Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.11.2018

yadernoe_oruzhie1; Co máme dělat, abychom odvrátili Světovou válku? Ukrajinský nacistický režim se dopustil předem naplánované ozbrojené provokace v Černém moři.

2; Ukrajina dostala v osobě Porošenka „nového führera“, říká poslanec. Ukrajina zavedením vojenského stavu obdržela „nového führera“, neboť Porošenko se stává prakticky neomezeným vládcem. Ohroženo je i konání voleb v příštím roce.

3; Státní department komentoval incident v Kerčském průlivu. Pompeo potvrdil podporu USA pro „normandský formát“ urovnání situace na Ukrajině.

4; Rusko nás znovu napadlo! Pro koho je výhodná nynější situace na Ukrajině? Ukrajina se nepokrytě připravuje na plnohodnotnou válku s Ruskem.

5; Policie Doněcké republiky zadržela ozbrojené lupiče. Zločincům hrozí odnětí svobody až na dvanáct let plus pokuta.

6; v hlavním městě Krymu proběhla působivá akce na podporu udělení jména Kateřiny II. letišti v Simferopolu.

7; Kde jsou Bílé přílby? Podle prvotní informace použili teroristé v Aleppu náboje naplněné plynem na bází chlóru.

8; Úpadek největší supervelmoci. USA mají velké problémy. Léta rozpočtových válek v Kongresu způsobila ozbrojeným silám USA velké škody.

9; Proč si Porošenko může dovolit úplně všechno? Pětiletka po vítězství Majdanu vedla k naprosté devalvaci důstojnosti Ukrajinců.

10; Putin a Merkelová projednali ukrajinskou provokaci po telefonu. Z iniciativy německé strany se konal telefonický rozhovor o incidentu v Kerčském průlivu.

11; Velitel ukrajinské vojenské námořní flotily vysvětlil, proč ukrajinští námořníci přiznali provokaci. Připomeňme, že Rusko oznámilo v OSN, že na jednom ze zabavených ukrajinských plavidel se nacházeli agenti SBU se zvláštním pověřením.

12; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na Klimkinova slova o nepotřebnosti diplomatických vztahů s Ruskem. Rusko je pro řešení jakýchkoli otázek včetně ukrajinských provokací výlučně na základě odpovědného přístupu.

13; Aksjonov oznámil, co pro Krym znamená zavedení válečného svatu na Ukrajině. Na Ukrajině zavedli válečný stav v osmi oblastech země a vnitřních vodách Azovského moře.

14; V Kyjevě zveřejnili podmínky pro zrušení válečného stavu. Informoval o tom velmi vágně tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandr Turčinov. Odvolán bude v případě, že se normalizuje situace.

15; Trump vyprávěl, komu byl podobný v mládí: Samozřejmě Elvisovi Presleymu.

16; V Kerčském průlivu nás hodili tváří do bláta. Účastník ATO požaduje pomstu. To ponížení, které zakusila Ukrajina v neděli v Kerčském průlivu, nelze nechat bez následků, prohlásil.

17; VTB je připravena zažalovat Porošenka u soudu. Skupina VTB si vyhrazuje právo obrátit se na mezinárodní soud a vymáhat peníze na Porošenkovi.

18; Banky v Rusku začaly od klientů požadovat zdůvodnění transakce už při převodu ve výši tisíc rublů. V případě odmítnutí mohou účet nebo kartu zablokovat. Banky se tak snaží čelit podvodným operacím a vyhýbání se daním. Centrální banka hodnotí postup jako nezákonný a rdí klientům obracet se na ni nebo přímo na soud.

19; Na Krymu informovali o stavu ukrajinských námořníků zraněných při zatýkání. Na Ukrajině se šíří fámy, že jednomu z námořníků budou amputovat ruku v zápěstí.

20; Ruské ministerstvo dopravy navrhuje změnit podobu dělicí čáry na silnicích mezi směry. Ve třech regionech, kde zavedli žlutou čáru, se snížila nehodovost až o 30%.

21; Ukrajinci protestovali u budovy OSN. Účastníci akce požadovali od mezinárodního společenství a reprezentace USA, aby podpořily Ukrajinu a odsoudily akci Ruska“.

22; SBU přiznala, že na zadržených plavidlech ukrajinské vojenské námořní flotily byli pracovníci tajných služeb. Podle slov šéfa SBU Vasilije Gricaka důstojníci plnili služební úkoly v rámci kontrarozvědky.

23; Ve Francii uvěznili poslance za špionáž ve prospěch Severní Koreje. Poslanec opakovaně navštěvoval Korejský poloostrov a stál v čele Asociace Francouzsko-korejského přátelství.

24; Vzali jim telefony a přikázali vést odvetnou palbu, říkají příbuzní námořníka zadrženého v Kerčském průlivu. Novinářům jednoho z ukrajinských listů se podařilo promluvit s příbuznými Andreje Arťomenka, zraněného vojáka ze zadržené lodi ukrajinské vojenské námořní flotily.

25; Na Ukrajině zveřejnili pokyn o válečném stavu na 60 dní, zatímco Nejvyšší rad včera hlasovala o třicetidenním válečném stavu.

26; Kroky Ruska v Azovském moři nezůstanou bez následků, říká generální tajemník NATO. V Alianci si myslí, že Rusko zesiluje napětí v regionu.

27; Neonacisté zablokovali pneumatikami Obchodně-zábavní centrum Ocean Plaza v Kyjevě. Po podobných akcích z „evropského“ hlavního města utíkají prakticky všichni zahraniční investoři.

28; V Kremlu posoudili zavedení válečného stavu na Ukrajině. Vladimir Putin brzy zveřejní svůj postoj ohledně narušení ruské hranice plavidly ukrajinského vojenského námořnictva.

29; Šéf účetní komory: Ekonomika Ruska se ocitla ve stojatých vodách. Za posledních deset let průměrný růst ruské ekonomiky činil 1%.

30; Savčenkovou odvezli na operaci. Povaha jejího poranění není známa. Po operaci se vrátí do věznice.

31; Ukrajina nepouští do země Rusy,kteří přijíždějí z Běloruska. Jde o desítky případů, kdy ukrajinští pohraničníci po kontrole vracejí občany Ruské federace zpět do Běloruska.

32; Předběžná opatření vůči zadrženým ukrajinským námořníkům. „Kyjevský“ obvodní soud v Simferopolu rozhoduje o uvalení vazby na námořníky ze zadržených ukrajinských lodí.

33; V deseti oblastech Ukrajiny budou lidé žít bez práv a svobod. Na území současné Ukrajiny se objeví lidé druhé kategorie.

34; Nikdo nikam nepojede! V Oděse neonacisté berou řidiče z Ruska jako rukojmí. Z ruských nákladních aut strhávají registrační značky.

35; Německá vláda požaduje od Ukrajiny důkazy o událostech v Azovském moři. Ukrajina musí poskytnout důkazy konkrétních událostí.

36; Ukrajinští vojáci se bouří a požadují, aby byli posláni domů. Morálně psychický stav nových ozbrojenců se nachází na nejnižší možné úrovni.

37; Putin: Je třeba posílit potravinovou bezpečnost. Rusko musí posílit potravinovou bezpečnost a zajistit nezávislost zemědělsko-potravinářského sektoru.

38; Porošenko vydal nový výnos o válečném stavu. Petr Porošenko vydal nový pokyn, který zavádí změny v usnesení Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.

39; Ruští pohraničníci,kteří fyzicky zastavili ukrajinský remorkér, byli obviněni z pokusu o spáchání trestných činů plánování, příprava a vedení agresivní války.

40; Zničíme ukrajinskou armádu. Žirinovskij vyzval k provedení úderu na Ukrajinu. O své úvahy se Žirinovskij podělil s diváky „Večera s Vladimirem Solovjovem“.

41; V Mariupolu vytáhli děti z výuky a donutili je kopat zákopy. Údajně na obranu proti „ruskému vpádu v Azovském moři“.

42; V Kremlu odpověděli na prohlášení Státního departmentu o uklidnění situace v Kerčském průlivu. Situace kolem Kerčského průlivu nepotřebuje žádné uklidňování, prohlásil tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

43; Medveděv komentoval zavedení válečného stavu na Ukrajině. Tento krok vytváří vážné problémy pro ukrajinskou ekonomiku a negativně se odrazí na vztazích s Ruskem.

44; Panika na Ukrajině, hřivna padá. Lidé se vrhli na skupování dolaru.

45; FSB zveřejňuje ukořistěné dokumenty námořníků ukrajinských vojenských námořních sil. FSB poznamenává, že na zadržených ukrajinských vojenských lodích se nacházelo několik granátometů, tankové a velkorážné kulomety.

46; Aktivista Majdanu: Tragédie Ukrajiny spočívá v její naprosté neschopnosti. Není za co umírat, když člověka pošlou na jistou smrt na vratké kocábce jen kvůli vyvolání mezinárodního ohlasu.

47; Válečný stav: Na Ukrajině vznikl problém s volbami. Zůstává nejasné, jaký bude další osud volebního procesu.

48; Ruští a syrští vojáci se zmocnili raket nakoupených Pentagonem. Podrobnosti jsou v nové reportáži ze Sýrie.

49; Soud na Krymu vyhlásil rozsudek nad námořníky ukrajinské vojenské flotily. Obvinění byli dopraveni z Kerče do Simferopolu.

50; V Nejvyšší radě informovali, kdy začne platit válečný stav. Připomeňme, že Nejvyšší rada 26. listopadu schválila zákon o potvrzení výnosu prezidenta o zavedení válečného stavu na Ukrajině.

51; Polsko hrozí Ukrajincům deportací za blokádu hranic. Kompetentní orgány Polska žádají o poskytnutí informací o osobách, které se účastnily blokády hranic.

52; Provokaci v Kerčském průlivu řídil kapitán ukrajinské vojenské námořní flotily Pavel Ruď, který při přehlídce málem potopil člun. Kapitán, který poslal tři lodě do Kerčského průlivu, sám zbaběle zůstal v Oděse.

53; Porošenko se po provokaci na moři pokoušel spojit s Putinem, ale ten se s ním odmítl bavit.

54; Byla zveřejněna témata rozhovorů Putina a Trumpa na G20. V pondělí tiskový tajemník prezidenta Ruské federace informoval, že datum setkání na G20 se bude ještě upřesňovat.

55; V Petrohradě začal hořet ledoborec „Viktor Černomyrdin“. Požár byl objeven na třetí palubě, ale rozšířil se i na druhou palubu.

56; Rusko přesouvá do Kerče mohutné protilodní komplexy. Na 15. kilometru silnice mezi Sevastopolem a Kerčí byly pozorovány tahače s pobřežními raketovými komplexy Bal.

57; Jak banky uvádějí své klienty v omyl. Podle informací Ruské centrální banky se počet stížností fyzických osob na „Investiční životní pojištění“ zvýšil na dvojnásobek.

58; Třetina Ukrajinců vůbec nečte. Sociologové zjistili, že 31% obyvatel Ukrajiny nikdy nečte knihy.

59; Ukrajinská média: USA poskytly Ukrajině posilu. Přijel poradce ze samotného Washingtonu. Na území Ukrajiny přijel strategický poradce za USA Keith Dayton, říká ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak.

60; Ve Lvovské oblasti někdo z lovecké pušky ostřeluje automobily na silnici mezi obcemi Bojaněc a Turinka.

61; Čína tvrdě odpoví na sankce USA. Takto odpověděli v Číně na prohlášení prezidenta USA Donalda Trumpa o možnosti zvýšení cel na dovoz z Číny.

62; Porošenko informoval o svém přání strašit blázny válečným stavem. Zavedení válečného stavu v deseti oblastech je preventivní opatření, které umožní zorganizování efektivní obrany v případě plnohodnotného vpádu ruských vojsk, informoval Porošenko v interview pro televizi.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!