Přehled zpráv – RusNext 10.11.2018

tramp_shok_uzhas1; Trump tvrdě odpověděl na nápad Emmanuela Macrona na vytvoření Armády Evropské unie pro obranu proti USA. Trump je znám svým negativním vztahem ke struktuře rozpočtu NATO, ve které USA hradí největší část nákladů.

2; V Nejvyšší radě informovali, proč Ukrajinu čeká krach. Na Ukrajině nezůstane ani ekonomika, ani sociální ochrana. Samotný stát se bude rozpadat.

3; Rusko učinilo vůči USA „drsné varování“ kvůli provokační strategii „dobře mířených“ jaderných útoků. Rusko varovalo, že obnovená strategie USA je schopna vyprovokovat Třetí světovou válku.

4; Na Ukrajině vymysleli odporný a podlý způsob jak dobýt zpět Krym od Ruska: Věnujeme ho Spojeným státům, ty si to s Ruskem vypořádají, protože pak budou okupovat americké území, a pak nám Krym třeba vrátí...

5; V USA zvítězily dvě Strany nenávisti vůči nepřátelům. Volby potvrdily, že americký politický systém přestal fungovat. Začátek nejdrsnější politické a společenské krize je teď už jen otázkou času.

6; Západ zvažuje dodávku „superjavelinů“ Ukrajině pro boj s Ruskem. Kvůli organizování další halasné mediální kampaně pro ukrajinského prezidenta není škoda rozpočtových prostředků.

7; Setkání Surkova a Volkera: O čem se chystají diskutovat zástupci Ruska a USA? Kurt Volker a Vladislav Surkov se nesetkali už téměř deset měsíců.

8; Masakr u Eufratu. Syrská země je zalita krví stovek členů proamerických oddílů. V bojích proti Islámskému státu v provincii Deyr az-Zaur v okolí Hadžínu a es-Súsu přišly „Syrské demokratické síly“ o několik stovek lidí.

9; Porošenko veřejně ponižuje svůj lid. U veřejnosti panuje pocit, že prezident Ukrajiny se úmyslně vysmívá svému národu a zesměšňuje ho před celým světem.

10; Armáda Doněcké republiky odráží útoky ukrajinské armády a sestřeluje útočné drony. A karatelé hynou v důsledku explozí svých vlastních min. Stále častěji nepřítel používá dělostřelectvo a minomety ráže 120 mm. Ukrajinská armáda používá také hromadně drony nesoucí munici.

11; Místní chudí bývali vždy spojováni s nebezpečím a kriminalitou. Ale dnes je to (nejen) na Ukrajině přesně naopak: Nejnebezpečnější jsou lidé bez místních vazeb, disponující neomezenými částkami hotových peněz a mající spojení a podporu s analogickými korporacemi v sousedních regionech a státech, a kteří snadno uniknou pozornosti policejních orgánů. A na tyto struktury se o pomoc obracení nejen místní bandité, ale nezřídka i oficiální politici.

12; Porošenkův plán se zhroutil. Boj o prezidentské křeslo je prakticky prohraný. Ukrajinci jsou připraveni hlasovat třeba i pro samotného čerta, jen aby zabránili Porošenkovu druhému volebnímu období.

13; Ruská odpověď na americké Tomahawky. Čeho je schopná ruská superdálková raketa s plochou dráhou letu CH-101/Ch-102? Jedná se o řízené střely s plochou dráhou lety typu vzduch-země s velmi dlouhým dosahem.

14; Krach podzimního útoku ukrajinské armády: Kyjev mění taktiku. Na kontrolním stanovišti (hraničním přechodu) Gnutovo se očekávala návštěva prezidenta Parlamentního shromáždění NATO Paola Alleho, aby ukrajinská strana předvedla, „jakých zvěrstev se dopouští ruská armáda proti ukrajinskému státu“. Návštěva bude prý ale spojena s velkými obtížemi, protože je situace neklidná. To neznamená nic jiného, než že Kyjev chystá další provokaci.

15; Mýty a legendy „staré“ Ukrajiny aneb Celá pravda o nepravdě. Ukrajina slavnostně připomněla 310 let od zničení městečka Baturin vojsky Petra I. Že šlo o důsledek velezrady (město se mělo stát hlavním stanem pro švédského krále válčícího proti Rusku), nikdo nepřipomíná. I počty obětí jsou silně nadsazené: Těžko mohlo jít o 15 tisíc obětí, když samotný Kyjev měl tenkrát s bídou 20 tisíc obyvatel. Město bylo vypáleno mimo jiné kvůli velkému množství uskladněné munice a potravin pro vojska švédského krále Karla XII.

16; Japonsko a Rusko se domluví ohledně Kuril. Rozhovory Putina a Abeho se budou podle japonského tisku konat příští týden v Singapuru.

17; Ukrajině hrozí vyloučení z Energetického společenství EU, varuje šéf Naftogazu. Pokud ustanovení, které rozhořčilo EU, vstoupí v platnost, bude proti Kyjevu zahájena velmi nepříjemná procedura. Jedná se o rozhodnutí ukrajinské vlády, že platnost speciálních závazků ohledně prodeje plynu obyvatelstvu byla v tajnosti (tj. bez konzultace se sekretariátem Energetického společenství EU) prodloužena do května 2020.

18; Bolton informoval, zdali se v Evropě objeví rakety USA zakázané smlouvou o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Dnes jsou pouze dvě země vázány smlouvou o likvidaci raket a Rusko nic neporušuje, prohlašuje Trumpův poradce.

19; Kerčský vrah pracoval sám, oznámil Vyšetřovací výbor Ruské federace. Policejní struktury pokračují ve vyšetřování trestního případu masové vraždy v kerčské internátní škole.

20; Silný požár v hypermarketu Lenta v Petrohradě. V hořícím obchodě se zřítila střecha. Hasiči pokračují v boji s ohněm.

21; Mazaný polský plán. Jak se zahřát díky Rusku a přitom vydělat na USA? Ministr energetiky UKSA označil podpis kontraktu na dodávky amerického zkapalněného plynu Polsku za „velký den pro Evropu“.

22; Štáb ukrajinské armády informuje o dalších ztrátách v Donbasu: dva mrtví. Jsou to první oficiálně uznané ztráty ukrajinské strany za tento týden.

23; Požár v Petrohradě byl uhašen. Záchranáři začínají rozebírat trosky. Střecha hypermarketu Lenta se zřítila na ploše 3,2 tisíce čtverečních metrů.

24; Grojsman slibuje Ukrajincům růst cen topení „pouze“ o 16%. Ukrajinský premiér má výjimečné schopnosti, jak uklidnit obyvatelstvo.

25; Ve Velké Británii vysvětlili, proč Západ nenávidí Rusko. Jestli Anglie s carským Ruskem kdysi občas uzavírala spojenectví, pak po nástupu bolševiků k moci se soupeření stalo daleko otevřenějším. Jejich ideologie přímo ohrožovala vnitřní uspořádání Velké Británie. A co se týče současné historie, Spojeným státům se nelíbil odklon od proamerického kursu v roce 1999. Lidem ale nemůžete říct, že nenávidíme Rusko, protože nechce dělat to, co jim řekneme...

26; Brzy přijdou nové sankce. Bude to Rusy bolet? Novinář Andrej Babickij píše o hrozících nových amerických sankcích. Rozhodně na jejich základě nelze očekávat žádnou apokalypsu.

27; Proč Čína zkonstruovala největší radioteleskop na světě? Čína utratila téměř 200 milionů dolarů na vybudování „stavby tisíciletí“.

28; Kyjevští neonacisté pořádají akci proti řidičům veřejných mikrobusů kvůli odmítání vozit zadarmo účastníky ATO. Neonacisté čekají na ředitele autobusového nádraží, od kterého chtějí slyšet vysvětlení.

29; V Litvě se vztekají kvůli růstu dovozu pohanky z „nepřátelského“ Ruska. Podle názoru poslance litevského Sejmu je třeba toto zboží kupovat od spřátelených zemí.

30; EU neuzná výsledky nedělních voleb v Donbasu, protože je považuje za nezákonné a nelegitimní.

31; Ukrajinští vojáci chlastají a umírají v důsledku explozí vlastních min. Ozbrojenci se odchýlili od stanovené trasy a zabily je jejich vlastní miny.

32; Nikdy neodpustím Obamovi rozvrácení armády, odpověděl Trump na kritiku bývalé první dámy Michelle Obamové. Vojenský sektor byl zastaralý a opotřebovaný.

33; Zacharova informovala o kolosální chybě Západu. Zpřísnění požadavků na média a novinařinu v zemích Západu a dále bezdůvodné osočování ruských novinářů svědčí o tom, že Rusko neprohrává informační válku. To by se Západ choval zcela jinak.

34; Událost dne: Železniční oblouk Krymského mostu byl propojen s prvním pilířem na straně Kerče.

35; Špiónský skandál. Lavrov uskutečnil rozhovory s rakouskou ministryní zahraničí. Ta vysvětlila motivy, které ovlivnily učiněná rozhodnutí v souvislosti se vzniklou situací. Lavrov zdůraznil nepřijatelnost veřejného obviňování bez důkazů, které je v rozporu s normami mezinárodního práva. Na to jsou vybudovány komunikační kanály pro dialog na základě faktů.

36; Za volby v Donbasu zaplatí Rusko novými sankcemi, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Klimkin obvinil Rusko z toho, že si nepřeje mír, a vyzval obyvatele Donbasu, aby se hlasování nezúčastnili.

37; Rektoru Moskevské duchovní akademie zakázali vstup na Ukrajinu. Ten nesmí Ukrajinu navštívit do roku 2021. 7. listopadu jej do země nepustili pohraničníci na letišti.

38; Ruská posádka lodě zadržené v Turecku zahájila hladovku. Ruská posádka nákladní lodi Streamline zadržené v Istanbulu už v červnu, vyhlásila hladovku.

39; Případ zadrženého bývalého plukovníka řeší Salcburská prokuratura.

40; V Ukrajinské pravoslavné církvi tvrdě odpověděli na výzvy k přejmenování církve. O žádném přejmenování církve nemůže být řeč, myslí si předseda synodálního informačně osvětového odboru Ukrajinské pravoslavné církve.

41; Chrámy ve Lvově byly počmárány nápisy „Filiálka FSB“. U tří chrámů ukrajinské pravoslavné církve ve Lvově se objevily nápisy, že Moskevský patriarchát je pobočkou FSB.

42; Do státní dumy byl předložen návrh zákona o omezení prodeje alkoholu. Zákonodárné shromáždění Krasnodarského kraje předložilo do Státní dumy nový návrh zákona.

43; Specnaz v Rjazani zadržel ozbrojence z oddílu E.N.O.T., který bojoval v Donbasu. V tisku se objevil komentář zástupce organizace.

44; Ukrajinští vojáci zahynuli v důsledku výbuchu vlastních min. Okupanti informují o svých ztrátách v podobě zabitých a zraněných vojáků.

45; Porošenko napjatě očekává reakci Západu na volby v Doněcké a Luganské republice. Porošenko vyzval obyvatele Donbasu, aby se neúčastnili voleb.

46; Rakouský prezident se neočekávaně vyslovil ke špiónskému skandálu s Ruskem. Rakouský prezident Alexander Van der Bellen komentoval špiónský skandál o stycích bývalého plukovníka s Ruskem. V tuto chvíli nevidím důvod věc dramatizovat, řekl prezident.

47; Rusku navzdory. Na Ukrajině navrhují zrušit oslavy 8. března. Ředitel Ukrajinského ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič navrhuje vzdát se oslav Mezinárodního dne žen.

48; Válka v Sýrii se stala požehnáním pro ruskou armádu, píše National Interest. Operace v Sýrii se stala důležitou a cennou zkušeností pro ruské ozbrojené síly, myslí si americký vojenský expert.

49; Šéf Rady Evropy kritizoval politiky „flirtující s Putinem“. Nedávno média informovala, že Tusk mluvil o existujícím vážném nebezpečí vystoupení Polska z EU.

50; Zlověstné příznaky konce. Bloomberg píše o hrozbě rozpadu EU. Evropská unie si může zopakovat osud impérií, které se rozpadly po První světové válce.

51; Tento proces se už nedá zastavit. Německý politik odpověděl na hrozby Ukrajiny v souvislosti s volbami v Donbasu. Upřesnil, že by nepochyboval o správnosti svých kroků, kdyby byl jediným pozorovatelem u voleb v Luganské a Doněcké republice.

52; Na co si stěžují Rusové rekreující se v tureckých hotelích: Špatná strava.

53; Šachy se stanou v ruských školách povinným předmětem. Osnovy a výukové programy jsou už hotovy.

54; Na účastníky akce na památku obětí zřícení domů v Marseille spadla část balkónu. Tři lidé byli zraněni.

55; Ukrajinský bavič je rozhořčen ruštinou na Oděském letišti. Sergej Pritula kritizoval úroveň obsluhy pasažérů na Oděském mezinárodním letišti.

56; Polovině zemí světa hrozí úbytek počtu obyvatel. Ve velké části světa dochází k poklesu porodnosti měřené počtem dětí připadajících na jednu ženu. Nejhorší ukazatele mají Kypr, Tchaj-wan, Jižní Korea, Andorra, Portoriko, Thajsko, Bosna a Hercegovina, Polsko, Moldávie a Japonsko pohybující se v hodnotách 1 až 1,3 dítěte na jenu ženu. Naopak nejlépe jsou na tom v tomto ohledu africké země (např. Niger, Čad, Somálsko, Jižní Súdán, Burkina Faso, Burundi, Uganda a Angola s koeficientem 5 až 7). Jedinou zemí mimo Afriku je v této části tabulky Afghánistán.

57; Sedm pravidel nacionalismu: 1. Pokud země byla 500 let naše a 50 let vaše, jste okupant. 2. Pokud byla oblast 500 let vaše a 50 let naše, musí patřit nám, protože je to historická spravedlnost. 3. Pokud nám oblast patřila před 500 lety a potom už nám nikdy nepatřila, patří nám jako kolébka našeho národa. 4. Pokud většina lidí naší národnosti žije v nějaké oblasti, musí patřit nám nebo alespoň její obyvatelé musí využít svého práva na sebeurčení. 5. Pokud v nějaké oblasti žije menšina naších lidí, musí patřit nám, protože naše menšina musí být ochráněna před útlakem. 6. Všechna výše uvedená pravidla se vztahují pouze na nás, ale nikdy na vás. 7; Náš sen o velikosti je historická nutnost a spravedlnost. Vaše sny o velikosti vašeho národa jsou fašismus. (Seven Rules of Nationalism, formulated by David C. Pugh, Norwegian Refugee Council.)

58; Naftaři potvrdili podpis smlouvy o stabilizaci cen paliv. Dohoda vstoupila v platnost 1. listopadu a bude v platnosti do 31. března s možností prodloužení.

59; Příčinou požáru v hypermarketu v Petrohradě byla rozlitá hořlavina.

60; V Petrohradu hodili do budovy NTV Molotovův koktejl. Nikdo nebyl zraněn. Drobná poškození utrpěl automobil patřící televizní stanici.

61; Na Ukrajině se vzbouřilo celé město. Požadují topení. 9. listopadu se s podporou většiny obyvatel sešlo kolem dvou set obyvatel osmdesátitisícového města Smely v Čerkasské oblasti a protestovali proti nefungujícímu topení v domech, nemocnicích i školách.

62; Dmitrij Rybolovlev se vrátil do Moskvy. 6. listopadu byl zadržen v Monaku a následující den propuštěn.

63; Anatolij Šaríj s lehkou ironií: Tak konečně: Opozice na Ukrajině se sjednotila. Pokračování příště...

64; Ukrajinští rozkolníci Filaret a Makarij se odmítli postavit do čela nové autokefální církve.

65; Zločinci, kteří připravovali atentát na Macrona, se chystali použít keramický nůž.

66; V Rakousku informovali o přiznání domnělého „ruského špióna“, píše Die Presse.

67; Obrana zájmů ruskojazyčných občanů na Ukrajině. Medvedčuk informoval o strategických cílech Opoziční platformy „Za život“.

68; Poslankyně Nejvyšší rady přednesla zprávu o úspěšném vykořenění ruštiny v ukrajinských médiích. Díky represivním legislativním opatřením probíhá násilná ukrajinizace vcelku úspěšně.

69; V USA na základě omylu policie zaútočila na školu v Severní Karolině, informuje The Independent.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!