Spisovatel Vyhlídka: Lék pro levici zabije ty, co mu nerozumí

lvi stihacČeská levice jde do háje. Prokázaly to již opakovaně děsivé volební výsledky jak KSČM, tak ČSSD. Důvodů je vícero, často je poukazováno na klientelismus u soc.dem. současným vedením poděděný po Sobotkově klice, u komunistů dál vesele kvetoucí. Lék na hnisající bolístky je dostupný a nevyžaduje přemrštěné výdaje. Alternativnímu způsobu léčby se ovšem nemocný brání. Potřebuji silnou levici, podporuji ji, ale ona je snad hluchá.

Dej blbci funkci a vymyslí lejstro. Neschopný jouda, který se výměnou za službičku pánům nahoře dostal křeslo, je rakovinou – minimálně pro politickou stranu. Dosadí si k sobě další jemu podobné trouby, kteří budou službičku dlužit zase naopak jemu. Tak se klubko blbců nabaluje, až se jakákoli politická strana stane pro národ směšnou. A to je nejhorší, co se může partaji stát, protože národ není ničím jiným, než seskupením voličů.

Málokdo je takovou osobností, jakou se ukázal být Jiří Zimola, který rezignoval, když zjistil, že partaj je nereformovatelná. Blbci se drží koryt, dokud se loď nepotopí. Nakonec, co by asi dělali jiného se schopnostmi, co by stačily na ládování regálů zbožím? Bylo tomu tak od počátku věků a civilizace na to často dojížděly. Ztráta schopnosti politické elity vládnout je smrt.

Ne každého lze ale označit za blba, může být odborníkem jiného směru. Já rozumím literatuře, propagandě, práci s mladými, mám manažerský příjem z analytické činnosti a prevence ztrát, také krizového řízení a plánování. Pro jaderného fyzika bych snadno mohl být troubou, pokud by mne hodnotil z pohledu své profese. Jednoznačně lze však uvést, že levici chybí pud sebezáchovy. A jak by každý z nás nazval člověka, jenž, když začne hořet dům, neběží pro hasičák, ale jen zůstane stát a neudělá vůbec nic?

Sledoval jsem dění kolem platformy Restart 2018, která měla za cíl zvrátit sebevražedný kurz KSČM, i Zachraňte ČSSD, která si za cíl kladla to samé u soc.dem. Obě v jediný den zkrachovaly, představitelé obou byli kritizováni. Příčina nemoci je totožná a možný lék je rovněž velmi podobný. A pokud se „odborníci na jiné odvětví“ nechtějí poddat v mocenském boji, měli by hledat způsob, jenž jim pomůže věc zvrátit. Prostě odborníka k danému odvětví. Marketéři a propagandisté nechtějí sedět v parlamentu – neumí to. Poslanci by si zas neměli hrát na poli propagandy.

Vrcholový politik žije v iluzi, že umí dobře úplně všechno. Že stačí, aby vystoupil v televizi, nebo napsal článek – a voliči se pohrnou. Nedávno jsem byl u kamaráda, který mi řekl: „Tak jsem v televizi viděl Vojtěcha Filipa. Hele, slyšet tyhle kecy od někoho na ulici, tak mu dám pětikorunu.“ To však nebránilo KSČM, aby na svých internetových stránkách oslavila fakt, že „předseda byl v televizi“. Ano byl, ale opět asi ubylo možných voličů. Nemyslím si, že by byl Vojta úplný jouda, ovšem jeho přednosti jsou úplně jinde. Někdo by mu měl říct, jak mluvit. Úspěch Andreje Babiše tkví v tom, že jako jediný ví přesně, co má volič slyšet. A umí udělat šou. Volič si pamatuje jenom to.

Předseda Jan Hamáček v ČSSD je jiné kafe. Muž s vizí - a podle slov Jiřího Paroubka „rukojmí stranického aparátu“. Nedochází mi tu jedno: Proč muž s vizí, když nemůže bojovat s byrokraty, nezvolí jiné řešení pro ozdravení strany? Takové, jenž by bylo přijatelné pro všechny, tj. ty, co hájí své pozice, i ty, jenž chtějí návrat k energickému náboji zemanovské politiky? Cílem obou skupin je zachránit stranu, získat zpět voliče. Hasičák!

A jak zatím reagují „rebelové“ (nebo „pučisté“), jak nazývají přední postavy obou „záchranných platforem“ lidé ze „starých struktur“? Jiří Zimola položil na stůl klíče od lidového domu v chlapském gestu. Zřejmě s vírou, že si partaj namele hubu už příští rok s koncem jara ve volbách do EP, což slibuje otevřít mnohé dveře. Josef Skála z KSČM se rovněž stáhl do vyčkávací pozice, protože debakl v evropských volbách je nevyhnutelný. A i u komunistů je možné, že další porážka vychýlí jazýčky vah na poli vnitřního mocenského boje. Ale bude stačit pouhá změna lídra? Chápou všechny strany těchto konfliktů, že nejde o to, co napovídá ego leckterého politika? Tedy, že voličům je úplně ukradený Hamáček, Zimola, Filip, nebo Skála? Že určitě nebudou studovat výpotky politiků na Parlamentních listech? Že levice musí zajistit, aby volič pochopil, že její boj je i jeho boj?

Je pravdou, že mnoho záleží na tom, jak je ten který politik schopný promluvit v televizi. Nesrozumitelný mlčoch může věci hodně ublížit. Základem všeho je však řešení „odspodu“, jehož jsem zastáncem. Pro Restart 2018 jsem připravil akční plán, co měl za cíl získat nové členy a oživit na komunální úrovni dění – což by přineslo hlasy nejen protestní, o nichž se teď tolik mluví, ale zejména hlasy těch, co vidí dobře odvedenou práci. Protestní hlasy, třebas chudiny, přece umí sklidit i pracháč, co rozdá koblihy a nechá se nasvítit reflektory. U levice jde o to, že potřebuje voliče dokonale informované a přesvědčené, že volí jedinou správnou alternativu. Toť kolbiště propagandy.

A právě na tomto kolbišti levice zcela prohrává. Agentury, jež inzerují voňavky a prací prášky, levicové argumenty nevymyslí. Je jedno, kolik desítek milionů nalijí levicové partaje před volbami do kampaně, aby ukázaly ksichty své elity. Tohle může fungovat u pravice, kde movitý volič má jasno. Nižší a střední třída, co obědvá často rohlík se salámem, vidí na billboardu levicové strany jen dalšího šmejda, který by podle ní nanejvýš zasloužil pár facek. Parazita. I kdyby měl svatozář, nerozumí mu. Nevidí jeho úspěchy, co možná zachraňují lidu alespoň ten rohlík se salámem. Mezi marketéry a PR manažery je jistě mnoho vzdělaných, ale málo moudrých. Viděl jsem celé korporace, jenž se otřásly z toho, že si vytvořily ve vedení privilegovanou třídu vysokoškoláků, kteří nerozuměli praxi. Dopadlo to blbě.

Plán záchrany KSČM „odspodu“, připravený pro Restart 2018, se nerealizoval. Platformu Restart 2018 totiž vedení KSČM odmítlo ve chvíli, kdy podrželo předsedu, jenž se brání změně. Určitě by bylo možno aplikovat tento plán pro ČSSD, která je pro mne – coby levicového autora – strategickým partnerem. Bude ovšem stát sociální demokracie o „malé řešení“, když jí jistě nabízí „velké řešení“ právě tvůrci neúspěšných politických kampaní a ti, co umí prodat voňavky? Přežití obou jmenovaných stran již není možné, lze zachránit pouze jednu z nich. Kapacity nejsou nevyčerpatelné. Hasičák je jeden. Buď se popadne, nebo lze též licitovat o tom, že dům hoří. Třeba na Parlamentních listech.

Podle mne je coby parlamentní síla mrtvá KSČM. Dokonce i Josef Skála z Restartu 2018 totiž udělal chybu, když nahradil text, co pro něj připravila propaganda, textem vlastním. Nečitelným pro běžného občana. Snad více čísel, než písmen. Nepoučitelný? Jakou změnu na poli propagandy by přinesl jako lídr, tedy krom toho, že v televizi mluví lépe než Filip? Žádnou, pořád by to šlo ve starých kolejích. Soudruh umí vše nejlépe. Šuplík, jenž obsahoval zázračný lék, se zabouchl. Elixír je dostupný zřejmě jen ČSSD, jiná levicová partaj tu už není. Má ale jedna, nebo i druhá strana v mocenském boji uvnitř soc.dem. chuť předvádět něco jiného, než one-man-show v podání několika protagonistů? Propaganda je kolektivní. Klíč ke všemu. Hrobník nechápavých.

Vratislav Vyhlídka, levicový spisovatel a publicista
35 Komentářů k Spisovatel Vyhlídka: Lék pro levici zabije ty, co mu nerozumí

 1. petr366 napsal:

  Strana bez voličů je jako řeka bez vody. Zbyde jen prázdné koryto.

  • proud napsal:

   Strany jsou jako kriminal,co jeste za svinstvo neumis,se tam doucis.Strana je za prve draha,za druhy zkorumpovana,za treti nevyjadruje vetsinovou vuli vsech,lidi jsou rozdeleny po stranach kterejm nadrzujou,typicky rozdel a panuj.Paklize vladne tedy strana,nebop strany podle mandatu,pak je to jasne vlada mensiny vetsine.Neznam jedinyho zastupitele odkudkoliv,kterej by mel na mysli pouze a jenom mineni vetsiny naroda ktery by si zjistoval!!!

   • proud napsal:

    Pro GP absolutni ideal,staci mu podplatit nebo zastrasit jenom sefy a ma co potrebuje v lapse,s narodem by se mu to nemohlo podarit,jedine ze by mu sel na ruku podle jeho prani.

 2. John_Pitralon napsal:

  Proč by měl člověk jít k volbám a tam volit nějakou partajní prasečí hlavu, kterou zná jen z TV? To není nic jiného než další legitimizace zločinného systému, který může vést jen do pekel.

  Gimme Some Truth https://www.youtube.com/watch?v=WbhktzkGoH0

 3. Eschatolog napsal:

  zlodeji v rudym triku volaji "chytte zlodeje" , dete do prdele , salom

  • proud napsal:

   Porad lepsi zlodej v rudym triku kterej mohl jen prikradat jako vsichni,ale za pravou zlodejnu sel sedet,nez prasata jako jste dnes vy,kreteni zlodejsky,otrokarsky,s salomama,zmrde!

  • proud napsal:

   Takze sam tahni do prdele,parchante,kradete uz v kazdym meste aspon na parkovnym za to ze si lidi jdou nakoupit,vy zkurvysyni,kam se na vas komancove hrabou!

   • Paul Durham napsal:

    Líbí se mi kolego, jak si ten komunistickey xindl notuje s tím ANO xindlem , asi nesnesitelná přitažlivost estébáckých metod. Ach ty Bohnice.... :-)

    • niSas napsal:

     Durhame, Co si myslíte o podílech? Pravdu kua..Heh. Ste tak inteligentní, Třeba týden by stačil?

     • HVzV? napsal:

      PANE SASINE,CO TAK NAZVAT PODILY Z NAŠEHO ROZPOČTU

      NZP tedy Nepodminěný základni přijem.
      Komunisté ho dřive vypláceli VŠEM až do doby,než je i za to vycinkali.
      Dnešni komunisté už potřebu vyplácet ho hned a teď vůbec nevchtěji a NECHÁPOU a že tak stoji v cestě pokroku jako brzda a ničitelé jakékoli iniciativy v tomto směru!!.
      Vykládaji svým obdivovatelům,že to prý bude někdy v budoucnosti,prý musi platit daně ti roboti a blbci jim to žerou i s navijákem.
      Samozřejmě,že špičky OSV napsaly jakým podvodem NZP zmizel a kde ted je.Co se stalo?

      NIKDO O TY PENIZE NEMÁ ZÁJEM A NEVĚŘI,ŽE TO KOMUNISTI OPRAVDU VYPLÁCELI.

      Proto jsme to dali jako ČLÁNEK Č.4.NP s názvem

      ANO NZP!

      ČEKÁME AŽ BUDE O TY PENIZE ZÁJEM a bude o nich i debata,nebot jste pane Sasine kromě nás prozatim jediný,který o ně projevuje zájem a snad by je i chtěl!

    • proud napsal:

     Tak do dnesnich "komancu" me netahej,ja znal jen ty spravny,ty kvuli detem a vyhodam a ty zlodeje,ktery jsou ve vsech -ismech.Z tech spravnejch minulejch jich uz zustalo hodne malo a ty uz ani nemaj silu a to novy nema o sociku a komunismu ani paru,protoze jinak by dokazali otevrene a verejne rict so delali spatne a cemu slouzili,jak to melo vypadat ve skutecnosti a kam to melo dospet.Priznali by rovnou ze se zdarne vytrhli z GP jha a ze se meli casem sami zrusit a predat vladu lidem,ktery k tomu meli pripravovat a cestou diky svejm vudcum zklamali a podobne.......

     • John_Pitralon napsal:

      No za socíku kdyby někdo zničil úrodu pšenice defoliantem jako Babišovi psychopati, tak by šel hned do basy.

      "Babišova firma zničila svému konkurentovi úrodu za čtyři miliony"
      http://denikreferendum.cz/clanek/20605-babisova-firma-znicila-svemu-konkurentovi-urodu-za-ctyri-miliony

      "Neuvěřitelné. Zemědělci stále stříkají plodiny původně bojovou látkou" https://faei.cz/neuveritelne-zemedelci-stale-strikaji-plodiny-puvodne-bojovou-latkou/

      • proud napsal:

       S tim Babisem je to divny,nejspis o tom ani nevedel,jinak by tu firmu koupil a ne ze by ji pomahal,na pojistce dostala za psenici vic a usetrila za praci se sklizni atd.........

      • Petr C napsal:

       Chemikalie se pouzivaji tesne pred sklizni obili a to z duvodu aby obili doschlo ve stejnou dobu. Pak se i z tema chemikaliema pomele a my to sezereme.
       https://www.ecowatch.com/roundup-cancer-1882187755.html

       • John_Pitralon napsal:

        Jj, jsou to prasata.

        "Tomanův překvapivý zákaz glyfosátu na polích zasáhne i Agrofert"
        https://echo24.cz/a/SkkYV/tomanuv-prekvapivy-zakaz-glyfosatu-na-polich-zasahne-i-agrofert

        • proud napsal:

         Prekvapivej? Mozna,a mozna se jenom nekdo konecne dovzdelal.

        • Petr C napsal:

         Vy jim verite? Zakony si mocni davaji tak aby se mohly obchazet. Treba veta - To znamená, že je bude možné použít pouze cíleně v případech, kdy nebude možné použít jiný účinný postup - hodne napovida. Neboli cesky receno - koza se nazrala, vlk zustal cely.

        • John_Pitralon napsal:

         To jsou zase pokusy superdebilů na lidech.

         Super-plevely přerůstají Monsantu přes hlavu
         http://www.nwoo.org/2015/07/30/super-plevely-prerustaji-monsantu-pres-hlavu/

        • proud napsal:

         Abys jim veril,musis si nejdriv pohlidat jestli se jen nezviditelnoval, jak je dneska zvykem.Nicmene mi to rika jednu dulezitou vec,ze o tom dotycnej vi a verejne to priznava!

        • Petr C napsal:

         Vsak vladni nasich vladnich vi jak dorazit lidstvo. Chemii mate kde se podivate. Bohuzel lide to kupuji at to jsou chemicke postriky nebo obycejna zmrzlina.
         https://www.naturalnews.com/023849_ice_cream_chemicals_health.html
         Jenze co delat, lide chteji mit plne pupky a za malo penez. Produkovat zdrave potraviny je velmi drahe a vlady (aspon u nas) tem kteri je chteji produkovat jeste pritne v podobe ruznych poplatku a tem kteri produkuji plastikove jidlo naopak vselijakymi dotacema pomuze. Vysledek je ten ze pharma prumysl jen vzkveta a najit zdraveho cloveka po padesatce je skoro zazrak.

        • proud napsal:

         Kdes vzal ze velmi drahe,protoze se to tvrdi jako vejmluva?........Bio me nestoji vic nez vodu,tu na chemickym taky neusetris a jeste platis chemii a ta se ti do budoucna prodrazuje na zniceny pude kdy to co bys ji mohl dat bez chemie nechaz odvyzt a jeste za to casto zaplatis,nez bys to vratil zemi.........

        • Petr C napsal:

         To ze to priznava je sice pekne, ale kolik lidi si uvedomuje co vlastne priznava. Nemeli by jen priznavat spatne, ale meli by pomahat tem kteri produkuji kvalitu. At delate co delate vyprodukovat kvalitni jidlo je drahe a narocne, takze prodejni cena je vysoka. A kolik lidi si to muze dovolit koupit? U nas ty bio produkty dost hniji proto ze jsou mnoho nasobne drahsi nez ty pestovane chemii.

        • Petr C napsal:

         Proude jen osel pouziva na sve zahradce chemii. Samozdrejme ze je drahe. Musite to odplevovat rucne zbavovat se skudcu a nebo na ne pouzivat drahe prodni prostredky, popripade si je sam vyrabet. Mi osobne zabere zahrada asi padesat na padesat denne par hodin a to pestuji jen pro rodinu i presto mne to stoji vic nez bych kupoval v obchode normalni plastik. Pokud u nas chcete prodavat organic potrebujete pudni testy ktere si musite platit, potrbujete patrit k organizaci, kterou musite platit.

        • proud napsal:

         Peto,ja se ale nebavim o umelym prodrazovani,aby lidi zrali jedy!!!Bavim se o normalnim pestovani,skudce do toho netahej,kdyz umis bio,prijdou ti na skudce jejich skudci tak jak to ma bejt,navic je dost rostlin na delani nalevu a divil by ses jak jsou takovy eko postriky ucinny.....atd.....atd.Bio se taky musi umet.

        • proud napsal:

         .......a i s plevelem se to musi umet,zvlast kdyz mas jeste znalosti o lecivkach a podobne,taky o tom kolik trava udrzi v zemi vody a podobne...............me plevel na zahone nevadi,jen tesne u mejch rostlin,takze pleti je srandou.Porad je vsechno jenom o znalostech.......

        • niSas napsal:

         Zkoušeli ste už postřik Habanero, kokoti?

        • Petr C napsal:

         Proude vy tu pisete o zahradce. Ja pisu o tom kdyz se tim zivite. Kamos to dela pro uziveni. A to se ma co ohanet. Je to clovek co ma v pestovani zeleniny znalosti a zkusenosti. Jenze na tu energii vydanou pro uzitek spis zivori. Tady koluje heslo - pokud nechces zivorit utikej od farmariny. Ja osobne to delam pro radost a vetsinu produkce stejne rozdam.
         Pokud by to bylo tak jednoduche jak pisete, proc by zemedelci pouzivali tolik chemie a platili za ni.

        • proud napsal:

         Protoze Peto existuje plan o vyhlazeni Slovanu,pak i Arijcu,zavedeni pricmodly masy poloblbejch a nakonec zredukovani civilizace na pocet dostacujici k uspokojeni elit.A protoze zadna zeme ani jejich svaz nedisponuje 7 miliardovou armadou,zavadi se to lzi a klamem,jinak by elity s GP brzo visely po kandelabrech.

        • proud napsal:

         Navic jsi to naznacil velice dobre,dalsi proc je v prachach,nam nestaci vyrabet kolik potrebujeme,my musime vic abysme zbohatli i za cenu ze kazdorocne palime a likvidujeme nadvyroby co nicej co se z prirody da a podobne,mluvime tedy o nenazranosti a touze po prachach a srz ne po moci,nikoliv tedy jen po dobrym zivote,to je nekterejm debilum malo.

 4. proud napsal:

  Pan Stanek rika: https://www.youtube.com/watch?v=CmEUBWVqd8A , rok 2020..........cirka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!