Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.11.2018

beregovaya_ohrana_rossii_buksir_ukrainy_pronik_v_rf_11; NATO pozorně sleduje a vyzývá… Tisková služba krymské pohraniční služby FSB v neděli prohlásila, že tři plavidla ukrajinské vojenské námořní flotily porušily články 19 a 21 konvence OSN o námořním právu a překročily státní hranici Ruské federace.

2; Turčinov informoval, že Rada pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny posoudí otázku zavedení válečného stavu. Podle jeho slov bylo zasedání naplánováno na včerejší půlnoc.

3; Rada pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny hlasovala pro zavedení válečného stavu na Ukrajině. Návrh tajemník Rady Alexandra Turčinova podpořil Petr Porošenko. Pohraniční služba Ukrajiny navrhla zakázat vstup některým Rusům.

4; Rusko svolává naléhavé zasedání Rady bezpečnosti OSN k situaci v Azovském moři. Zasedání bylo svoláno na 19:00 moskevského času.

5; Policie Ukrajiny přechází na zesílený režim konání služby. Policie spolu s Národní gardou Ukrajiny zajišťuje ochranu velvyslanectví a konzulátů v zemi.

6; Porošenko v pondělí ráno požádal generálního tajemníka NATO o konzultaci. Rada pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny na svém zasedání v pondělí schválila rozhodnutí zavést válečný stav na území země na 60 dní. Rozhodnutí musí potvrdit Nejvyšší rada.

7; Američtí policisté použili gumové projektily na hranici s Mexikem. Předtím list Milenio informoval, že zhruba 500 migrantů se pokusilo prorazit přes hraniční stěnu do USA v okolí Tijuany, ale nepodařilo se jim to. Mexiko nebude vysílat vojska za účelem potlačení migrantů.

8; Nejvyšší rada projednávala otázku válečného stavu od 16:00 hod. Předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij svolal mimořádné zasedání parlamentu na pondělí 26. listopadu.

9; Pomstili se na úrovni svých možností. V Kyjevě shořelo auto s ruskou diplomatickou poznávací značkou. Nedaleko ruského velvyslanectví v Kyjevě shořel automobil s diplomatickou značkou.

10; Byl oznámen počet zajatých ukrajinských vojáků. Rusko spolu se třemi plavidly zajala více než dvacet válečných zajatců. Informuje o tom zástupce prezidenta Ukrajiny v „autonomní republice Krym“ Boris Babin na své fb stránce.

11; Téměř jsme zvítězili! Porošenkův poradce informoval, že ukrajinská plavidla srdnatě opětovala palbu. Jurij Birjukov v neděli večer informoval, že ukrajinští námořníci kladli ozbrojený odpor během zadržení ruskými plavidly.

12; Ukrajinské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z rozpoutávání války v neutrálních vodách. Klimkin také poznamenal, že „celou dobu jsme v kontaktu se svými přáteli a partnery a informujeme je o tom, co se děje“.

13; Radikálové zorganizovali pogrom v Kyjevě. Házejí na budovu ruského velvyslanectví dýmovnice a pálí pneumatiky. V Kyjevě probíhá protiruský protest u budovy ruského velvyslanectví.

14; Čečna, Dagestán a Ingušsko byly vyhodnoceny jako nejstřízlivější regiony v Rusku.

15; Ukrajina uvedla do plné bojové pohotovosti své ozbrojené síly a SBU. Příslušný pokyn na základě rozhodnutí Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny o zavedení válečného stavu vydal náčelník Generálního štábu a hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Ukrajiny.

16; V FSB informovali, kam budou poslány ukrajinské lodě. Bylo zahájeno trestní řízení.

17; Šéf účetní komory Kudrin: Ceny benzínu mohou prudce vzrůst. Alexej Kudrin varoval před rizikem růstu cen benzinu kvůli zvýšení spotřební daně.

18; Ukrajinský premiér vyzval k mobilizaci zdrojů, „aby se zabránilo té divočině“. Takto komentoval doporučení Rady pro národní bezpečnost a obranu zavést válečný stav na dobu 60 dnů kvůli nezdařenému pokusu o proniknutí ukrajinských plavidel do Azovského moře.

19; V Rusku budou zpřísněny podmínky pro získání úvěru. Podle nových pravidel Centrální banky úvěrové instituce budou požadovat od klientů doklad o příjmech před vydáním úvěru přes 10 tisíc rublů.

20; Americká média posoudila nové ruské zbraně na likvidaci ponorek. Podle názoru autorů je „Paket“ univerzální a disponuje výtečnými útočnými i obrannými charakteristikami, což lze nazvat unikátností systému.

21; Osud člunů ukrajinské vojenské námořní flotily: Posádka byla poslána do nemocnice, plavidla na „odchytové parkoviště“.

22; Radikálové ve Lvově zapálili pneumatiky u generálního konzulátu Ruské federace. Ukrajinští radikálové uspořádali protestní akci u generálního konzulátu Ruské federace ve Lvově současně s analogickou akcí u velvyslanectví v Kyjevě.

23; Kanadské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z agrese proti Ukrajině. S požadavkem vrácení zadržených ukrajinských vojenských lodí vystoupila kanadská ministryně zahraničí Chrystia Freeland.

24; Ukrajinský prezident se obrátil na generálního tajemníka NATO. O tom, že během dne ukrajinský prezident vede telefonické rozhovory s Jensem Stoltenbergem informuje náčelník prezidentovy tiskové služby Svjatoslav Cegolko.

25; Volker: Rusko nabouralo „mírumilovně plující“ loď ukrajinské vojenské námořní flotily. Zvláštní zástupce Státního departmentu USA pro otázky Ukrajiny Kurt Volker svérázně reagoval na incident v Černém moři.

26; Porošenko požaduje od Ruska vrácení námořníků a lodí. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko požaduje od Ruska, aby neprodleně propustilo a předalo Kyjevu ukrajinské vojáky zadržené v Kerčském průlivu.

27; Svátky rozdělily Bosnu a Hercegovinu. 25. listopadu je Den státnosti Bosny a Hercegoviny, který je uznáván jen v muslimsko-chorvatské federaci a zcela ignorován občany Republiky Srbské.

28; V Kyjevě nacionalisté z Národního korpusu požadují přerušení diplomatických vztahů s Ruskem. Demonstranti mají v úmyslu uspořádat akci u Nejvyšší rady Ukrajiny.

29; Poslanci Bojko a Rabinovič odmítli hlasovat pro válečný stav. Předtím rozhodnutí o vyhlášení válečného stavu kritizovala i místopředsedkyně Rady Oksana Syrojed.

30; Klimkin varoval před možností „silové odpovědi“ Ruska. Ukrajina bude usilovat o diplomatické urovnání situace v Azovském moři, ale vyhrazuje si právo na sebeobranu, prohlásil ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin na tiskové konferenci.

31; V Porošenkově okolí vysvětlili některé body zavedení válečného stavu. Počítá se s vyhlášením válečného stavu na celém území Ukrajiny a nikoli v konkrétních oblastech. Informoval o tom Porošenkův poradce Jurij Birjukov.

32; Velitel vojenských námořních sil Ukrajiny: Varianta použití letectva v oblasti Azovského moře byla zavržena kvůli složitosti realizace. Ukrajinské velení zvažovalo možnost použití válečného letectva během srážek v Kerčském průlivu, ale variantu zavrhli kvůli složitosti jejího provedení.

33; Lavrov se obrátil na Západ s prosbou, aby umravnil Ukrajinu. Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov komentoval provokaci ukrajinských námořních sil.

34; Ukrajinský prezident podepsal výnos o zavedení válečného stavu. Dokument vstupuje v platnost 26. listopadu a bude platit do 25. ledna 2019. Obranný výbor Nejvyšší rady zahájil projednávání otázka válečného stavu na Ukrajině.

35; Porošenko přikázal provedení částečné mobilizace a organizování protivzdušné obrany. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko v rámci výnosu o zavedení válečného stavu přikázal generálnímu štábu ozbrojených sil, aby zajistil částečnou mobilizaci a vojenská cvičení.

36; Mazaný manévr: Klimkin doporučuje nepřerušovat diplomatické vztahy se „zemí-agresorem“. Podle jeho slov je pobyt na území Ruska pro Ukrajince nebezpečný.

37; Námořníci zadržení u Krymu se stali „hvězdami“ ukrajinského internetu.

38; Doněcká republika: Ukrajina využívá incident v Kerčském průlivu k zesílení agrese po celé délce linie dotyku. Náčelník tiskové služby Národní policie Doněcké republiky Beznosov prohlásil, že operace Ukrajiny v průlivu se připravovala dopředu. Už v říjnu vojenské vedení uskutečnilo rekognoskaci pobřežní zóny v okolí Mariupolu.

39; Jak se očekávalo: Nejvyšší rada nemůže zahájit projednávání válečného stavu na Ukrajině. Frakce Radikální strany a Baťkivščiny požadují zařazení přestávky v zasedání Parlamentu.

40; Rusofobní akce nabírají na obrátkách po celé Ukrajině. 25. listopadu pohraniční čluny FSB Ruské federace za použití střelby zastavily tři vojenská plavidla Ukrajiny v Kerčském průlivu kvůli nezákonnému překročení hranic Ruské federace. Na základě toho se zvedla další vlna rusofobie.

41; Parubij nemohl zahájit mimořádné zasedání Nejvyšší rady kvůli sporu s poslanci. Skupina poslanců se shromáždila kolem předsedy parlamentu Andreje Parubije a hádá se s ním. Mimořádné zasedání rady nemůže být zahájeno, poslanci nehodlají jít do svých lavic.

42; Kravčuk, Kučma i Juščenko se vyslovili proti zavedení válečného stavu. Politici vyslovili pochybnosti, že by zavedení válečného stavu mělo být nejlepší řešení vzniklého incidentu, který se odehrál na moři.

43; Provizorní ohradu kolem Domu odborů v Oděse popsali logem firmy KFC, kvůli kterému vznikl skandál v Kyjevě. Logo amerických restaurací rychlého občerstvení se objevilo na ohradě obklopující Dům odborů na Kulikově poli v Oděse.

44; Poslepovali to, jak mohli. Kyjev zveřejnil „rozhovory ruského velení s posádkami pohraničních plavidel“. Generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny zveřejnil „záznam rozhovorů ruského velení s posádkami pohraničních člunů Ruské federace o včerejším útoku na ukrajinské čluny v Azovském moři.

45; Ukrajinská „Oščadbanka“ prohlásila, že vyhrála soud o 1 miliardu a tři sta milionů dolarů proti Rusku. Oščadbanka byla vytvořena na základě poboček Sberbanky SSSR na Ukrajině. Je to největší banka v zemi.

46; Porošenko oznámil při mimořádném projevu, že zavádí válečný stav od 28. listopadu 9:00 hod.

47; Dokud je Orbán u moci, otázka Zakarpatska nebude vyřešena. Promluvil o tom ve svém komentáři astrolog Vlad Ross.

48; Letiště Černé Hory budou vždy k dispozici NATO. Základna černohorského letectva bude přemístěna z letiště Golubovcy u Podgorice na letiště Kapino pole u šedesátitisícového města Nikšić.

49; Klimkin označil diplomatické vztahy s Ruskem za formalitu. Ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin prohlásil, že diplomatické vztahy Kyjeva s Moskvou jsou pouhou formalitou.

50; Roskomnadzor zahájil administrativní řízení vůči společnosti Google. Společnost se nepřipojila k systému, který obsahuje seznam zakázaných internetových stránek.

51; Kosovská vláda hrozí vězením celému vedení Srbska. Na všechny služebny kosovské policie na administrativní hranici byl předán seznam „nežádoucích osob“, které musí být neprodleně uvězněny při pokusu o překročení hranice.

52; Mezi Ukrajinci zadrženými u Kerče je důstojník, který hrozil, že bude potápět ruské lodě taktikou vlčí smečky. Mezi 24 zadrženými ukrajinskými vojáky je také velitel obrněného člunu Berďansk Roman Mokrjak, který v ukrajinských médiích sliboval likvidaci ruských lodí pomocí taktiky „Vlčí smečka“.

53; Hned se vzdali? Na zadržených ukrajinských lodích nejsou žádné stopy poškození střelbou. Při studiu materiálů kolem zadržení ukrajinských narušitelů je nápadná absence jakýchkoli příznaků boje.

54; Porošenko prohlásil, že Rusko chystá pozemní operaci proti Ukrajině. Předtím ukrajinský ministr zahraničí obvinil Rusko z rozpoutání války v neutrálních vodách.

55; Theresa May obvinila Rusko z destabilizace situace v Kerčském průlivu. Podle verze Spojeného království je provokace v Kerčském průlivu důkazem destabilizujícího chování Moskvy v regionu.

56; Ruské ministerstvo zahraničí: Konflikt v azovském moři podněcují USA a Ukrajina. Konflikt mezi Kyjevem a Moskvou je iniciován ze zahraničí, říká zástupce stálého představitele Ruské federace.

57; Na zadrženém ukrajinském člunu byli dva pracovníci SBU. Incident v Černém moři byl zaměřen na umělé vyostření rusko-ukrajinských sporů a vytvoření nových záminek pro sankce proti Rusku.

58; V Nejvyšší radě zablokovali tribunu a neumožnili Porošenkovi vystoupit k situaci v Azovské oblasti. Porošenko podepsal výnos o zavedení válečného stavu v zemi na 60 dní od 28. listopadu kvůli vyostření situace v Kerčském průlivu. Rozhodnutí ale musí být potvrzeno Nejvyšší radou.

59; Rusko odmítlo vystupovat v OSN během projednávání ukrajinského návrhu. Předtím v pondělí Rada bezpečnosti OSN hlasovala proti projednání otázky podané Ruskem ohledně situace v Kerčském průlivu.

60; Opozice požaduje Porošenkovo odstoupení. V prohlášení poslanců se poznamenává, že válečný stav umožní Porošenkovi nenápadně zlikvidovat nepohodlné osoby, umlčet nepohodlná média a omezit svobodu slova.

61; O čem to mluví? Nikki Haley vyhrožuje zhoršením rusko-amerických vztahů. Označila incident v Kerčském průlivu za „pobuřující porušení suverenity Ukrajiny“ a „další vyostřování“ situace ze strany Ruska.

62; Národní policie Luganské republiky: Dva ozbrojenci ukrajinské armády se těžce zranili při cvičných střelbách z „Molotu“ a lékaři bojují o jejich životy. Náčelník tiskové služby luganské policie Jakov Osadčij poznamenal, že jednotky ukrajinské armády nadále mají nebojové ztráty.

63; Filaret vyzval k semknutí řad a boji proti bratrovrahům. Vůdce rozkolníků z Ukrajinské pravoslavné církve Kyjevského patriarchátu Filaret vystoupil s otevřenou výzvou ohledně ukrajinské provokace v Kerčském průlivu z 25. listopadu.

64; Stoltenberg informoval o výsledcích rozhovoru s Porošenkem. Šéf NATO vyzval Rusko, aby propustilo ukrajinské námořníky a plavidla, která byla zadržena 25. listopadu v důsledku incidentu v Kerčském moři.

65; Na Mezinárodní kosmické stanici byla objevena superebakterie. Podle slov vědců jsou na palubě orbitální stanice kmeny bakterií, pro které je charakteristická rezistence vůči antibiotikům.

66; Kronika „Kerčského kotle“? FSB zveřejnila chronologii událostí v Kerčském průlivu. Tři plavidla ukrajinské vojenské námořní flotily narušila státní hranici Ruské federace a pohybovala se po Kerčském průlivu.

67; Rada bezpečnosti OSN zablokovala projednání situace v Kerčském průlivu. Proti projednání otázky se vyslovilo sedm členů Rady, pro hlasovali čtyři. Další čtyři se zdrželi.

68; Stálý představitel Ruské federace při OBSE: Kyjev se chystá použít chemické zbraně v Donbasu. Připomněl, že ukrajinská armáda stáhla k linii dotyku protivzdušné systémy Buk, S-300, raketomety Grad a Uragan. Blokují odpoutání sil ve stanici Luganské a přivedla vojáky do neutrální zóny v obcích Zolotoje a Petrovskoje.

69; Velvyslanec Ukrajiny v OSN: FSB je připravena během krátké doby obsadit Mariupol a Berďansk. Vladimir Jelčenko s odvoláním na informace rozvědky prohlásil, že existuje zjevná hrozba vpádu ruských sil do ukrajinských měst Mariupol a Berďansk.

70; Klimkin vyzval k přípravě na blokádu celého ukrajinského pobřeží ze strany Ruska. Ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin zdůrazňuje, že kroky Ruska svědčí o vytvoření podmínek pro blokování přístavů Berďanska a Mariupolu a také o možnosti přípravy blokády Černomořského pobřeží.

71; Nejvyšší rada hlasovala pro zavedení válečného stavu v řadě regionů Ukrajiny. 276 poslanců hlasovalo pro zavedení válečného stavu.

72; Svědectví operativního zmocněnce SBU z člunu Nikopol o událostech z 23. až 26. listopadu v Černém moři. Koordinaci ukrajinských plavidel zadržených 25. listopadu v Kerčském průlivu uskutečňovali dva pracovníci SBU. Informovala o tom tisková služba FSB.

73; Nejspíš „zásah laserem z družice“… Šéf ukrajinského generálního štábu mluvil o ostřelování člunů ukrajinské vojenské námořní flotily raketami z Su-30. Ukrajinská plavidla vojenského námořnictva byly terčem útoku nejen z ruských plavidel, ale také letectvem, konkrétně ze stíhaček Su-30.

74; FSB Ruské federace zveřejnila další video z výslechu zajatých ukrajinských námořníků, kteří jsou drženi v přístavu v Kerči. Na videu vystaveném na YouTube přiznávají, že záměrně narušili hranice Ruské federace.

75; Porošenko, kterého označili v Nejvyšší radě za lháře, vyzval poslance, aby neužívali vulgarismů. Zástupkyni prezidenta v Nejvyšší radě označili během jejího vystoupení za Porošenkovu děvku.

76; To všechno kvůli člověku, jehož jméno začíná na „P“. Válečný stav byl vyhlášen na území Vinnické, Luganské, Nikolajevské, Oděské, Sumské, Charkovské, Černigovské, Chersonské, Doněcké a Záporožské oblasti.

77; Muženko neví, kde se nachází 20 ukrajinských námořníků, V médiích se objevily údaje o totožnosti zadržených námořníků.

78; Trump reagoval na incident v Kerčské úžině. Vyjádřil naději, že incident bude urovnán.

79; Su-24 s bombami v nízké výšce donutily plavidla NATO zastavit cvičení. Frontové bombardéry ruského letectva uskutečnili průlet v malé výšce kolem fregat belgických vojenských námořních sil.

80; Růst ruského hospodářství se nebezpečně zpomalil. Znamená to riziko opakování recese.

81; Nejvyšší rada stanovila datum prezidentských voleb na 31. března 2019. Pro rozhodnutí hlasovalo 298 poslanců.

82; Na hranici Ukrajiny a Polska došlo ke skutečné řežbě. Na silničním hraničním přechodu Jagodin na hranici s Polskem se strhla hromadná rvačka. Jeden z řidičů kamionů se rozhodl projet mimo pořadí, což rozzuřilo demonstranty.

83; Evropa zvyšuje dovoz ruského plynu. Zkapalněný zemní plyn z USA se do zemí EU takřka nedodává a zcela prohrává boj s ruským plynem dodávaným pomocí plynovodů.

84; Rusko rozmístila na hranici s Ukrajinou 500 útočných letadel. Ukrajinská rozvědka panikaří. Bojový rádius letadel umožňuje pokrytí celé Ukrajiny.

85; Bývalý premiér Ukrajiny Azarov nepochybuje o připravenosti Ukrajiny rozpoutat válku s Ruskem. Provokace v Kerčském průliv a zavedení válečného stavu není v zájmu Ukrajiny, ale v zájmu Petra Porošenka.

86; V Radě federace prohlásili, že podpora Ukrajiny ze strany Evropské unie se rovná svěření kulometu bláznovi. Šlo o reakci na slova šéfa Rady Evropy, že Evropská unie podporuje Ukrajinu.

87; Poslanec Kuprij je přesvědčen, že Porošenko schválil rozhodnutí o zavedení válečného stavu, aby zabránil konání voleb.

88; Neonacisté zapálili ruský konzulát v Charkově. Policie pasivně přihlížela.

89; Kreml: Putin dostává veškeré informace o vývoji konfliktu v Azovském moři.

90; Porošenkovy plány: Státní převrat pod pláštíkem válečného stavu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!