Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.11.2018

voennyy_ssha_61; Přihlouplí supermani. USA zcela otevřeně vyhrožují Rusku a Číně. O jejich úctě k mezinárodnímu právu nejlépe vypovídá citát z vyjádření Trumpova poradce Boltona: „Bylo by velkou chybou přikládat jakýkoli význam mezinárodnímu právu. Amerika musí oficiálně oznámit svůj úmysl skoncovat s islamistickým Íránem. Abychom nedopustili získání jaderné bomby Íránem, je třeba jej rozbombardovat! V Severní Koreji je třeba svrhnout režim. A jestli k tomu bude potřeba provést preventivní úder, učiňte tak a nečekejte na poslední chvíli!“ Pozadu ale nezůstává ani Donald Trump: „Ani se neohlédnete a všechny předeženeme! Nepodceňujte naši rozhodnost. Američané jsou nejneohroženější vojáci na světě a máme nejlepší zbraně na celém světě. Připrav se, Rusko, naše rakety přiletí. A budou kvalitní, nové a chytré!“ Takto agresivní rétorika ale znamená jediné: Dokazuje jen to, že Amerika slábne. A ani nejvyšší představitelé země už to nedokážou skrývat.

2; Souhvězdí družic se superzbraněmi. Odpověď USA na nadzvukové rakety Ruska. Po dlouhá léta vojenští specialisté USA zkoumají technologie pro zlepšení programu protiraketové obrany.

3; Krok směrem ke zdravému rozumu: Státní duma v prvním čtení schválila změkčení článku 282 Trestního zákona o podněcování nenávisti. Za první podobný čin bude jen administrativní řízení. Trestní odpovědnost vznikne až v okamžiku, kdy do roka dojde k recidivě.

4; Sýrie: Situace se nažhavuje. Charakter současných akcí nezákonných ozbrojených formací může ukazovat na to, že ozbrojenci se připravují v nejbližší době na to, že přejdou do útoku.

5; V Kyjevě nalezli „důležitý“ rozdíl mezi Ukrajincem a Rusem. Rusové si prý daleko častěji dělají legraci z vesničanů. Na druhou stranu je ruský humor dobromyslnější než ukrajinský a není odrazem skutečného opovržení nebo dokonce nenávisti.

6; V Donbasu byl zlikvidován instruktor ostřelovačů ukrajinské armády. Veterán trestní operace byl odpálen výbuchem radiem řízené nástražné miny.

7; Neutralizace Petra Porošenka. Porošenko bude muset hrát vabank, neboť ztrácí voliče. Z posledních průzkumů vyplývá, že 51,4% voličů by za žádných okolností nepodpořilo stávajícího prezidenta, kdežto u jeho největších soupeřů se toto číslo pohybuje v rozmezí 25% až 28%. Ani počet voličů rozhodnutých Porošenka volit nevěští pro něj nic dobrého. Julija Timošenko v průzkumech pravidelně získává dvojnásobnou podporu než on. O jeden procentní bod vyšší podporu než stávající prezident má dokonce i komediální herec a bavič Vladimir Zelenskij. Analytici ale varují před předčasným odepisováním Porošenka, protože vědí, že nemá absolutně žádné zábrany a je schopen kvůli svému zvolení uvrhnout zemi třeba i do skutečného válečného konfliktu.

8; Podpálení „Reichstagu“ v Kyjevě. Pokus o podpálení Andrejevského kostela předaného Konstantinopolskému patriarchátu až překvapivě připomíná provokaci s podpálením budovy Reichstagu v roce 1933.

9; MMF zahrnul Krym pod Rusko, aniž uznal jeho připojení. MMF zveřejnil svou podzimní zprávu o regionální ekonomice Evropy, ve kterém ekonomické ukazatele Krymu zahrnul pod ruské.

10; Ukrajina proti Rusku neobstojí, říká bývalý šéf SBU. Ukrajina nemá v případě války s Ruskem absolutně šanci, prohlásil bývalý šéf SBU Igor Bojko.

11; Japonsko počítá s opětovným připojením dvou Kurilských ostrovů. Šinzó Abe slíbil Putinovi, že v případě předání dvou Kurilských ostrovů Japonsku tam nebudou umístěny americké vojenské základny. Připomeňme, že jde o možné předání dvou ostrovů (Šikotan a Habomajské ostrovy) podle sovětsko-japonské dohody z roku 1956.

12; V Donbasu byl zlikvidován další ukrajinský okupant. 15. listopadu byl v zóně bojových akcí v Donbasu zlikvidován ukrajinský okupant Alexandr Lukjaněc.

13; Čína je připravena zvyšovat objem obchodu s Ruskem. Čína je ochotna spolupracovat na zvyšování objemů obchodu a investic s Ruskem.

14; MMF trvá na zvýšení cen topení pro Ukrajince. MMF je připraven i nadále úvěrovat Ukrajinu, ale učiní tak až po potvrzení státního rozpočtu a zvýšení cen.

15; V Bruselu vyjádřili radost nad myšlenkou Macrona a Merkelové na vytvoření společné evropské armády a připomněli, že otcem této myšlenky je Jean-Claude Junker.

16; Skvělá ruská výchova. Němku překvapily děti v Rusku. Autorka článku v německých novinách se podělila o výsledky svého pozorování výchovy dětí v Rusku. Nemůže prý pochopit, jak v Rusku dokáží přesvědčit dítě, aby se chovalo slušně v situacích, ve kterých by kterékoli německé dítě propadlo hysterickému záchvatu. Dále jí připadá divné, jak málo sobecké jsou ruské děti. V Latinské Americe jsou děti také poslušné, ale tam jsou častější fyzické tresty.

17; Sberbanka je připravena vydávat Rusům nové pasy. Sberbanka plánuje vydávání nových elektronických osobních průkazů s čipem.

18; Byla provedena nesmírná práce. Severní Korea uskutečnila testy nových zbraní. Jejich vývoj začal ještě za předchozího prezidenta Kim Čong-ila.

19; S jakými problémy se setkávají běženci z Ukrajiny? Lidé donucení v důsledku hrozeb neonacistů opouštět Ukrajinu, hovoří o řadě problémů, se kterými musí bojovat jejich krajané v Ruské federaci. Obnovená koncepce migrační politiky na léta 2019-2025 usnadní ukrajinským odpůrcům Majdanu získání ruského občanství.

20; Hackeři zaútočili na ruské banky pod jménem Centrální banky. 15. listopadu více 50 ruských bank čelilo útoku hackerů, kteří jednali jménem Centrální banky Ruska.

21; Už není kam klesnout. Bylo zveřejněno video, na kterém se (převážně starší) obyvatelé dvanáctitisícového města Kamenka v Čerkasské oblasti div neperou o bezplatné předvolební balíčky. Za kus žvance jsou pak zvoleny tyhle zrůdy, které pak vládnou zemi. Voličům hodí jako nějakým psům kost a potom šup s nimi na řetěz. Lidi, zamyslete se nad sebou!

22; Strašlivé požáry v USA. Více než 630 lidí je pohřešováno. Potvrzena byla smrt 66 lidí.

23; Vyloženě nás nutí k odvetným opatřením. Rusko může uzavřít Azovské moře. Svými buranskými akcemi ukrajinské úřady ve skutečnosti porušují smlouvu o Azovském moři.

24; Speciální operace FSB na Krymu. Začala v 18:00 a skončila až ve čtyři ráno. Vlítli na osm adres, z toho ve třech byli úspěšní.

25; Stálá účastnice ruských televizních show Diana Kadi informovala, kdo a jak vydělává na tématu Ukrajiny. Zneužívají pohnutých lidských osudů, aby se zviditelnili. Ani Rusko není ušetřeno negativních stránek propagandistické činnosti, byť stojí na správné straně.

26; Bude se zkapalněný zemní plyn přepravovat sem a tam? Budou USA nakupovat ruský plyn a dodávat jej do Evropy? Americký trh se může stát pro ruský zkapalněný zemní plyn prémiovým trhem. Vloni se už takové dodávky uskutečnily. Prodej americkým společnostem se pro ruské společnosti ukázal jako výhodnější než prodej do Evropy.

27; Grojsman informoval, kdy na Ukrajině čekají novou tranši od MMF. Mělo by k tomu dojít už letos v prosinci. Experti ale nejsou přesvědčeni, že Západ předhodí Ukrajině její vytouženou mrkvičku v tomto termínu.

28; Ukrajinská národní banka emitovala šestiúhelníkové mince. Obrázky na pamětních mincích překonávají i tu nejšílenější fantazii a samozřejmě se už staly terčem posměchu v sociálních sítích.

29; Protestující horníci zablokovali na Ukrajině silnici vedoucí do Polska. Horníci požadují zaplacení dlužných mezd a zrušení rozhodnutí o reorganizaci Státního podniku Lvovugol.

30; V Kyjevě neonacisté servali svatojiřskou stužku z autobusu Oděsa – Kyjev Petrohrad a obřadně ji spálili. Primitivové z fašistického uskupení S14 už ani neskrývají své tváře, pózují před kamerou a debilně se šklebí.

31; V Zakarpatsku pašeráci div nezabili pohraničníka. Stav zraněného je hodnocen jako vážný. Nachází se v kómatu. Pohraničníci slibují, že příště už budou rovnou bez varování střílet.

32; V Den začátku Majdanu proběhne v Kyjevě soutěž „Ostřelovač roku“. Tato akce pro školáky (!) je už zařazena do kulturně-uměleckého programu oslav.

33; Velké Británie není nikomu líto. Všechny přechytračila a nakonec z ní udělali blbce. Evropské úřady se netají svou škodolibostí. „Ostrůvek“ zahnaly do kouta, položily na lopatky a vnutily mu nevýhodnou smlouvu.

34; Ukrajinské ministerstvo obrany dalo byt generálovi ukrajinské armády, který má na svědomí životy 49 výsadkářů (havárie Il-76MD). Kromě toho kvůli nedbalosti generálmajora Viktora Nazarova byly způsobeny škody ve výši přes 28,7 milionu hřiven.

35; V ukrajinské vládě přiznali nemožnost vybudovat vojenskou základnu u Azovského moře a čelit ruské námořní flotile. Kyjev dopředu prohlašoval, že má v úmyslu posílit vojenskou přítomnost v Azovském moři a vytvořit v regionu vojenskou námořní základnu.

36; Polská pravoslavná církev tvrdě zareagovala na rozhodnutí Konstantinopole ohledně Ukrajiny. V Polské pravoslavné církvi neznávali Kyjevský patriarchát a nehodlají tak učinit ani kvůli patriarchovi Bartolomějovi.

37; V Kremlu komentovali slib japonského premiéra ohledně vojenských základen USA na Kurilách. Tokio si dělá nárok na čtyři ostrovy Kurilského souostroví s odvoláním na dvoustrannou Smlouvu (traktát) o obchodu a hranicích z roku 1855. Postoj Moskvy spočívá v tom, že ostrovy se staly součástí SSSR na základě výsledků 2. světové války a ruská svrchovanost nad nimi nemůže být zpochybňována.

38; Místní církev vytvářená na Ukrajině je politickou organizací, říká nejvyšší představitel Ukrajinské pravoslavné církve. Metropolita Kyjevský a vší Ukrajiny Onufrij odmítá pokusy podmanit si Ukrajinskou pravoslavnou církev statusem místní církve.

39; Ve Státní dumě ironicky odpověděli na prohlášení Porošenkova zástupce ohledně Azovského moře, který sliboval „tvrdou odpověď“. První zástupce předsedy výboru Státní dumy pro záležitosti SNS Konstantin Zatulin prohlásil, že „slovní reakce Ukrajiny bude v každém případě tvrdá, ale ti, kdo činí takováto prohlášení by měli lépe vyhodnocovat reálný potenciál svého státu“. Rusko si na západní diplomatické demarše už zvyklo a nevěnuje jim zvláštní pozornost, protože už nevěří v objektivitu Západu.

40; Putin promluvil o nejdůležitějším úkolu státu. Jde o péči o lidské zdraví. Pokud nebude toto, nebude ani nic jiného – ekonomika, vzdělání, prostě nic.

41; V Kyjevském obchodním centru na námětí Vítězství okradli poslance. V Ševčenkovském obvodě v Kyjevě 14. listopadu oloupili poslance za Lidovou frontu Jaroslava Jedakova.

42; Bloomberg vyčíslil ztráty ruské ekonomiky v důsledku sankcí. Objem ruské ekonomiky je nyní o 6% nižší, než mohl být bez západních sankcí.

43; Jsou prostě šílení. Šedesát milionů proti nim povstane. Italský premiér vyhrožuje Evropské unii. Chtějí nás potrestat, ale to poškodí víc EU než nás.

44; USA zasáhla sněžná bouře. Jsou oběti na životech. V důsledku zimní bouře nad východní částí USA zahynulo minimálně osm lidí.

45; Všichni odjeli. Rajmond Pauls údajně oznámil emigraci své rodiny z Lotyšska. Za posledních deset let ze země, jejíž obyvatelstvo čítá zhruba dva miliony lidí, odcestovalo více než 300 tisíc lidí.

46; Maďarský velvyslanec byl předvolán na ukrajinské ministerstvo zahraničí kvůli prohlášení maďarského premiéra. Byl upozorněn na nutnost zastavit akce, které mají negativní vliv na rozvoj dvoustranných vztahů.

47; „Válka s agresorem“. Ukrajina podstatně zvýšila dovoz z Ruska. Za období leden až září 2018 činil dovoz zboží z Ruska na Ukrajinu 5,8 miliardy dolarů.

48; Volker promluvil o užitečnosti Minských dohod pro Ukrajinu. Volker je členem americko-ukrajinské komise pro strategické partnerství.

49; Porošenko schválil dohodu s EU o pomoci v objemu jedné miliardy euro. Porošenko podepsal zákon o ratifikaci Memoranda o vzájemném porozumění mezi Ukrajinou a Evropskou unií ohledně úvěrové dohody.

50; Trestní operace ukrajinské armády u Volnovachy. Operace byla zahájena v pět hodin ráno a skončila až během následující noci.

51; Rajmond Pauls neočekávaně komentoval informace o emigraci jeho rodiny z Lotyšska. Známý skladatel a klavírista Rajmond Pauls popřel informace médií o emigraci jeho rodiny z Lotyšska.

52; Raketa Sojuz-FG úspěšně vynesla nákladní loď Progress MS-10“ na oběžnou dráhu. Připojení k Mezinárodní kosmické stanici je plánováno na 18. listopadu 22.30 moskevského času.

53; Šéf Evropské komise přišel na tiskovou konferenci s každou botou jinou. Nejen ukrajinští politici dokáží překvapovat svým zevnějškem.

54; Kde je oživil? Byla rozluštěna záhada znovuzrození Strany regionů na Ukrajině. Lídr iniciativní skupiny Strany Regionů Ivan Miglazov se zúčastnil vysílání Radia Svoboda. Vysvětloval především zdroje financování.

55; Mezinárodní měnový fond zhoršil prognózu růstu Ukrajiny pro rok 2020. MMF snížil prognózu růstu z 3,5% na 3%.

56; Porošenko vyzval USA a Evropskou unii k zesílení sankcí proti Rusku. Porošenko uskutečnil setkání s delegací Národního demokratického institutu USA a Evropského parlamentu.

57; Benzin zdražuje kvůli neochotě Rosněfti obchodovat na burze. Benzin značky Ai-92 během obchodování zdražil o 2,1% na 49,57 tisíc rublů za tunu.

58; Byla spáchána naprosto děsivá vražda. Merkelová uznala chyby. Angela Merkel prohlásila, že chápe rozhořčení obyvatel čtvrtmilionového saského města Chemnitz (Saská Kamenice) kvůli vraždě obyvatele města.Účastníci protiimigrační akce v Saské Kamenici požadují odstoupení Angely Merkel.

59; SBU si začíná předvolávat kněží Ukrajinské pravoslavné církve. SBU si v předvečer „sjednocujícího shromáždění“ začala zvát některé biskupy Ukrajinské pravoslavné církve na pohovor.

60; Valné shromáždění OSN schválilo v pátek rezoluci proti okupaci Golanských výšin.

61; Nizozemský premiér nepodpořil myšlenku vytvoření armády EU. Premiér Nizozemska Mark Rutte si myslí, že NATO musí zůstat úhelným kamenem evropské obrany.

62; Ukrajinská média šíří lživou zprávu o hromadné nehodě na Krymském mostě kvůli náledí. Několik nehod na přivaděčích, ke kterým došlo 13. listopadu večer, nebylo spojeno s náledím.

63; Rusko může vstoupit do procesu těžby zlata ve Venezuele. Oznámil to ruský velvyslanec v Caracasu Vladimir Zajemskij.

64; V areálu moskevského kláštera našli dělníci bomby z dob Velké vlastenecké války. Nebezpečná zóna byla uzavřena a nastoupili experti na odminovávání. Podle názoru expertů munice byla schopná boje.

65; Bojko bude jediným kandidátem sjednocené ukrajinské opozice. Tuto informaci potvrdil předseda politické rady strany „Za život“ Viktor Medvedčuk.

66; Marine Le Pen si myslí, že EU vede studenou válku proti Rusku.

67; Opilí dezertéři z ukrajinské armády vykradli klenotnictví, zavraždili člena ochranky a s ukradeným autem zmizeli v Arťomovsku.

68; Amerika bude muset kupovat plyn z Ruska. A přitom nadále přemlouvá Evropu, aby se ruských dodávek energetických surovin vzdala.

69; Ukrajinský propagandista Gordon se zlobí na Trumpa a Merkelovou za stisk ruky s Putinem. Západní lídři si prostě nemohou dovolit být k Putinovi vlídní.

70; USA přepraví své vojáky z Afriky kvůli Rusku. Jak píší BBC News, rozhodnutí je spojeno s tím, že v nové strategii národní bezpečnosti jsou za hlavní hrozby označeny Moskva a Peking.

71; Na japonském modulu amerického segmentu Mezinárodní kosmické stanice se znovu objevilo nebezpečné zatékání vody.

72; Moldavský premiér obvinil Evropský parlament z podpory opozice. Pavel Filip nesouhlasí s názorem partnerů obsaženém v rezoluci Evropského parlamentu, že republika je okupovaným státem. Jde prý jen o koncentraci moci.

73; USA nemají v úmyslu rozmisťovat vojenskou základnu na území Polska. Polsko je ochotno vzdát se základny „Fort Trump“ ve prospěch jiné podoby americké vojenské přítomnosti.

74; V Kyjevě za posledních 24 hodin zlikvidovali 18 nelegálních herních podniků.

75; V Egyptě bude popraven učitel koránu, který zaútočil na policejní služebnu.

76; V Německu přemýšlejí, zdali je možné vydávat syrské kriminální migranty zpět do Sýrie. Německý ministr vnitra Horst Seehofer takovou variantu nevyloučil.

77; FSB uskutečnila domovní prohlídky u Svědků Jehovových na Krymu. Tato náboženská skupina je v Rusku považována za extremistickou sektu a je zákonem zakázána.

78; Kvůli pronásledování homosexuálů přijde Tanzánie o humanitární pomoc ve výši 65 milionů dánských korun (zhruba 8,7 milionu euro).

79; V Bělehradě byl odhalen pomník patriarchy Pavla u příležitosti devátého výročí jeho smrti.

80; Kdo zorganizoval útěk u Republiky Makedonie Nikoly Grujevského. Vzniklo mnoho fám a dohadů o tom, kdo a jak pomohl politikovi zorganizovat tak sofistikovaný plán.

81; Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov prohlásil, že v Moskvě nevylučují možnost schválení opatření s cílem ochrany ruských námořníků v Azovském moři.

82; USA tajně sdělili Assangeovi obvinění. Zakladateli internetové platformy WikiLeaks Julianu Assangeovi bylo v USA sděleno obvinění.

83; Ve Státní dumě navrhli zakázat popcorn v kinech. Poslanec uvedl výsledek výzkumu, který dokazuje, že během sledování filmů člověk zkonzumuje více než obvykle.

84; Business Insider: Čína do roku 2035 dožene Spojené státy ve vojenské síle. K tomuto závěru dospěli experti z komise, která radí Kongresu ohledně následků pro bezpečnost americko-čínských ekonomických vztahů.

85; Ukrajinský poslanec Oleg Barna navrhl SBU, aby organizovala prověrky kněží před jejich vysvěcením.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.11.2018

  1. proud napsal:

    Tak jak Bozenko,uz ses poucila a tlacis v Cechach cestinu? :-)

  2. PavolT napsal:

    Sila národa je v morálke. No a tá zrejme USA chýba. Takže musí slabnúť.

  3. proud napsal:

    „3; Krok směrem ke zdravému rozumu: Státní duma v prvním čtení schválila změkčení článku 282 Trestního zákona o podněcování nenávisti. Za první podobný čin bude jen administrativní řízení. Trestní odpovědnost vznikne až v okamžiku, kdy do roka dojde k recidivě.“……………copak je na tomhle za „zdravej rozum“?Uz sama existence takovyho zakona zdravej rozum popira,protoze zdravy lidi muze podnecovat kdo chce,ale poslouchaj svuj rozum.Ovce ne,ty se nechavaj zmanipulovat,ale to je jejich vec,ne toho kdo manipuluje.Ten „zakon“ sam priznava svou existenci, ze neco neni v poradku,priznava ovcanstvi a neprimo rika,ze ovce smi manipulovat jen nekdo. Tak co je na tom celym kurva za „zdravej rozum“?!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!