Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.11.2018

sud_lincha1; V Oděse dav napadl bývalého ministra obrany. Policie ve věci útoku otevřela trestní řízení.

2; Rusko zablokovalo přístavy Mariupolu a Berďanska. Ukrajinské přístavy Mariupol a Berďansk jsou Ruskem prakticky zablokovány, prohlásil ukrajinský ministr infrastruktury Vladimir Omeljan.

3; Evropská unie schválila prohlášení ohledně incidentu v Černém moři. EU má v úmyslu sledovat vývoj situace v Kerčském průlivu.

4; Trump navrhl Velké Británii spojenectví místo svazku s EU. Theresa May zahájila aktivní kampaň, aby přesvědčila poslance schválit dohodu uzavřenou s EU.

5; Nebezpečná cesta. Jak se Stalin dopravoval na Teheránskou konferenci koncem roku 1943? Bylo odhaleno tajemství vlaku č. 501.

6; Slovensko se obává přílivu ukrajinských běženců. Slovenský premiér Peter Pellegrini vyjádřil obavy, že Ukrajinci začnou migrovat na Slovensko.

7; Humanitární činnost na linii fronty: Armáda Doněcké republiky a sdružení dobrovolníků Moskva-Donbass. Staromichajlovka leží pouhý kilometr od dělicí linie.

8; Hon na pravoslaví. Náboženský konflikt na Ukrajině se vyostřuje. Ukrajinští politici v nejvyšších funkcích absolutně nechápou, jak příšerně vypadají v očích svých evropských partnerů.

9; Ukrajina je země, kde téměř nečtou. Degradace vzdělání hrozí Ukrajincům negramotností a úpadkem kultury.

10; Pozor, podvodníci! Policisté v Doněcké republice upozorňují na stále častější případy podvodů.

11; Ukrajina se chce na truc Rusku stát jaderným smetištěm. Před rokem byla v Černobylské zakázané zóně zahájena výstavba Centralizovaného úložiště vyhořelého jadrného paliva.

12; Falešná pornohvězda a Porošenkova milenka Irina Friz vytváří osobní ministerstvo pro otázky veteránů ATO.

13; Můžete se mlátit třeba klackama! Ukrajinská obrněná technika opouští zemi a směřuje pře hranici do Polska. Videonahrávku s odjíždějící obrněnou technikou zveřejnil poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Alexej Žuravko.

14; V Sýrii byl zlikvidován oddíl „elitních“ sebevražedných atentátníků. Ozbrojenci se pokoušeli proniknout do města Džubb al-Achmar kontrolovaného vládními silami.

15; Válka s Ruskem. Neuskutečnitelný zlý sen Petra Porošenka. Novinář Andrej Babickij píše o tom, že bojovat s Ukrajinou se nikdo nechystá, a také o tom, že Porošenko odporuje sám sobě.

16; Trump promluvil o „porážce ukrajinské vojenské námořní flotily“ a zapochyboval o Ukrajině. Trump poznamenal, že se mu nelíbí, co se stalo v Kerčském průlivu a že se to stát nemělo.

17; Ukrajinci! Ta bída k vám přišla pod záminkou válečné hrozby, říká politik. Nejvyšší představitel Geničeského okresu je Porošenkovi vděčný za válečný stav a je připraven „konat“. Žádné Rusko se nechystá Ukrajinu napadnout. To je jen výplod chorých myslí bláznů představujících současný šílený kyjevský režim, který vládne na Ukrajině. Oni uměle vyostřují situaci, vytvářejí provokace kvůli tomu, aby se udrželi u moci, caruje Žuravko.

18; Rusko vyváží více potravin než zbraní, píší švédská média. Dynamika ruského zemědělství udělala velký dojem na švédský časopis ATL Lantbrukets Affärstidning (Zemědělský obchodní časopis).

19; Avakovova Národní garda bude podřízena armádnímu velení kontrolovanému Porošenkem. Porošenko se v předvečer voleb ujímá všech řídících pák a podřizuje si veškeré ozbrojené struktury.

20; Tohle má být tvoje mobilizace, Petře Alexejeviči? Gricenko slíbil, že Porošenko půjde před soud. Anatolij Gricenko komentoval útok na jeho stoupence v Oděse a přímo z toho obvinil Porošenka.

21; Incident v Kerčském průlivu: Pro koho je to výhodné kromě Porošenka? Byl zveřejněn neočekávaný názor na ukrajinskou provokaci v Kerčském průlivu a na její následky.

22; Slavnostní představení prvního Il-112. Jde o lehké nákladní letadlo nové generace, které má nahradit An-24 a An-26.

23; Ruská základna na oběžné dráze Měsíce. Bylo zveřejněno datum zahájení výstavby. Šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin prohlásil, že koncepci lunárního programu připraví během nejbližších tří měsíců.

24; Spolehlivá hranice: Rusko zapojí nový systém ochrany námořních hranic na Krymu. Nyní zajišťují obranu Krymu plavidla Černomořské flotily Ruské federace, námořní letectvo, protivzdušné systémy a pobřežní raketové komplexy.

25; Platy Rusů vzrostou do roku 2036 více než o polovinu. V nejbližších letech budou příjmy Rusů růst v souvislosti se stabilním hospodářským růstem a zvyšováním produktivity práce.

26; Média informovala o podrobnostech nadcházejícího setkání Putina s Trumpem. Na setkání byl v programech obou státníků vyčleněn značný časový prostor.

27; Starosta Mariupolu odmítl spekulace o hrozbě ruského útoku. Starosta, kterého teď určitě zapíšou mezi separatisty, si myslí, že incident v Azovském moři vyžaduje expertní posouzení.

28; Nezávislým benzinovým čerpacím stanicím povolili zvýšit cenu benzinu o 4%. Nyní mohou mít o 4% vyšší cenu než na benzinkách velkých ropných společností.

29; Prezident Kazachstánu poradil lidem nespokojeným se svým životem, aby se prošli po hřbitově. Ruce, nohy zdravé, a přesto si rveme vlasy na hlavě. Takhle to nejde.

30; Do čela Gruzie se postaví žena. Salome Zurabišvili zvítězila v prezidentských volbách. To definitivně znemožňuje možnost milosti pro Michaila Saakašviliho, který je v Gruzii obviněn z nejrůznějších korupčních zločinů.

31; Jen si ten válečný stav zaveď, Péťo. Porošenko informoval o reakci MMF na zavedení válečného stavu. Prezident Ukrajiny informoval o telefonickém rozhovoru s šéfkou MMF Kristin Lagarde, která proti jeho postupu nic nenamítala.

32; Ukrajinu nelze přijmout do NATO. USA o Azov bojovat nebudou, píše americký The National Interest.

33; Jen ať v tom ohni shoří. V Kyjevě hasili požár v budově ministerstva financí. Ukrajinským financím už ani požár nemůže nijak ublížit. Hůř už být nemůže, protože už není kam.

34; Rusko instaluje na Krymu nový radar systému varování před raketovým útokem. Nový radar svými možnostmi významně překoná stávající radiolokační stanici Dněpr.

35; Policisté na Ukrajině honili ozbrojeného opilého úředníka. Když šéf obecní administrativy uviděl policisty, pokusil se ukrýt ve svém autě.

36; Setkání Putina a Trumpa oslabí dolar. Pokud se setkání uskuteční, bude to pozitivní faktor pro rubl, který posílí vůči dolaru na 66,2 až 66,3 RUB/USD.

37; Na Krymu odmítli informaci o tom, že by byly blokovány ukrajinské přístavy. Předtím ukrajinský ministr infrastruktury obvinil Rusko z blokování Mariupolu a Berďanska.

38; Kyjev se rozhodl uzavřít pro Rusko Bospor. Informoval o tom šéf ukrajinské vojenské námořní flotily Igor Vorončenko.

39; Šéf ukrajinské vojenské námořní flotily informoval o tom, čeho chtěla dosáhnout Ukrajina svou provokací v Kerčském průlivu. Prý chtěla Ukrajina ukázat svou tvář. Jinými slovy předvést, čeho jsou obrněné čluny schopny…

40; V Rusku oficiálně zrušili značku „Hřeby“. Rozhodování o této otázce trvalo celý rok. Nyní už řidiči nemusí na zadním skle vozidla avizovat, že mají obuté pneumatiky s hřeby.

41; Ve Státní dumě zhodnotili nápad Kyjeva „uzavřít Bospor pro Rusko“. Dohoda z Motreux se týká pouze vojenských a nikoli civilních a obchodních plavidel. Takže opatření by nakonec mohlo vyústit naopak v zablokování ukrajinských vojenských lodí, protože umožňuje Turecku zavřít Bospor a Dardanely pro vojenská plavidla země nacházející se ve válečném stavu.

42; Trumpovo letadlo mělo „nehodu“ na newyorském letišti. Bílý dům incident nekomentoval. Jiné letadlo zavadilo o křídlo Trumpova Boeingu 757.

43; SBU zveřejnila záznam radiové komunikace ruského letectva během provokace ukrajinského vojenského námořnictva. Ukrajinští námořníci byli prý vystaveni šesti druhům násilí a přežili prý jen zázrakem, tvrdí SBU.

44; Putin poskytl ruské občanství americkému novináři. Novinář amerického původu Tim Kirby pracující pro rozhlasovou stanici Majak obdržel ruské občanství.

45; Byla zveřejněna hitparáda nejméně úspěšných speciálních operací USA: Stovky zbytečně zraněných, zabitých a zajatých.

46; V Srbsku vyšetřují reexport ukrajinské produkce do Ruska. Rosselchoznadzor informoval, že odhalil nelegální schéma dodávek mléčné produkce ukrajinského původu do Ruska.

47; Norský bývalý ministr byl obviněn ze znásilnění migrantů. Tři žadatelé o azyl byli mnohem mladší než Svein Ludvigsen, kterému je 72 let.

48; Porošenko má v úmyslu zavést omezení pro Rusy. Na Ukrajině v souvislosti s vyhlášením válečného stavu bude zavedena řada omezení pro občany Ruské federace.

49; Známý lobbista byl na Ukrajině zadržen v případu sexuálního skandálu v „ukrajinské FBI“. Informaci o zadržení potvrdil advokát.

50; FSB a policie zlikvidovaly teroristy, kteří chystali vraždy policistů a podnikatelů. Operace proběhla společně s policií v Majském okrese Kagbardsko-Balkarské republiky.

51; Zdvořile ho poslali „někam“. V NATO odpověděli na Porošenkovu žádost o pomoc. Uživatelé internetu komentují prohlášení tiskového tajemníka NATO, že NATO nebude posílat lodě do Černého moře, aby umravnily Rusko.

52; Nyní se na Krym mohou dostat pouze Ukrajinci, hlásí ukrajinská pohraniční služba. Co se týče „administrativní“ (ukrajinsko-krymské) hranice, bude možné ji překročit pouze s ukrajinskými doklady.

53; Vždyť mohou zasáhnout Evropu! NATO bije na poplach kvůli novým ruským raketám. Podle Stoltenbergových slov „nový raketový systém vytváří vážnou hrozbu pro strategickou stabilitu v Evropě“.

54; Ukrajinský voják zmizel beze stopy během boje v Donbasu. Velení jednotky přijímá opatření pro nalezení vojáka.

55; Byli zadrženi Basajevovi ozbrojenci, kteří napadli pskovské výsadkáře v roce 2000. Vyšetřování v rámci trestního případu pokračuje.

56; Trump zrušil setkání s Putinem kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Podle jeho slov hlavním důvodem byl fakt, že se plavidla a námořníci nevrátili na Ukrajinu.

57; V Krasnodaru zločinec zahájil palbu na příslušníky Ruské gardy. Dva pracovníci mimoresortní ochrany Ruské gardy byli zranění v Krasnodaru.

58; V Kremlu komentovali Trumpovo prohlášení o zrušení setkání s Putinem. Kreml nemá k dispozici oficiální informace – pouze příspěvek na twitterovém účtu.

59; Konstantinopol slíbil poskytnutí autokefalie ukrajinské církve pod několika podmínkami. Tomos bude předán do rukou pouze představenému ukrajinské místní církve, který bude zvolen na Sjednocujícím shromáždění. Kromě toho byly sepsány stanovy, které musí Shromáždění potvrdit.

60; Ukrajinská armáda připravuje zbavování dopravních prostředků obyvatelstvu. Ukrajina kromě mobilizaci obyvatel plánuje mobilizaci dopravních prostředků v zájmu svých ozbrojených formací.

61; „Dostanou přes držku“. Ukrajinský generál vyhrožuje Rusku konfliktem s NATO po provokaci v Kerčském průlivu. Podle jeho slov celý svět teď už ví o nezákonných akcích, kterých se Rusko dopustilo a za něž ponese odpovědnost.

62; Na Ukrajině zrušili komunální volby v deseti oblastech, kde byl vyhlášen válečný stav. Ústřední volební komise Ukrajiny schválil rozhodnutí o zrušení voleb plánovaných na 23. prosince.

63; Dokáží se Rusko a Saúdská Arábie dohodnout ohledně ropy? V úterý proběhlo setkání na Ministerstvu energetiky se zástupci ropných společnosti o možnosti omezení těžby.

64; Porošenko oznámil, že text Tomosu (dokumentu o poskytnutí autokefalie) je už potvrzen. Svatá Synoda Konstantinopolského patriarchátu potvrdila text Tomosu pro Ukrajinskou církev.

65; V Gazpromu informovali o průběhu výstavby „Severního proudu – 2“. V tuto chvíli je na dně Baltského moře položeno dohromady už kolem 300 km potrubí.

66; Pilot stíhačky švýcarského letectva zasalutoval, když doprovázel ruský speciál s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Při opuštění země bylo na znamení úcty letadlo zvláštního oddílu Rossija doprovozeno stíhačkou švýcarského letectva.

67; Pod ukrajinskou diverzní skupinou explodovaly vlastní miny, když se pokusila proniknout do Luganské republiky. Informoval o tom oficiální představitel Národní policie Luganské republiky Andrej Maročko.

68; Polská státní televizní stanice doplnil k názvu Ruska (Rosssija) symboliku SS. Během pořadu moderátor a jeho hosté projednávali téma „eskalace rusko-ukrajinského konfliktu“.

69; Sýrie sestřelila rakety a letadlo izraelského letectva. Cíle byly zasaženy komplexem protivzdušné raketové obrany Pancir a S-300.

70; Ruská centrální banka zahájila radikální boj s nelegálními poskytovateli půjček.

71; Silný signál. Státní department komentoval zrušení setkání Putina a Trumpa. USA vysílají Rusku signál formou „izolace“.

72; Pro ruské vojenské námořnictvo se chystá výroba 12 ponorek projektu 677.

73; V Kyjevě slíbili ukrajinským účastníkům Kerčského incidentu 1,8 tisíc dolarů. Oznámil to ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak.

74; V táboře ozbrojenců Islámského státu Haját Tachrír aš-Šám v Idlíbu byly objeveny plakáty v ukrajinštině.

75; Zástupce Ukrajiny na Minských rozhovorech navrhl vypovědět smlouvu s Ruskem o Azovském moři. Marčuk prohlásil, že projednávat vyostření situace v Černomořsko-Azovské oblasti je možné pouze v normandském formátu.

76; Ve výboru pro zahraniční záležitosti Senátu USA jsou zklamáni zrušením setkání Trumpa a Putina na summitu v Buenos Aires.

77; Zahraniční společnosti vyvedly z Ukrajiny v roce 2018 přes 2,8 miliardy dolarů na dividendách. Dokonce roku může podle ukrajinské centrální banky toto číslo vzrůst až na 3,5 miliardy.

78; Zástupce náčelníka celnice Moskevské oblasti byl zadržen za převzetí velkého úplatku.

79; V USA kvůli drogám nadále klesá věk dožití. Centrum pro kontrolu a prevenci onemocnění v USA zveřejnilo zprávu o úmrtnosti a příčinách smrti v zemi za rok 2017.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
37 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.11.2018

 1. Rocco napsal:

  Co si myslíte, že dělá německá Innogy (změnili název z RWE na Innogy) – v roce 2002 Zemanem a Vitáskovou zprivatizovaný státní podnik Transgas Česká plynárenská. Že plyn nemá výhřevnost co před 15 lety?

  http://www.nwoo.org/2014/11/30/ukrajinsti-urednici-redi-plyn-pro-sve-spoluobcany/

  Ukrajinští úředníci ředí plyn pro své spoluobčany

  Ve venkovských okresech Ivano-Frankovské oblasti začal zemní plyn v hořácích hořet ne modrým, ale žlutočerveným plamenem. Takový plyn produkuje méně tepla a je ho spotřebováno větší množství. Místní obyvatelé jsou přesvědčeni, že ho plynové společnosti ředí.

  Jak řekl novinám „Vzglajd“ jeden z majitelů rodinných domů, v letošním listopadu spotřeboval třikrát tolik plynu než ve stejném měsíci loňského roku a za stejných povětrnostních podmínek. Přitom počet topných těles v domě se nezvýšil.

  „Jakmile se začne zvyšovat spotřeba, začnou ho ředit. Kvůli udržení tlaku v potrubí se něco přičerpává. Takový plyn hoří červeno-oranžovým plamenem a ne modrým. Přitom plynoměr ukazuje rostoucí spotřebu plynu a jeho objem,“ – řekl.

  Člen dozorčí rady Ústavu energetických strategií (Ukrajina) Jurij Korolchuk tuto skutečnost popírá. Podle něj se důvod skrývá ve snížení výhřevnosti plynu, proto zejména surový plyn při spalování hoří žlutým odstínem. Řekl, že nikdy neslyšel o procesech ředění plynu, „protože to nejde udělat“.

  V oblasti se dodávkou plynu podnikům i domácnostem zabývá „Ivano-Frankovskgaz“, který ho dostává od „Naftogazu Ukrajina“.

  Bývalý poslanec za Blok Julie Timošenko Aleksandr Gudyma už dříve řekl, že problém nekvalitního plynu na Ukrajině není nic nového, ale prověrkami plynu se v zemi nikdo nezabývá. Podle jeho slov se taková prověrka uskutečňovala ve speciálních laboratořích, ale všechny byly zlikvidovány.

  Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20141130/1011329331.html

  _______________________________________________________

  http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=62015

  Zdravím, během tohoto týdne se mi změnila barva plamene zemního plynu na sporáku a prodloužil se čas k ohřátí vody(přivedení k varu).

  Já také pozoruji že v určitém období má plyn v karmě nižší výhřevnost převážně v zimě a v létě má zase výhřevnost vyšší. Někdy je ho problém i zapálit. Dle nedávné revize je vše OK.
  V zimě když má plyn nižší výhřevnost tak plynu na ohřev vody spotřebujeme více a v létě když klesá spotřeba plynu tak musím na karmě ubrat aby nás to neopařilo. Přitom přívod studené vody se teplotně nijak významně během roku nemění.

  Mám podezření že to někdo z plynové loby „šidí“ a schválně v období větší spotřeby dodávají plyn z nižší výhřevností. V létě výhřevnost zase zvýší, aby se vlezly do průměru výhřevnosti a na faktuře to potom pomocí tohoto průměrného koeficientu přepočítají na dodané KWh. Takže ve výsledku každý zaplatí více než kolik energie skutečně odebral.

 2. Rocco napsal:

  Já žádám znárodnění (zestátnění) innogy/RWE a Nové hutě Ostrava/GFG Alliance (Gupta Family Group), než Němčouři a Ind stihnou naše národní strategické podniky defitinivně zašantročit.

  Jako Venezuela a Bulharsko!

  rok 2010 – Bulharský předseda vlády Bojko Borisov pohrozil, že kvůli nevyplácení dividend Bulharsku znárodní dceřiné pobočky firem ČEZ, E.ON a EVN.

  rok 2013 – Socialistická opozice v Bulharsku se hlasitě vyslovila pro znárodnění trojice největších poskytovatelů elektrické energie v zemi. Prohlášení přišlo v době, kdy tisíce Bulharů protestují proti údajně předraženým cenám elektřiny.

  I všechny kriminální tuneláře Kellnera, Tykače, Babiše, samozřejmě. Co bylo ukradeno, bude vráceno!

 3. Rocco napsal:

  Jak upíři vysávají zahraniční vlastníci Čechy. Státní podniky vydělávaly za socialismu nám, teď vydělávají jiným.

  Loučení s mahárádžou. Ind Mittal koupil ostravské hutě za 175 milionů korun, vytáhl z nich 47 miliard. Novým vlastníkem je od října 2018 další Ind jménem Gupta.
  „Mezi poškozené se mohou řadit hlavně menšinoví akcionáři včetně státu, který do roku 2009 držel 11 procent akcií. Již v roce 2004 začali indičtí vlastníci Mittalové vyvádět z ostravských hutí peníze formou půjček. Příjemcem peněz v objemu až 14 miliard korun byla firma LNM Technologies registrovaná v daňovém ráji na ostrově Mauricius. Ostravské hutě tedy fungovaly jako banka dodávající hotovost mateřské skupině.“
  https://www.euro.cz/byznys/louceni-s-maharadzou-mittal-koupil-ostravske-hute-za-175-milionu-vytahl-z-nich-47-miliard-1404607

  Japonci koupili klenot v rámci světového pivovarnictví. Plzeňský pivovar koupila japonská společnost Asahi, která již dnes ve své zemi vaří prémiové pivo z českého chmele. Japonská skupina Asahi zaplatila za Plzeňský Prazdroj a další východoevropské pivovary 7,3 miliardy eur (191,7 miliardy korun).
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/479917/koupili-za-balik-cesky-klenot-plzenske-pivo-zaplavi-ziznive-japonsko.html

  Německá RWE vstoupila na tuzemský trh v roce 2002 při privatizaci českého plynárenství. Za 96,9 % akcií společnosti Transgas a za podíly v osmi tehdejších regionálních distribučních společnostech zaplatila 4,1 miliardy eur, tedy přibližně 125 miliard Kč. V České republice je RWE největším hráčem na trhu s plynem. Společnost innogy – RWE Transgas Česká republika je dlouhodobě zisková a vyplácí svému vlastníkovi, německému koncernu RWE, vysoké dividendy: 3,3 miliardy Kč v roce 2002, 6,9 miliardy Kč v roce 2003, 6,7 miliard Kč v roce 2004, 7,2 miliard Kč v roce 2005 atd. „superdividenda“ 54,7 miliard v roce 2012, 3,6 miliardy Kč v roce 2013, další „superdividenda“ 24 miliard Kč v roce 2014, 1,7 miliardy v roce 2015.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/RWE_Supply_%26_Trading_CZ

  • proud napsal:

   Vsichni mate co jste chteli a co jste dopustili,ted se v zahranicnich opicich linkach u nas,poserte.Nemate zajem o lepsi budoucnost,hlavne pro ni neco udelat tak makejte az zcernate za 14 dnu u more s bananem v drzce a zijte podprumerne,volove!

   • proud napsal:

    Ale kdyz budou vlastizradci Petrickove pokracovat,dlouho se trapit nebudete……..bude to rychly a durazny,bezte mu podekovat predem,az budete pohrbivat vlastni deti,nebudete mit cas!

   • HVzV? napsal:

    ŠKODOLIBOST JE TO POSLEDNI CO POTŘEBUJEME!VZTEKLÝ HNĚV

    se totiž obráti dřive nebo později proti chamtivým majitelům velkých peněz,kterým to nikdy stačit nebude.

    CHTĚJI NYNI S POMOCI CHAOSU JEN JEDNO MOC!

    Jako obvykle podvodem způsobuji,že si osedlávaji ohlupovadla tisku a tv,které manipuluji aniž by počitali s tim,že na to občané,kteři pro ně jsou lůza chodici volit prý svoje zástupce tzv poslance a ti nesmi zastupobvat svoje voliče zvláště,když přicházeji s prvnimi pevně formulvanými požadavky ve svém

    NÁRODNIM PROGRAMU ignoruji ho a lůze stači prý kobliha s propisovačkou!

    Jednoduše zneškodnuji i ty poslance,kteři by ho chtěli realizovat zbavi je funkci a prebend, vyhodi na vzduch,aby odputovali i se svými dluhy na pracák!

    NIC NÁM OBČANŮM NESMI POMOCI A POKUD BY VOLBY NĚCO ZMĚNILY BUDOU ZRUSENY!

    Moci se má ujmout menšina přinášejici sebou jakýsi chaos neomarxismu kdy diktatura falešného humanismu potažmo středověkého kaka rámu jim má zajistit dalši naše rabováni moc hrůzným terorem.

    OBJEVUJE SE PRVNI VOLÁNI,ŽE PENIZE KTERÉ NAHRABALI TI PODVODNICI V KORPORACICH JIM MUSI BÝT ZNÁRODNĚNY,NEBOT JE POUŽIVAJI JEN K VYVOLÁVÁNI VÁLEK A TERORU PROTI OBČANŮM!

    A maji je tak stejně k ničemu!

    • proud napsal:

     „ŠKODOLIBOST JE TO POSLEDNI CO POTŘEBUJEME!VZTEKLÝ HNĚV“…………..pravda,ale kdyz nic nepomaha,je potreba zkouset co se da,tedy takzvany HECOVANI k akci, vzteklej hnev je skutecne k nicemu.

  • proud napsal:

   Heslo ovcana:“Treba na jatka……………jen kdyz nas vedou!“

  • Petr C napsal:

   No,nebo tady ti.
   https://m.youtube.com/watch?v=o1GQehNcZZw
   Potom jsou lehce vydiratelni.

   • proud napsal:

    Mas to jedno,na kazdej pad nejsou „normalni“.U tech nejvyssich to neni ani tak o vydirani,jako o jejich podstate.Zkus takovyho vydirat,schvalne jestli se rano jeste probudis……….Tihle co jsou nad zakonem i financema to maji jinak,na ty vyderaci nemaji,oni jsou vyderacema.

    • Petr C napsal:

     Proude mam dojem ze se pletete. Prave ti nejvysi musi byt spravne zkorumpovani a vydiratelni. Podivejte se co za pakaz vladne. Vzdyt to jsou jen figurky, ktere se toci jak mocni potrebuji. Prave nezkorumpovatelny politik nema sanci. To ze maji finance neznamena ze maji moc. Podivejte jak skace Trump. A byt nad zakonem, ani to nepomuze, pokud neklapete do taktu.

     • proud napsal:

      Trump neni nad zakonem,nikdo kdo je videt,neni,i kdyz si muze dovolit vic,jak kdy a v cem.Myslim Peto,ze si chvilkove nerozumime v tom kdo je nejvyssi,rozhodne zadna vlada ani korporace,nebo banka,to jsou vsechno jen ruzne lepsi otroci.

      • Petr C napsal:

       Ne ze si nerozumime, ale kazdy to vidime jinak. Vy tam od Cech a ja z Canady. Ono o te nejvysi elite asi vime houby oba dva. Ja tvrdim ze to je par rodin, ktere skryte ovladaji velke korporace. Pokud mate neco konkretnejsiho, sem stim.
       A to ze si nekdy odporujeme je snad v poradku. Slusnou argumentaci vetsinou dojdete k nejlepsim vysledkum.

       • proud napsal:

        I tech par rodin jsou jen otroci prosazujici co se po nich chce,ale tihle uz globalne a podle toho jsou taky odmenovany.I kdyz s tema rodinama,nakonec,co by ne,da se rict ze mozna i ty rodiny,GP je zalezitost ruznejch frakci navzajem se nezpovidajicich,ale muj nazor je ze i ten co je tady s nami je otrokem.Ale to uz je jen moje teorie a neni uplne potvrzena,takze se klidne muze ukazat stejne tak pravdou,jako nesmyslem.Skutecnej vladce sveta je bud pod nami,nebo nad nami,ale neni primo tady s nami,nicmene je na planete……..zni to blaznive,ale dost toho naznacuje ze to tak lehce muze bejt.Vypada to ze uz znicil hodne civilizaci co se mu bud postavily,nebo na nej prisly,na ty ceste se nachazime nejspis ted uz i my.

 4. Petr C napsal:

  Mi to spis pripada ze peklo si tu lide delaji sami a ty elity to jen vyuzivaji. Poslal jsem vam odkazy na cerny patek, nebo jak se to jmenuje a za take lidi by se clovek mel stavet? Takze ti co jsou ridici toho sveta maji tak lehkou praci, ze nepotrebuji zadnou nadprirozenou silu. Take si nemyslim ze ze ten mocny znicil par civilizaci. Spis se lide znicili sami svoji blbosti.
  Dalsi taka perlicka ze statu.
  https://13wham.com/news/local/state-bill-would-review-social-media-internet-as-part-of-background-checks

  • proud napsal:

   „Mi to spis pripada ze peklo si tu lide delaji sami a ty elity to jen vyuzivaji.“…………..vsak ano,je to dany nasi vychovou systemem,rozdel a panuj,penezma a dalsima nastrojema.Ale nekdo tema nastrojema vladne a predava je nam i s navodem,ale s jeho navodem.Proto ten nekdo tak moc potrebuje blby ovcany co budou delat za hubicku a o samostatnosti nebudou ani premejslet a neustale hledat jakysi vudce na ktery se daj nahazet zodpovednosti.

  • proud napsal:

   „State Senator Kevin Parker of the 21st District introduced Senate Bill 9191 in attempts to keep firearms out the hands of people who may be violent.“…………….stara a porad dobra technika,tak jak nam sebrali kopny pravo a misto poskozenyho tresta a soudi idiot bijici se v prsa,kricici jaky ma vzdelani a jak vi vsechno nejlip a mavajici mozna koupenym vysvedcenim z Plzne,tak uz budou rozhodovat jak poznat a kdo ma nasilnou povahu.Vsichni ji mame,ale umime ji ruzne dobre kontrolovat,kdo rozhodne jaka ta kontrola je,zase dalsi idioti?

   • proud napsal:

    „may be violent“(moznej nasilnik)…………totiz pasuje doslova na kazdyho z nas,nekoho min,nekoho vic,ale na kazdyho! Kdyz se branim,je ze me samozrejme „nasilnik“,jinak se neubranim……

   • Petr C napsal:

    Ten zakon a jemu podobne nas cekaji v budoucnosti. Neco jak, nejdes s nami neexistujes.

    • proud napsal:

     Ta „budoucnost“ je tady uz leta,jen lip „schovana“(maskovana).

     • Petr C napsal:

      Jeste to neni tak hrozne. Ve ctvrtek jsme servali ministra dopravy, zazadali si o schuzku z premierem B.C. a porad jeste mame internet. To kdyz jsme dostali do sporu z bankou – odmitli mi vydat vetsi penezni hotovost, pred ocima nam zmiznul bankovni ucet a naskocil az jsme jim zacli vyhrozovat policajtama. Takze jeste porad muze byt hur.:))))

 5. Petr C napsal:

  No lip jsme si v pubertalnim veku mohli udelat sami. Ted si lip sami neudelame. Ono spousta lidi je na tom materialne dobre a lip si predstavuji v materialismu. Dokud je,to neprejde lip nebude. A trend materialismu vzrusta a vzrusta.

  • proud napsal:

   Materialismus mi sam o sobe nevadi,zlepsuje a ulehcuje zivot,paklize se nezapomina myslet a nestavi se do popredi dusevno.Jsme i ve fyzickejch telech,tak proc i jim nedoprat.Ale porad by mel bejt materialismus az na poslednim miste a primerenej.

   • Petr C napsal:

    Proude materialismus je to co nas likviduje. Ovsem pod pojmem materialismus nemyslim zrovna dum na zivot a tak samo auto. Ovsem lide treba kazdy rok meni nabytek, podlahy, pristavuji plochy, ktere nikdy nevyuziji, rozhazuji chemii jen aby meli zelenejsi travu nez sousede. Nakupuji ruzne kokotiny, ktere nikdy nepouziji. A podobne. Mam za kamarady vetsinou bohatsi lidi a jsou to vcelku dobri lide jen ty sklony k matrialismu mne nekdy vytaci. Bojim se ze lide pod pojmem mit se lepe si predstavuji rozezrany zivot ani ne tak duchovno jak blahobyt.

    • proud napsal:

     Ze ty si pletes materialistu se snobem,pripadne s blbcem? :-)))Proto jsem psal ze materialismus k fyzickymu telu patri,kdyz se ale nezapomina taky myslet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!