Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.11.2018

severnyy_potok_2_31; USA a Ukrajina budou společně postupovat proti „Severnímu proudu – 2“. USA a Ukrajina budou usilovat o to, aby projekt páteřního plynovodu z Ruska do Evropy nemohl vzniknout.

2; Rusko nepatrně zvýšilo investice do státních obligací USA. Ruská ekonomika mohla od roku 2014 vzrůst o dalších 6%, kdyby nebylo zavedení sankcí, připomíná Bloomberg.

3; Konec izraelské beztrestnosti II – aneb Už není na koho útočit. Vojensko-politická doktrína vedení Izraele vyžaduje na jedné straně beztrestnost, na druhé straně absenci jakýchkoli ztrát.

4; Proč západní média najednou objevila na Ukrajině nacisty? Není příliš mnoho případů, kdy západní mediální propaganda může vyvolat upřímné nadšení svým manipulativním profesionalismem.

5; Klimatizace pro funkcionáře místo potravin přesídlencům. O práci mezinárodních humanitárních organizací. Humanitární organizace na území Donbasu kontrolovaném Kyjevem sponzorují funkcionáře.

6; Ukrajinu zachvátily vzpoury mrznoucích lidí. To už není katastrofa, ale tragédie. Přicházející zprávy nás nenechávají na pochybách: Současná topná sezóna na Ukrajině bude nejspíš hodně bouřlivá.

7; USA, běžte pryč! Tisíce Syřanů vyšly do ulic syrských měst. Informuje o tom nejnovější reportáž ze Syrské arabské republiky.

8; V Kyjevě zveřejnili dost tristní prognózu pro boj s Ruskem. Bývalý šéf SBU Igor Smeško označil šance Ukrajina na přežití v případě skutečné války s Ruskem za nulové.

9; V Doněcké republice se změnila pravidla silničního provozu. Od 7. listopadu 2018 vstoupilo v platnost nové ustanovení Rady ministrů Doněcké republiky č. 2-39.

10; V Moskvě odporní zločinci ukradli byt Veteránovi Velké vlastenecké války. Novinář VGTRK Andrej Medveděv se pokouší zorientovat v příčinách do nebe volajícího podvodu, který se stal v Moskvě. Skupina šmejdů nechala devadesátiletého staříka pod výhrůžkami, že si podají jeho vnuka, podepsat darovací smlouvu, kterou vydávali za půjčku peněz na splacení vnukova dluhu.

11; Autokefalie v Bělorusku? Po Ukrajině se pokoušejí i v Bělorusku využít technologii diskreditace Ruské pravoslavné církve. Západ se pokouší rozvrátit Běloruskou pravoslavnou církev a oddělit ji od Ruska.

12; Čím biskupové vystrašili Porošenka? Ukrajinská pravoslavná církev odmítla účast na vytvoření „nezávislé“ ukrajinské církve.

13; Kyjev zuří. V USA znovu „připojili“ Krym k Rusku. Oficiální postoj USA se nemění, ale de facto se Krym ekonomicky posuzuje společně s Ruskem.

14; Zoologie nacismu. Rusové na Ukrajině jsou dnes ve stejné pozici jako židé před 75 lety. Časy, kdy určití lidé podle národnostního principu nejsou považováni za lidi, si Evropa ještě dobře pamatuje.

15; CIA označila Saúdského prince za organizátora vraždy novináře Chášukdžího. V rozvědce prohlásili, že princ následník Saúdské Arábie přikázal vraždu novináře.

16; Byla objevena argentinská ponorka, která se ztratila před rokem. Připomeňme, že 15. listopadu 2017 zmizela ponorka, na jejíž palubě se nacházelo 44 lidí.

17; V Moskvě hoří petrochemický závod. Podle předběžných informací začalo hořet na zařízení zpracovávající ropu při vysokých teplotách.

18; USA jsou nejlepším přítelem Ukrajiny, říká státní tajemník Pompeo. Washington zcela podporuje Ukrajinu v jejím boji za udržení národní suverenity.

19; V Krivém Rogu se neznámí lidé snažili proniknout do věznice. Pracovníkům věznice a policistům se podařilo odrazit útok osob snažících se proniknout do věznice.

20; Více než tisíc pohřešovaných lidí. Počet obětí požárů v USA bude děsivý. Počet potvrzených obětí lesních požárů byl podle údajů z dnešního poledne 71 osob.

21; Ukrajina mrzne, ale nový Majdan je v nedohlednu. Proč? Bývalý premiér Ukrajiny Nikolaj Azarov odpovídá na tuto paradoxní otázku.

22; Požár petrochemického závodu v Moskvě byl uhašen. Informuje o tom zástupce správy ministerstva pro mimořádné situace v Moskvě.

23; Západ chce změnit Balkán v nástupní prostor proti Rusku, říká Lavrov. Na Bělehrad je vykonáván bezprecedentní tlak s cílem donutit jej zrušit vzájemně výhodnou spolupráci s Moskvou.

24; USA slíbily, že jednou se Ukrajina stane členem NATO, říká Klimkin. Uživatelé sociálních sítí připomínají ukrajinskému ministru zahraničím že slovy „bylo jednou jedno“ obvykle začínají dětské pohádky.

25; Rozhazování peněz a podvody. Pentagon čelí finančnímu skandálu s auditem. Naději, že úřad úspěšně projde kontrolou, která sama stála 400 milionů dolarů, nikdo nechoval, ale výsledek překonal nejhorší předpoklady.

26; V Nejvyšší radě slibují tvrdou odpověď na uzavření Azovského moře. Putin chce v roce 2019 destabilizovat Ukrajinu.

27; Tím, že jsme nepřijali do NATO Ukrajinu a Gruzii, jsme dali Putinovi nesprávný signál, říká bývalý generální tajemník Aliance. Musíme konat a nikoli dělat ústupky, které Putin vnímá jako projev slabosti, rozčiluje se Rasmussen.

28; Ruští vojáci dostanou nejnovější verzi těžkého plamenometného systému Solncepjok. Změny se dotknou jak samotného bojového vozidla, tak i munice. Jejich základní charakteristiky budou podstatně vylepšeny.

29; Nebe v centru Kyjeva zastřel černý dým, který je vidět z velké vzdálenosti od epicentra požáru.

30; Theresa May vyprávěla o sklence Whisky po úmorných diskusích o Brexitu. Připomeňme, že 14. listopadu vláda Velké Británie pracně potvrdila ustanovení smlouvy, ve kterém jsou definovány podmínky Brexitu.

31; Co se stalo s „doktorským salámem“? Z čeho dnes dělají nejpopulárnější salám a v čem jsou součastné státní normy horší než v sovětských dobách?

32; Američance omylem odoperovali obě ledviny. Nyní nezbývá Američance nic jiného než transplantace alespoň jedné ledviny, přičemž doba čekání na vhodný orgán je v USA zhruba sedm let.

33; Vojáci ukrajinské armády si stěžují na zničenou munici. Ukrajinská armáda vede vyšetřování, Pracovníci SBU objevili na skladě vojenského opravárenského batalionu jedné z brigád ukrajinské armády velké množství munice nevhodné k použití.

34; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení USA a Ukrajiny o „agresi Ruska“ na moři. Předtím Ukrajina a USA prohlašovaly něco o „agresivních krocích“ Ruské federace v Černém a Azovském moři proti zahraničním plavidlům.

35; V Ruské pravoslavné církvi vyzvali k zavírání teroristů do „speciálních rezervací“. Ve Státní dumě se v současné době připravuje návrh zákona o pobytu osob odsouzených za teroristické zločiny ve speciálních věznicích.

36; Tohle musí skončit. V Evropském parlamentu kritizovali beztrestnost na Ukrajině. Připomíná se, že na Ukrajině je registrována vysoká míra násilí a útoků na novináře a veřejné aktivisty.

37; Na Západě obvinili animovaný film Máša a Medvěd z „kremelské propagandy. K dnešnímu dni má anglickojazyčný kanál animovaného seriálu více než čtyři miliony sledujících.

38; Ukrajinská armáda zaútočila na Doněck. Informovali o tom v zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci režimu přerušení palby.

39; Na thajském letišti uvízly stovky Ukrajinců. Kolem tří set cestujících uvízlo na letišti v Phuketu. Více než šest hodin nemohou odletět do Kyjeva.

40; Rusové začali zase více utrácet, říká Gref. Prezident a předseda představenstva Sberbanky German Gref informoval o růstu platů a příjmů obyvatel.

41; V Grozném se odpálila sebevražedná teroristka. K výbuchu došlo v ulici Šossejnaja ve Staropromyslovském obvodě.

42; Rusofobní fašismus. V Dněpropetrovsku byly vytvořeny jazykové hlídky. V Dněpropetrovsku se rozhořel další skandál vyprovokovaný poslancem Nejvyšší rady.

43; Arménská apoštolská církev se vyslovila proti poskytnutí autokefalie Ukrajině. Katolikos všech Arménů Garegin II. prohlásil, že Arménská apoštolská církev nepodporuje dělení církví.

44; Nevzali si k srdci poučení z ukrajinské tragédie. Lavrov obvinil Západ z vytváření protiruského nástupního prostoru na Balkáně. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil země Západu, že se nepoučily ze situace na Ukrajině.

45; Ve Francii formulovali podmínky pro účast Ruska na summitu G7. Summit Velké sedmičky se bude konat koncem srpna 2019 ve francouzském Biarritzu.

46; V Evropském parlamentu dali „nezávislé“ Ukrajině doporučení před Volbami. Evropský parlament zformuloval pro ukrajinskou moc 51 doporučení pro zlepšení volebního procesu v roce 2019.

47; Nenechte si nic namluvit. V Radě federace komentovali Pompeova slova o pomoci Ukrajině. Cílem americké administrativy na Ukrajině není pomoc této zemi, ale boj proti Rusku.

48; Donbas: Okupanti informovali o svých ztrátách. Bojové akce probíhaly v okolí obcí Stanica Luganskaja, Želobok, Novotroškovskoje, Orechovo, Svobodnyj, Marjinka a Gnutovo.

49; Miliardy dolarů ukradené Janukovičem leží v amerických akciových fondech. Informoval o tom známý podnikatel a veřejný činitel. Alexandr Lebeděv.

50; Byla zjištěna totožnost sebevražedné atentátnice, která se odpálila v Grozném.

51; Kdo provrtal díku na Mezinárodní kosmické stanici a proč se zřítil Sojuz? Vyprávění známého vynálezce. Jeden z nejlepších vynálezců v raketovém průmyslu SSSR informoval o „dírce“ na MKS a o havárii Sojuzu.

52; Ruští diplomaté se vysmáli prohlášení o propagandě v Máše a Medvědovi. Velvyslanectví Ruské federace ironicky reagovalo na další protiruský výpad v britském tisku. Navrhli vytvořit speciální centrum pro boj proti „animované kremelské propagandě“. Za sídlo centra navrhli Pobaltí.

53; Socialismus. Jiné cesty není. Dialog dvou moudrých a vzdělaných lidí (historika Jevgenije Spicyna a diplomata Nikolaje Platoškina) nenechá lhostejnými všechny, kteří se pokoušejí pochopit politické procesy v Rusku a v celém světě.

54; Porošenko promluvil o pevných a slibných vztazích Ukrajiny a USA as poděkoval „americkým přátelům“.

55; Stovky zraněných. Francii zachvátily masové protesty proti cenám benzinu.

56; V Aleppu a Latakíji zahynulo 18 syrských vojáků během ostřelování ze strany nezákonných vojenských formací.

57; Syrská armáda získala kontrolu nad poslední baštou Islámského státu na jihu země – oblast As-Safá.

58; V Kyjevě popsali plot Avakovova domu požadavky na jeho odstoupení.

59; V Norsku probíhají mnohatisícové protesty proti omezení potratů.

60; Ve Středoafrické republice zahynulo více než 40 lidí při útoku na katolický chrám.

61; Demonstranti v Paříži požadovali odstoupení Emmanuela Macrona.

62; Spojené státy vyzvaly Ukrajinu, aby si vzala další půjčky od MMF.

63; Argentinská armáda oznámila příčinu havárie ponorky San Juan. Byla silně poškozena výbuchem.

64; Vzduch v kalifornských městech se stal nejznečištěnějším na světě. Mnoho škol přerušilo výuku.

65; Dům metropolity Jefrema v Krivém Rogu blokují stoupenci autokefalie.

66; V Kuvajtu zakázali Dostojevského román Bratři Karamazovi. Ruský autor se tak dostal do dobré společnosti Gabriela García Márqueze nebo Victora Huga, jejichž díla jsou v zemi rvněž zakázána.

67; Bývalý kancléř Německa prohlásil, že USA zacházejí s Německem jako s okupovanou zemí.

68; Civilní obyvatel Doněcka byl zraněn v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

69; V Roskosmosu informovali o vlastním vývoji jaderné rakety na opakované použití.

70; 18. listopadu proběhne v Kyjevě pochod na podporu transgenderů. Mnozí ochránci lidských práv poznamenávají, že zesiluje pronásledování a násilí vůči aktivistům a zástupcům LGBT.

71; Hlavní psychiatr ruského ministerstva zdravotnictví: Zbraně a řidičák by měly být až od 21 let.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!