Přehled zpráv – RusNext 8.11.2018

ssha_flag_waving1; Generální prokurátor USA, který odmítl vyšetřovat „ruskou záležitost“, odstoupil z funkce. Donald Trump oznámil odstoupení generálního prokurátora USA.

2; Ilustrace „lásky“ patriarchy Bartoloměje. Rektora Moskevské Duchovní Akademie nepustili na Ukrajinu. Včera Petr Porošenko prohlásil, že kněží Ruské pravoslavné církve nemají na Ukrajině co dělat.

3; Bez promlčecí lhůty. Čtyřiadevadesátiletý bývalý esesák Johann Rebogen stanul před soudem v německém městě Münster. 6. listopadu přivezli obviněného před soud na kolečkovém křesle s holí v rukou a aktovkou na kolenou.

4; O kolik přišla Evropa v důsledku protiruských sankcí? Ministr zahraničí Sergej Lavrov podle některých analytiků v rozhovoru pro španělský list El País zveličuje ztráty EU v důsledku sankcí. Mluvil o sumě 100 miliard euro. Seriózní odhady ale mluví o částkách od 17,6 do 30 miliard. Částka sto tisíc vychází jen z prohlášení německého politika ze strany Alternativa pro Německo. Navíc prý nejde o přímé ztráty, nýbrž o „nevyužité možnosti“.

5; Před šesti lety, tj. 6. listopadu 2012 byl Sergej Šojgu jmenován ministrem obrany Ruské federace. CO všechno se od té doby v armádě změnilo?L

6; Guvernéry v USA se stali mimo jiné i lidé původem z Ukrajiny, z nichž jeden je homosexuál. Jared Polis zvítězil v guvernérských volbách v Coloradu, Jay Robert Pritzker se stal novým guvernérem Illinois.

7; Macron se připravuje na válku. Musíme se chránit před USA. Prezident Francie se rozhodl znovu upoutat pozornost ke svému plánu na reformu Evropské unie.

8; V čem je smysl ruské revoluce? Básnířka a publicistka Anna Dolgarjova píše o poptávce společnosti po cílech a úkolech kosmických měřítek.

9; Donbas: Příslušníci SBU surově zbili taxikáře, kterého chtěli přinutit ke spolupráci. Podrobnosti sděluje ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky.

10; V Rusku byl zahájen vývoj nového dálkového „neviditelného“ bombardéru. Práce na modernizaci a rozvoj tohoto unikátního komplexu se nachází pod zvláštní kontrolou hlavního velitele.

11; Válka a Olymp. USA usilují o „změnu režimu“ v Rusku. Americký establishment se v průběhu posledních let snaží dát Rusku ultimátum ve všech směrech.

12; Ponoření do archaických dob. Ukrajina se vrací k praxi veřejných trestů. Ve skutečnosti lynčování probíhá na Ukrajině už dávno.

13; Jedovatá politika. Bílé přílby a teroristé už pochopili že jejich inscenovaným představením už nikdo nevěří.

14; Paranoia: Krym a Donbas chtějí odevzdat Spojeným státům. Vášně kolem poloostrova Krym, Doněcké a Luganské republiky neutichají. Ukrajina navrhuje, že se těchto území vzdá ve prospěch USA a ty si to pak s místním obyvatelstvem vyřídí samy...

15; Kyjev vymyslel pro Donbas výnos o 50% dani na ukrajinské penze. Předsedkyně Penzijního fondu Doněcké republiky komentovala vzniklou situaci.

16; Porošenkův nový sen: Filaret se nesmí stát šéfem nové ukrajinské církve. Vypadá to, že ukrajinská moc se rozhodla vzít celý proces vytvoření ukrajinské církve do svých rukou.

17; Evropa je „v šoku“ z událostí na Ukrajině, říká poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič po své návštěvě a svém vystoupení ve francouzském senátu. Situace se svobodou slova na Ukrajině vyvolává v Evropě velké otazníky.

18; Krym bude nutné uznat za ruský, říká bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Je to realita, kterou bude potřeba jednou uznat, poznamenal v interview pro Aachener Nachrichten.

19; „Není na čase vzdát čest 1,8 milionu ruských vojáků?“, ptá se Macrona francouzský historik. Nedávno Macron v předvečer oslav konce První světové války označil Rusko za nepřítele.

20; Okamžitá karma. V Chorvatsku vandal vyvrátil i s podstavcem pomník antifašistovi. Ten mu však dopadl na nohu a zlomil mu ji.

21; V pět hodin ráno došlo k útoku na Luganskou republiku z prostředků protivzdušné obrany. Kromě toho byl proveden i úder na Zajcevo.

22; Byl jsem zabit u Rževa. Už je známo, jak bude vypadat Rževský památník. A je to působivé. O tom, že hrdinský čin sovětského vojáka u Rževa bude zvěčněn v podobě památníku, je známo už od května tohoto roku.

23; Do amerického kongresu byly poprvé zvoleny muslimky. Jedna z nich už prohlásila, že bude zasedat v hidžábu.

24; V USA vysvětlili, proč Rusko nepotřebuje nové zbraně pro zničení Ameriky. V arzenálu Vladimira Putina nikdy nejsou nudné zbraně. Tvrdí komentátor listu National Interest.

25; Ropné společnosti zahájily skryté zvyšování cen paliva. Velké ropné společnosti začaly zvyšovat maloobchodní ceny benzinu a nafty navzdory podmínkám platné dohody.

26; Evropa začala řešit „ukrajinský problém Ruska“. Cena otázky je 15 miliard euro. Mezinárodní finanční agentura Fitch sice hodnotila ukrajinskou společnost Naftogaz, ale dala tím najevo, co si myslí o výsledku soudního sporu s Gazpromem.

27; Dluhy Rusů dosáhly téměř 4 bilionů rublů. Dluhy Rusů nadále rostou a počet exekučních řízení se rovněž zvyšuje.

28; Americké úřady varují před problémy s 246 letadly Boeing. Už bylo zjištěno, že závada senzorů na civilních Boeing 737 Max může vyvolat problémy při změnách letové výšky.

29; USA odpálily mezikontinentální balistickou raketu. Připomeňme, že předchozí start rakety Minuteman III skončil neúspěchem.

30; Skandál ve Francii. Macron označil vůdce kolaborantů za „velkého vojáka“. Prezidentovi museli připomenout, že maršál Petain po kapitulaci Francie otevřeně spolupracoval s nacisty a poslal do koncentračních táborů 76 tisíc židů.

31; Sociální nerovnost v Rusku roste. Úroveň sociální nerovnosti může v roce 2018 vzrůst, ačkoli v roce 2017 dosáhla minima. Tzv. Giniho koeficient, který vyjadřuje míru nerovnosti a sociálního rozvrstvení společnosti, v roce 2017 činil 0,41. Od roku 2011 se stále snižoval. Nejrovnostářštějšími zeměmi jsou (vedle zemí jako ČR, Slovensko nebo Maďarsko či Polsko) hlavně Japonsko (0,249), Švédsko (0,250), Německo (0,283) a Francie (0,327), zeměmi s největšími sociálními rozdíly jsou například Jihoafrická republika (0,578), USA (0,466).

32; Na cvičeních NATO se srazila norská fregata s ropným tankerem. Několik lidí bylo zraněno.

33; Zločinec rozstřílel studentský večírek v Kalifornii. Očití svědkové vypovídají, že palbu na studenty vedl muž arabského vzezření.

34; USA uvalily sankce na íránské dávno potopené plavidlo a dávno uzavřenou banku. Informoval o tom íránský ministr zahraničí Mohamad Džavád Zafír.

35; Ostřelování Gorlovky: Ukrajinští „hrdinové“ ostřelují obytný sektor města. Munice ukrajinské armády dopadla do dvora domu starší místní obyvatelky.

36; Dopravní letoun An-2 nouzově přistál v Archangelské oblasti. Na palubě se nacházelo 13 lidí.

37; Polsko podepsalo s USA vazalskou čtyřiadvacetiletou smlouvu na zkapalněný plyn. Plyn na území Polska bude dopravován plavidly z terminálů v Texasu a Louisianě.

38; Poslanec shodil 5 kilogramů v důsledku „ministerské diety s makarony“. Poslanec Saratovské oblastní dumy za Komunistickou stranu Ruské federace pokračuje ve svém sociálním experimentu – žít za 3,5 tisíce rublů za měsíc.

39; Rudé náměstí a medvědi. The Beatles vydali nový klip „Back in the U.S.S.R.“. Připomeňme, že vynikající píseň napsal Paul McCartney v roce 1968.

40; Masakr v baru v Kalifornii: Zahynulo 12 lidí. Útočník byl zabit.

41; Zapracovaly ruské tajné služby. Bývalý premiér Ukrajiny Jevgenij Marčuk nalezl viníka problémů s Maďarskem a Polskem. Tajné služby Ruské federace se zabývají operacemi, které mají totožný efekt jako operace vojenské, řekl Marčuk.

42; Letadlo nezůstalo celé. Byly zveřejněny podrobnosti nouzového přistání An-2 u Archangelska. Záchranný vrtulník nemohl přistát poblíž místa havárie kvůli zvláštnostem terénu.

43; Poslanec Nejvyšší rady žádá, aby byl zbaven akreditace novinář, kterého on sám urážel. Oleg Barna, který proslul vynesením Jaceňuka od řečnického pultu v jednacím sále, má poměrně zvláštní způsob uvažování: Novinář se provinil tím, že jsem mu sprostě vynadal...

44; Ukrajina prý dostává neoficiální návrhy, aby výměnou za Donbas přestala řešit Krym. Informoval o tom bývalý ukrajinský premiér z let 1995-96 Jevgenij Marčuk.

45; Státní duma schválila zákon zavádějící tresty pro vojáky za zveřejnění informací o místě a průběhu služby na internetu. Navrhované normy se ale nevztahují na osoby propuštěné z vojenské služby.

46; Evropská unie dá v nejbližší době Ukrajině peníze, slibuje Porošenko. Podle Porošenkových slov se poskytnutí makrofinanční pomoci plánuje na nejbližší týdny.

47; Opilý voják ukrajinské armády postřelil své kolegy. V důsledku střelby utrpěli dva vojáci zranění různé závažnosti.

48; V OSN obvinili USA z ekonomické války proti řadovým Íráncům. Ohroženy jsou i humanitární náklady.

49; Ukrajinská armáda využívá drony pro teror proti civilnímu obyvatelstvu. Genocida civilního obyvatelstva Donbasu ze strany Ukrajiny získává čím dál sofistikovanější podobu.

50; Na ukrajinské pohraničníky na hranici s Rumunskem byl spáchán útok. Na místo incidentu byly vyslány posily.

51; Ukrajina přijde o část tranzitu plynu do Bulharska. Od roku 2020 bude Bulharsko nakupovat zhruba 30% plynu z ázerbajdžánského naleziště tranzitem přes Řecko.

52; Na Ukrajině znesvětili polské vojenské pohřebiště. V Ivano-Frankovské oblasti vandalové povalili betonové kříže na hřbitově v šedesátitisícovém městě Kolomyja.

53; Ukrajinská armáda zaútočila na Luganskou republiku. Byl zabit civilní obyvatel. V moment ostřelování se v místě nacházela i hlídka monitorovací mise OBSE.

54; Co se skrývá za slovy poslance Nejvyšší rady Rabinoviče o šokované Evropě? Evropa by místo toho měla začít napravovat své chyby a nazývat věci pravými jmény. Měla by si například vzpomenout na dohodu kterou podepsali její zástupci 21. února 2014 – den před převratem.

55; Ve Státní dumě ostře odpověděli na plány Ukrajiny na rozšíření zóny kontroly v Černém moři. Nejvyšší rada ve čtvrtek schválila v prvním čtení návrh zákona „O zóně přiléhající k Ukrajině“.

56; V Egyptě uvízlo zhruba 200 ukrajinských turistů. Ukrajinští turisté, klienti cestovní kanceláře Join Up, už druhý den nemohou odletět z egyptského města Šarm el-Šejch.

57; V americké vládě informovali o sankcích proti „Severnímu proudu – 2“. Prezident USA si vyhrazuje právo rozhodnout o sankcích vůči tomuto projektu.

58; V Nikolajevě bylo objeveno napůl rozložené tělo příslušníka námořní pěchoty ukrajinské armády. Informují o tom místní média s odvoláním na zdroj v prokuratuře.

59; Rusko konalo nezodpovědně. Státní department reagoval na manévr eskortování amerického výzvědného letadla. USA považují akce ruského Su-27 za nebezpečné, nezodpovědné a agresivní.

60; Petrohrad se ukázal jako hlavní město protestů. Centrum ekonomických a politických reforem zveřejnilo každoroční zprávu o protestní aktivitě v Rusku.

61; Kvůli Krymu a Donbasu. USA zavádějí nové sankce. USA zaváděj sankce proti třem fyzickým osobám a devíti organizacím v souvislosti s připojením Krymu a situací v Donbasu.

62; Důstojník ukrajinské armády byl odsouzen za odmítnutí účastnit se trestní operace v Donbasu. Voják nepodepsal rozkaz a veřejně jej odmítl splnit.

63; Generál ukrajinské armády odmítá pouštět kaplany ukrajinské pravoslavné církve k vojenským jednotkám. V Ukrajinské pravoslavné církvi prohlásili, že Generální štáb ukrajinské armády na jaře 2018 přestal pouštět její kaplany k vojenským jednotkám.

64; Ruští policisté zasadili mocný úder drogovému obchodu. Soud na všechny obviněné uvalil vazbu.

65; V Doněcké republice reagovali na výzvu USA bojkotovat volby v Donbasu. Výzva Spojených států k bojkotu voleb v Donbasu vyvolává údiv.

66; Krymské úřady poděkovaly Spojeným státům za sankce. Zařazení tří krymských sanatorií do sankčního seznamu USA bude pro ně dobrá mezinárodní reklama a ocenění kvality.

67; Ruská centrální banka pokračuje v odčerpávání volných peněz z ekonomiky.

68; Armáda Doněcké republiky ukázala video, jak dron ukrajinské armády bombarduje Donbas. Ukrajinská armáda zaútočila pomocí dronu na obec Miněralnoje u Doněcka.

69; Voloker avizoval setkání se Surkovem. Kurt Volker a asistent prezidenta Ruska Vladislav Surkov vyjádřili přání uskutečnit setkání už v nejbližší době.

70; V Kyjevě našli na střeše strategického objektu společnosti Ukrenergo něčí dron. Nyní se hledá jeho majitel.

71; Z Venezuely utekly od roku 2015 tři miliony lidí, hlásí ve čtvrtek, 8. listopadu OSN.

72; Při prohlídce rezidentce saúdského generálního konzula v Istanbulu byly nalezeny stopy kyseliny. Ta byla použita k odstranění těla zavražděného novináře Chášukdžího.

73; Bývalý prezident Ecuadoru Raffael Correa požádal o azyl v Belgii, informuje list Nieuwsblad s odvoláním na AFP.

74; V Tádžikistánu policie při potlačování vzpoury zabila 25 vězňů, informuje Hlas Ameriky.

75; V Dněpropetrovsku na židovské konferenci bude vyhlášena nová organizace univerzálního monotheismu. Konference se letos stane mezinárodní, protože se jí zúčastní také zástupci z Ruska a Běloruska.

76; Dalajláma hodlá změnit šest set let starý způsob hledání nástupce.

77; Ukrajinští školáci byli vyzváni, aby se učili vojenské cti od esesáků. Na Ukrajině narůstá skandál kolem výuky vojenské cti, uskutečněné na kyjevském gymnáziu č. 315.

78; Ukrajinská studentka Natalija Burejko se omluvila za své obvinění funkcionáře ministerstva vnitra ze sexuálního obtěžování a odpovědnost hodila na Rusko. Čin prý spáchali neznámé osoby, aby úředníka Národní policie Alexandra Varčenka zdiskreditovali.

79; Volker promluvil o neexistenci bezpečných podmínek pro misi OSN v Donbasu. Dále prohlásil, že doufá v setkání s tajemníkem prezidenta Ruska Vladislavem Surkovem během několika týdnů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusNext 8.11.2018

 1. Paw napsal:

  Minulej tejden se zase na nas vymrstili /vymrstili s tvrdym y, ty vole negramotnej/,necekany veci a takze ja za nic nemuzu, kdyz mne vyprovokovaly /byl jsem primo jimi vaben/ ke skrovnemu komentari. Nebyly nouze ani o komicke, trapne, necekane scenky z verejneho zivota, kdyz jsme si drive mysleli ,ze setkani s Breznevem, byl vrchol vsech vasni lasky a to druhy sem zapomnel...
  Ale jak se slusi , nejdriv poradnej a podstatne /overturni/ uvod.
  Nikdo nechape /ani oni sami nechapou, to je dle vysledku jisty//, proc si Usaci porad tak ublizujou a delaji naschvaly, kdyz treba vyhrozujou a vedou valky , ktery na ne maji hrozny a tragicky dusledky. Mimo vostudy , kdyz zase musej prchat pryc z bitvy. A jeste na ne nepritel posmesne a hrube pokrikuje , aby si ty svobody a demokracie a liberty /tim sou strasne posedly a neda jim to pokoje/, strcili rychle nekam.Krici dokonce i kam /Taky o tom za moment, kousek dal/. MImo to vzdycky zapadnou do Astronomickych dluhu , ktery jim pak /ty vyhozeny penize/ moc chybi jinde. Meli do nedavna dost , aby si zakoupili i poctive celej svet a treba desetkrat. Bez nutnosti jedine pusky, nebo z ni vystrelit. A lidi by je v miru celkem snaseli.. Ale kdyz je toho vyhrozovani prilis , tak je toho moc. Rozzurili si i medveda na sebe ,coz da praci, ted s nim neni kloudna rec a nakazal vyrobu nejakejch divnejch zbrani , ktery nejsou ani videt ,litaji v oblacich protoplasmy atd. Pak ukazujou nenapadny roury, ktery vypadaj jako ty na dopravu obili do sila jde z nich ale strach, proti vsemu co lita...To medvedovi rychle vyrobili najaky vedci , /rusove sou tradicne nejlepsi v matematice/ na misto aby se venovali predpovidanim hrozeb , ze bude zejtra spatny pocasi, coz delaji porad na vedci na zapade. Medved pak nepustil Trumpa ani do Instanbulu , kde jednal s jeho zavilymi neprateli. Trump axspon priletel do Parize zase ,kde Macrona oznamila, ze EU chce dalsi armadu. Trump kricel neco o urazkach , ale to daleko horsi na nej teprve cekalo.
  Nedivim se , kdyz podnapily frajeri osahavaji kolena devcatum pod stolem v hospode i jinde. Ale Macrona si zasedla na Trumpa a blizko , zacala Trumpa osahavat /nazyvalo se to tenkrat otlapakavani , ale v kine jsme moc a radi kriceli, kdyz se toho dopoustel nejakej uchylnej obsournik a slizak /,verejne a casto a pred kamerami zvedavych novinaru.
  Nebo si Trumpa spletla s manzelkou ?V zachvatech naklonnosti.
  Trump zrejme udelal kardinalni chybu , kdyz si prisedl moc blizko. A ted nemoh couvnout. Trpel mlcenlive,zuril a penil, s drevenym ksichtem..Musel.
  Nebot kdyby si odsedl, mel by media na krku ,ze mimo to,ze je zlocinec vsech zlocincu Futral, byl by navic oznacen jako homofob, coz je dnes zlocin horsi nez zmasakrovani milionu kojencu najednou ..Melanie , nejak nebyla ve forme aby zasahla...Divny.
  Macrona vynechala dokonce i prilezitost zucastnit se souteze o Nejskvostnejsi Prdel sveta, poradana vykvetem svetove multikultury.
  Nekteri to ale soukrome videli jako , prirodni ukaz, jak a kam se svet riti pomoci dnesnich pokrokovych sil. Vystavovanim , predem zkraslenych s makeup a tez i plastickymi operacemi upravenych patricne tech prdeli do totalni bezkonkurencni krasy.
  A divaku davy , kamery TV a soudci,porotci se meli porad kam divat a co obdivovat.!!!
  ..Zkratka k nezaplaceni..
  Merkele v panice a zoufale snaze se zachranit pred potupnym vykopnutim do stejne casti tela jinde obdivovane zacal lhat o resignaci ,tim ze je to nakopnuti zbytecny. Usvedcila se ze lzi, protoze za tri roky zase bude slibovat neco dalsiho aby se zachranila a zustala prisaknuta az do smrti...
  Usaci nevyhravaji valky protoze porad cvici. jedno cviceni vojensky zacne a kdyz skonci poradaji hned jiny. Tim , nejak zanedbavaji pripravy na valku ??? a projedou vsechno. A vrchni velitel Trump zrejme necvici vubec, jenom sedel s tim M.a tim nebyl schopen se ani ubranit sexualnim utokum francouzskyho zabozroutskyho chlipnika.
  Ani valku jim nevyhlasil za zlocin harrasmentu.
  Dle poslednich zprav a zaberu TV , vojaci zapadu se cvici hlavne na brzke otehotneni a proto uz nemuzu dal...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!