Přehled zpráv – RusNext 4.11.2018

lucenko_skrin_fb1; Ukrajinská „odpověď na sankce“ skončila fraškou. Posádka nákladní lodi zabavené 1. listopadu v Mariupolu byla převážně ukrajinská.

2; Studentka z ruského města Majkop věnovala 340 tisíc rublů, aby zbavila dluhů útulek, do kterého chtěla odevzdat nalezené kotě.

3; Kvůli rvačce řidiče a cestující v autobusu zahynulo v Číně třináct lidí. Cestující fyzicky útočila za jízdy na řidiče. Ten strhl řízení, prorazil zábrany a zřítil se z mostu.

4; Církevní hry tajných služeb. Patriarcha ze CIA a osobní špióna Papeže. V dobách studené války USA i SSSR bojovali usilovně i za vliv na myšlení lidí, a to i mezi věřícími.

5; Sýrie: USA trénují tisíce ozbrojenců ve speciálních táborech. Kolem každé vojenské základny USA jsou vždy nejméně tři výcvikové tábory.

6; Odvetné sankce proti Kyjevu: Ukrajinskou elitu umístili do karantény. Zvláštní zpravodaj Komsomolské pravdy Dmitrij Stěšin se pokusil zorientovat v podstatě sankčního seznamu předloženého Kyjevu Moskvou.

7; Merkelová drze manipuluje s Porošenkem a realizuje si své plány na úkor Ukrajiny. Porošenko ztrácející popularitu může zaplatit za všechny své machinace a zůstat bez nahromaděného a nakradeného bohatství.

8; V čem je smysl existence Ruské světa a ruského národa? Potenciálních spojenců má Rusko více než je polovina světové populace.

9; Al-Džazíra prostě uplatnila metodu tvrdého výslechu vůči vicepremiérce Ukrajiny. Novinář z Al-Džazíry předvedl vzácný obrázek skutečně tvrdé a náročné žurnalistiky.

10; Plynová vzpoura. Na cestě ke krvavému převratu na Ukrajině. Není divu, že tématu zvyšování cen plynu se úspěšně chopila opozice.

11; Co se skrývá za podpisem dohody mezi prezidentem Ukrajiny a konstantinopolským patriarchou? Dokument, který podepsali v Istanbulu Porošenko a Konstantinopolský patriarcha, neznamená vytvoření autokefální církve.

12; Deportace na Ukrajinu mlže skončit pro členy domobrany smrtí. Dobrovolníci Donbasu se vyjadřují k rozhodnutím soudů a zákonům Ruské federace. Ruský soud má v úmyslu deportovat na Ukrajinu člena doněcké domobrany Maxima Šadrova.

13; Donbas: Co dělají kurátoři z NATO v Kramatorsku? Tento týden kolem situace na Ukrajině došlo k množství mediálních nařčení na obou stranách informační barikády.

14; Kyjev spustil plán B kvůli výstavbě Severního proudu 2. Informoval o tom hlavní výkonný ředitel ukrajinské společnosti Naftogaz Jurij Vitrenko.

15; Ztrácíme půdu pod nohama. V Německu informovali, jak prožívají sankce proti Rusku. S následky omezení se německé společnosti ještě dlouho budou muset potýkat.

16; Ukrajina poprvé za 19 let použila komplexy S-300. Ke střelbám došlo v Chersonské oblasti.

17; Nejmocnější a nejprogresivnější, píše americký tisk o sovětském systému protivzdušné obrany. Americký list National Interest znovu vychvaluje ruské zbraně.

18; Dnes ráno v 8:00 hod. začaly u Doněcka prudké boje.

19; Írán a Čína porazily agenturu CIA pomocí Googlu. Speciální operace vedla k likvidaci desítek špiónů v Íránu a v Číně. Díky Googlu se mohli dovědět, čím se zabývají, informuje Daily Telegraph.

20; Na Ukrajině obvinili Merkelovou ze ztráty Krymu. Ukrajinský poslanec za Radikální stranu Olega Ljaška nalezl viníka ztráty Krymu a Donbasu. Příčinou je nepřijetí Ukrajiny do NATO v roce 2008.

21; V USA prohlásili, že Rusko vykonává svůj vliv na americké vojáky prostřednictvím sociálních sítí. Informuje o tom „Hlas Ameriky“.

22; Pokud jsi chcípák, nic s tím nenaděláš. Na Krymu se vysmáli raketovým cvičením na Ukrajině. Připomeňme, že v Chersonské oblasti uskutečnila ukrajinská armáda starty raket protiraketové obrany S-300V1.

23; Rusko je připraveno vytvořit alternativní sociální sítě, říká ruské ministerstvo spojů. Za předpokladu, že Twitter, YouTube nebo Facebook půjdou cestou vyhazování ruských médií ze svého prostředí, nezbude nic jiného.

24; Sankce Západu sblíží staré spojence – Rusko a Kubu, píše tisk Evropské unie. Během své první oficiální návštěvy Ruska nový nejvyšší představitel Kuby vysoce ocenil vzájemné vztahy obou zemí.

25; Varovalo před tragédií. Dopravní letadlo letící z Novosibirska do Číny se připravuje k přistání v Krasnojarsku kvůli prasklině v čelním skle.

26; V Radě není hříchem si občas zdřímnout. Ukrajinský poslanec vysvětlil, proč v práci spí. Mám takový organismus. Když se nic neděje, přepíná na úsporný režim.

27; Donbas: Ostřelování pokračuje. Boje probíhají na dopravní spojnici Bachmutka. Jak vždy ve dnech pravoslavných svátků ukrajinští okupanti zvýšili svou aktivitu.

28; Švédští vojáci byli zraněni při cvičeních NATO. Zranění byli převezeni do nemocnice.

29; Doněcká protivzdušná obrana překazila útočnou skupinu dronů ukrajinské armády. Prostředky protivzdušné obrany Doněcké armády odvrátily další pokus o skupinové požití útočných dronů v okolí obce Sachanka.

30; Příslušníci horské pěchoty ukrajinské armády utekli i se zbraněmi do donbaských „hor“. Morálně-psychický stav vojáků ukrajinské armády je nadále na kriticky nízké úrovni.

31; Zemřela úřednice Chersonské městské rady, kterou polili kyselinou. Vyšetřovatelé podezírají ze spáchání útoku pět bývalých příslušníků ATO.

32; Mládež Luganské republiky vyběhla na tradiční „Ruský běh“ v Den národní jednoty. Dnes se v centru Luganska konal „Ruský běh“ na počest Dne národní jednoty.

33; Ukrajina sčítá své karatele zlikvidované za říjen v Donbasu. Většině ze zlikvidovaných okupantů nebylo ještě ani 30 let.

34; Na Ukrajině se zvedla vlna mediálního pronásledování fotbalisty, který odmítl označit Rusko za agresora. Šestatřicetiletý Alexej Gaj hrál dříve za ruský fotbalový klub Kubaň.

35; Burjatsko a Zabajkalsko se přesunuly do Dálněvýchodního federálního okruhu. Putin podepsal výnos o předání Burjatska a Zabajkalska ze Sibiřského do Dálněvýchodního federálního okruhu.

36; Není třeba dalších vojenských základen. Vždyť víte, že nám a Rusům nezbude nic jiného než na to zareagovat, varoval Lukašenko Polsko. Polsko nedávno navrhlo Spojeným státům rozmístit na trvalé bázi americkou obrněnou tankovou divizi a dokonce slíbilo, že převezme náklady.

37; Dvacet tisíc ozbrojených migrantů se chystá proniknout násilně do EU přes zranitelný úsek hranice. V Rakousku upozorňují na nutnost odvrátit tento průlom.

38; To je spiknutí. Kyjevané informovali, proč v ruských sankcích nefiguruje Porošenko. Ukrajinci jsou přesvědčeni, že Porošenko nebyl zařazen na seznam kvůli svému podnikání v Rusku.

39; Vojáci „nejlepší evropské armády“ vykonávali potřebu v centru města. Místní obyvatelé města Čugujev v Charkovské oblasti přistihli dva ukrajinské vojáky jak znečišťují jejich centrum jejich města.

40; Kyiv místo Kiev.V čem je smysl kampaně ukrajinského ministerstva zahraničí? Ukrajinské ministerstvo zahraničí rozvinulo kampaň, jejímž cílem je přinutit zahraniční média psát v angličtině Kyiv místo Kiev. Kampaň je součástí „derusifikace“ Ukrajiny.

41; Hoří Hummery. Islámský stát poráží koalici USA v Sýrii a proameričtí ozbrojenci navíc bojují i mezi sebou. V kdysi monolitních řadách „Syrských demokratických sil“ lze pozorovat nefalšovaný rozkol.

42; Přejmenovávání ulic na Ukrajině má nejen ideologické, ale i jazykové důvody. Nejde jen o „nevhodné“ osoby, podle kterých jsou ulice pojmenovány, ale i o názvy znějící příliš rusky. Někdy to ale mívá příchuť frašky. Například v Kramatorsku jen poukrajinštili ruské slovo, místo aby je nahradili ukrajinským. Z „Dvorcového“ náměstí se stalo „Dvircové“, místo aby bylo použito ukrajinské slovo „Palácové“. Přesně stejným způsobem vznikl na Ukrajině svébytný jazyk „Suržyk“, který jen mění pravopis a gramatiku ruských slov. Tímto jazykem mluví velká část Ukrajiny. Kromě Západní Ukrajiny prakticky všichni, kdo nepoužívají přímo ruštinu.

43; Ono to Rusko není tak strašné, jak se o něm píše v amerických médiích. Novinářka z listu Prague Post rozmetala americké mýty o Rusku.

44; Útok na ukrajinskou aktivistku Kaťu Gandzjuk z 31. července 2018 je dokonanou záměrnou vraždou. Porošenko vyzval policii, aby učinil vše pro potrestání viníků smrti aktivistky. Podezřelá je pětice bývalých příslušníků ATO.

45; Banderovci znetvořili pomník na Kulikově poli v Oděse. Neznámí vandalové pomalovali památník obětí lednového povstání na Kulikově poli v Oděse.

46; Štáb okupantů informoval o nových ztrátách v Donbasu za uplynulých 24 hodin. Čerstvá čísla byla zveřejněna 4. listopadu. Jeden mrtvý, dva zranění.

47; Válečné námořnictvo USA a Jižní Koreje obnoví společná námořní cvičení. USA a Jižní Korea poprvé za posledních šest měsíců obnoví společná námořní cvičení.

48; Na Ukrajině volí bezectné sezónní bohy. Ukrajinský blogger a veřejný činitel Jurij Kasjanov píše o hlubokém zklamání z ukrajinských lídrů a jejich následovnících.

49; To se spíš připojí Ukrajina. V Radě federace zhodnotili plán na navrácení Krymu. Připomněli, že v roce 1654 Kyjev už jednou schválil rozhodnutí o jednotě s Moskvou.

50; Ukrajina v chaosu. Pravý sektor jde proti Porošenkovi. Nacionalisté mají v úmyslu zůstat v Donbasu za účelem likvidace civilního obyvatelstva Doněcké a Luganské republiky.

51; Svoboda, rovnost a… Zrada. List Times informoval o sklonu francouzských prezidentů ke zradě. Mnozí z čelních představitelů francouzského státu se vyznačovali sklonem ke zrádnému počínání.

52; Kdo se tady zbláznil? Ukrajinská moc zabavila v přístavu v Mariupolu více 3 tisíce tun zboží z Alčevského metalurgického kombinátu.

53; Elon Musk slíbil, že změní Teslu v domácí zvířátku. V sérii tweetů Elon Musk informoval o tom, co čeká vlastníky automobilů Tesla po nadcházející obnově programového vybavení.

54; Nutili nás vzdát se ruského občanství, Posádka lodi Nord informovala o svém zajetí na Ukrajině.

55; Živoucí a smrtící. National Interest informoval o zvláštnostech ruských „vraždících tanků“ T-72, T-80 a T-90.

56; Pompeo: Podnikatelská sféra si bude muset vybrat mezi USA a Íránem kvůli odstoupení USA od Společného plánu akcí.

57; Alexander Hug prohlásil, že nepovažuje Rusko za agresora. Bývalý první zástupce šéfa Zvláštní monitorovací mise OBSE na Ukrajině nepotěšil ukrajinské novináře odpovědí na jejich oblíbenou otázku.

58; Protiamerické protesty v Íránu. Demonstranti pálí dolary a křičí nadávky na Trumpovu adresu. V Teheránu a v řadě dalších měst v Íránu probíhají masové demonstrace proti Spojeným státům. Akcí se účastní několik tisíc lidí, píše Deutsche Welle.

59; Filaret ne. Kyjev se vyjádřil k volbě příštího představeného autokefální církve, píší média. V případě, že Kyjev získá autokefalii, hlavou nové církevní struktury se může stát metropolita Simeon, informuje Obozrevatěl.

60; Grenada se stala státem, kde zrušili uznání státu Kosovo Je to už devátý stát, který tímto způsobem změnil svůj názor.

61; Evropské hodnoty: Ve Finsku může být legalizováno třetí pohlaví „Jiné“. Z zavedení tohoto „pohlaví“ se vyslovily frakce sociálních demokratů, Svazu zelených, Svazu levicových sil a Švédské lidové strany.

62; Mise OBSE dementovala svá včerejší obvinění na adresu Luganské republiky z ostřelování dronu.

63; Putin: Patriotismus je jádrem genetické paměti Rusů. V historii Ruska bylo několik milníků, kdy se budoucnost vlasti a její spása stala hlavní věcí pro všechny, osud země byl vždy určován odvahou, jednotou a vůlí lidí.

64; Tálibové se zmocnili vojenské základny v centru Afghánistánu. Je to druhá základna vládních sil, dobytá ozbrojenci během týdne.

65; Ukrajinští síťoví roboti útočí na stránku vyhledávání filmů kvůli novému filmu Tigrana Keosjana „Krymský most. Postaveno s láskou“.

66; V Těrnopolu demonstranti protestující proti novým dopravním tarifům zablokovali tři centrální ulice.

67; Starosta amerického města zahynul po útoku ozbrojence v Afghánistánu. Taylor byl důstojníkem rozvědky Národní gardy USA a měl za povinnost odsloužit si rok v Afghánistánu.

68; V Doněcku byl založen park pojmenovaný po zavražděném Alexandru Zacharčenkovi. Dokončení parku se plánuje až za několik let.

69; V Německu oficiálně zrušili trest smrti. Referendum bylo provedeno v Hesensku, které bylo poslední, kde byl trest smrti povolen.

70; Záchranáři z Indonésie vyzdvihli 105 obětí havárie Boeingu v Jávském moři. Identifikováno bylo zatím pouze sedm lidí. Další oběti se stále ještě nacházejí na dně oceánu.

71; Obchodníci z Oděského Privozu zablokovali ulici a požadují ochranu před banderovci. 4. listopadu ráno začala v Oděse protestní akce pracovníku obchodního centra „Novyj Privoz“, kteří zablokovali Pantělejmonovskou ulici.

72; Medvedčuk: Ukrajinský ministr zahraničí podkopává ukrajinsko-běloruské vztahy. Medvedčuk si myslí, že svými výroky o nebezpečnosti pobytu Ukrajinců v Bělorusku ministr zahraničí Klimkin podkopává vzájemné vztahy mezi oběma zeměmi.

73; V Kyjevě mladík hodil granát do automobilu bývalé snoubenky a utekl. Incident se obešel bez zranění.

74; V Ázerbajdžánu tajné služby zlikvidovali náboženské fanatiky. SGB Ázerbajdžánu během operativní akce zlikvidovala ve městě Gjandže dva radikální náboženské extremisty, informuje agentura Interfax.

75; Expert: Prohlášení šéfa štábu NATO vypovídá o zesílené přípravě na válku s Ruskem. Expert přitom zdůraznil, že odpověď Moskvy na tyto agresivní plány bude promyšlená a asymetrická.

76; Po zrušení kontraktů s Boeingem a Airbusem se Írán vrátil k ruským SSJ-100. Teherán potřebuje obchodní styky s takovými výrobci letecké techniky, kteří nebudou závislí na dodávkách dílů z USA a na povoleních a licencích od americké vlády.

77; Kdo se stane následníkem Angely Merkel? O uvolněné místo začal boj.

78; Německý ministr zahraničí informoval o plánu na zachování míru v Evropě. První, co poznamenal, byla nutnost výměny informací mezi USA, Evropou a Ruskem. Společné zájmy musí mít přednost před vzájemnou nedůvěrou.

79; Jakutsko zahájí vlastní výrobu paliv. Podle slov nejvyššího představitele republiky od června zdražil litr benzinu AI-92 o 8 rublů a nafta dokonce o 12 rublů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusNext 4.11.2018

 1. Karel K. napsal:

  Nepříjemná pravda o Británii a Královně.

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/

 2. John_Pitralon napsal:

  Klamné operace – Reaganova metoda https://www.youtube.com/watch?v=GqnCy8anNes
  The Misfits – Last Caress https://www.youtube.com/watch?v=3UAwvUOg2u4

 3. .lak napsal:

  Co v mediích neuvidíte. Když to dáte vyhledat do google nabídne vám to překlad. Ale musíte mít češtinu ve vyhledávači.
  https://operationdisclosure.blogspot.com/2018/11/the-betrayal-of-satanic-globalists.html

 4. Paw napsal:

  Papez je na vyplatnim seznamu Sorose. Konecne bude mit laskyplna Merkel cas na kojeni afroarabu a jina jejich ukajeni osobne..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!