Přehled zpráv – RusNext 9.11.2018

sovet_evropy1; Šéf Rady Evropy promluvil o hrozbě „Ruxitu“, tedy odchodu Ruska z organizace.

2; Na kyjevském gymnáziu proběhla lekce vojenské cti věnovaná divizi SS „Galizien“. Novátorství vyvolalo rozhořčení veřejnosti.

3; Raketový letoun budoucnosti. Jaké úkoly dokáže plnit bombardér nové generace? Už nyní zesiluje potenciál ruského dálkového letectva díky modernizaci raketových letounů (dálkových strategických bombardérů) Tu-160M a Tu-95MS.

4; Policie Doněcké republiky odvrátila diverzi proti sloupům elektrického vedení. Strážci pořádku zneškodnili podomácku vyrobené výbušné zařízení.

5; Mír je opět silně ohrožen. Putin a Trump mají poslední šanci. Nelze dopustit, aby se smlouva o raketách středního a krátkého doletu zhroutila.

6; Výzvy ke zradě vlasti. Jak ruský poslanec hájil rappery. Přehrávání klipů ruských rapperů na YouTube mají návštěvnost desítky milionů. Taková popularita ale není všem po chuti.

7; „Projekt Johanka z Arku“. Evropa znovu poštvala Savčenkovou proti Porošenkovi. Naděžda Savčenko má v úmyslu zúčastnit se voleb prezidenta jako kandidát.

8; Velmoci uštědřili odvetný úder. Rusko, Indie a Čína odmítly dolar. Jakou výhodu získá Rusko z dedolarizace zahraničního obchodu a kdo další je ochoten se přidat k vyúčtování v národních měnách?

9; Ukrajinci utíkají z armády. Bylo zveřejněno interview odpíračem vojenské služby,který utekl ze země. Za několik posledních let z řad ukrajinské armády uteklo více než 30 tisíc lidí.

10; Ukrajina. Anatomie mlčenlivé krutosti. Dochází k rychlé deformaci sebenahlížení. Člověk sám sebe začíná vnímat jako nástroj plnění rozkazů.

11; Jak se nákaza ukrajinským nacismem dostala až do USA? Pokus krýt ukrajinské ultrapravičáky vytváří problémy dokonce už i ve Washingtonu.

12; Ukázali, jak bojovat s Ruskem. Fregata NATO se potopila a leží na boku. Byly zveřejněny záběry z následků srážky raketové fregaty norského válečného námořnictva HNoMS Helge Ingstad s tankerem.

13; Na Ukrajině navrhli zakázat zimu. Viktor Pinzenik prohlásil, že úřady musí přestat lhát obyvatelstvu o možnosti zmrazení cen plynu pro domácnosti.

14; Ukrajinci jsou považováni za blbečky, říká poslanec Nejvyšší rady. Ukrajinci jsou obelháváni formou představení s domnělým odstoupením generálního prokurátora Jurije Lucenka.

15; Bývalý náčelník štábu Raketových vojsk zvláštního určení informoval o neefektivnosti ruské jaderné „Mrtvé ruky“ (automatický odvetný úder). Generál si myslí, že pokud USA začnou rozmisťovat své rakety v Evropě, Rusko bude muset opustit doktrínu odvetného protiúderu.

16; Rusko zahájilo sériovou výrobu komplexů radioelektronického boje pro rakety s plochou dráhou letu. Systémy radioelektronického boje úspěšně prošly všemi testy a byly schváleny do výroby.

17; Celé město v USA bylo zničeno požárem. V americkém státě California znovu vzplály mohutné lesní požáry, které donutily tisíce místních obyvatel opustit své domovy.

18; „Skupina důstojníků GRU“ rozvěsila v Londýně billboardy s Putinem. Sami o sobě říkají ve společnosti Proud Bear, že jsou kolektivem důstojníků GRU Ruska, který pomáhá nepatrnému ostrůvku získat svobodu.

19; Americká média oznámila vítězství Ruska díky protiíránským sankcím. Rusko získalo mnoho výhod díky sankcím USA proti Íránu.

20; Je útulná, tak jako ruská duše. Ladu Vestu znovu chválí -. Tentokrát Rakušané. Jörg Michner z rakouského listu Heute otestoval Ladu Vestu.

21; První oběť ukrajinské zdravotnické reformy: Dvanáctileté dítě z Zakarpatské oblasti zemřelo v důsledku diagnózy a léčení po telefonu.

22; V Rusku chtějí znovu změnit pravidla technických prohlídek. Připomeňme, že v únoru 2018 vláda Ruské federace už zpřísnila pravidla prohlídek.

23; Německo nevidí rozpor mezi „Severním proudem – 2“ a plynovými zájmy Ukrajiny, říká německý ministr hospodářství. Rusko bylo a zůstane jedním z nejdůležitějších dodavatelů pro Německo a Evropu, zdůraznil ministr.

24; Ruští naftaři si vymysleli obranu proti sankcím. Surgutněftěgaz a Gazprom našly způsob jak se zajistit proti následkům případných sankcí USA.

25; Důležité sdělení Armády Doněcké republiky. Velení doněcké armády vyzývá ukrajinské velení, aby se zřeklo svých zločinných plánů.

26; Špiónský skandál: V Rakousku byl zadržen „ruský rozvědčík“. V této souvislosti rakouská ministryně zahraničí už zrušila plánovanou návštěvu Ruska.

27; Masakr Melbourne: Zločinec se vrhal na kolemjdoucí s nožem. Na záběrech pořízených očitými svědky je vidět, jak se vrhá zločinec s nožem na policisty, kteří se jej pokoušejí zastavit.

28; Lucenko informoval, jak Porošenko reagoval na jeho prohlášení o odstoupení. Generální prokurátor Ukrajiny prohlásil, že papír leží na stole u Porošenka.

29; Pět tun zbraní bylo připravováno k transportu do centrálních oblastí Ukrajiny. Ukrajinští policisté hlásí odhalení velkého skladiště zbraní.

30; V Rusku se objeví nová profese „digitálního kurátora“. Její oficiální náplň byla určena pokynem ruského ministerstva práce as nachází se v procesu na ministerstvu spravedlnosti. Nositelé této profese budou školit především starší občany v ovládání elektronických přístrojů, například zvládat elektronické platby nebo komunikovat e-mailem.

31; V Rusku likvidují státní a komunální podniky. Vláda přikročila k likvidaci prakticky všech „unitárních“ (státních a komunálních) podniků.

32; Šéfovi Generální prokurátora ukradli v metru chlebíčky. O podrobnostech incidentu informoval sám Lucenko na sociální síti.

33; Putin dostal v Kazachstánu bič a zauzlovaný hřebík. Pomáhá to nastolit pořádek, prohlásil kazašský prezident Nursultan Nazarbajev.

34; V Turecku zatkli Ukrajinku, která vezla 2 kg kokainu. Žena přijela do Istanbulu z brazilského São Paula.

35; Nový seznam sankcí USA překvapuje svou nesmyslností a zoufalostí. Zařazení krymských sanatorií lze považovat za další krok k oficiálnímu uznání ruské příslušnosti Krymu.

36; Šéf SBU už zná výsledky nadcházejících voleb v Doněcké a Luganské republice. Ukrajinské tajné služby nejspíš řídí jasnovidec. Gricak vyjmenoval i vítěze včetně dosažených procent a dokonce i volební účast.

37; SBU chystá provokaci v Azovském moři. Zvažují se varianty až do potopení obchodní lodi, přičemž jak ukrajinské, tak i zahraniční.

38; Během tří měsíců nastolím reálný pořádek. Grojsman požaduje více pravomocí. Ukrajinský premiér je přesvědčen, že právě rozšíření jeho pravomocí zachrání zemi.

39; Ke třem výbuchům došlo v centru Kyjeva. Neznámí pachatelé hodili tři výbušné balíčky během protestu na Andrejevské cestě proti stavbě plánované v okolí.

40; Byly zveřejněny záběry, kde bohatý pachatel sadistických vražd dětí zůstává i ve vězení elitou a cpe se vybranými lahůdkami. Roste rozhořčení a sociální poptávka po skutečné spravedlnosti.

41; SBU „navštívila“ šéfredaktora ukrajinského listu „Kontrolní výstřel“. Do novinářova bytu vtrhlo komando goril (přepadová skupina) v maskách.

42; V Kyjevě byl obstaven pozemek pod muzeem „nebeské setniny“. Soud zabavil pozemek a zakázal výstavbu muzea v Aleji Hrdinů Nebeské setniny.

43; Ukrajinský soud osvobodil vojáka ukrajinské armády odsouzeného za vraždu taxikáře. Soud uznal vojáka vinným pouze z nezákonného nabytí dopravního prostředku a krytí zvláště těžkého zločinu.

44; Porošenko si udělal ostudu na setkání se španělskými novináři. List El País musel interview s Porošenkem otisknout v rubrice „Fake News“, protože na jakoukoli otázku ukrajinský prezident odpovídal stížnostmi na Ruskou federaci.

45; Vyšetřovatelka znásilnění policisty v Ufě odmítla absolvovat výslech na detektoru lži.

46; V Bulharsku zadrželi Rusa na žádost Spojených států. Plánuje se vydání muže do USA.

47; Turčinov hrozí, že si zjistí všechny účastníky voleb v Donbasu. Turčinov tvrdí, že účast na organizování těchto voleb spadá pod řadu článku ukrajinského trestního zákoníku.

48; Efektivní ničitel. Konstruktér vysvětlil, že Su-57 je polyfunkční a schopný efektivní likvidovat jak vzdušné, tak i pozemní cíle.

49; V Kyjevě hodil chlapec granát po své milé. Na kyjevském sídlišti Troješčina si mladý člověk řešil své vztahy se svou dívkou pomocí granátu.

50; Jaké důsledky bude mít odchod Ruska z PACE? Pokud Rusko opustí Parlamentní shromáždění Rady Evropy, budou následovat další.

51; Ukrajinská armáda podniká údery na okolí Doněcka. Karatelé používají minomety, dělostřelectvo, střelné zbraně a automatické granátomety.

52; V Doněcké republice odpověděli na prohlášení SBU o „předem stanovených výsledcích voleb“. Jde jen o další lživou informaci ukrajinských tajných služeb, prohlásil poslanec Národní rady Doněcké republiky Vladimir Biďovka.

53; Ruské ministerstvo zahraniční vyjádřilo protest rakouskému velvyslanci. Ruští diplomaté poznamenali, že kroky Rakouska jsou založeny na podezřeních bez jakýchkoli důkazů.

54; Porošenko informoval, v čem spočívá „síla a moc“ Ukrajinců. Naše síla a moc nespočívá jen v početné armádě, dobře vybavených ozbrojených silách a rozvinuté ekonomce, nýbrž i v našem jazyce.

55; Šaškárna: Porošenko nepřijal Lucenkovo oznámení o odstoupení. Lucenko své odstoupení oznámil 6.listopadu z tribuny Nevyšší rady.

56; V Evropské unii promluvili o nové výzvě ze strany Ruska. EU je informována o zatčení bývalého plukovníka v Rakousku pro obvinění ze špionáže ve prospěch Ruské federace.

57; Dohoda o Su-35 s Indonésií je ohrožena kvůli USA. V případě zavedení tvrdých omezujících opatření ze strany USA bude Indonésie nucena hledat náhradu za ruské stíhačky.

58; Likvidace „čertů“ a opuštění pekla. Unikátní operace ruských vojenských poradců v Sýrii. Podrobnosti jsou v nové reportáži ze Sýrie.

59; Plán útoku na Rusko už je na Západě schválený, říká Žirinovskij. Plán Barbarossa – 2 je už dávno schválený. Není důležité, kdy válka začne – jestli v květnu nebo za rok. Plán je prostě schválený.

60; Ukrajinci jsou v Polsku varováni před připravovanými provokacemi. Ukrajinští diplomaté požádali občany Ukrajiny nacházející se na území Polska, aby projevovali zvláštní bdělost.

61; Soud ve Švýcarsku ohledně žaloby Naftogazu zakázal společnostem Nord Stream a Nord Stream 2 uskutečňovat platby Gazpromu. Poznamenává se, že rozhodnutí bylo schváleno v rámci zajišťovacích opatření na požadavek Naftogazu.

62; Průměrná výše úplatku se přiblížila k hranici půl milionu rublů. V prvním pololetí roku 2018 činila průměrná výše úplatků 451 tisíc rublů.

63; Na volby v Luganské republice 11. listopadu budou dohlížet poslanci Státní dumy.

64; Západ bije na poplach. Vypnutí SWIFTu v Ruské federaci povede ke kolapsu světového finančního systému. V pondělí společnost SWIFT informovala o rozhodnutí pozastavit přístup některých íránských bank k systému výměny informací.

65; Byly zveřejněny děsivé záběry. Mohutný výbuch na vojenské základně v Turecku. Podle prohlášení administrativy provincie Hakkâri došlo k výbuchu v důsledku závady na těžkých zbraních.

66; Voly v Doněcké republice jako politická katarze. Válka je vždycky spojena s bolestí a tragédií. Je to umírání a otřesy, ale i vítězství a porážky.

67; FSB zadržela v Rjazani několik členů organizace E.N.O.T. Jsou obviňováni z podněcování nenávisti a snižování lidské důstojnosti.

68; Ve Velké Británii odstoupil ministr kvůli nesouhlasu s plánem na Brexit. Ministr dopravy Joseph Johnson, bratr bývalého ministra zahraničí, odešel pro nesouhlas s politikou premiérky Theresy May.

69; Pompeo oznámil plán, že by spolupracoval s Čínou na sankcích proti Íránu.

70; Evropská energetická společnost pohrozila, že vyloučí ze svých řad Ukrajinu. Mohlo by to mít za následek ztrátu finanční pomoci.

71; V jednom z hotelů v Somálský teroristé spáchali teroristický čin. Nejméně 17 mrtvých. K teroristickému činu došlo v okolí sídla odboru vyšetřování trestných činů v Mogadišu.

72; Bolton vysvětlil odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu tím, že smlouva zastarala. Znovu přitom prohlásil, že Rusko podle mínění USA porušuje ustanovení smlouvy.

73; Trump ironicky navrhl, aby z problémů se sčítáním hlasů ve státech Florida a Giorgia bylo obviněno Rusko.

74; Kolona Theresy May měla v Belgii dopravní nehodu. Delegace se vracela z ceremoniálu kladení věnců na britském hřbitově na počest sta let od ukončení První světové války.

75; Byly zveřejněny záběry z místa likvidace ozbrojenců Islámského státu v Sýrii. Všichni teroristé, kteří unášeli civilní obyvatelstvo, byli zlikvidováni při speciální operaci.

76; První skupina migrantů z Hondurasu se chystá k útoku na hranici USA. Nyní se po území Mexika pohybuje hned několik karavan migrantů, většinou z Hondurasu.

77; Na Krymu bylo objeveno unikátní starořecké sídliště. Vykopávky provedli specialisté z Institutu archeologie Ruské akademie věd.

78; Na výstavě China Airshow 2018 představila čínská skupina Wuhan Guide mikroraketový samonaváděcí QN-202.

79; Úroveň nezaměstnanosti v Rusku dosáhla v září historického minima. Úroveň nezaměstnanosti dosáhla po očištění od sezónních vlivů hodnoty 4,7%. Informuje se o tom v přehledu Ministerstva pro hospodářský rozvoj.

80; Trump podepsal výnos o odmítnutí poskytnutí azylu pro nelegální migranty.

81; Pušilin vyzval obyvatele Doněcké republiky k jednotě a svornosti v předvečer voleb.

82; EU není spokojena s ukrajinskými reformami v soudní sféře a v oblasti boje s korupcí.

83; V listopadu to neočekávejte. Rozkolníci nemohou svolat sjednocující shromáždění. Informoval o tom biskup Charkovský a Poltavský z neuznané Ukrajinské autokefální pravoslavné církve Afanasij.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!