Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 30.11.2018

Pancir1; Sýrie sestřelila rakety a letadlo izraelského letectva, tvrdí zdroj. Cíle byly zlikvidováno komplexem protivzdušné raketové obrany Pancir a S-300.

2; Izrael komentoval informace o letadle sestřeleném Sýrií. Kromě toho izraelská armáda informuje, že jedna z raket syrské protivzdušné obrany dopadla na území Golanských výšin.

3; V Ruské pravoslavné církvi ironicky komentovali rozhodnutí Konstantinopolu ohledně Ukrajiny. Konstantinopolský patriarchát znovu zmínil autokefalii, aniž by podnikl jakékoli konkrétní kroky.

4; Sexuální skandál v „ukrajinské FBI“. CO se doopravdy stalo? Sexuální skandál ukrajinské studentky Natalie Burejko a úředníka Alexandra Varčenka dostal další pikantní podrobnosti. Během vyšetřování dochází k zatýkání a domovním prohlídkám.

5; Uvidíme, kdo s koho… Ukrajinský propagandista straší Rusko novými čluny. Caplienko natočil reportáž z paluby nového ukrajinského výsadkového člunu třídy Kentaur.

6; Už to dále neunesl. V Nikolajevě vyskočil účastník ATO z šestého patra. 27. listopadu večer se z balkónu v šestém patře v Korabelném obvodě Nikolajeva vrhl šestadvacetiletý Andrej T.

7; Stíhačka NATO natočila setkání s ruskou Su-27 nad Baltským mořem. Belgické letectvo zveřejnilo video s ruskou stíhačkou Su-27.

8; Jakou budoucnost budují v Číně komunisté-miliardáři? Čínský miliardář Jack Ma vstoupil do KS Číny.

9; V USA vyjmenovali nejsmrtonosnější ruská plavidla. Jak poznamenává The National Interest, dnes Rusko velmi aktivně zdokonaluje svou flotilu.

10; Jen troška válečného stavu. Jak proběhl první den v nové situaci? Ukrajinci jsou psychicky připravováni na „invazi“ ruské armády.

11; Trumpovi se nelíbí to, co se nyní děje v Azovském moři. Donalde, nám také ne! Porošenko hledá podporu u „staršího bratra“.

12; Sýrie: Ruští vojáci se „dostali do obklíčení“ k dětem bývalých ozbrojenců v bývalém kotli islamistů. Podrobnosti v nové reportáži ze Sýrie.

13; Chystá Ukrajina válku s další neuznanou republikou? Je možné, že připravují nový scénář pro Podněstří namísto nezdařené provokace v azovském moři.

14; Další „sbohem“ ukrajinské infrastruktuře. Sám o sobě status nechudší země Evropy je sice varovný, ale ještě neodsuzuje k zániku. Horší je to se stavem infrastruktury.

15; Syrský zdroj popřel informace o sestřeleném izraelském letadle. Už dnes v noci bylo zřejmé, že informace není dostatečně hodnověrná.

16; Senát USA schválil rezoluci o „vině Ruska v agresi proti Ukrajině“ v Kerčském průlivu. Senát jednomyslně schválil rezoluci navrženou republikánem Ronem Jonesem a demokratem Chrisem Murphym.

17; Ruské raketové systémy jsou kopírovány v zahraničí, říká Rostech. Většina zahraničních reaktivních systémů raketometů ráže 122 mm je vytvořena na bázi ruských vzorů.

18; Válka počká. Vlaky jezdí podle jízdního řádu. Lístky do Ruska se navzdory válečnému stavu prodávají už na leden.

19; „Rokot“ s vojenskými družicemi odstartoval s Plesecka. Pohonný blok se oddělil. Je to druhý start rakety-nosiče lehké třídy „Rokot“ z kosmodromu Pleseck v roce 2018.

20; Smrtící, ruský a nový. V USA ohodnotili poslední model samopalu Kalašnikov. Samopal AK-308 je jedním z nejambicióznějších produktů koncernu Kalašnikov za posledních několik desetiletí.

21; Ruská centrální banka odhalila existenci anonymních překupníků měny. Banka zjistila, že stále více bank je zatahováno do pochybných veksláckých operací s hotovostí.

22; Klimkin avizoval vypovězení 48 smluv s Ruskou federací. Ve frontě čekaní další desítky dohod. Klimkin slíbil, že v nejbližší budoucnosti bude vypovězena Smlouva o přátelství, spolupráci a partnerství s Ruskou federací.

23; Nesurovinový vývoz Ruska v roce 2018 se oproti roku 2017 zvýšil o 17%.

24; S Ruskem se spolupracovat nedá. Všechny rozhovory povedeme s povolením EU a USA, říká nová prezidentka Gruzie. Salome Zurabišvili poskytla obsáhlé interview, ve kterém otevřeně vyprávěla o všech svých cílech ve své nové funkci.

25; Merkelové se porouchalo letadlo cestou na summit G20. Německá delegace byla nucena se přepravit do Buenos Aires náhradními prostředky a nestihne první den summitu.

26; Je zapotřebí zrcadlových metod. Grojsman se rozhodl zadržovat ruská plavidla. Tradičně označil Rusko za „agresora a okupanta“ a vyzval EU, aby schválila nový balík protiruských sankcí.

27; Ukrajinské námořníky zadržené po provokaci v Kerčském průlivu, převážejí do moskevské věznice. Případ povede velká skupina vyšetřovatelů.

28; Ukrajina zakázala vstup do země ruským mužům od 16 do 60 let. Dnes dopoledne to oznámil ukrajinský prezident Petr Porošenko.

29; Bude válka Ukrajiny s Ruskem? Provokace ukrajinské vojenské námořní flotily je jen pokračování geopolitické operace spuštěné Západem pomocí ukrajinských neonacistů.

30; Do domu představeného Kyjevsko-pečorské Lavry vtrhla SBU. Domovní prohlídka byla zdůvodněna „podněcováním náboženské nenávisti“.

31; Tajné služby Německa mají podezření na „kriminální stopu“ v případu mimořádné situace s letadlem Angely Merkel. Vládní speciál byl nucen se vrátit na letiště Köln am Rhein hodinu po odletu na summit G20.

32; Ukrajinský baleťák s Putinovým portrétem na prsou dostal ruský pas. Pravdu má Rusko! Podporuji Vladimira Putina, který nezaprodal svou zemi, píše Sergej Polunin.

33; Brzy bude jasné, zdali dojde k poklesu dolaru. Investoři čekají na signál, který přijde na základě výsledků setkání lídrů USA a Číny na summitu G20.

34; Porošenko si připsal další „čárku“ za servilitu. Ukrajinský prezident se poníženě plazí před Trumpem. Možná dosáhne i toho, že mu Trump podá při setkání ruku.

35; Situace se vyostřuje. Na Ukrajině skrývají skutečnou velikost ztrát ukrajinské armády. DO Kyjev přiletělo další letadlo s těžce zraněnými ozbrojenci z ukrajinské armády. A přitom v oficiálních zprávách je informací o ztrátách velmi málo.

36; Ukrajinská protivzdušná obrana údajně „likvidovala nepřítele“ na pobřeží Azovského moře. V Kyjevě se snaží dokázat, že hrdinná ztráta poloviny funkční flotily ukrajinského válečného loďstva není to jediné, čeho je Ukrajina schopna.

37; Ukrajinská armáda připravuje útok. Záminkou pro zahájení útočné operace se má stát provokace s chemickým útokem.

38; Ani kdyby Rusové došli až do Žitomiru, obchod neustane, říká aktivista Majdanu. Známý dobrovolník Majdanu a aktivista ATO Jurij Kasjanov píše o zavedení legračního „válečného stavu“ na Ukrajině.

39; Spala jsem tři hodiny a nesnídala jsem. Nepříjemné příhody paní Merkel cestou na summit G20. Merkelová odletěla do Buenos Aires linkovým letadlem společnosti Iberia.

40; Třemi autobusy pro jednu knihu. Co našli u představeného Kyjevské-Pečorské Lavry? Samotný metropolita Pavel v době domovní prohlídky v domě nebyl. Policie hledala sešity, bloky, zápisníky, dopisy a dokumenty, případně elektronické nosiče s cílem obvinit metropolitu ze záměrných kroků směřujících k podněcování náboženské nenávisti. Zabavili jedinou knihu s názvem „Ukrajinská pravoslavná církev – vztahy se státem. Vztah k ATO a církevnímu rozkolu. Otázky a odpovědi“.

41; Mám pro Putina dvě špatné zprávy, říká Porošenko. Zatímco silní vůdcové světa rozhodují o životně důležitých otázkách světa na summitu G20, Porošenko sedí doma a posílá Putinovi „špatné zprávy“. První z nich je, že ukrajinského prezidenta nezvolí Rusko, ale ukrajinský lid. A druhá je, že pokud kvůli zákonu o válečném stavu zrušíme volby, vydělá na tom jediný člověk, a to Putin, prohlásil, Porošenko v interview pro Sky News.

42; Trpělivost má své meze. Zacharova komentovala otázku o diplomatických misích Ruské federace na Ukrajině. Zacharova podotkla, že provokace vůči ruským diplomatům a diplomatickým úřadům nepáchají obyčejní lidé, ale radikálové.

43; Evidentně po opici… Uživatelé sociálních sítí se pobavili nad záběry se zdrchaným Porošenkem ve vlaku. Asi ho nejdřív ožrali, než ho šoupli do toho vagónu. Kdo to vůbec je, kde je a kam vlastně jede?

44; Luganská republika: Agentka SBU byla odsouzena do vězení na 12,5 roku za výzvědnou činnost pro Ukrajinu. Taťjana Gorbulič byla naverbována pracovníkem SBU Ivanem Božčenkem a dostala pseudonym Tamila.

45; Putin: Zákeřná praxe jednostranných sankcí narušuje předivo světové ekonomiky. Prezident Ruska Vladimir Putina kritizoval zavedení jednostranných sankcí, protože škodí světové ekonomice.

46; „Velká sedmička“ schválila prohlášení k incidentu v Kerčském průlivu. Země G7 vyzývají ke zdrženlivosti a dodržování norem mezinárodního práva v zájmu odvrácení jakékoli další eskalace.

47; Ukrajinského novináře Olega Peresadu ležícího v Charkově na ulici oloupili a nechali jej zemřít na podchlazení. Jeho dcera uvádí, že mu mohl mít srdeční záchvat.

48; Lavrov komentoval zrušení setkání Putina a Trumpa. Moskva bude čekat na další příležitost k uskutečnění setkání prezidentů Ruské federace a USA.

49; Ukrajina zakázala cizincům cesty na Donbas. Ukrajina zavedla omezení vstupu cizinců na teritorium Donbasu.

50; Zatčené námořníky ukrajinských vojenských námořních sil umístili do věznice v Lefortovu. Posádky tří lodí ukrajinského vojenského námořnictva zadržené za nezákonné překročení hranice Ruské federace se nacházejí v moskevské věznici Lefortovo.

51; Maďarský premiér označil svou vládu za proukrajinskou a vyjádřil podporu Ukrajině po vyostření situace u Kerčského průlivu. Ukrajinskou vládu však označil za protimaďarskou.

52; Putin a Trump si na G20 nestiskli ruce. Putin přišel na pódium pro fotografování dříve než americký prezident. Ten kolem Něj jen prošel.

53; Ukrajina přichází o odbytiště. Hlavní odběratel ukrajinského cukru jej přestal dovážet. Pokud problém s Uzbekistánem nebude vyřešen, Ukrajina přijde o největšího odběratele svého cukru.

54; Trump odmítl setkání s Putinem kvůli Ukrajině, říkají v Bílém domě. Předtím prezident USA Donald Trump zrušil na summitu G20 plánovanou schůzku s Putinem.

55; NATO pod zástěrkou cvičení koncentruje svá vojska v zemích u hranic s Ruskem, říká ruské ministerstvo obrany.

56; O skutečných hrdinech války v Donbasu. V Moskvě bude prezentován film „Dobrovolníci“. Snímek vypráví o padlých i živých hrdinech, o velké síle ducha prostých ruských lidí, kteří nenechávají své krajany na holičkách.

57; Psychický zkrat. Trum se zase „vyznamenal“ na G20. Trump během rozhovoru se svým argentinským kolegou Mauriciem Macrim hodil na zem přístroj, který mu tlumočil slova argentinského prezidenta.

58; Trump potvrdil, že schůzku s Putinem zrušil výhradně kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Vyzval, aby byli zadržení ukrajinští námořníci propuštěni.

59; V Ruské pravoslavné církvi komentovali domovní prohlídku v Kyjevsko-Pečorské Lavře. V Moskevském patriarchátu spojují domovní prohlídku v Kyjevsko-Pečorské Lavře s odmítnutím UPC účastnit se „sjednocujícího shromáždění“.

60; Ruský specnaz je tu! Ukrajinský „major“ v opilosti alarmoval policii kvůli vpádu Rusů. Muž tvrdil, že se opil a příliš dlouho koukal na televizi…

61; Listopadový pád cen ropy se stal rekordním za posledních deset let. Ropný trh ještě zrychlil pád ještě v průběhu pátečního obchodování.

62; Na Ukrajině se snížila těžba uhlí. Za listopad činila 2,68 milionů tun, což je o 9,8% méně než za stejné období loňského roku.

63; Ruská pravoslavní církev: Ukrajinská moc vytváří politický tlak na biskupy Ukrajinské pravoslavné církve. Po odmítnutí biskupů kanonické Ukrajinské pravoslavné církve účastnit se „sjednocujícího shromáždění“ je politici zpracovávají jednotlivě.

64; Ukrajina zakázala zahraničním novinářům vstup na Krym. Ukrajina brání zahraničním novinářům ve vstupu na Krym ze svého území.

65; Pracující důchodci budou dále pobírat důchod, ale bez indexace. Pracující důchodci uhájili u Penzijního fondu Ruska své důchody.

66; Zacharova komentovala postup ruských pohraničníků při incidentu v Kerčském průlivu: Před likvidací zachránil plavidla ukrajinské vojenské námořní flotily jen bratrský přístup Ruska.

67; Mohutné zemětřesení v USA na Aljašce. Půdní sesuvy a hrozící tsunami. Americké národní centrum pro varování před tsunami informovalo, že kvůli zemětřesení existuje hrozba tsunami. Byl vyhlášen mimořádný stav.

68; Rusko si stěžovalo u OBSE na ukrajinskou agenturu UNIAN kvůli lživému článku o tom, že u Lavrova oznámili možnost okupace regionů, kde se nacházejí diplomatické úřady Ruské federace.

69; Tak ano nebo ne? Trump neví, smí-li si s Putinem vyměnit zdvořilosti. Podle informací prezidentova asistenta Jurije Ušakova se prezidenti vzájemně pozdravili.

70; Zacharova označila postup ukrajinské moci za genocidu. Ukrajinská moc páchá genocidu vlastního národa, řekla zástupkyně ruského ministerstva zahraničí na televizní stanici „Rossija 1“.

71; Na Ukrajině znovu odložili plynovou reformu. Národní komise pro státní regulaci energetiky a komunálních služeb (NKREKU) už dvakrát odložila přechod na denní bilanci obchodu s plynem.

72; Na půdě G20 se konalo setkání Macrona s Putinem. Podle Macronových slov je o čem hovořit.

73; Obyvatelé Mariupolu si americké televizi CNN stěžovali na Porošenka a sdělili, že chtějí za prezidenta Putina. CNN přesto odvysílala zprávu, že Mariupol na východě Ukrajiny už několik let žije ve strachu z ruské agrese.

74; Ve Vinnické oblasti Ukrajiny zakázali civilistům nosit součásti vojenské uniformy.

75; Ukrajina se dostala na špičku v dovozu „second handu“. Hůř jsou na tom už jen Malajsie a Pákistán. 54% objemu dovozu produktů lehkého průmyslu na Ukrajině činí použité zboží.

76; V moldavském parlamentu vyhrožují, že do Nového roku odvolají prezidenta Dodona.

77; Ukrajinští pohraničníci budou osobně vyslýchat cizince při vstupu do země.

78; Dluhy Ukrajinců za dodávky energií během října vzrostly o jednu miliardu. Zaplaceno bylo 5,1 miliard hřiven, což je jen 77,5% předepsaných plateb.

79; Basurin: Doněcká republika sestřelila za poslední měsíc na linii fronty šest dronů ukrajinské armády.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 30.11.2018

  1. Rocco napsal:

    Žluté vesty: na náměstích v Paříži hoří auta a vánoční stromy

    https://www.dailymail.co.uk/news/article-6449407/Fresh-violence-Paris-riot-police-use-tear-gas-batons.html

    • proud napsal:

      Znam kriminalniky i vojaky ktery musis zabit,cimkoliv jinym je jen naseres a o to vic po tobe pujdou.Francouzi to vedi taky dobre,ale zabit je nesmeji,jsou urceny k likvidaci vychodni evropy……

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!