Pentagon si uvědomil, co natropil – Číňané dostali americkou armádu na kolena

china-usarmy

© Александр Имедашвили

Americkým novinářům se nedávno dostaly do rukou zprávy odborníků, kteří důkladně vyšetřovali stav americké armády, systému národní obrany Spojených států a zbrojního průmyslu. Výsledky výzkumu poukazují na závažné mezery v systému národní obrany, které bude obtížné překlenout a které dělají systém vážně zranitelným.  Reakce Pentagonu připomíná špatně maskovanou paniku.  A novináři, kteří mohli do výsledků průzkumu amerických odborníků nahlédnout náhle přiznávají, že v nedávných zdánlivě „zmatených“ rozhodnutích prezidenta Trumpa teď vidí jasnou logiku – Trump chce zachránit Ameriku před jejím zvrácením se do kartónováho tygra s papírovými drápy.

Podle redaktora agentury Reuters Andy Homea, který získal kopii zářijové zprávy amerického ministerstva obrany o stavu klíčových dodávek nezbytných pro chod americké armády, podstata problému spočívá v jednom kritickém bodu: v tom, že dodávky více než 300 (!) klíčových elementů nezbytných pro normální chod a funkci ozbrojených sil USA a zbrojního průmyslu jsou ohroženy.  Američtí výrobci jsou buďto na pokraji bankrotu, a nebo, v důsledku deindustrializace národního hospodářství, již byli nahrazeni dodavateli z Číny či jiných zemí jihovýchodní Asie.

Jako jeden jasný a zároveň trpce komický příklad z citované zprávy redaktor Home uvádí, že poslední americký výrobce syntetických tkanin potřebných pro výrobu armádních stanů nedávno svou továrnu zavřel. To znamená, že v případě, že na USA je uvaleno „textilní embargo“, mnozí z amerických vojáků se budou muset smířit s tím, že budou muset spát místo pod stanen pod širákem. Je obtížné nepojímat něco takového jako potupné ponížení – pro armádu, která si ráda přivlastňuje přídomek „technicky nejvyspělejší“.

Zmíněnou situaci by bylo možno považovat za úsměvnou, pokud by neměla tak citelný dopad na tak širokou škálu operací amerického vojska a vojensko-průmyslového komplexu. V odtajněné části zprávy průzkumu amerického ministerstva obrany se například dále uvádí, že USA mají potíže s budoucími dodávkami elektrických spínačů, kterými jsou vybaveny téměř všechny americké rakety s plochou dráhou letu. Zpráva uvádí, že Pentagon byl výrobcem o zrušení výroby oficielně informován, ale že velitelství to vzalo na vědomí teprve po 2 letech, když zásoby spínačů byly vyčerpány. Celé 2 roky poté, co se jejich výrobce z trhu prostě vypařil.

Ještě jeden názorný příklad: zpráva uvádí, že jediný výrobce raketových motorů pro rakety „vzduch-vzduch“ narazil na „technické problémy ve výrobě“, a že příčinu problémů se nepodařilo odhalit ani odborníkům vyslaným na pomoc výrobci armádou a ministerstvem obrany. Pokusy o obnovení výroby selhaly a aby zajistil nepřerušené dodávky raket, Pentagon se byl nucen obrátit na výrobce spínačů v Norsku. Zjevně je to známkou určité technické degradace celého systému, který ztrácí schopnost technický problém nejen kvalifikovaně řešit a navíc i schopnost problem identifikovat.

napilnik

© Виталий Подвицкий

Při čtení tohoto dokument ministerstva obrany USA ze září 2018 je těžké ubránit se dojmu, že čtete zprávu o stavu a problémech hroutící se ruské armády z dob úpadku Ruské Federace v 90-tých letech minulého století. Podívejte se doslova kterýmkoli směrem, a narazíte na vážný nebo velmi vážný problém, který často nejsou schopni vyřešit bez ohledu na prakticky bezedné zdroje financí ministerstva obrany USA. V sekci o problémech s jadernými zbraněmi si Pentagon stěžuje, že v USA nemají k dispozici nezbytné počty inženýrů a techniků, kteří by měli odpovídající vzdělání, kvalifikaci a US občanství. Tři základní aspekty, které jsou nezbytně vyžadovány u personálu pracujícího s vojenskými jadernými objekty. Americké vysokoškolské instituce sice produkují dostatek kvalifikovaných inženýrů, fyziků i zástupců jiných technických oborů a exaktních věd. Nepřiměřeně vysoký počet těchto absolventů jsou ale cizinci, nejčastěji z Čínské lidové republiky.

Američanům chybí nejen kvalifikovaní inženýři. Nedostává se jim ani nezbytných mikroelektroniků a tuzemsky vyráběné mikroelektroniky pro jaderné zbraně. A stěžují si, že již nemohou kontrolovat a důvěřovat dodavatelům elektronických komponentů – koneckonců, „dodavatelský řetězec je dnes globalizován“. V překladu z americké byrokratické angličtiny do hovorové češtiny to znamená: „mikroelektronika našich [amerických] jaderných střel je vyráběna v Číně a my nevíme, co do toho ti Číňani zakódovali“. Zpráva se zmiňuje i o vážných potížích i v oblastech, ve kterých by měly být velmi snadno řešeny v podmínkách americké hi-tech ekonomiky.

Například Pentagon si stěžuje na nedostatek nástrojů a prostředků pro vývoj softwéru, stejně jako na důvěryhodnost správy dat a produkce. Situaci zhoršují „špatné postupy v oblasti počítačové bezpečnosti mnoha klíčových dodavatelů softwérů“. Přeloženo do hovorové češtiny: „Co se týče bezpečnosti kybernetického vybavení, naši dodavatelé jsou tak nespolehliví, že nevíme, co čínští a ruští hackeři mohou a nebo už mohli do softwérů, které v armádě používáme, zakódovat.“

natousa

© РИА Новости / Виталий Подвицкий

 

Hlavní závěry zprávy:

„Čína představuje podstatné a narůstající riziko v dodávkách materiálů považovaných za strategické a kritické pro národní bezpečnost Spojených států. “ … „Oblasti zvláště citlivé pro americkou vojenskou výrobní základnu jsou sféry výroby narůstajícího počtu druhů speciálních kovů, slitin a dalších materiálů, jako vzácné zeminy, permanentní magnety“

Obecně lze říci, že všude je problém a málo co je v pořádku; počínaje hliníkem a konče kybernetickou bezpečností, od elektrických spínačů napájení pro rakety až po inženýry a operátory vrtáků a od počítačově řízených strojů až po syntetické tkaniny pro vojenské stany. Chamtivost amerického podnikatele, ideologie globalizace a skálopevná víra v dogma Fukujamy*, že vývoj společnosti dosáhl vrcholu a historie skončila, to vše poškodilo a oslabilo Ameriku v míře o jaké se geopolitickým oponentům Ameriky jako samozvaného šerifa světa mohlo dosud jen zdát. Zdá se, že vědomí právě této skutečnosti je s největší pravděpodobností za rozhodnutím Donalda Trumpa Ameriku reindustrializovat, třeba násilím.

Jsou tu však všechny důvody se domnívat, že zvláště s ohledem na současné ekonomické obtíže je nepravděpodobné, že by Trumpova administrativa byla schopna napravit to, co její předchůdci 20 let zanedbávali a bořili. A my [Rusové] a naši čínští partneři se na jedné straně musíme stejných chyb vyvarovat a na straně druhé chyb Američanů využívat.  Soudě podle toho, co se dnes na světové scéně děje, dalo by se říci, že to je právě to, co Moskva a Peking dělají.

*) Yoshihiro Francis Fukuyama, současný americký politolog japonského původu, který popírá neustálý spor základních civilizačních celků a tvrdí, že pádem tzv. Železné opony dějiny v podstatě skončily, neboť „události se sice stále budou dít a novinové zprávy o nich vycházet“, ale demokratický a ekonomicky liberální světařád svou expanzí ukazuje, že je jediným možným a finálním stádiem sociokulturního vývoje lidstva a lidské vlády.

Autor: Ivan Danilov

Překlad: Michail Prouza

4. listopad 2018

Zdroj: https://ria.ru/analytics/20181104/1532106144.html
29 Komentářů k Pentagon si uvědomil, co natropil – Číňané dostali americkou armádu na kolena

 1. John_Pitralon napsal:

  Americké století – Věk teroru https://www.youtube.com/watch?v=NFcJVxn2qhk

  • .lak napsal:

   Neni to zas tak dlouho co se pravdoláskaři smáli že rusko je kolos na hliněných nohou ale při nejlepší snaze se mi nedaří jednoduché přirovnání dnes zaimigrantované evropy s úžery i mírně řečeno slabomyslnou organizací bruselon obchodu s lidmi naruby koloniálníků kdy tedy už i mikron(armádu i proti usa, nato je armáda promuslimské osn a jste u navážení s afriky dárečků frontexem) chápe že hladový zombie pindostan je nebezpečím dárečky ani ne tak jejich kapitálu jako spíš ho vytřískat ze zdejších naivů snad pomatených představ amerického snu kdy reálně možností (snaživec milionářem) skončil v 80.letech minulého milénia ale nějakým mne záhadným způsobem to disponovaným nedochází možná pro postižení žel plíživě nasunovanou retardací nástupu víkendových doktorů práv a jiných atrap a výsměchů inteligence. Ale to je obecně vysledovatelný problém uvadající vzdělanosti a smyslu pro realitu dnešními fanatiky soroše a jeho kolonou fantastů blaha vyhulení z podstat čehokoliv pro budulínkov korporátní fašizace 1% neoliberálů majitelů bank a oněch masomlýnků postižených nezávisle v funkcích zotročených mimo záruk států s odpovědnými politiky a jakousi garancí jistot a celkově se svět bez funkční industrializace ve prospěch společnosti v prdel obrací i s těmi blázny co neoliberály podporují, dokonce se za ně bijí :-) a tam je to určitě neuvěřitelný intelektový lapsus srovnáním snad jen s myxomatózou postižených mozečků myšek nabíhajících kocourkovi do tlamičky. :-D
   https://www.youtube.com/watch?v=UWzA_VGcOKw

   • .lak napsal:

    *Toxoplasmózou (ach ta překotnost, tam zase bude možná encefalitida kterou pěstují substitucí očkováním :-( ) maňana / která se specificky projevuje obdobně chováním a změnou mentality i u nás prý promořené populace a tedy podíl na politické scéně má a odpovědně říkám zabít. :-D

   • Paw napsal:

    Co rusove dosahli , bylo dosazeno a s uspechem dodnes, prevazne jen talentovanymi rusy. Do Usa proudili schopni lide v milionech . Amerika je vyuzila ,ale nemluvi se o US GULAGU , milionu zotrocenych emigrantu..Podminky uplne stejne jako v SSSR. To se nehodi a musi se vzdy skrtnout. Jedna navsteva verejne knihovny a vidite bohate zasobeni knih s vitezne valecnym tematem. Hrdinove se denne rozmnozuji. Malo o II.sv. valce a o Ruskem vitezstvi. To se nehodi !! Pripravy na valky ve vsem.. A generalove jeci a jeci, generalove , kteri nikdy nezazili valku a nebo prohrali nejakou a stale v Afg. a v Syrii, neuveritelne neschopne prohravaji na cele care a nic jineho neumi….
    A.Harriman, bohac ze zeleznic, ktery dostal vse zadarmo od statu , vcetne penez na jejich budovani pomoci US Gulagu /ano ty take existovaly/…Dostal zakazku a 90 milionu, postavit lode , ktere by pak prodal draze americkemu lidu , ale nepostavil ani jednu !! Penize , kdo by se o ne staral , kdyz je dostal bohac ???
    MIliardar HUghes ,zdedil miliardy z patentu sveho otce, pak jako expert, kvalifikaci byl hollywoodsky playboy, jako treba Kennedy JOe,zase dostal 60 milionu na postaveni valecnych letadel. Vyrobil jedno s nazvem HUSA a to ulitlo nejdal 30m. Bylo velmi nebezpecne, ale pro piloty a pro ty kterym spadlo na hlavu. Tak uz meli dost casu si spocitat odkud nebezpeci prichazi…

    • .lak napsal:

     To bylo barvitě popsané a do dikobrazu na silvestra, věřím a už víme a máme potvrzeno proč se území ušáků říká pindostan. :-D

  • HVzV? napsal:

   ČTENI TOHOTO SKVĚLÉHO ČLÁNKU BOŘI DŮVĚRU V NAŠEHO OCHRÁNCE USA

   Takové články by měla cenzura ihned mazat nebot vidime,že nejen neomarxismus ale i elektrické šaltry se jim tam serou.
   Utřete si všichni slzu v oku a darujme jim tam NAŠI SBIRKOU stany pro soldáty,které zakoupíme hned jakmile nám dodá ministerstvo zahradnictvi ČSSD těch 3 600 000 000 000 korun co nám dluži Makrela za reparace a dostaneme to NZP,které nám vypláceli všem obyvatelům v Československa v době vycinkaných komunistů a ne,že ne ANO!

   TADY JE TO OPRAVDOVÉ JÁDRO PUDLA A TAKY BIFTEK, NEBO KDO SI MYSLI,ŽE NE AT TO TU DÁ A ZDŮVODNI TO!

 2. Josef Švejk napsal:

  * „Amerika má nepřekonatelnou schopnost být silou míru, pokroku a rozvoje na celé planetě,“ Clintonová. Předpoklad, že první stupeň senility se projevuje jako pocit geniality byl tedy potvrzen.
  * Všude, kam Amerika pronikne, ať je to kamkoli, zavládne svoboda, a tam, kam dosud nedorazila, panuje šílenství, lidi úpí v řetězech a temnota dusí miliony. (Bratři Dullesové)
  * USA zahájili útok řízenými střelami za 100 milionů dolarů, které vyhodily do povětří písek a velbloudí hovno. (plukovník Patrick Lang)
  * Je zřejmé, že jak Rusko, tak Čína mají v úmyslu napadnout USA na moři. Otázkou je, co budeme dělat (admirál James Stavridis)
  * Soudruzi v Pindostánu si nechali udělat ten test na IQ. Oddechli si úlevou, výsledek byl chválabohu negativní…
  – Pracovat s takovým materiálem vyžaduje opravdu ocelové nervy a nebeskou trpělivost, klobouk dolů, pane Lavrove.
  – A drazí Pidnostánci, nevěšte hlavy. I pád na hubu je pohybem vpřed.

 3. Lukaš napsal:

  USA dělá všechno proto,aby se válčilo v Evropě a USA válčící strany zásobovala zbraněmi.Na pozemní válčení nemají vojáci a přeprava by byla lehce napadnutelná.

 4. novapalo napsal:

  Toto je len vonkajší prejav obrovských vnútorných problémov celej Západnej civilizácie. Táto civilizácia vyznáva klamstvo a podvod ako základný spôsob myslenia a života. Pán Kysucký jasne dokázal, že myslenie mení hmotu a teda genetiku človeka. Západní ľudia geneticky degenerujú a táto degenerácia sa nedá tak ľahko zastaviť… Táto genetická degenerácia ľudí na Západe (hlavne v USA) je vidieť na každom kroku. Princípy demokracie a slobodnej tržnej ekonomiky systémovo produkujú degeneráciu myslenia a teda následne aj degeneráciu genetickú!! Čítajte knihy P.P. Kysuckého.

  • niSas napsal:

   Jak ty kudrnaté fousaté kundy pustíš ke hře o majetky, o neprodejné podíly na půdě, o rozpočty a necháš je demogratizovat lidi, po určité době zá-konitě skončíš v příkopě a voni budou sedět ve tvým obýváku, budou žrát tvoje zásoby a budou psát ódy o nějakých kacířích, o nastavování společnosti, gde okradení nechtěj makat , že se jim furt něco v té příkopě nelíbí. Co na to říkat tupanům? Heh

  • HVzV? napsal:

   Pokud Kysucky nenapiše návrh NÁRODNIHO PLÁNU SLOVANSKÝCH SOUSEDŮ má snad jen nulovou hodnotu a nemá cenu se s nim zdržovat!

   Jedině co by ho mohlo zachránit je,že by napsal brožuru

   CO JE TO SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁŘSKÝ SYSTÉM A JAK HO BLBÍ ČECHÚNI MOHOU ZAVÉST POMOCI SOCIÁLNIHO STÁTU,KTERÝ JIM CHYBI HNED V PRVNIM ČLÁNKU JEJICH ÚSTAVY!

   Navic prvni češti kaciři začinaji pochybovat,jestli vůbec plati,když nebyla ani schválena v referendu….

   • novapalo napsal:

    Neviem, čo P. Kysucký napíše nové. Ale Vy ste určite nečítal žiadnu knihu od p. Kysuckého, pretože ste jasne blbí – teda nevediaci. Prečítajte si minimálne knihy „Demokracia je principiálny omyl“ a „Zásadné omyla Západu a Vatikánu“. Len ak si prečítate tieto knihy, je možná diskusia s „debilom“.
    Viem, že budete rozčúlený, že som Vás označil za debila. Ale nie je predsa možné ináč. Pretože Vy vynášate svoje názory a súdy, ale pritom neviete NIČ. Však ste nečítal žiadne knihy P.P. Kysuckého! Ale tvrdíte svoje …. omyly – z môjho pohľadu veci. Takže ste jasne DEBIL. Len debil je presvedčený o svojej pravde bez ohľadu na to, že sa oboznámil s názorom oponenta! Pretože debil je presvedčený o „svojej dokonalosti“. Jasne, že je debil!!

    • HVzV? napsal:

     NA CO BUDEME ČIST KNIHY,KTERÉ JSOU NEPOTŘEBNÝ ŠROT

     k tomu všemu jsme ještě debilové.
     Nech se ten borak vzpamatuje a dá pracku na puls doby a naši dobrou radu,že má napsat brožuru o tom,kde jsou naše penize a náš biftek.

     TADY V ČR JE KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ A TEN VYCHÁZI Z GANGSTERISMU.CO MATE NA SLOVAČI VY,VITE TO VŮBEC?

     Kdyby byl ten Kocurský k čemu napsal by jak ho mame tu vybulit a ne sračky a kecy.

    • HVzV? napsal:

     DEMOKRACIE JE PRINCIPIALNI OMYL?NO NIC PROTI TOMU

     ale ať radši napíše ten Kocursky knižku

     JAK JSEM SLOUŽIL U HLINKOVY GARDY.

     To by nás debily zajimalo více než co teďka piše ,že je plantala a ničemu nerozumi ani panu papežovi z Vatikanu,který napsal že

     KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ JE NEJVĚTŠI TYRANIE KTEROU ZNÁ!.

     Dyť on dělá ostudu celému pokoleni SLOVANŮ JE TO KVALITNI NEZNABOH a neni divu,že ho nikdo nečte a tak se dostane brzy jen k BELZEBUBOVI do kotle uvařit!!

     • Jan Kowak napsal:

      Hohodíme ho g Děd.kowi do kotlíku..

      .. á mejd-la naděláme !
      M
      ps : Střídej-te písmena ROBOTI i kkti..

      • .lak napsal:

       Vydi veni vici vydydy dydydlační dydloforie dydlačních dydlotropií dodydlační dydlírie dydlatav dydladaf, dydlatá dydlavá dedydelnatost dydlace OK.

      • John_Pitralon napsal:

       Tak Dědek už to má taky za sebou. Škoda ho.

       Misfits – Scream! [OFFICIAL VIDEO] https://www.youtube.com/watch?v=BGUWla4OVrY

      • HVzV? napsal:

       PAN KOTRBA JE PRÝ NACIONALISTA A INDŽINÝR EKONOM

       to by se nám všem fakt moh.hodit nebot má určitě znalosti.
       El comandante nezeptáme se novepaly,zda by nám taky nemohl dělat fujera?
       Na tu myšlenku nás přived Parlament,neboť když jsme se tam ptali proč nechtěji Sociálni stát,který se brzy chystá platit 12 eur na hodinu,tak nám to jeden chytrý zdůvodnil,že Němcům to povolili po válce Američané,aby prý zas nevolili pana Hitlera.
       Co tak se té Novepaly zeptat kolik na Slovači berou eur na hodinu?
       Rovněž ten Sociálni stát ASI zahubi naši KSČM,kde prý diversantům ve vedeni stači řict,že Sociálni stát PRÝ měl HITLER s hned se PRÝ ta strana lumiků vrhne BEZ ROZMYŠLENI do propasti zapomněni a nikdo z nich si ani nezatáne za záchranou brzdu občanů voličů ve formě jejich konstruktu přinášejiciho hlasy,jejichž absence je ta diference

       NÁRODNIHO PROGRAMU VOLIČŮ.

       TAK CO KDO JE PROTI,AT TO ZDŮVODNI,HLAVNĚ NOVA PALA!
       ¨

    • Maroš napsal:

     novapalo – zjednoduším – debil všeobecne – nečíta. Ale aj ja nečíam – konkrétne veci. Ergo – debil všeobecne – neakceptuje. neregistruje, nevníma, nezaoberá sa /novými/ faktami. Ups! Novými? Čo sú to nové fakty – tie pre debila zatiaľ nepoznané? Skrátim!

     Debila nepresvedčíš – debila musíš zamestnať! Snáď nechceš postaviť debila na roveň privilégia tvojho – ničnerobenia? Len chápania? Takže – každý debil, ktorý chápe – je už náš a tým sme v bezpečí?

    • houbeer napsal:

     Novopalo-presne jak pise hvzv.na co je furt nejaka kritika jakoze to nejde?ze to je prohnily apod.toz ten megre s anuskou aspon radili sazet cedry a taak,s cim prichazi kysucky ci ty sam?nejake volne hektary nebo jak se k nim dostat…..?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!