Přehled zpráv – RusNext 5.11.2018

evropa_pokazala_mesto_ukraine_sobaka_medved_karikatura_risunok1; Ukrajina může zabřednout do neokolonialismu. Nová etapa ukrajinské historie spěje v proměnu Ukrajiny v mandátní území sousedních stran, především Polska, Maďarska, Rumunska, Turecka a Ruska. A může si za to sama. Nejzřetelnějším projevem ukrajinské hlouposti a neprozíravosti je zabavení ruské lodi Nord. Zaseli vítr, sklízejí bouři v podobě přísných kontrol ukrajinských lodí v Azovském moři.

2; Porošenko v Turecku. Ukrajinský zahraničněpolitický úřad zveřejnil program Porošenkovy návštěvy v Turecku. Příliš velký dojem program nedělá.

3; Pluk Doněcké armády „Dunaj“: Od tvrdých bojů v Avdějevce k řádu za obranu Doněcka. Bojovníci oddílu se účastnili bojů prakticky ve všech horkých bodech Doněcké republiky.

4; Budou pogromy? Ukrajinou se prohnala tichá vlna antisemitismu.

5; Černá smrt pod bílými přílbami. Kvůli přesvědčivosti svých inscenovaných videí pomocníci ozbrojenců přímo před kamerou usmrtili kojence. Mělo to vypadat jako záchrana, ve skutečnosti bylo dítě usmrceno, říkají lékaři, kteří video zhlédli.

6; Policie Doněcké republiky zadržela bandu zlodějů, kteří spáchali desítky krádeží. Podrobnosti zveřejnilo ministerstvo vnitra Doněcké republiky.

7; Na Ukrajině zveřejnili viníka války v Donbasu. A není to Rusko. Poslanec Nejvyšší rady Jurij Čižmar prohlásil, že k válce v Donbasu nemuselo dojít, pokud by Angela Merkelová nebránila přijetí Ukrajiny do NATO v roce 2008. Ukrajina vyčerpala svou funkci jako nástroj nátlaku na Rusko, čímž ztratila pro Evropu a USA svou přitažlivost. Útoky rozezleného Kyjeva připomínají agónii. A takováto drzost Ukrajině ne Západě jen tak neprojde.

8; Mýty jaderné rovnováhy a realita. Stratégové Pentagonu v noci nespí, oči nezamhouří a horečně přemýšlejí, jak omezit jadernou válku s Ruskem na pouhou výměnu taktických jaderných úderů mezi Evropou a Ruskem. V takovéto válce by Rusko i Evropa značně utrpěly a veškeré výhody by inkasovaly Spojené státy. A o to přece jde…

9; Objevily se snímky „Admirala Kuzněcova“ po havárii s plovoucím dokem. V noci na 30. října se v Murmansku potopil plovoucí dok PD-50, kde se opravoval „Admiral Kuzněcov“.

10; Hug prohlásil, že nepovažuje Rusko za agresora. Jakmile zástupce šéfa zvláštní monitorovací mise OBSE Alexander Hug ukončil své působení ve funkci, začal mluvit pravdu.

11; Západ požaduje od Srbska, aby zanechalo diplomatického úsilí v boji ohledně uznání či neuznání Kosova. Už šest zemí zrušilo své rozhodnutí o uznání vzniku samostatného státu Republika Kosovo.

12; Přijde okamžik, kdy kromě Ruska Ukrajině už nikdo nepomůže, říká námořník z „Nordu“. Námořník, který pobyl v ukrajinském zajetí, je přesvědčen, že na Ukrajině se objeví politická garnitura, která požádá Rusko o odpuštění.

13; Uživatelé sociálních sítí se vysmívají zabavení „ruského plavidla v Mariupolu. Naběhli si: Kyjevské úřady v reakci na protisankce Ruska zabavili plavidlo s Ukrajinci na palubě.

14; Katarský emír daroval Erdoganovi luxusní Boeing za jeho pomoc. Přibližná cena dárečku je 500 milionů dolarů. Ale pozor, Luxus oslepuje!

15; Britská média nalezla splnění třetího proroctví brzkého konce světa. Po červeném teleti a živé rybě v Mrtvém moři je to tentokrát had plazící se po Zdi nářků.

16; Ve Státní dumě zhodnotili ukrajinský plán návratu Krymu. Bývalý poslanec Nejvyšší rady tvrdí, že během tří až čtyř let budou chtít obyvatelé Krymu zpět do náruče Ukrajiny.

17; V ruské vládě informovali o destruktivních krocích USA na trhu s ropou. Kroky USA na světové scéně mohou zmařit úsilí zemí OPEC+ ohledně stabilizaci ropného trhu.

18; Puškov zveřejnil dvě hlavní chyby Angely Merkelové. Vítání a přijímání nelegálních migrantů a sankce proti Rusku. Každý měsíc přichází Německo o 727 milionů dolarů. Odměnou je pouze Porošenkova radost. Jen jestli to není trochu málo…

19; Štáb ukrajinských okupantů zveřejnil své ztráty za posledních 24 hodin: Jeden mrtvý, čtyři zranění. Tentokrát ke ztrátám došlo v boji.

20; Raketová fregata Admirál Makarov pluje k syrským břehům. Při přípravě plavby posádka nacvičila likvidaci cvičného nepřítele raketovým komplexem „Kalibr-NK“.

21; Jak Ukrajina využívá drony v Donbasu? Náčelník tiskové služby Správy Národní policie Doněcké republiky podrobně informoval o nasazení ukrajinských dronů pro výzvědnou činnost a navádění palby v Donbasu.

22; Trumpa označili v přímém přenosu CNN za rasistické prase. Politický komentátor se ostře vyjádřil vůči Trumpovi během projednávání imigrační politiky prezidenta USA.

23; Medvěd zabil na Kamčatce mladíka. Medvěd zaútočil na mladíky ve věku 15 a 13 let, když se vraceli domů od přehrady.

24; V Nové Kaledonii proběhlo referendum o nezávislosti na Francii. Účast byla přes 80%, voliči se vyjádřili proti návrhu na samostatnost.

25; Ukrajinská armáda připravuje chemickou diverzi. Jednotky ukrajinské armád dislokované poblíž obcí jsou urychleně doplňovány prostředky radiační, chemické a biologické obrany.

26; V Charkově proběhl lynč se zlodějem. Aktivisté chytili muže podezřelého z krádeže a přivázali ho izolepou ke sloupu. Na hruď mu pověsili tabulku s nápisem „Jsem zloděj“.

27; Mosijčuk slibuje Rusku „ukrajinskou okupaci“. Už jdeme! Probudili jste národ vojáků, které může uspokojit už jen okupace Ruska a rozboření Kremlu.

28; Na Urale funkcionářka prohlásila, že stát dětem a mladistvým nic nedluží. Vám dluží pouze vaši rodiče, protože vás počali a porodili. Stát o to nikoho neprosil.

29; Velká Británie má nedostatek vojáků, píší The Times. Za první čtvrtletí 2018 bylo do armády povoláno pouze 7% potřebného počtu. Brance bude potřeba hledat v jiných zemích.

30; Obyvatele Krymu budou drtit tanky, pokud se budou chtít vrátit na Ukrajinu, říká Džemiljov. Bývalý vůdce zakázané medžlisu tvrdí, že v referendu v roce 2014 lidé hlasovali pod namířenými bodáky.

31; Hra na export. Jak se americké sankce proti Íránu odrazí na ropném trhu? Nyní už při sebemenších náznacích nedostatku surovin přijde prudký skok cen – třeba až na 80 dolarů za barel nebo výše, říkají analytici.

32; Ve Státní dumě vyzvali k tomu, aby byl sražen hřebínek kyjevským militaristům v reakci na cvičení ukrajinské armády poblíž Krymu.

33; Autokefalie bude, ale až potom. V Porošenkově úřadu vysvětlili smlouvu s Bartolomějem. Jedná se o zafixování faktu, že jde o vznik nezávislé církve, která se objeví v Diptychu (Diptychon = seznam místních autokefálních pravoslavných církví zmiňovaných mimo jiné během bohoslužeb).

34; Krvavý zločin v České republice: Ukrajinci zaútočili na místní obyvatele. Jeden z napadených zemřel. Tři Ukrajinci zaútočili nožem na místní obyvatele v západočeské Plzni. K útoku došlo v nedělních ranních hodinách na Klatovské ulici v Plzni. Z neznámý důvodů byla napadena skupina tří osob (z toho jedna žena). Podezřelí cizinci byli zadrženi a posláni do vazby. Sedmadvacetiletý občan z Karlových Varů utrpěl bodná zranění hrudníku a břicha. Navzdory okamžité hospitalizaci a operaci na následky zranění zemřel.

35; Doněcká republika: Patnáctiletému zločinci hrozí až trest smrti. Pořádková policie zadržela obyvatele Nikitovského obvodu Gorlovky, který zneužíval ve sklepě tři nezletilé dívky. Své zvrácenosti si nahrával na mobil. Bude souzen za „násilné činy sexuálního charakteru s využitím bezmoci obětí vůči osobám mladším čtrnácti let spáchané vůči dvěma či více osobám. Za takto kvalifikovaný trestný čin hrozí doživotí nebo dokonce trest smrti.

36; V oblasti Jugra (Chanty-Mansijský autonomní okruh v Ťumeňské oblasti) se zřítil most. V důsledku pádu mostní konstrukce zahynuli dva lidé a sedm bylo zraněno.

37; Donbas: Ostřelovač zlikvidoval vojáka 14. brigády ukrajinské armády.

38; Na budovu ukrajinské generální prokuratury házeli kamení. Policie zadržela obyvatele Vinnice, který útočil na budovu Generální prokuratury Ukrajiny a rozbil dvě okna.

39; Ukrajinka byla v Malajsii odsouzena k doživotnímu vězení. Nejvyšší soud Malajsie odsoudil k doživotnímu vězení čtyřiadvacetiletou Ukrajinku Klavdii Lopatkinovou, která převážela 1,5 kg kokainu. Zadržena byla 31. prosince 2015 v prvním měsíci těhotenství. Ve vězení porodila holčičku. Hrozil jí i výjimečný trest.

40; Chceme být s Ruskem i s Evropskou unií, říká běloruské ministerstvo zahraničí. V současné chvíli jsou tyto dvě varianty spolupráce ovšem natolik odlišné, že se mezi nimi vytvořila propast.

41; Nad ukrajinským muničním skladem byl odchycen dron, hlásí generální štáb ukrajinské armády. Jednotka radioelektronického boje okamžitě potlačila radiové kanály řízení dronu, což znemožnilo další využití.

42; Nejsilnější armádou v Evropě opravdu není ta ukrajinská… Ukrajina ohledně své vojenské síly zaujímá v žebříčku Global Fire Power 29. místo ve světovém žebříčku a desátou pozici mezi evropskými státy. Nejsilnější armády světa mají USA, Rusko, Čína, Indie, Francie, Velká Británie, Jižní Korea, Turecko a Německo. Ukrajina má podle žebříčku stejně silnou armádu jako Řecko (28.), Česká republika (30.) či Švédsko (31.). Daleko před těmito zeměmi jsou například Itálie (11.) Egypt, Írán, Brazílie, Indonésie, Izrael, Pákistán, Severní Korea, Španělsko, Vietnam, Austrálie, Polsko (22.) Kanada či Saúdská Arábie. Maďarsko (57.), Rakousko (61.) či Slovensko (62.) se nachází na konci první poloviny žebříčku sestaveného ze 136 zemí. Nejslabší armády na evropském kontinentu mají státy z rozpadlé Jugoslávie: Bosna a Hercegovina (124.), Černá Hora (121.) a Makedonie (118.).

43; Novinářka z Porošenkova televizního kanálu hajlovala v Rakousku. Novinářka „5. kanálu“ Natalja Kockovič se nechala vyfotografovat s pravicí zdviženou k nacistickému pozdravu v rakouském hlavním městě Vídni.

44; Ani jeden start. V izraelském parlamentu prohlásili, že ruské S-300 změnily rovnováhu sil v Sýrii. Izraelské letectvo neuskutečnila po předání ruských komplexů S-300 Damašku ani jediný start směrem k Sýrii.

45; Americké válečné námořnictvo ukázalo záběry jak Su-27 zastrašovala americké rozvědčíky. Letoun ruského letectva prý riskantně eskortoval americké výzvědné letadlo.

46; Ukrajinská „kultura“. Při natáčení filmu ve Lvově opilý člen filmového štábu bodl kolemjdoucího. Pětatřicetiletý Kyjevan způsobil devětadvacetiletému muži smrtelnou bodnou ránu. Oběť zemřela na místě.

47; Šéf Luganské republiky předvedl, jak umí zacházet se zbraní. D9ky Mnohaletém zkušenosti v orgánech státní bezpečnosti dokázal Pasečnik zasáhnout všechny cvičné cíle.

48; Na ruském ministerstvu obrany informovali, jak Su-27 zastrašoval americké rozvědčíky. Na ministerstvu zveřejnil podrobnosti incidentu.

49; Lavrov informoval o výši škod pro EU v důsledku protiruských sankcí. Cifry jednotlivých států Evropské unie v důsledku sankcí se dost liší. Celková výše byla odhadnuta na více než 100 miliard euro.

50; Írán žádá OSN, aby dělala něco proti protiprávním krokům USA. 5. listopadu americké ministerstvo financí zařadilo přes 700 osob, organizací, letadel a lodí Íránu do sankčního seznamu.

51; Lasery, drony, ostřelovačské skupiny a kozáci. Bojovníci Luganské republiky jsou pro ukrajinskou armádu noční můrou. Ukrajinští vojáci říkají, že na frontě nedaleko Stanice Luganské je neustále v činnosti „ruský laser“.

52; Kreml: Putin a Trump se určitě v Paříži setkají, ale asi jen ve spěchu. V pondělí večer prezident USA prohlásil, že si není svým setkáním s prezidentem Ruska jistý.

53; Byly oznámeny podrobnosti ze smrti ukrajinské „aktivistky“ polité kyselinou. 4. listopadu zemřela Jekatěrina Gandzjuk.

54; Lavrov vysvětlil španělskému listu El País příčinu napětí ve vztazích mezi Ruskem a Západem. Spočívá ve snaze Západu zachovat si vlastní globální hegemonii za jakoukoli cenu. Západ nadále touží vnucovat všude a všem svou vůli a hodnoty, řešit své problémy na úkor jiných členů světového společenství.

55; Na vojenském polygonu ukrajinské armády zemřel důstojník. Bylo mu 45 let, příčinu smrti zjišťují lékaři.

56; V Doněcké republice zločinci masově kradou registrační značky z aut, varuje Ministerstvo vnitra. Od počátku roku bylo zaregistrováno kolem pěti set případů.

57; V centru Kyjeva okradli v hotelu Ukrajina boháče ze Saúdské Arábie.

58; Naftogaz přidal k „dluhu Gazpromu“ dalších 400 milionů dolarů. Informoval o tom hlavní výkonný ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko na Facebooku.

59; Na Ukrajině doplňují rozpočet legalizací vykupování z armády. Je známo, že pracovníci vojenských komisariátů přímo loví mladé muže ve věku 18 až 27 let v ulicích, v metru, na diskotékách nebo na pracovištích. Ti jsou buď posíláni do armád nebo se musí vykoupit nemalou finanční částkou.

60; Budeme se mstít. V USA informovali o následcích pokusů obcházet americké sankce proti Íránu.

61; V Kaliningradu byl zadržen anarchista kvůli schvalování terorismu. Kromě toho byl Lukičev hledán Ukrajinskou policií pro podezření z útoku na ukrajinského nacistu v Kyjevě.

62; V Íránu informovali o překažení kybernetického útoku ze strany Izraele proti telekomunikačním systémům země.

63; Příště už je budou rovnou střílet. Ukrajinský patriot urážel ve vlaku do Oděsy lidi hovořící ruským jazykem s poukazem na to, že se jedná o nepřátelský jazyk.

64; Nový plán: Na Ukrajině vymysleli, jak učinit Krym americkým. Kyjevský režim to může navléci tak, aby Rusko anektovalo „americké“ území, což by mohlo vést k vážnému vojenskému konfliktu.

65; Izrael lituje a slibuje, že už se nebude opakovat tragédie podobná té se sestřeleným Il-20. Vztahy Izraele a Ruské federace prošly těžkou zkouškou po incidentu s výzvědným letounem Il-20, který byl sestřelen 17. září 35 kilometrů od Středozemního moře.

66; V Sýrii koalice vedená Spojenými státy použila opět zakázaný bílý fosfor. Koalice mimoto zaútočila na vesnici Šaáfa v provincii Deyr az-Zaur. Zahynuly tři děti.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusNext 5.11.2018

 1. John_Pitralon napsal:

  Eminem – No Love (Explicit Version) ft. Lil Wayne https://www.youtube.com/watch?v=KV2ssT8lzj8
  Full Metal Jacket Sergeant Hartman’s and Pvt Pyle’s Death Scene HD https://www.youtube.com/watch?v=DqvCA4c80GQ

  • Rocco napsal:

   Iluminátskou smažku Eminem sem netahej, Pitrouši.

   • John_Pitralon napsal:

    Eminem tam hraje 2. housle. Moc iluminátů a zábavního korporátu upadá, protože ne všechno se dá úplně zmanipulovat pomocí peněz a masmédií.

 2. .lak napsal:

  Tady je to taky zkolonizovaný kapitálem a situace je prediktivně v bledě modrém na situaci jako za yetzyna v rusku kdy tam vyčíslili škody americkou administrativou za dvaapůlkrát větší než za WW2. Akorát se jede na dluhové otroctví dětí které nejsou a je to jenom pozlátko a propaganda české verze holyúdú. Půjčí pouze aby korporátní otrokárny se svazem kolbenek vyrasovali tvořivé lidi a nechcíply hlady. A to by ještě s chutí proměnili v fema lágry NWO a kompenzovali to snad kalegrianty na dohled nad lůzou.
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-10-25-komentare-ans-k-aktualnimu-deni-ing-j-drobny-a-judr-k-hais-suverenita/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!