všude po celá staletí.

48; Terorista, který se odpálil v FSB v Archangelsku, měl komplice s bombou v Moskvě. Podle předběžných informací výrostek plánoval uskutečnění teroristického činu v Ljubinu (Russkij marš) na den 4. listopadu.

49; Turecko a USA oznámily vzájemné zrušení sankcí. Napětí ve vztazích mezi oběma zeměmi byla spojena s případem dnes padesátiletého amerického pastora Andrewa Craiga Brunsona.

50; V Belgii propůjčoval vysoce postavený úředník svého syna pedofilům. Belgičan byl také uznán vinným ze znásilnění a sexuálního obtěžování dětí.

51; OBSE je zklamána a vyzývá Ukrajinu, aby propustila šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina. Opakuji svou výzvu na adresu ukrajinské moci, aby urychlila vyšetřování Vyšinského a tohoto novináře propustila.

52; USA jsou připraveny zavést sankce proti SWIFTu kvůli transakcím s Íránem. Přání EU vytvořit svou analogii SWIFTu může být způsobeno tím, že chtějí převést zúčtování s dalšími zeměmi na euro. Do projektu se chce zapojit i Rusko.

53; Vlastizrada: V Moskvě byl zatčen známý vojenský expert Vladimir Nějelov. Vojenský expert a pracovník Centra strategické konjunktury byl zatčen a poslán do vyšetřovací vazby pro podezření z vlastizrady.

54; Rosatom spustil reaktor na první ruské plovoucí jaderné elektrárně. Energetický blok je vhodný pro využití v oblastech Dalekého Severu a Dálného Východu.

55; USA zveřejnily rozsáhlý seznam sankcí proti Íránu. Oficiálně Washington obnoví protiíránské sankce 5. listopadu. Sankční seznam zahrnuje 700 organizací z Íránu.

56; Konstantinopol: Uznali jsme Filareta a Makarije, ale nikoli jejich církve. V tentýž moment arcibiskup zdůrazňuje, že to neznamená legitimizaci rozkolu nebo uznání neuznaných církví.

57; Sýrie: V Deyr az-Zauru byl nalezen velký sklad Islámského státu se zbraněmi NATO. Informuje o tom nová reportáž ze Sýrie.

58; Konkurence za peníze Rusů nutí banky zvyšovat sazby. Ruské banky zachraňuj likviditu tím, že zvyšují úrokové sazby z depozit.

59; Na Ukrajině mají v úmyslu zvýšit rychlost vrtání studní. Zařízení pojmenovali například po Sirkovi (Záporožský kozácký ataman Ivan Sirko) a Banderovi. Do konce roku 2018 očekávají příchod osmi nových vrtných souprav.

60; V Uzbekistánu navrhli zvedení sankcí proti Ukrajině. Poslanci parlamentu Uzbekistánu navrhli zavedení omezujících sankcí proti Ukrajině za nečistou konkurenci na automobilovém trhu. Uzbekistánu jde hlavně o vyrovnání vzájemné obchodní bilance s Ukrajinou. Dovoz z Ukrajiny je třikrát vyšší než vývoz uzbeckých výrobků na Ukrajinu.

61; Ukrajinský propagandista obvinil Merkelovou ze zrady. Gordon prohlásil, že je pro něj nepříjemné se dívat, jak Frau Merkel drží Putina za ruku.

62; Ostřelovači kosí karatele v Donbasu. Byly zveřejněny ztráty ukrajinské armády za poslední měsíc. Byly oficiálně potvrzeny počty zabitých ukrajinských okupantů. Podle informací ukrajinské strany bylo zabito 14 karatelů.

63; Porošenko se setká s Bartolomějem, aby mu poděkoval. Porošenko se během své návštěvy Turecka setká s konstantinopolským patriarchou Bartolomějem.

64; Trump neočekávaně odpověděl na otázku, o čem bude hovořit na setkání s Putinem. Jeho odpověď zněla: Nemám ponětí, co bych teď měl říct. Oba prezidenti se setkají v Paříži na slavnostech u příležitosti oslav sta let od skončení První světové války.

65; Kousl ho do nosu, zlámal mu žebro, potrhal plíce… Zástupce velitele batalionu ukrajinské armády zmlátil seržanta, protože se mu zdál opilý. Zbitý seržant prohlásil, že byl absolutně střízlivý.

66; V Doněcké republice došlo k výměně ministra uhlí a ministra průmyslu a obchodu.

67; OBSE: Rozhovory o mírových silách OSN v Donbasu narušují Minské dohody.

68; Poslanec z Jaroslavli navrhl zcela zrušit starobní důchody.

69; Putin: Rusko je připravena podílet se na programu modernizace Kuby.

70; Hondurasané podali hromadnou žalobu na Donalda Trumpa pro porušení ústavy.

71; V Pákistánu byl zastřelen náboženský vůdce a „Otec Tálibánu“ Maulana Sami-ul-Haq.

72; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o stycích Bílých přileb a Džebhat an-Nusrá.

73; Ukrajinský ústavní soud se odmítl zabývat stížnost Natalie Poklonské ohledně ústavnosti některých ustanovení Trestního zákoníku.

74; Konstantinopolský patriarchát vyhrožuje, že zbaví Ruskou pravoslavnou církev jejího statusu, pokud bude bránit autokefalii Kyjeva.

75; Arménská Apoštolská církev vystoupila proti fóru homosexuálních asijských křesťanů.

76; U Nikolajeva neznámí pronikli do podniku vyrábějícího olej a ukradli bezpečnostní kamery a 200 tisíc ukrajinských hřiven.

77; Vladimir Putin: Radikálové mají rostoucí konfliktní potenciál ve světě. Semeniště chaosu a násilí chtěli vytvořit v Sýrii, což se jim ovšem nepodařilo.¨

78; Lavrov: Moskva vyzývá OBSE, aby fungovala bez dvojích standardů.

79; V Moskevské oblasti došlo za podivných okolností ke smrti pěti výrostků. Všechna úmrtí se odehrála během tří dnů a mají stejný rukopis.

80; Charkovská eparchie Ukrajinské pravoslavné církve oznámila věrnost Moskevskému patriarchátu.

81; V Syrském městě Izra bude obnoven pravoslavný chrám svatého Jiří.

82; V Černé Hoře ve městě Herceg Novi byl vybudován pomník ruského admirála Marka Vojnoviče.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
10 Komentářů k Přehled zpráv – RusNext 2.11.2018

 1. Jarek* napsal:

  Baťka se doslova zbláznil. Vladimír mu ten svěží vzduch v minském procesu určitě dopřeje, ale v jeho zatuchlé kanceláři.

 2. napětí napsal:

  ke 12. – no teda jak to je , válka s Podněsteřím ? Nic o tom nevíme, je třeba aby nwoo.org začalo psát víc o událostech, které neběží v mejnstrímu. Jinak je to tady jen o seznamu! Jaká škoda, že P.Ortek už tady není!!!!! Vědeli bychom víc. Kdo vlastní nwoo????

 3. .lak napsal:

  Abych to zas bombasticky brav urně neakceleroval ale je to myslím tkz. pragmaticky jasnozřivý pohled.

  Z AE + reakce
  Návštěvník
  Dušičky
  Zklidněme se a zavzpomínejme na ty, kteří z našeho /slovanského/ světa již odešli, na naše předky a na naši minulost. Nenechme si otrávit naše požehnané svátky Dušiček.
  Bez minulosti není budoucnosti…

  130 OdpovězLis 2, 2018 15:40

  Minulost od 89. faktograficky bude tím nejhorším co mohlo nejen zdjší obyvatele postihnout ale i evropu a kromě slepé spravedlnosti „justice i nějaké podivuhodné lobotomie intelektů či šly spát vědomím jako „blaničtí rytíři i s obavou patrně nemnohých jestli se kritické myšlení probudí v totalitě peněz a přiznejme si to zoufalého vyžranova dluhového systému na otroctví ještě i nenarozených a vypůjčím si větu ze zdařilé staťi – Kalný, či temný věk lží, podvodů, úplatků zlatými padáky, gangů s korupčními velkohnízdy, či podivnými organizacemi propagujícími fašistické válečné zločiny, humanitární bombardování a šílenosti světa asociálních křečí.
  http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2016050001
  ____________________________________________
  https://www.youtube.com/watch?v=V3XiUDjGYkg

  • proud napsal:

   „Bez minulosti není budoucnosti…“……..je naprosta pitomost a demagogie! Predstav si ze se „probudis? a zjistis ze tva minulost je vymyslena a vylhana jak se to nekomu hodilo a nejspis se tu pravou uz nikdy nedozvis,podle toho co je napsany vejs,onen zblebt,bys teda mel padnout na duchu,vzit spagat a jit si to hodit,protoze je to bez minulosti stejne v prdeli???????? I slepej v tom vidi onu siozidovinu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • proud napsal:

    Ziju ted a tady a divam se do budoucna,minulost mi slouzi jen k pouceni se,paklize ji znam a muzu ji verit,kdyz ne,SERU NA TEN VYLHANEJ HAJZL!!! a ucim se z pritomnosti!

   • .lak napsal:

    Hele jednou jsme čekali na stavbě a čekali až přivezou matroš a tak jsme se postavili z dlouhé chvíle před ovove a zeleninu asi o půl osmé, no otevírali ale až bez keání v 9:00. Netrvalo dlouho a začali se nás vyptávat co tam děláme a tak jsme vymysleli banány. Lidi se začali štosovat a za hodinu a to ještě půl hodiny před otevřením byla fronta za roh a to bylo dobrých 20. metrů a za něj nebylo vidět. No my už jsme dávno lámali lahváče na stavbě. Ale když otevřeli tak si každý frontu vystál aby zkusil jestli by přes známého nějakou podpultovku nedostal. :-D A k tomu dám co Jsem vyslechL že se sttalo na václavském václaváku že tam jak jinak zase stály lidi frontu na banány a nějaký cizinec ptal proč tam stojí tak když to zjistil tak prý odpověděl že by si je radši koupil než aby stál frontu aby je dostal zadarmo. :-)
    Taková minulost kdyby nebyla ani by jsme občas nepadali pod stůl a že toho bylo.

    • .lak napsal:

     Jsem polouhriznutej čubíkem tak se nedivte češtini a neslyším na proštěknuté levé ucho, copak můžu žvejkat a ona ne? :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!