Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.12.2018

koshka_i_sobaka1; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví radí, aby se lidé léčili pomocí psů a koček. Uljana Suprun radí nemocným Ukrajincům, aby se ujali zvířecích bezdomovců.

2; Velitel Páté flotily amerického válečného námořnictva byl nalezen mrtev. Služba pro vyšetřování trestných činů americké námořní flotily a bahrajnské ministerstvo vnitra vyšetřují smrt viceadmirála.

3; Putin informoval o svém zběžném rozhovoru s Trumpem během summitu G20. Putin řekl, že během summitu Velké dvacítky narychlo promluvil se svým americkým kolegou Donaldem Trumpem.

4; Armáda „avatarů“ (nevyléčitelných alkoholiků). Porošenko informoval o děsivém alkoholismu v ATO. Poznamenal ale, že je bezvýhradně pyšný na moderní ukrajinskou armádu.

5; Zvláštní skupina ukrajinské armády se pokoušela zaujmout nové pozice v Donbasu a utrpěla velké ztráty v minovém poli.

6; Boří pravoslavnou kulturu. Jak Porošenko slíbil, že si Ukrajinská pravoslavná církev Moskevského patriarchátu „nebude moci vyskakovat“. Na Ukrajině pokračuje pronásledování kanonické Ukrajinské pravoslavné církve.

7; Kdo zradil „králíka Seňu“ (Arsenije Jaceňuka)? USA vracejí Jaceňuka na politickou scénu Ukrajiny.

8; Humanitární mise armády Doněcké republiky, dobrovolnické organizace „Moskva-Donbass“ a štábu pomoci pro frontové oblasti v Amvrosijevce. Problém se školním nábytkem a učebnicemi nakonec dokázali vyřešit k velké radosti žáků amvrosijevské školy č. 2 a školy v obci Blagodatnoje.

9; Sýrie: Okupace a hrozba nové války. Projekt demilitarizované zóny je před zhroucením, protože turecký sultán nezvládl svou část dohody.

10; Vyostření u běloruských hranic. Bělorusko se může stát cílem útoku (z) Polska. Polsko zvyšuje svůj dělostřelecký potenciál na hranicích s Běloruskem. Vzhledem k doletu jejich raket nemůže být cílem jiná země než Bělorusko.

11; Signály ze summitu G20. Jak Putin překvapoval svět a zachmuřeného Trumpa. Putin ukázal celému světu, že Rusko je silná mocnost a žádných provokací se nebojí.

12; Ukrajinské volby. USA čekají na vhodný moment pro svůj úder. Spojené státy se ani v minulosti neskrývaly s podporou konkrétních kandidátů v ukrajinských volbách. Bylo tomu tak už v roce 2004.

13; Tisíce ozbrojenců USA doplnily armádu teroristů a přinesli smrt Sýrii a Iráku. Na základnách USA bylo vycvičeno osm až dvanáct tisíc ozbrojenců pro nejrůznější teroristické skupiny.

14; Čekám, až přijdou naši. Řidič taxi – kozák s ruskou symbolikou, šokoval Ukrajince v Dněpropetrovsku. Při nastupování kladl klientům otázku, kdo jsou „naši“, tj. komu fandí, a naznačoval, že v případě nesprávné odpovědi zákazníka odmítne.

15; Úder si v Azovském moři zasadila sama Ukrajina. Pokud není nebezpečné počasí, z ruské strany plavidla nikdo nezdržuje. Pouze musí projít zákonnou procedurou. V září Kerčským průlivem projely ukrajinské válečné lodě a nikdo jim v tom nebránil (jen dostaly doprovody), protože splnily zákonné požadavky. Problém vznikl v okamžiku, kdy ukrajinské obrněné dělové čluny pronikly do ruských teritoriálních vod a odmítly se podrobit zákonné proceduře.

16; Ukrajina se pokusila zatáhnout Německo do války, říká bývalý německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Přitom ale diplomat obvinil Rusko, které hájilo své teritoriální vody, z porušení mezinárodního práva.

17; Ukrajinská moc pokračuje v politice zaměřené na oloupení vlastního obyvatelstva, prohlásil Vladimir Putin na tiskové konferenci k výsledkům summitu G20.

18; Otázka výměny zadržených námořníků není na pořadu dne, řekl Putin. Ruský prezident prohlásil, že ukrajinská strana tuto otázku vůbec nezmínila.

19; „Penicillin“ je nový lék proti americkému dělostřelectvu nachystaný Ruskou armádou. Nejnovější komplex termosonické dělostřelecké rozvědky 1B75 „Penicillin“ udělal na USA dojem.

20; Rusko nebude zavádět odvetná omezení vstupu Ukrajinců. Navíc se chystá zjednodušit Ukrajincům získání ruského občanství.

21; Žádné rozhovory s Ruskem nebudou, dokud nepřizná okupaci dvou gruzínských regionů, drtí mezi zuby nově zvolená gruzínská prezidentka. Občanka Francie, která se stala prezidentkou Gruzie, zahajuje své úřadování protiruskými výroky.

22; V USA narazilo letadlo do dětského terapeutického centra. Posádka zahynula. Letadlo dopadlo na střechu budovy, kde probíhá léčení autistických dětí. V okamžiku dopadu letadla se v budově nacházelo 13 lidí, z toho pět dětí.

23; Porošenko vyzval Berlín, aby zvýšil svou vojenskou přítomnost v Černém moři. Dále vyzval mezinárodní společenství, aby zesílilo tlak na Rusko, zastavilo „Severní proud – 2“ a popřemýšlelo o nových sankcích.

24; V Argentině porovnali limuzíny Trumpa a Putina. Na zahraniční cesty si hlavy států s sebou berou své obrněné limuzíny, které jsou ve skutečnosti mobilními pevnostmi.

25; Putin označil scénář filmu „Hunter Killer“ o záchraně prezidenta Ruska americkými vojáky ze spárů svého ministra obrany za fantasmagorický. Že na naši základnu pronikla americká ponorka? Vždyť ani dva malé čluny darované Ukrajině Spojenými státy nepropluly Kerčským průlivem… Film se měl začít promítat od 1. listopadu, ale povolení dostal až o týden později.

26; V ruském ministerstvu zahraničí informovali, proč neodpovídají Kyjevu stejnou mincí. Předtím Porošenko prohlásil, že Ukrajina zavádí omezení pro vstup ruských občanů mužského pohlaví ve věku od 16 do 60 let. Přístup Ruska ukazuje dobré úmysly Ruska vůči občanům sousední bratrské Ukrajiny. Na rozdíl od toho, co dělá současná ukrajinská moc, Rusko naopak zjednodušuje proceduru, aby lidé snáze mohli získat povolení k dočasnému pobytu a pak přejít na občanství.

27; V pohotovosti jsou stovky letadel a tanků u našich hranic! Porošenko varoval před blížícím se Putinovým útokem. Petr Porošenko překvapil novináře italského listu Corriere della Sera další porcí protiruských hysterických výkřiků. Evropa je těmito výroky ale už značně unavena. Porošenko to ale nejspíš zatím ještě nevnímá.

28; Porošenko vyslovil podmínky pro zrušení válečného stavu: Putin musí odejít z našich teritorií a nechat nás na pokoji. Požadujeme propuštění našich vězňů. Přitom popřel, že by válečný stav vyhlašoval proto, aby jej využil pro své volební cíle.

29; Rusové jdou! V britské armádě se polekali novinářů Prvního kanálu. O příjezdu ruských novinářů okamžitě referovali ministru obrany Gavinu Williamsonovi.

30; Macron a ministr vnitra si byli prohlédnout spoušť po pogromech. Protesty „žlutých vest“, které přerostly v pogromy a občanské nepokoje, otřásaly městem několik dní.

31; Avakovův poradce označil vikáře Kyjevsko-Pečorské Lavry za „krysu“ a „upíra“. V Ukrajinské pravoslavné církvi připomněli, že Zorjan Škirjak označil vikáře Pavla za „Putinovsko-Gunďajevskou krysu“. (Gunďajev je občanské jméno moskevského patriarchy Kirilla).

32; Komplikovaný den. Ukrajinský prezidentský kandidát informoval, jak zajel na Krym. Ukrajinský muzikant, sólista skupiny „Okean Elzy“ Svjatoslav Vakarčuk informoval o svém „tajném“ výletu na Krym.

33; Na Donbas dorazila inspekce z americké armády, hlásí zpráva z Doněcké republiky. Doněcká rozvědka zjistila příjezd inspekční komise americké armády do Generálního štábu Ukrajiny.

34; Kvůli mrazu na Ukrajině se začaly snižovat zásoby plynu. Množství zásob plynu navzdory proklamovaným „bohatým plynovým nalezištím“ a „energetické nezávislosti“ Ukrajiny se snížilo. Loni Ukrajina v dobách silných mrazů nakupovala plyn v Evropě za dvoj- až trojnásobné ceny než v Rusku.

35; Ve Státní dumě komentovali Porošenkova slova o „plánu Ruska“ na okupaci Mariupolu a Berďansku. Předtím ukrajinský prezident mluvil o nutnosti zvýšení vojenské přítomnosti Německa a jeho spojenců v Černém moři. Zástupce předsedy výboru Státní dumy pro obranu Alexandr Šerin prohlásil, že zapojení třetích stran do incidentu v Černém moři je pokusem o vzájemný čelní náraz černomořských zemí, jejichž flotily udržují rovnováhu sil a klid v regionu. Takovou srážku si na rozdíl od Ukrajiny nepřeje ano Rusko ani žádná z evropských zemí.

36; Ukrajina nestojí Spojeným státům za to, aby za ni bojovaly s Ruskem, píše americký tisk. Asi redaktoři listu The American Conservative neslyšeli nic o ukrajinské doktríně „Celý svět je s námi“…

37; Účastníky Islámské konference v Berlíně hostili vepřovým. Někteří to vzali jako neúctu k muslimům.

38; Internet bouřlivě reaguje na skandální prohlášení ukrajinského politologa Alexandra Palije, že „bezplatný plyn je jen v plynových komorách“. Opravdu si myslí, že židé šli do plynových komor proto, aby měli lacinější plyn?

39; Ruský producent srovnal Porošenka s Hitlerem. Ruský producent Iosif Prigožin vyslovil podporu ukrajinské zpěvačce Sofii Rotaru, která odmítla jet na festival do Ruska, aby nedráždila ukrajinské radiály. Ona za to nemůže. Viníka hledejte u těch, kdo představují a podporují současný ukrajinský režim.

40; V Tbilisi byli pomocí specnazu zadrženi ukrajinští karatelé a gruzínský ozbrojenec z Donbasu. Mezi zadrženými je gruzínský voják Luka Čchetija a tři Ukrajinci z trestního batalionu „Donbass“. K zatčení došlo kvůli nezákonnému obchodu se zbraněmi.

41; Grad a T-90. Byly zveřejněny působivé záběry ze střeleb na Urale. Tankové posádky nacvičovali střelbu z boku.

42; Porošenko podrobně vysvětlil, kdy skončí válečný stav. Rusko musí splnit řadu podmínek – například stáhnout vojska od ukrajinských hranic. Ruská vojenská námořní flotila také musí vyklidit vody Azovského moře.

43; Hrozivá odpověď Armády Doněcké republiky na válečný stav na Ukrajině. Nepřítel nezanechává pokusů o silové řešení konfliktu v Donbasu. Pro ozbrojené síly Doněcké republiky tyto kroky nebyly neočekávané. Armáda provádí intenzivní cvičení pro případ mohutné invaze ze strany Ukrajiny. Dokážeme odrazit jakékoli provokace nepřítele.

44; Vůdce oděského „euromajdanu“ vyzval k válce s Ruskem. Jak to v těchto případech bývá, nezmiňuje se pan Gordijenko o tom, zdali bude financovat pobyt vojáků v ledových zákopech.

45; V Dněpropetrovské oblasti se podařilo natočit autentické video, jak občan unavený kyjevskou propagandou v zoufalství zubama roztrhal ukrajinskou vlajku vyvěšenou ve dvoře soukromého domu.

46; Kadyrov: Petr Porošenko připravil Ukrajince o jejich vlast. Nejvyšší čečenský představitel na svém Telegramu komentoval zákaz vstupu ruských mužů na Ukrajinu.

47; Autorka knih o Harrym Potterovi Joanne Rowling během slovní přestřelky začala mluvit rusky. Došlo k tomu během slovní přestřelky s hlavním sponzorem kampaně na podporu odchodu Velké Británie z EU Arronem Banksem, kterému rusky vyčetla, že nepodporuje spisovatele a raději své peníze utrácí na banketech s podezřele bohatými Rusy.

48; Protesty ve Francii: Při demonstracích zahynuli už tři lidé. Francouzské ministerstvo vnitra informuje, že zraněno bylo 16 lidí, více než stovka demonstrantů byla zadržena.

49; No toto?!? Na hranicích EU bude příchozí vítat robot s detektorem lži. V roce 2019 bude lidi vstupující do Evropské unie prověřovat speciální počítačový program.

50; Oděské účastníky ATO pošlou na třítýdenní cvičení. V souvislosti se zavedením válečného stavu budou aktivovány zálohy.

51; Asi bude viset dost dlouho. V Oděse vyvěsili vlajku ukrajinské vojenské námořní flotily a nechtějí ji sundat, dokud nebudou propuštěni ukrajinští narušitelé hranic.

52; V Černé Hoře se schyluje k protestu kvůli zatčení lídrů opozičního hnutí. V neděli Odvolací soud Černé Hory potvrdil vazbu pro opozičníky.

53; Při pokusu o uložení bomby do auta při přípravě teroristického činu bylo zabito 37 Tálibů. Ve městě Kandahár na jihu Afghánistánu explodoval automobil s bombou, který ozbrojenci hnutí Tálibán připravovali pro spáchání teroristického činu.

54; Poslanec Nejvyšší rady Vasil Nimčenko: Potulování ozbrojených radikálů po Kyjevu je mnohem nebezpečnější než domnělá ruská agrese. Poznamenal, že ukrajinský stát přišel o monopol na násilí v boji za udržení pořádku.

55; Ve východním Německu ve městě Ostritz na německo-polsko-českém pomezí policie přerušila rockový koncert kvůli nacistickému pozdravu. Dav začal vykřikovat zakázaný nacistický pozdrav.

56; Účastníci protestů v Paříži vážně poškodili Vítězný oblouk.

57; Kyjev zmírnil podmínky pro vpouštění zahraničních novinářů na Krym. Stále je ale zapotřebí nejen pas, ale i jednorázové povolení k překročení hranice, které lze získat na ministerstvu informační politiky a migrační službu.

58; Puškov: Ukrajina navrhla Evropě „ideální recept na válku“ s Ruskem. Bývalý ministr zahraničí Sigmar Gabriel varoval Německo, aby se nenechalo Ukrajinou vtáhnout do války, Angela Merkel vyzvala ukrajinské politiky, aby se chovali moudřeji. Jenže Ukrajině se jinak než agresivně chovat neumí. V Berlíně už prozřeli a dobře vědí, co by pro NATO přijetí Ukrajiny znamenalo. Takový „spojenec“ by mohl Alianci v podstatě zničit.

59; Porošenko si Francouzům postěžoval, že ho Putin už týden totálně ignoruje.

60; USA chystají nové sankce proti Rusku kvůli případu Skripalových. Informovali o tom ve Státním departmentu USA.

61; Novinář Prvního kanálu popřel své přání zaútočit na Velkou Británii, List Daily Mail napsal, že ministerstvo obrany Velké Británie rozeslalo varování všem vojenským základnám, že se Sirazijev pokusí dostat do areálu štábu 77. brigády.

62; Úplateček za autokefalii. Porošenko vyznamenal dva metropolity Ukrajinské pravoslavné církve – metropolity Sarněnského a Poleského Anatolije (Alexej Gladkij) a Čerkasského a Kaněvského Sofronije (Dmitrij Smitruk) řádem Jaroslava Moudrého 5. stupně.

63; Jaderný torpédoborec „Kníže Vladimir“ vyplul z přístavu Severodvinsk na moře kvůli provozním testům.

64; Sarajevský starosta se vyslovil pro rozvíjení vztahů s Moskvou.

65; Lavrov: Evropa byla nucena vyslechnout si názor Moskvy ohledně incidentu v Kerčském průlivu. Ruský ministr zahraničí připomněl, jak Vladimir Putin osobně a názorně ukázal, jak k tomu všemu došlo, jak byla tato provokace předem připravena a jak se ji pokusili uskutečnit.

66; V Bosně a Hercegovině vzrostl zájem o kulturu a národy Ruska. V listopadu zde úspěšně proběhla akce Ruské zeměpisné společnosti a Vzpomínky na Ivana Sergejeviče Turgeněva.

67; Lavrov zhodnotil perspektivy dialogu mezi Ruskou federací a USA. Rusko je připraveno k normalizaci vztahů mezi Ruskou federací a Spojenými státy, až k tomu budou připraveni kolegové z USA.

68; Ukrajina ostřeluje Donbas municí NATO. Důstojníci luganských ozbrojených sil informují o nábojích ráže používané v NATO.

69; Prezident Ukrajiny Petr Porošenko vyzval v interview pro Funke Media Group k posílení vojenské přítomnosti Německa a jeho spojenců v Černém moři. Podobná přání měli ukrajinští nacisté určitě i před 75 lety…

70; Klimkin vyjádřil naději, že Polsko přestane odsuzovat zločiny banderovců. Spoléhá na změny v zákoně o Ústavu národní paměti Polska, ve kterém má být zrušeno ustanovení o trestní odpovědnosti za popírání „zločinů ukrajinských nacionalistů“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
13 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.12.2018

 1. Paw napsal:

  Nikdo si nepamatuje a ani to neni mozny , odkdy vlastne Rusko porad utoci na zapad a porad nic. Herky Jerky.
  Kazdej vidi pravej opak , ale to je zrejme Fata Morgana a zlej sen..Aspon ty Nejpravdivejsi pravdomluvny a nic jinyho neznajici media o tom vyhrozuji denne…
  Stara generace rusu odesla na zapad a to umoznilo tem novym vyrabet nejaky novy a nevidany zbrane. Zase se vytahujou s letadlem, ktery prej neni mozny sestrelit !!!/JU-71/.
  Nekdo , nebo Putin by mel aspon vysvetlit to „jasani‘ a vyznam toho ,kdyz se potkal s tim saudoarabem.
  Zlocin na Konzulatu , nebo neco jineho ? Myslim,ze nejsem sam kdo nechape.,..

  • anonym napsal:

   Možná že si z toho princátka dělal Putin legraci. Do Moskvy letěl loni ten starý Saud, musel se belhat z letadla po svých bo se mu to hejbadlo podělalo.

 2. strelec napsal:

  A kdypak se tady zase dočtu jak se mají děti v základní škole?

 3. petr napsal:

  U nás je to taky čím dál lepší. Byl jsem dost nachlazený a za 2 volně prodejné léky doporučené doktorkou (antobiotika jsem nechtěl) jsem tam nechal 500,-
  Co mě ale dostalo, když jsem o týden později dostal antibiotika tak mě to stálo 300,-
  Pro chudé důchodce je to vyloženě genocída. Nebo i pro chudé rodiny s nemocnými dětmi.

  Ultrazvuk jako prevence rakoviny prsu se ženám (na rozdíl od škodlivého mamografu) hradí jen do 55 let. Pak to stojí 500,-
  Prostě důchodci vychcípejte.

  • proud napsal:

   Logicky,v soucasnym systemu,duchodci uz byli vyuzity a nejsou k nicemu(zdanlive),financne skutecne,jsou ztratny,tak se jich system snazi zbavit.A zase je to vic much jednou ranou,kdyz chces prepsat dejiny,nepotrebujes pametniky a uz vubec ne nekoho kdo bude predavat dal zivotni zkusenosti,obzvlast jestli se zabejval duchovnem a nepovedlo se z nej udelat ovcana.Staci se podivat kamkoliv,i do politiky,co vyvadej mlady zblbla co nemaj zkusenost prakticky zadnou a zajimaj je jen prachy,kundy a curaci!!!

   • petr napsal:

    Je to děs. Dnešní čtyřicátníci co nastupují na místa zkušených co odešli do důchodu, to je katastrofa. Horší než ti svazáci co se do politiky nahrnuli v 90. letech.

    Ale moc to nechápu, protože úroveň školství ve kterém před 20 lety studovali byla pořád dobrá oproti dnešku. Až se k moci dostanou dnešní dvacátníci tak to bude apokalypsa. Jak ve filmu Absurdistán.

 4. Karel K. napsal:

  Kdo zasypal starou Prahu 12 m hluboko, Olomouc na 10 m a Frýdek na 8m pod jednolitý nános Jílu ?

  – Podzemí Třetí říše v dnešní zasypané Praze ..

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  • proud napsal:

   „Mamone, jenž jsi okolo nás, Posvěť se jméno Tvé, Přijď v ruce mé, Buď množství Tvé co největší, I zlata mnoho dej nám dnes a neohroz nás prostým lidem, Tak jak my ohrožujeme prostý lid, A neuveď nás do chudoby, ale zbav nás všech „odporných“ ateistů. Ve jménu dluhu, zisku i úroku svatého, Ámen“………..porad pekny :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!