Melbernský Triptych

Saeed Noori

Saeed Noori

12. listopad 2018
Michail Prouza
V prosinci loňského roku, 33-letý Saíd Noori najel svým autem do davu chodců na chodníku rušné Flinders Street v centru Melbourne, hlavního města australského státu Viktoria. Zabil tak 83-letého Antoniose Crocarise a zranil přes tucet dalších lidí.  Krátce na to stanul před městským soudem, který dodnes řeší námitku obhájce, že mentálně nestabilní Noori pouze utíkal před voláním hlasů v jeho emigrací trýzněné hlavě a že obvinění z pokusu o genocidu či o hromadné zabití odmítá.

utok

Útok na Finders St. 2017  Zdroj: https://www.perthnow.com.au/news/australia/flinders-street-rampage-morethan-a-dozen-of-the-officers-responding-to-horrific-car-attack-were-on-their-first-day-on-the-job-ng-b88698310z

V lednu tohoto roku, 6 lidí, 3 z toho malé děti, nepřežilo volání hlasů v hlavě 28-letého Jamese Gargasoulase, který konvertoval k islámu a vzývaje hlasitě z okna svého auta proroka Allaha, na plný plyn naháněl chodce na nedaleké obchodní třídě Bourke Street. Dalších 27 chodců to tentokrát přežilo s “pouze” těžkými zraněními.

bourke

Bourke St. útok 2018  Zdroj: https://www.afr/com/news/man-shot-by-police-in-melboure-cbd-20181109-h17qd4

Minulý pátek, 9. 11. odpoledne, inspirován svými bratry ve víře, ve snaze vymačkat střeva i duši z těl co nejvíce nevěřících, vjel 30letý Somálec Hassan Khalif Shire Ali svým autem do lidí opět na chodníku Bourke Street a odpálil v autě ukrytou plynovou bombu. S voláním “Allahu Akbar!” na rtech pak podříznull 74-letého Sisto Malaspinu, místního restauratéra a italskou legendu melbournských gurmánů, který mu v nastalém zmatku přispěchal na pomoc.  Nabroušenou kudlou pak Hassan Ali vážně pobodal další chodce a zahnal na útěk dva policisty přivolané k hořícímu autu, kteří si chtěli ověřit není-li Ali zraněný a zda by pro něj neměli zavolat ambulanci.

hassanali

Video třetího melbournského útoku: https://www.youtube.com/watch?v=1XUb3Hy87d4

Další ze záznamů pátečních událostí na Bourke Street v Melbourne pořízené kolemjdoucími zde:

Pak ale přiletěla    lesklá a horká střela
uprostřed jeho těla    našla si mrcha cíl …

“Zastřel ho! ” a “Zabte ho!” volali totiž v panice jeden přes druhého vyděšení nevěřící. Jeden z  policistů pak nevyhodnotil situaci “korektně”, na okamžik ztratil sebekontrolu … a střelil.

Hassan Ali tragicky v nemocnici svému zranění podlehl.  Místní noviny zatím jen napsaly, že v posledních týdnech trpěl politický azylant Ali, na jehož trestním rejstříku se za 20 let od jeho příletu do Austrálie nahromadily pouze drobné loupeže, běžné násilnictví, výtržnictví, neplacení dopravních pokut a marihuana, že trpěl depresivními stihomamy a blouzněním …

Se shovívavým úsměvem mudrce řekl již v pátek do televizních kamer slovutný Isse Musse, melbournský imám a blízký přítel rodiny Aliho, že „jinak tak dobrácky oddaný Ali si časem stěžoval, že je pronásledován tajemnými tvory s oštěpy“Jiný zdroj uvedl, že „jeho život se odchýlil od normálu a že problémy s jeho duševním zdravím mají za vinu návykové látky.” A že “minulý týden ho viděli vycházet z jeho domu velmi rozrušeného. Rozešel se se svou ženou …“. Ano, život emigranta v nepřátelsky nepřizpůsobivém prostředí může být mučivě skličující.

Početná somálská komunita Melbourne truchlí a zcela pochopitelně začala kopat zákopy v očekávání zběsilé reakce rasistů a pověstně zarytých xenofobů.  Není se co divit.  Vždyť mluvčí policie nezodpovědně a bez sebemenšího pokusu objektivně posoudit mentální zdraví emigrací trýzněného utečence ze Somálska označil jeho volání o pomoc za “teroristický útok” už ve chvíli, kdy byl postřelený Ali nakládán do sanitky !!!

Uvědomělá australská veřejnost očekává, že mluvčí policie bude pro jeho bezdůvodné rozdmychávání napětí uvnitř harmonické multikulturní společnosti pohnán k zodpovědnosti. Ministerský předseda Morrison, hlásící se stále ještě ke katolické víře, se na sobotní tiskové konferenci zodpovědně islámu zastal a připomněl, že “v historii nebylo vůči násilí zcela imunní žádné náboženství”. Slíbil, že nepřestane budovat dlouhodobě pozitivní vztahy s muslimskou menšinou. Zdůraznil také, že přeci “právě představitelé muslimské komunity jsou těmi, kdo vyjadřují své upřimné obavy z nárůstu radikalizmu ve společnosti ze všech nejsilněji”.

Řekl dále: “Seděl jsem tuhle v obývacím pokoji jedné muslimské rodiny. Čtyři z jejich synů se vrátili domů na Střední východ bojovat za Islámský stát. Všichni čtyři v boji tragicky zahynuli. Viděl jsem zoufalství a ztrátu naděje v očích ubohé matky i otcezjevně zmatených verbíři IS, kteří přišli do Austrálie a obrali je o 4 z jejich milovaných dětí. Premiér Morrison bohužel doposud neměl příležitost sednout si s právě ovdovělou paní Malaspinovou …

Morrison v sobotu vyzval náboženské vůdce aby chránili své komunity v Austrálii před šířením nebezpečných učení a ideologií. „Musíte být proaktivní, bdělí a musíte vymýtit radikalizmus z vaší komunity“ uvedl a dodal, že vláda a celá australská multikulturní společnost s nimi bude oddaně spolupracovat.  Premiér Morrison pak vyzval všechny Australany, aby se nenechali páteční příhodou zastrašit nebo vyvést z míry. „Buďte sami sebou, buďme všichni Australany“ řekl. „Buďme pyšní na to kdo jsme. Vím, že jste a že právě to je to, co nám vždy pomůže prohlédnout záludné intriky zákeřného zla.“

Mnozí doufali, že toto vyznání vstřícnosti a lásky liberálního premiéra Morrisona pomůže muslimské komunitě přenést se přes další tragédii na ni seslanou a že otupí planou nesnášenlivost australských rasistů a ojedinělých xenofobů. Představitel melbournské somálské komunity skutečně v neděli svolil přečíst, se zaťatými zuby, před TV kamerami větu politování nad tím, že pan Sisto Malaspina to páteční nedorozumění kultur nepřežil.

Nicméně do pondělka se už muslimská komunita stačila zorientovat, znovu se sjednotila a převzala iniciativu. Za podpory mluvčích levicové Labour Party se ústy svých vůdců začala zcela oprávněně a proto velice důrazně domáhat omluvy liberálního premiéra Morrisona za sobotní znevažování a osočování jejich víry a odkazu jejich proroka.  Ano, parlamentní volby se blíží …

sisto

Oblibený restauratér Sisto Malaspina, oběť útoku na Bourke St. Zdroj: News Corp Australia

Pan Sisto Malaspina vyznával zastaralou ale dnes už úspěšně překonávanou víru, která člověka nabádá “Pomáhej bližnímu svému”.  Čest jeho památce a upřímnou soustrast všem, kterým s láskou a úsměvem rozdával radost ze života.
12 Komentářů k Melbernský Triptych

 1. Paw napsal:

  $400 tisic rocne do Australie za kazdou cenu , prevysit a zacit demokraticky prevzeti moci.To se zpomaluje , kdyz jednotlivci zacnoyu zbesile vykradat z kazde funkce do ktere je nasadi. Cestuji helikopterami, v Rolls Roycech , poradaji milione svatby, kupuji palace za desitky milionu atd. To pak skonci u nekonecnych soudu.
  Policie pak ustupuje , dostavaji helikoptery, lode , auta abyy jako cinsti turiste se projeli kolem pouze. Jejicj mista nastupuji afroarabove a diriguji verejny zivot v tisicich. Maji licence i kdy s kriminalnimi zaznamy a take vrazdi obcany Australie pod zaminkou udrzeni bezpecnosti..Vysoce placeni urady a vladou a to vse ze zadu plati take Sarabie..
  Policie pak si udrzela pravo kontrolovat jizdenky v doprave…
  Behem kratke doby lze ocekavat jejich vyzbrojeni a nestup k moci se zakony saria s cim se vubec netaji a maji plnou podporu vlad, uradu a ideologicky besnicich medii !!!…
  Aby oklamali verejnost drzi nekde na ostrove asi 20 uprchliku a tem tim velice ublizuji….

 2. Paw napsal:

  A mezitim se dokoncuje zruseni vanoc a vymazani vseho z vedomi populace..Jako priprava..

 3. napětí napsal:

  Až doteďka jsem rozuměl, že islám netoleruje alkohol a drogy. A najednou je to u migrantů dosti běžné. No ale jak to je pak s tou jejich vírou?

  • .lak napsal:

   Lež pro prašivé nevěřící psi a to je bohulibá činnost. Klidně si dají zabijačku z prasete, zalejou to pivem a řeknou to jsme je pěkně oklamali.

   • proud napsal:

    :-)))))))…….maj to podobne jako zidi,nemusej vubec nic a muzou vsechno,staci jim se obratit k mekce a hodit nejakou omluvu nebo vysvetleni…………

 4. niSas napsal:

  Ste už nemocní. jako ten debil, comu říkali stokrát ,vynes to smetí a von furt že eště musí napsat na fackobůůku nějakýmu australákovi nebo amíkovi a poslat mu nějakej podstatnej obrázek co běhá jako kunda co jí honí nasraný vosy. Se tak dlouho budete srát do cizejch věcí až vás to smradlavý smetí zasype, kokoti. A já vám řeknu jedno. Máte hovno co důležitýho k dělání, jen se vymezujete kokotinám, keré to smetí kua nevynese. Je mě z vás blbě, nanic. Zvracíte semi jako nepovedenej voběd. Ftip z vás žádnej nevypadne, nápad co jako bude ani howno, jen gdákáte na dvorku , koko, koko, dádk DÁK DÁK. A to je tak všechno do dalšího přehledu. Zapoměl sem ofšem na extra ligu kokotů, pardón, ti to smetí eště nosej do baráku. To je taková choroba. Takoví skládkujou pak všechno co najdou a gdyž to leze už aji k sousedům a smrdí to ze všech otvorů, až pak se něco děje. A kolik všelijakého bordela takoví nemocní blboni nabíraj, k neuvěření. No ale tady se to dá stohovat páč do 14 dnů po tem nevzdechne nigdo, tak nosí novej bordel aby se bylo čemu divit.

  • .lak napsal:

   Pláčeš na špatném hrobě, máš se obout do kupčíků a penězomněnců hokynaření shora.
   Něco odjinud.
   Jsou už asi mimoni. Z PP – Chápou co činí?
   Hlavně je to o těch co si myslí že padají pečení holuby do huby. A jiné ve veřejném prostoru jaksi ududkovali. O škole nemluvě odpadu těch co nic neumí tak učí. Ovšem mají modlu automatizace 4. generace. Z papírových království kabinetních pošuků zadarmo drahých a horších prognostáků že za 5. doženeme západ a po 3. dekádách jsme v rozvojové zemi za mrzké platy s pětinovymi příjmy při stejných cenách a u potravin za podřadnou kvalitu. A k jejich modle kdy tedy peníze berou z okopávaných blby.
   Přívěšek nanormovaného vyšlochtaného krumplu, eš, 18.11.2018 17:06:58
   Je nejzuboženější a nejoplivávanější otrok nenažraných hlupáků zvrhlých sexualit rozkopulovaných. Vy robotizace 4. generace. Každá jejich představa nenaplněných tabulkových kryplovin jde za tím co na ně dělá vždycky blbě. Trpí představou že když si něco namalují tak jim to kopírka nahází v jakémkoliv počtu. Jenže u strhaných mašin do šrotu nenažranými blby to nejde a mají ?intelekt pouze na to že jim zbohatnutí líný hajzl sabotuje. Absolutní dehonestace lidí práce mentálně postiženými nóblesy kriminálního státu úžerů navíc zanášejicích za to že si je šlechta pozve na dotace které rozkradou a které 3x přeplatí právě jimi exploatovanými. Úplně vylízaný a neživotný systém retardů kteří s arogancí a korupcí moci sviňodebilí tak že už to považují za normální likvidovat ty co je živí.

   • niSas napsal:

    Seru laku na všechny co za rok služby si vyslouží kuřátko, za to. Nezaímají mě ani názory slouhů, co si vyslouží za rok služby, kachničkuza to.. No esli mě nějakej slouha bude poučovat jak se za celej rok vysluhujehusička za to, tak ho pošlu taky do prdele, třeba za tím větším kokotem, co za rok služby dostane prasátko za to. A vůbec nevím na co měl ten blboň vobušek, gdyž trajdal a nic nezasél ani mu před chalupou nic negdákalo a ták. Nebavíš mě ani ty, ani tvůj slohový projev, intonace ani tvoje slovesnost. Piš co potřebuješ, dožaduj se přímo svých potřeb, písemně a pak klidně vypadni. Muheeeeeee

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!