Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě

Jaromír Nohavica si v neděli v Kremlu převzal z rukou ruského prezidenta Putina Puškinovu medaili za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráci mezi národy. Český písničkář za ocenění rusky poděkoval i zazpíval. „Je to pro mě velká čest“, řekl na pódiu.“Vzpomínám, jak jsem před 35 lety jako mladý bard s kytarou zpíval v Ostravě píseň Bulata Okudžavy. Puškin je tu dnes se mnou jako všichni ruští básníci a bardi, které jsem četl, zpíval či překládal…Když zpíváš něčí píseň, staneš se jeho duší a nejsi jeho nepřítelem“, dodal Nohavica

Redakce Seznamu.cz uspořádala na internetu pohotově anketu čtenářů, kteří se k ocenění českého pisníčkáře v Moskvě měli vyjádřit. Otázka zněla, zda čtenáři s Nohavicovým přijetím medaile z rukou ruského prezidenta souhlasí, či nikoliv, a nejspíš se zde počítalo s tím, že čtenáři Seznamu.cz Nohavicovo ocenění většinově odmítnou, stejně jako jej už od momentu, kdy se o Nohavicově ocenění v Moskvě začalo psát, odmítala jak pražská kavárna, tak téměř všechna naše média. Počítalo se, ale přepočítalo se. Protože hned nejčasnější výsledky ankety Seznamu.cz v neděli ve 22hod. 11 minut prokázaly, že 60,6 % hlasujících s Nohavicovým přijetím Puškinovy medaile v Moskvě souhlasí a jen zbytek hlasujících vyjádřil názor opačný. A těsně před 24 hodinou se procento souhlasících s Nohavicovým přijetím medaile dále zvýšilo na 60,9% hlasujících.

Stejná anketa probíhala současně i na Novinkách.cz, kde se lidí souhlasících s Nohavicovým přijetím ruské pocty sešlo ještě mnohem víc, než na seznamu.cz, protože těsně před 24 hodinou nedělní, kdy na seznamu.cz vyslovovalo svůj souhlas s Nohavicovým přijetím medaile 60,9% hlasujících, bylo to na Novinkách.cz už dokonce 80,3% stejně hlasujících.

Slušný to počet i důkaz, že naši lidé si i přes dlouholetou a masivní duševní masáž ze strany členů pražské kavárny a mainstreamových médií dokázali podržet zdravý rozum.

 
24 Komentářů k Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě

 1. Jozef Jalta napsal:

  Bravo Nohavica gratulujeme! V Čechách je vela múdrych ludí,korí vedia kde je sever …ako sa vraví….tých pár zadubených ludí nás nemusí trápiť. Ved za Judášske groše zapredajú aj vlastnú matku aj svoju vlasť.Nohavica je chlap na mieste…

  • Jan Kowak napsal:

   Tag prej strejda Putina dal NOHAVICEMU medaj-li a fungl Nowýho
   Žigulíka 4 wheele !
   .. a mě nedal nic.. a ta-ky pí-ču prima texty : /
   Kurwááá ROBOTI – hned wolám Moskwu , gde TO wázne ??

   M

 2. Dobroděj napsal:

  Nohavica je veliký umělec a na něj nikdo nemá.
  Jarek Nohavica je bard,zpěvák a autor od Pána Boha a tomu nemohou nějací umělečtí trpajzlíci včetně Hutky uškodit!!! Kdopak naplní O2 arénu do posledního místa a lidé zpívají spolu s ním!!!A také se mně líbí Nohavicův nadhled a smysl pro humor!!! Za to jak geniálně přebásnil texty Vysockého a Okudžavy si cenu od Putina zaslouží!!! To není tak úplně cena od „Putina“, ale od ruského národa,protože v době SSSR byli Vysocký a Okudžava dost tvrdými kritiky režimu a Nohavica dokázal jejich texty „přebásnit“ také v tom smyslu, aby jejich protirežimní smysl zůstal zachován i našim posluchačům!!! Nohavicu mám hodně rád a žádní „štěkálisti“ na něj nemají!!! „… koukni na ty bambule… zůstanou hluboko v duši!!! To se nedá ničím nahradit!! Přeji Jarkovi mnoho dalších úspěchů a písní, abychom se mohli radovat s jeho tvorbou!!!

  • Jan Kowak napsal:

   Ssem si dycky myslel ,že TO s těma Bambulema zpíwal Kryl.. Ale teď newim ?
   Mic-hal má prawdu a ne-bo ne – pane OUDe.. rozhod ni.

   ps : Mroži ~ něutopil ss si SA w Brodě pod Malym naď Mároš či
   Máš / zaslouŽeně / za-se Ban ???

   Bárdzso napiš , Kedwészem..

   Michaela

 3. michal napsal:

  Nohavica na Hrad

 4. petr napsal:

  Nohavica se uměl zařídit za každého režimu. V osmdesátkách si to vesele „disidentoval“ aniž by mu někdo zkřivil vlas, na rozdíl od pravidelně mlácených undergrounďáků. Po plyši se válel v milionech a tleskali mu jak havloidi tak antihavloidi, protože svými texty nikoho neurazil.
  A teď zase vidí že se vítr obrací a je třeba ideologicky podlézat někomu jinému.

  Chytrý to chlapec, nidko z jeho fanoušků nepochopil že se jim svými texty směje do ksichtu. Jen Kryl se z něj v hrobě obrací.

 5. petr napsal:

  Otázkou spíš je, co tím Putin sledoval z hlediska globálního řízení.
  Protože on by osobně před kamerami jen tak nějakého kvákala nevyznamenal.
  Jednak to má asi co dělat s počeštěním těch textů Vysockého (ruského „Kryla“). Ale bude za tím mnohem víc, než pouhé ocenění za podporu ruské kultury.
  Fakt záhada.

  • proud napsal:

   V tom nejlepsim pripade kdyz budeme opravdu hooodne optimisticky by to mohl bejt jakejsi vzkaz Cechum,ze by se meli probudit a vyjde se jim vstric.Ma to ale jeden hacek,kolik je Cechu mezi siozmetkama a buzerantama?Moc malo,jinak by to nevypadalo jak to vypada! A podruhy jak je neco prilis optimisticky,tezko to bude pravda.

   • Marek napsal:

    Problém je , že Siozmetci (menšina) vládne většině! Chce to defenestraci a ty zmetky vyházet okny !!!! Oni proti naší vůli lezou do oprátky!

  • Rocco napsal:

   Putin stárne a blbne. Asi taky zapomněl, jak to jeho KGB projela na podzim 1989 s uprchlickou vlnou v NDR.

  • John_Pitralon napsal:

   Je to samozřejmě Putinův vzkaz globálnímu prediktorovi, že jak na Trumpa sáhnou hned dostanou chlapci na bendžo.

   „Jaromír Nohavica – Tramp“
   https://www.youtube.com/watch?v=-UkqgADvo98
   „Full Metal Jacket: Is That You John Wayne?“ https://www.youtube.com/watch?v=sMEFcYij2uY

 6. Petr366 napsal:

  Nohavicu jsem poslouchal už od střední školy. Doporučil nám ho paradoxně ruštinář. Poslouchat ho budu i nadále. Neb mi ho teď doporučil sám Putin. Jo ještě Honzo Kryle jsi bez talentu a bráchu nikdy nenahradíš. Chápu, že máš nárok být zapšklý. Bo si to tu v minulosti od režimu za bráchu vyžral.

 7. Ratiborský Jaroslav napsal:

  Gratuluji Jarkovi Nohavicovi k udělení vyznamenání od presidenta Putina Jarda

 8. niSas napsal:

  Putin poslouchá Nohavicu, no. A koho poslouchá Zeman?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!