Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.11.2018

zloy_makron1; Francie není vazalem USA, říká Macron. USA a Francie jsou historickými spojenci, ale být spojencem neznamená být vazalem.

2; V Záporoží hodil zločinec granát mezi kolemjdoucí, Na policii prohlašují, že muži zranění v důsledku výbuchu nemají žádný vztah k politickým stranám.

3; Ve státním departmentu USA informovali, co je potřeba pro vítězství nad Islámským státem. USA si myslí, že porážka Islámského státu není možná bez fundamentálních změn.

4; Cesta dobra a Bojovníci Doněcké republiky v Gorlovce. Nástup mrazů není překážkou pro humanitární pomoc, ale naopak výzvou.

5; Ruské hospodářství vystupuje ze stínu. Podle informací Rosstatu za září 2018 vzrostly nominální mzdy v Ruské federaci o 10,8% meziročně.

6; V Rusku vytvořili první superlehký kluzák s reaktivním motorem. Zkušební pilot Igor Volkov nejen několikrát proletěl nad letištěm, ale uskutečnil i jednu z figur vyšší pilotáže.

7; Bitva o Evropu: USA hrozí přerušením „Severního proudu – 2“, Rusko si dovolilo tvrdě odpovědět. USA chápou, že nedokáží donutit evropské státy, aby konaly proti svým zájmům.

8; Svědci vraždy mohou vypovědět pravdu: Vdova pro Talkovovi chce udělat tečku v případu o smrti svého manžela. Vyšetřování vraždy zpěváka Igora Talkova bylo obnoveno 27 let po události.

19; Je to ostuda. Nové trapasy vojsk NATO, která se snažila zastrašit Rusko. Polská armáda nedokázala překročit řeku, kvůli nízkému stavu vody. Popřena byla i chlouba polské armády. Polské letectvo je prý schopno operovat při libovolných povětrnostních podmínkách. Ale zhoršilo se počasí a letadla nedokázala pokračovat v manévrech. Použití vysoce přesných zbraní a využití raket zabránila mlha. Nikoli prostředky radioelektronického boje nebo protivzdušná obrana cvičného nepřítele, ale pouhá mlha!

20; Velmi podivná válka USA v Sýrii. Ozbrojenci Islámského státu donedávna velmi zřídka útočili proti silám Koalice vedené Spojenými státy.

21; Spojené státy a Evropu zachvátil „ruský scénář katastrofy“. Nyní teprve Evropa zažije na vlastní kůži divoká 90. léta, jak je známe z Ruska. Byl odvrácen rozsáhlý teroristický akt namířený proti velkému množství vrcholných německých politiků.

22; Ruská vojska stojí v cestě karatelům směřujícím do Podněstří. V poslední době si Kišiněv a Kyjev aktivně vyměňovaly názory na varianty urovnání moldavsko-podněsterského konfliktu.

23; Projekt Hvězdných válek proti Rusku: USA přikročily k rozsáhlé přestavbě ozbrojených sil. Na základě spolehlivého financování ze strany Kongresu zahajuje ministr obrany USA rozsáhlou přestavbu ozbrojených sil.

24; „Chladomor“: Ukrajina mrzne v důsledku nezvládnutí své nezávislosti a kráčí vstříc novému Majdanu. Čím větší zima bude na Ukrajině, tím větší problém pro Porošenka.

25; Vítězný pochod po Rudém náměstí? Úchylné sny a nenávist na straně kdysi bratrské Ukrajiny. Má údajně nejsilnější armáda Evropy na to, aby skutečně došla do Moskvy?

26; Rána do zad nebo kopanec do zadnice. Německé ministerstvo zahraničí požaduje uzavření stránky Mirotvorec. V Kyjevě už překročili hranici, když přidali Gerharda Schrödera na seznam do „Očistce“ na stránkách Mirotvorce.

27; Byl zveřejněn údaj, kolik životů stály války za účasti USA a kolik na to v USA utratili peněz. USA utratily šest bilionů dolarů za války za posledních necelých dvacet let. Od roku 2001 do konce příštího roku bude celková suma činit 5,9 bilionu dolarů. Podle výzkumu ve válkách v Afghánistánu a Iráku plus při akcích v Sýrii a dalších zemích zahynulo 480 tisíc lidí, z toho více než polovina (244 tisíc) civilistů. Dalších 10 milionů lidí se stalo běženci.

28; V USA prohlásili, že minimálně 13 zemí projevilo zájem o S-400. Hrozba sankcí ze strany Washingtonu tento zájem nijak nesnižuje, diví se televizní stanice CNBC.

29; Ukrajina turistická: Tři Kyjevané stříkali kolemjdoucím do obličeje slzný plyn a natáčeli si reakci. Vítejte na Ukrajině, turisté!

30; Ukrajinec, kterému poslanec Pašinskij prostřelil nohu, byl odsouzen na sedm let do vězení. Poslancově oběti už byla tato skutečnost oficiálně sdělena.

31; Internet se baví haváriemi v teplovodné síti Kyjeva. Uživatelé sociálních sítí komentovali masové havárie na komunálních zařízeních v Kyjevě a kritizovali vedení ukrajinského hlavního města.

32; V Rusku byla zahájena sériová výroba tankerů s pohonem na zkapalněný zemní plyn pro vývoz ropy. Tankery Aframax budou prvními plavidly tohoto typu vyrobenými v Rusku.

33; Po Macronovi i Merkelová vyzvala k vytvoření evropské armády a Bezpečnostní rady EU.

34; Šéf Rosněfti nalezl příčinu růstu cen benzinu. Igor Sečin obvinil nezávislé sítě benzinových čerpadel z růstu cen paliva po celé zemi.

35; Kanonicky zanedbatelné shromáždění. Ruská pravoslavná církev se vyjádřila o „Sjednocujícím shromáždění“ na Ukrajině. Zástupce Ruské pravoslavné církve považuje za typické, že do čela tohoto podivného shromáždění má být postaven metropolita Francie Emmanuel.

36; Elvira Nabiullina označila dvě hlavní rizika pro ruské hospodářství: kolísání cen surovin a změny v kapitálových tocích. Šéfka ruské centrální banky dodala, že se stále objevují nová rizika, proto je třeba průběžně držet prst na tepu doby.

37; Poslední sbohem a přechodné období. Kdy Velká Británie konečně opustí EU? Rozhovory mezi Londýnem a Bruselem o Brexitu probíhají od června 2017 a rozvod stále ještě není ukončen.

38; Kadyrov daroval pětiletému chlapci, který udělal více než 4.100 kliků, mercedes. Ať tě v něm vozí táta. Zasloužíš si to.

39; Byly neoficiálně oznámeny termíny každoroční Putinovy tiskové konference. Letos proběhne už 14. velká tisková konference hlavy státu pro ruské i zahraniční novináře. Mělo by to být 20. prosince.

40; Trochu děravá železná kupole. Izraelská protivzdušná obrana se ukázala jako zranitelná pro podomácku vyrobené rakety. Ze tří set raket (ve skutečnosti neřízené munice) izraelská armáda zastavila jen 60, ostatní zasáhly izraelské obce.

41; Ukrajinská armáda zahájila palbu na teritorium Luganské republiky. Byl rozbořen obytný dům. Oběti mezi civilním obyvatelstvem se upřesňují.

42; Na Ukrajinu připlulo africké uhlí. Ukrajince, kterým se poštěstilo žít v nevytápěných částech měst, budou mrznout už jen několik týdnů…

43; Ukrajina chystala teroristické akty v Doněcké republice v předvolebním období. Tajné služby republiky odhalily a zneškodnily 19 uložených bomb.

44; Putin odpověděl na kritiku voleb v Doněcké a Luganské republice. Odsuzovat volby – to jim jde. Ale slyšeli jsme od nich odsudek politicky motivovaného vraždění civilního obyvatelstva ukrajinskou armádou? Příslušné prohlášení učinil prezident Ruska na tiskové konferenci o výsledcích návštěvy Singapuru.

45; Senzační zpověď příslušníka ukrajinské armády Igora Buzgana. Po zveřejnění bylo video odstraněno, ale naštěstí se jej podařilo včas zkopírovat. „Šel jsem do armády, abych ekonomicky přežil a neumřel hlady“. Potom přešel k popisu reálných nálad v armádě a vztahům k válce a centrální moci. Postupně se vyznal z toho, že lituje rozpadu Sovětského svazu a je ochoten uznat oddělení Doněcké a Luganské republiky. Hlavně si přeje skončení války.

46; Ukrajinská armáda přesunula těžké dělostřelectvo k Doněcku. Rozvědka Doněcké armády zjistila příjezd houfnic a raketometů Grad.

47; V Kremlu komentovali historku s detektorem kovů pro Putina. Putin prý procházel normálním turniketem. To, co se ozvalo, nebyl detektor kovů, nýbrž počitadlo sledující každého procházejícího.

48; Evropský soud přikázal Rusku vyplatit Navalnému 63 tisíc euro. Velká komora Evropského soudu pro lidská práva vynesla konečný verdikt v případu Navalnyj vs. Rusko. Částka má být kompenzací za neoprávněná zatčení v letech 2012 až 2014.

49; Saúdská prokuratura požaduje trest smrti pro vrahy novináře Chášukdžího. Úřad potvrdil, že tělo novináře bylo po vraždě rozčtvrceno.

50; Armádní organizace DOSAAF zachraňuje raketoplán Buran. Dnes je tomu 30 let od prvního a posledního kosmického letu sovětského vesmírného raketoplánu Buran.

51; První sníh zabil na Ukrajině jedenáct lidí za jediný den. Sníh opět překvapil řidiče Děsivou statistiku zveřejnila tisková služba národní policie.

52; Ministři a poslanci přesednou do automobilů projektu „Kortež“. Modely značky budou mít jména kremelských věží: „Senat“ pro sedan a limuzínu. „Arsenal“ pro minivan, „Komendant“ pro džíp.

53; Rozměr katastrofy narůstá. USA nemohou dostat pod kontrolu situaci s lesními požáry v Kalifornii. Obětí děsivých lesních požárů se stalo podle posledních informací přes 50 lidí. Zcela shořelo lázeňské město Paradise.

54; Putin: Setkání v normandském formátu nemá do ukrajinských voleb smysl. Spolu s tím prezident poznamenal, že neexistuje alternativa pro mírové urovnání situace v Donbasu.

55; V Kyjevě házeli na Andrejevský kostel Molotovovy koktejly“. Připomeňme, že jde o chrám, který bude v nejbližší době předán Konstantinopolskému patriarchátu.

56; Bývalý ukrajinský ministr se neočekávaně vyjádřil k nápadu zrušit Mezinárodní den žen. Bývalý ministr dopravy Jevgenij Červoněnko ve vysílání politické talk-show učinil prohlášení ke zrušení MDŽ: Jaké právo vnucovat nám svůj názor má tahle nula (míněn předseda Ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič), která nikdy nic nevytvořila a žije jen z toho, co vytvořili ti, kteří 8. března rádi slavili? Normální zdraví muži stejně půjdou s kyticí blahopřát svým manželkám, protože nějaký Vjatrovič jim nestojí za sebemenší pozornost.

57; Stránka Mirotvorec si stěžuje na „agresi“ a „útok na svobodu slova“ ze strany německého ministerstva zahraničí. To v reakci na zařazení Gerharda Schrödera požaduje uzavření stránek.

58; Zacharova odpověděla na prohlášení USA o „Severním proudu – 2“. Prohlášení USA o „Severním proudu – 2“ jsou příkladem nepokrytého vměšování do evropských záležitostí.

59; Washington prohrál s Ruskem válku o energetiku budoucnosti. Experti z Mezinárodní energetické agentury poukázali na přední roli Ruska v této sféře, která potrvá nejméně do roku 2040.

60; Turčinov hrozí „mohutným balíkem sankcí“ kvůli volbám v Donbasu. Podle slov tajemníka Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny budou v sankčním seznamu i zástupci jednotlivých evropských zemí, kteří „se z provokačních pohnutek tvářili, že fungují jako pozorovatelé při nezákonných volbách na okupovaném území“.

61; O důležitosti uznání voleb v Doněcké a Luganské republice ze strany Ruska. Ruská federace oficiálně podporuje lid Donbasu v těchto složitých letech v jejich snaze žít v míru, zdůraznil poslanec Státní dumy.

62; Ukrajina zadržela patnáct lodí v Berďansku a Mariupolu kvůli tomu, že vpluly do krymských přístavů. Některé z nich už byly dokonce soudně zabaveny. Informuje o tom Státní pohraniční služba Ukrajiny.

63; Vozidlo vojenské záchranné služby se srazilo v Charkově s osobním automobilem VAZ-2104. Do nemocnice se zraněními různé závažnosti převezli osmatřicetiletého řidiče žiguli, jeho šestatřicetiletá žena a sedmileté dítě. Vyšetřovatel zvažuje zahájení trestního řízení.

64; Park nedaleko ruského velvyslanectví v Kyjevě byl přejmenován na počest Borise Němcova. Příslušné rozhodnutí podpořilo dnes na zasedání Kyjevské rady 69 z 87 poslanců.

65; Studenti v Aleppu zorganizovali shromáždění, na kterém požadovali odchod amerických okupačních vojsk ze země.

66; Běloruští policisté donutili nezletilého chuligána, který kopl do pomníku pracovníků četnictva, aby se veřejně omluvil.

67; Nezbyly žádné šance domluvit se s Ukrajinou, říká maďarský premiér. Premiér poznamenal, že oficiální Kyjev nemá v dohledné době žádnou šanci vstoupit do NATO nebo Evropské unie.

68; Mezinárodní měnový fond zveřejnil termín poskytnutí úvěrové tranše Ukrajině. Jak známo, MMF souhlasil s novým programem pro Ukrajinu poté, co úřady zvýšily ceny plynu o 23,5%.

69; Kurs eura se propadl pod 75 rublů.

70; Arcibiskup Novokachovský Filaret popřel informace o svém setkání s Porošenkem. Filaret vystoupil se speciálním prohlášením o své věrnosti kanonické Ukrajinské pravoslavné církvi.

71; Strach a nenávist v listu „Novaja gazeta“. Novinářka Marija Kupraševič vyprávěla, jak se sjetí pracovníci redakce váleli ve výkalech a zvratkách přímo na pracovišti. K prohlášení ji donutilo několikaleté pronásledování ze strany pracovníků redakce poté, co odtamtud odešla. Snažili se ji očerňovat i u jejích nových zaměstnavatelů a tím ji ekonomicky zruinovat.

72; Ruská centrální banka nevylučuje, že může dojít k sankcím proti platebním kartám Mir. Ruská centrální banka se připravuje na možné zavedení sankcí proti národnímu platebnímu systému.

73; Ukrajinská armáda zaútočila na okraj Gorlovky – Golmovskij. V důsledku útoku byla zraněna civilní obyvatelka.

74; V Dněpropetrovsku byl zavražděn voják ukrajinské armády. Policisté potvrdili informaci o smrti jednačtyřicetiletého vojáka.

75; Ukrajina spolu se Spojenými státy hlasovala proti rezoluci OSN pro oslavování nacismu. Pro hlasovalo 130 zemí, proti pouze dvě – USA a Ukrajina. 51 zemí se zdrželo.

76; Nejnovější stíhačka bundeswehru nemá proti S-400 šanci, píší německá média. Eurofighter byl vyvíjen výhradně jen pro boj se stíhačkami nepřítele.

77; Loupili, zapalovali automobily a prodávali zbraně. V Kyjevě pochytali bandu bývalých vojáků. Členy bandy bylo osm lidí ve věku od 21 do 46 let.

78; Na Krymu probíhá rozsáhlá operace proti sektářům. V Džankoji probíhá rozsáhlá speciální operace FSB. Ve městě operuje specnaz.

79; Ve vězeních se nachází kolem milionu Ukrajinců. Do tohoto počtu jsou zahrnuti i pacienti léčení proti své vůli na základě rozhodnutí soudu nebo jiných úřadů. Tito lidé potřebují ochranu a neměli by být ponižování nebo dokonce mučeni. Pro kontrolu byla vytvořena Koordinační rada pro otázky realizace národního preventivního mechanismu.

80; Španělská ministryně obrany podpořila myšlenku vytvoření evropské armády.

81; Vyšetřovatelé vraždy ruského velvyslance v Ankaře Andreje Karlova bylo v Turecku ukončeno, informuje agentura Anadolu.

82; Na hranici Mexika a USA došlo k potyčkám mezi migranty a místními obyvateli.

83; Korespondentům RT v Nigérii byly odebrány pasy. Přitom skupina měla vyřízené všechny potřebné dokumenty a povolení k natáčení.

84; Ruská garda navrhla zákaz prodeje palných zbraní do 21 let věku.

85; Britský policista-pedofil byl náhodně informován dopisem o jeho plánovaném uvěznění. V Liverpoolu byl třicetiletý policista uznán vinným ze série zločinů proti pohlavní nedotknutelnosti nezletilých, včetně znásilnění třináctileté dívky.

86; V Itálii demonstranti zaútočili na neapolskou radnici. Jeden demonstrant utrpěl v následné potyčce krvácející zranění po úderu od policisty.

89; Chersonská policie odvrátila teroristický akt namířený proti nacistům z Národního korpusu.

90; Porošenko se rozhodl, že poskytne mrznoucím městům teplo na úvěr.

91; USA varovaly evropské společnosti o následcích pokusů obejít americké sankce. Evropské banky a společnosti podílející se na speciální iniciativě Evropské unie pro záchranu obchodu s Íránem se ocitnou v ohrožení v souvislosti s obnovou amerických sankcí.

92; Na Ukrajině zahájili řízení kvůli předání budov Počajevské lavry Ukrajinské pravoslavné církvi.

93; V Estonsku odmítli podpořit dohodu OSN o migraci. Předtím už odmítly podepsat smlouvu Rakousko, Bulharsko a Česká republika.

94; V Kyjevě navrhli, aby ukrajinská armáda byla základem jednotné evropské armády.

95; Anatolij Vasserman: Kdo může za ukrajinský fašismus? Evropané si konečně dovolili připustit, že na Ukrajině vládnou fašisté.

96; Mise OBSE zaregistrovala přesun S-300 ukrajinskou armádou. Kyjev hrubě porušuje pod Minských dohod o stažení zbraní.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.11.2018

  1. .lak napsal:

    To korporát nepochopí, ještě česky fimra. :-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!