P.C.Roberts: Nejvyšší americký velitel v Afghánistánu: Taliban nelze porazit

5bdc5f4edda4c88d5b8b45a6Válka v Afghánistánu se nedá vojensky vyhrát a míru lze dosáhnout jen politickým řešením s účastí Talibanu, přiznal nově jmenovaný velitel amerických sil a sil NATO v Afghánistánu generál Austin Scott Miller. Učinil tak ve svém prvém interview pro televizi NBS News poté, co v září t. r. převzal vedení sil NATO v Afghánistánu.

„TOTO NELZE VOJENSKY VYHRÁT. TO SE BUDE MUSET ŘEŠIT POLITICKY“, posoudil s překvapivou upřímností generál už 17 letý konflikt, který byl zahájen americkou invazí do Afghánistánu v říjnu 2001. Generál vyjádřil přesvědčení, že neustálým válčením je už unaven i Taliban a že proto snad nebude problém dostat jej k jednacímu stolu.

Takže shrnuto do faktů: Všechno bylo zbytečné. Jak oněch 17 let války, tak výdaje na ni a všechny její oběti. A to v zájmu lži o 11. září 2001 a o Bin Ládinovi.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/11/05/after-17-years-of-war-top-us-commander-in-afghanistan-admits-taliban-cannot-be-defeated/

 
9 Komentářů k P.C.Roberts: Nejvyšší americký velitel v Afghánistánu: Taliban nelze porazit

 1. Rocco napsal:

  Sovětská „invaze“ do Afghánistánu nebyla žádná invaze, byla vyžádanou pomocí proti islámským radikálům podporovaným z USA.

  Za druhé: Sověti v Afghánistánu uspěli, vyhráli, v roce 1986 socialistická Nadžíbulláhova vláda kontrolovala 95 % území Afghánistánu, islámští fundamentalisté byli poraženi. Díky pomoci Sovětského svazu bylo postaveno v Afghánistánu mnoho továren, přehrad, škol a zdravotnických zařízení, výrazně stoupala vzdělanost obyvatelstva a klesala úmrtnost. Afghánské ženy studovaly, pracovaly, nenosily šátky, (kromě zaostalého venkova).

  Kábul v 80. letech – fotografie
  http://afghanistanonmymind.blogspot.cz/2011/12/kabul-in-80s.html

  Všechno, co se s Afghánistánem stalo od roku 1987, je dílo USA a zodpovědnost USA. Jen a jen USA.

  Bodem zvratu byl rok 1986, kdy Reaganova vláda a americký Kongres schválily dodávky amerických protiletadlových přenosných raketových kompletů STINGER mudžáhedínům. Sověti totiž stříleli mudžáhedíny z helikoptér jak kočky, což bylo maximálně efektivní.

  Dnešní Afghánistán jsou středověk, trosky, bída, Američané zde založili „Islámskou republiku Afghánistán“ s právem šaría v ústavě od roku 2004.

  Afghánistán má novou ústavu
  https://www.novinky.cz/zahranicni/22828-afghanistan-ma-novou-ustavu.html

  Takto bídně skončí každý, kdo slouží USA.
  Dejte si pozor, Češi.

  • anonym napsal:

   Američané dojeli na své činy, lépe řečeno elity Ameriky.

   • proud napsal:

    Vsichni dojizdime na „vudce“ a „vedeni“,kdyz si nechceme vladnout sami.Pak je nam vladnuto,ale samozrejme ze ne podle nas,ale podle toho kdo skutecne vladne.

    • proud napsal:

     Podle nas si muzeme vladnout jedine sami,jiny cesty neni,neexistuje jina moznost.

     • proud napsal:

      To plati pro vsechny beze zbytku nehlede na to jakej -ismus kde maji,Rusko,Cechy,Slovensko,Amerika,Kuba,Angola,Brazilie,Australie,Jizni Afrika,atd.,vsechno jedno.

 2. Paw napsal:

  Zadnej problem , protoze Rusko my Usaci porazime kdykoliv…

 3. John_Pitralon napsal:

  Globální terorismus skončí dne, kdy vylezou prasáci z Pentagonu ven a budou mávat bílým hadrem.

  Americké století – Věk teroru https://www.youtube.com/watch?v=NFcJVxn2qhk
  11. září – Co se stalo v Pentagonu? https://www.youtube.com/watch?v=hQL2e6PhsTI

 4. proud napsal:

  „Pravda se stava vzdycky prvni obeti valky!“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!