Přehled zpráv – RusNext 6.11.2018

kristin_lagards1; Překvapivá shoda. Šéfka MMF našla mnoho společných znaků u současnosti a obdobím před 1. světovou válkou.

2; Hrdina naší doby: Byl zveřejněn text o šéfovi Gorlovky Ivanu Prichoďkovi. Doněčtí novináři informovali o skutečném hrdinovi naší doby – šéfovi administrativy frontového města Gorlovka.

3; Hon na Stinger. Jak specnaz GRU dobýval tajný západní protivzdušný raketový komplex. Jedna z největších senzací je skutečnost, že se specnaz GRU během Afghánské války zmocnil amerických protivzdušných komplexů Stinger.

4; Po jednom peklu bude následovat další. Válka je složitý a mnohovrstevnatý proces. A neplatí to jen pro současnou válku v Sýrii, kde jsou stovky měst v ruinách. Statisíce obyvatel této kdysi překrásné země zůstaly bez přístřeší a obživy.

5; Porošenko je kandidát určený shora. Rusko přišlo se svými sankcemi proti „nejlepším“ patriotům Ukrajiny pozdě.

6; OBSE se chystá odpálit sklad munice v Podněstří. Obyvatelé neuznané republiky se svěřují se svými obavami. Jak vidí budoucnost svého regionu a jaký vztah mají k vládě v Kišiněvě?

7; Jak Ukrajina nakládá se svými patrioty? Ukázalo se, že v obnovené Ukrajině není místo pro ty, kteří jí zůstali věrni i po státním převratu. Kyjev si neváží svých stoupenců, a to ani tehdy, když se zřekli Moskvy a neuznali Krym.

8; Desítky válek jedním pohledem. Proč se Ukrajina změní v poušť? Americká demokracie je slovní spojení, které v posledních letech získalo dost zvláštní smysl.

9; Sociální experiment: Jak se dívka (bloggerka) Aljona Bardovskaja procházela po Krymu s vlajkou Ukrajiny. V Den národní jednoty bloggerka požádala kolemjdoucí ve městech na Krymu, aby ji vyfotografovali se státním symbolem Ukrajiny. Přesvědčila se o tom, že obyvatelé Krymu nemají nic proti ukrajinské vlajce. Zkusme si představit, jak by dopadla v Kyjevě s ruskou vlajkou...

10; Pentagon: Rusko nedokáže podporovat svůj vojenský potenciál. Podle názoru generála americké armády má Čína více možností pro navyšování svého potenciálu.

11; V Izraeli oznámili připravenost zaútočit na S-300 v Sýrii. Izraelský ministr označil rozmístění S-300 v Sýrii za velkou chybu.

12; Poslanec Nejvyšší rady byl zadržen v České republice za pokus platit na letišti falešnými eury. Ljaškův spolustraník Andrej Lozovoj se pokusil zaplatit za koupený dárek falešnými eury a byl zadržen na pražském letišti. Ljaško prohlásil, že se Lozovoj stal obětí nepoctivých veksláků a že poslanec bude brzy propuštěn.

13; V Moskvě policista zastřelil psa, kterého na něj poštvali v metru. Na stanici moskevského metra „Cvetnoj bulvar“ byl včera večer zadržen muž za narušení veřejného pořádku.

14; Kyjev se dostal do desítky „nejšpinavějších“ měst Evropy. „Vyhrálo“ makedonské město Tetovo, dále následovaly Neapol, Skoplje, Tirana, Turín, Bukurešť, Sarajevo, Krakov a Plovdiv.

15; Ruská vláda omezila tempo růstu cen benzínu úrovní inflace. V roce 2019 nesmí cena paliva na vnitřním ruském trhu stoupnout více než oficiální inflace.

16; Neúspěšné povolávání vojáků do armády. Na Ukrajině se teď hodně mluví o prázdných vojenských komisariátech. Podzimní mobilizace je ohrožena. Zareagovalo pouze 8% budoucích vojáků.

17;Tragédie v Kuzbasu. Požár si vyžádal životy šesti dětí. Při hašení byl zraněn jeden hasič. Kromě toho zahynuli dva dospělí.

18; Rusko ví jak eliminovat naše pokrokové zbraně, píše americký tisk. Ruské ozbrojené síly dosahují značných úspěchů při vyřazování nepřátelských dronů z funkce.

19; Pontonový most v Rostově na Donu se ponořil pod hladinu. Záchranáři odstraňují následky mimořádné události. Plovoucí pásový transportér začal odvážet automobily uvízlé na ostrově.

20; Ruské společnosti se obávají nových sankcí USA. Většina ruských společností se obává nových sankcí ze strany USA, které mohou být schváleny v nejbližších týdnech.

21; Skandál v Belgii. Stane se padesátiletá umělkyně princeznou? Soud uložil čtyřiaosmdesátiletému králi Belgie, aby se podrobil testu na otcovství.

22; Naftogaz stěží dostane od Gazpromu 2,6 miliard, domnívá se Fitch. Euroobligacím Naftogazu byl přiřazen rating B-. Při hodnocení finančního stavu se vůbec nepočítalo s vyplacením 2,56 od Gazpromu.

23; Funkcionářka, která prohlásila, že stát dětem nic nedluží, byla odvolána z funkce. Ve zdůvodnění stojí, že byla zbavena funkcí na dobu vyšetření události.

24; Setkání Putina a Trumpa zabránil Macron, tvrdí zdroj. Předtím tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov informoval, že Putin se nebude moci plnohodnotně setkat s Trumpem.

25; Zavři hubu, ty zrůdo! Poslanci Vilkul a Gončarenko se málem porvali v přímém přenosu. Poslanec za Opoziční blok připomněl, že Gončarenko natáčel 2. května 2014 umírající lidí u Domu odborů v Oděse.

26; Musíme se chránit před Čínou, Ruskem i USA, říká Macron. Prezident Francie navrhuje vytvoření evropské armády nezávislé na USA.

27; V Ruské federaci zavádějí zákaz anonymního používání messengerů. Šéf Roskomnadzoru vysvětlil, že anonymní komunikace komplikuje činnost policejních orgánů.

28; Vědci odhalili tajemství vojenské moci Vikingů. Vikingové po několik staletí byli pány moří a podnikali dálkové námořní plavby. Útočili dokonce i na španělské přístavy.

29; Ukrajinská armáda opět utrpěla ztráty. Karatelé se stali obětí min nastražených jejich předchůdci.

30; Generální prokurátor Ukrajiny Lucenko odstupuje z funkce. Informoval o tom ve svém vystoupení v Nejvyšší radě.

31; Lukašenko prozradil Američanům, jestli se v Bělorusku objeví vojenské základny Ruské federace. Pokud NATO bude zastrašovat Minsk rozmisťováním vojenských základen v Polsku, Bělorusku nezbude než pořídit si efektivnější zbraně.

32; S třemi chybami. V USA vydali pamětní minci na počest setkání Putina a Trumpa. Mince byla dána do prodeje na oficiálních stránkách nabízejících prodej suvenýrů z Bílého domu.

33; V Kyjevě se u železničního nádraží objevila obrovská jáma. V bezprostřední blízkosti jámy průvodci lákají návštěvníky města a slibují jim, že jim ukáží pamětihodnosti města.

34; Byly zveřejněny unikátní záběry. Let nejnovějších Su-57 byl zaznamenán z rampy AN-12. Su-57 je polyfunkční perspektivní stíhačka páté generace vytvořená s použitím technologie „neviditelnosti“ pro radary.

35; Bojovníci Doněcké republiky poslali „za Banderou“ známého ostřelovače, příslušníka námořní pěchoty ukrajinské armády. Bojovníci 9.pluku Národní policie Doněcké republiky zlikvidovali známého ukrajinského ostřelovače s přezdívkou „Gioconda“.

36; „Polexit“: Šéf Evropské rady informoval o nebezpečí odchodu Polska z EU kvůli zasahování Unie do reformy polského soudnictví. Situace je podle mého názoru velmi, velmi vážná, říká Tusk.

37; V Polsku nebude možné „kompaktní pobyt“ Ukrajinců. Naše úřady nejsou idioti, píše v Rusku známý polský novinář a politolog Jakub Koreja.

38; Ukrajinskému ministrovi infrastruktury hrozí až deset let vězení s konfiskací majetku. Je podezřelý z nezákonného obohacování a deklarování nepravdivých informací.

39; Kdy už konečně všichni chcípnete? První otázka Ukrajince na adresu obrozené Stany regionů. Ukrajinci z nějakého důvodu nevítají zázračné vzkříšení politické síly.

40; Nejvyšší rada Ukrajiny nepodpořila odstoupení ukrajinského generálního prokurátora. Jurij Lucenko prohlásil, že v úterý podá žádost o uvolnění z funkce.

41; V charkovském metru zadrželi vojáka ukrajinské armády ze Záporožské oblasti s granátometem a granáty. Zbraň i munice byly zabaveny.

42; Polák zneužíval Ukrajince k nuceným pracím. Obětmi tohoto Poláka se stalo 540 lidí, kterým nevyplatil přinejmenším 4,5 milionu zlotých za jejich práci v Polsku a Švédsku.

43; Známému ruskému vojenskému expertovi bylo sděleno obvinění z vlastizrady. Matriály trestního případu mají označení „tajné“. Expertovi hrozí odnětí svobody až na dvacet let.

44; Gryzlov vysvětlil, proč volby v Donbasu neodporují Minským dohodám. V úterý se v Minsku konalo další zasedání kontaktní skupiny pro urovnání situace v Donbasu. OBSE prohlásila, že volby odporují Minským dohodám. Gryzlov to popřel a řekl, že na volby do místních samospráv se omezení nevztahují. Naopak Ukrajina bojkotuje veškeré snahy, které by mohly vést k regulérním volbám.

45; Skupina G7 vyzvala Ukrajinu k vyšetření vraždy „aktivistky“ Gandzjukové.. Zástupci zemí G7 jsou znepokojeni nárůstem násilí vůči civilním aktivistům na Ukrajině.

46; Názorná lekce. Ve Státní dumě komentovali zastavení výzvědného letadla amerického námořnictva. Poslanec poradil americké rozvědce, aby sbírala informace o poloostrově na vzdělávacích kanálech a internetových stránkách.

47; Policie Doněcké republiky objasnila kuriózní krádež automobilu. Opilý majitel vozu oslovil neznámého muže na ulici se žádostí, aby ho odvezl domů, že mu zaplatí cestu zpět. Cestou jim klekla baterka a oslovený muž ji šel domů dobít. Když ji nesl zpět, majitel auta ve voze už nebyl. S autem ale pak odjel...

48; To je nebezpečné! Objevily se záběry, jak čínský torpédoborec zahnal loď amerického námořnictva. Čínská loď typu 052C se přiblížila k americké´mu torpédoborci USA Decateur na vzdálenost pouhých 40 metrů.

49; Moskevského školáka, který vyrobil bombu, umístí do věznice. Předtím Presněnský obvodní soudy v Moskvě uvalil do 2. prosince vazbu na školáka, který podle vyšetřovatelů na koleně vyrobil bombu.

50; Evropský soud pro lidská práva uložil Ukrajině vyplatit kompenzaci „Romům“ (přesný překlad ruského slova vede k blokování účtu). Případ se týkal útoku v obci Petrovka v Oděské oblasti.

51; Volby v Donbasu neodpovídají Minským dohodám, říká OBSE. Volby v Doněcké a Luganské republice jsou naplánovány na 11. listopadu.

52; V Nejvyšší radě Ukrajiny navrhli Evropské unii, aby zavedla sankce proti Rusku za volby v Donbasu.

53; V Monaku zadrželi ruského miliardáře Dmitrije Rybolovleva. Zadržen byl přímo před zápasem mužstva patřícího k jeho klubu Monaco.

54; To je mandát k válce. V Kyjevě jsou rozhořčeni prohlášením Ruska ohledně Donbasu. Podle názoru Geraščenka kroky Ruska povedou ke zmaření rozhovorů v Minsku a k destabilizaci situace na frontě.

55; Tohle není snad už ani středověk. V Radě federace odpověděli na zákaz ruského jazyka v Těrnopolské oblasti. Úřady Těrnopolské oblasti schválily moratorium na „veřejné používání ruskojazyčného kulturního produktu“.

56; Kdo chce zavraždit nejtajemnějšího ruského miliardáře? Atentát na nejutajenějšího člena ruské stovky z Forbesu Olega Burlakokva se může stát druhou etapou války o aktiva Bašněfti.

57; Dětští poutníci z různých částí Ukrajiny darovali patriarchovi Moskevskému a vší Rusi Kirillovi „svatý chléb“.

58; Ukrajina propustila nejnebezpečnějšího ozbrojence Islámského státu a poslala ho do Doněcké republiky. Na žádost generální prokuratury Tádžikistánu o vydání Chalimova v Kyjevě odpověděli odmítnutím.

59; V USA obvinili Rusko z nedodržování amerických zákonů pohledně chemických zbraní. Oznámil to šéf mezinárodního výboru sněmovny reprezentantů Ed Royce.

60; Krvavá ropa. Jak funguje černý trh s černým zlatem? Světový nelegální trh s ropou je odhadován na 133 miliard amerických dolarů ročně.

61; Zemřel známý herec a kaskadér sovětského filmu Gennadij Četverikov. Nejznámější snímek se jmenuje „Piráti 20. století“.

62; Jaké sankce budou zavádět USA proti Rusku? Bílý dům si myslí, že Ruská federace nesplnila požadavky zákona o chemických zbraních.

63; V podniku poblíž Oděsy došlo k rozsáhlému požáru. Lidé jsou evakuováni. Požár vznikl kvůli vzplanutí oleje v kompresorové stanici.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusNext 6.11.2018

  1. Paw napsal:

    A tak jisty bohac Kahn se odebral na letiste , kde za nejaky cas byl zatcen. Dopustil se udajne znasilnovani uklizecky. Jako bohac si mohl poridit nejhezci holky vsude kam prisel , ale uklizecka v hygienickem, spinavem plasti v plastickych rukavicich uklizejici vykaly a vyblitiny, atd. , po hostech se ukazala jake neodolatelne Mata Hari.
    Ukazalo se vse jako podvod , ale byl presto okamzite vyhozen z prace z IMF. Za ucelem aby uvolnil pozici vyse uvedene , s prazdnym ksichtem a hlavou, ale nacpanym brichem a bankovnim kontem ted. Vsecko co z ni vypadne, je vysledek cinnosti stovek poradcu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!