Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.12.2018

voennye_zamerzli1; Které vojenské profese jsou nejnebezpečnější? Byl sestaven soupis nejnebezpečnějších vojenských profesí v čele s ženisty, kteří jsou vystaveni účinkům min a nástražných bomb. Často stačí jediný chybný pohyb.

2; Vyhlášením válečného stavu si Kyjev sám ořezal křídla. Autoři scénáře „Válečného stavu“ evidentně milují americkou kinematografii.

3; Pronásledování Církve v Banderostánu. Je to teprve začátek. 30. listopadu přijela smečka příslušníků SBU třemi autobusy do obce Voroňkov Borislavského okresu v Kyjevské oblasti.

4; V USA zakázali hrát vánoční píseň ze 40. let kvůli „urážce hnutí #MeToo“. Americká rozhlasová stanice Star 102 v Clevelandu ve státě Ohio zakázala známou vánoční píseň jen proto, že se bojí, aby si tupé radikální feministky nesprávně nevyložily text.

5; Putinův nadzvukový liják je neodvratný. A jadrný deštník Strýčka Sama je notně děravý.

6; Koalice USA zaútočila na pozice syrské armády v Sýrii. Informovala o tom v noci na pondělí syrská státní agentura SANA.

7; Jak Porošenko sám sobě střelil do nohy. Západní média otevřeně začala hovořit o tom, že jejich chráněnec Ukrajina se pro ně stává nebezpečnou.

8; Jak Ukrajina zatahuje Turecko do konfliktu s Ruskem. Mezinárodní právo trhají na jednotlivé články a vykládají po svém ve svůj prospěch.

9; Ukrajinská demokracie jako mechanismus oblbování, Na Ukrajině se mění tvář moci, ale nikoli samotná moc.

10; Okupace Sýrie začala. Turecko zorganizovalo vydávání pasů obyvatelům Severního Aleppa a Idlíbu.

11; Pět let evoluce Ukrajiny. Ukrajina i samotní Ukrajinci prošli dlouho cestu. Sebedestrukce, ke které jiné národy potřebovaly několik desetiletí, proběhla na Ukrajině během jediné pětiletky. Ukrajina vždycky někomu více či méně ochotně podléhala. Polsku, Rakousku-Uhersku, Třetí říši, Rusku a nyní Spojeným státům. Jenže je tu rozdíl: Servilní slouhy ocení možná Poláci, Němci nebo Američané, ale Rusové touží po spojencích, bratrech a přátelích. Pro ruské důstojníky to, čeho se nyní dopouštějí ukrajinští oficíři, je nepřípustné.

12; Porošenko si sezval spojence, ale nikdo nepřišel. Prezident dosud mylně předpokládá, že ho Západ ještě k něčemu potřebuje.

13; Svátek liberální cenzury na výstavě Non/fiction-2018. Ředitel nakladatelství „Knižnij mir“ Dmitrij Lobanov informoval o dvojích standardech v organizaci známého veletrhu.

14; Vztahy s Ruskem je třeba budovat od nuly, říká německý politik. Předseda Německo-ruského fóra Matthias Platzek vyzval k vybudování nové bezpečnostní architektury v Evropě spolu s Ruskem. M.P. Je bývalý dlouholetý sociálně-demokratický ministerský předseda spolkové země Braniborsko.

15; BBC. Tajná britská brigáda se účastní speciálních operací na Ukrajině. Mezi povinnosti 77. brigády patří provádění kybernetických útoků na počítačové sítě a boj s propagandou na internetu.

16; Na Ukrajinu dolehla kvůli Porošenkovi velká nouze, říká poslanec. Čím blíže jsou volby, tím odvážněji a hlasitěji zaznívají hlasy Porošenkových oponentů.

17; Úřad ministryně zdravotnictví Uljany Suprun byl označen za Ministerstvo pohřbu zdraví. A hlas lidu je jak známo hlasem Božím.

18; V Gruzii komentovali zadržení ukrajinských neonacistických ozbrojenců v Tbilisi. Zadržení mohou být spojeni s demonstracemi avizovanými Michailem Saakašvilim.

19; Do tohoto trapasu šli Ukrajinci zcela dobrovolně. Ukrajinskou lež na Západě už odmítají publikovat dokonce i za peníze. Každý novinář má na vybranou: vyhovět majorovi Pereťaťkovi a ztrapnit se v očích myslících lidí – nebo říkat pravdu.

20; Byla zvolena nejlepší flotila Ruska podle výsledků za rok 2018. Vítěz byl vybrán podle ukazatelů vytíženosti lodí a bojové přípravy námořníků. Tentokrát to byla Pacifická flotila.

21; Porošenkův „Expres“: Všechno je tam horší, než jsme mysleli. Novinářka pracující pro Anatolije Šaríje uskutečnila vlastní experiment a projela se elektrickou soupravou, kterou tak vychvaloval Porošenko.

22; USA a Velká Británie se mohou dostat do vzájemného sporu kvůli stíhačkám F-35. Rozhodnutí omezit nákup námořních stíhaček bude v USA hodnoceno jako obrovská zrada.

23; Ropa zdražila o 5% po setkání Vladimira Putina a prince Saúdské Arábie. Po setkání prezidenta Ruské federace Vladimira Putina s princem Saúdské Arábie Mohamedem bin Salmánem vykázaly ceny ropy růst.

24; Katar opouští OPEC. Dnes OPEC dostane od Dauhá oficiální oznámení o tomto kroku.

25; Trump slibuje Kim Čong-unovi, že splní jakékoli jeho přání,když se zřekne jaderného programu. Připomeňme, že historické rozhovory nejvyšších představitelů USA a KLDR se konaly letos 12. června v Singapuru.

26; Dodávky zakázaného zboží do Ruska se zdvojnásobily. Federální celní služba zaregistrovala velký nárůst objemů sankčních a rychle se kazících zemědělských produktů.

27; Cizinci se „omylem“ dostali na vojenskou základnu ve Švédsku. Zadržení se ukázali jako občané Belgie a Velké Británie. Shodně tvrdili, že považovali základnu za opuštěnou.

28; Mezi ukrajinskými ozbrojenci zadrženými v Gruzii byl i Semjon Semenčenko. Gruzínské ministerstvo zahraničí bude ukrajinským diplomatům tuto skutečnost otloukat o hlavu, vždyť byl v Gruzii na oficiální dokumenty. Semenčenko nemohl být zadržen, protože měl diplomatický pas. A to přesto, že se spolu s kumpány pokusil nakoupit zbraně sledované gruzínskými tajnými službami.

29; Ukrajinským námořníkům zadrženým v Kerčském průlivu bylo sděleno obvinění. Obviněným hrozí až šest let vězení.

30; Grojsman informovalo a zvýšení platů Ukrajinců. Ukrajinský premiér tvrdí, že obyvatelé země za poslední rok zbohatli o celou čtvrtinu.

31; Porošenko blábolí o „morálním vítězství nad Ruskem“. Ruská agrese trvá už více než čtyři roky, ale nepříteli se nepodařilo nás zlomit.

32; Dnes bylo na několik hodin uzavřeno letiště v Simferopolu. Neodbavovala se žádná letadla. Ta byla směrována na Anapu a Soči. Oficiálně se mluvilo o nepřízni počasí, ale toto vysvětlení je všeobecně zpochybňováno. Odpoledne už letiště přijímalo lety, například ve 13:10 hod. z Petrohradu

33; V Rusku po dohodě Putina a Dodona vyhlásili „migrační amnestii“ pro Moldavany. Občané Moldávie, kteří překročili dobu pobytu v Ruské federaci, se mohou vyhnout trestu a vrátit se domů.

34; Porošenko navrhl Nejvyšší radě vypovědět smlouvu o přátelství s Ruskem. Návrh zákona č. 0206 byl předložen 3. prosince.

35; Kreml komentoval Porošenkovo „absurdní prohlášení“. Včera ukrajinský prezident opět blekotal o „hybridní válce“ a „pozemním koridoru“ na Krym.

36; Sojuz odstartoval k Mezinárodní kosmické stanici z Bajkonuru. Je to první pilotovaný let od havárie Sojuzu z 11. října.

37; Putin je proti schůzce „normandské čtyřky“ po provokaci ukrajinského námořnictva v Kerčském průlivu. Provokace ukrajinské strany sotva pomáhá naplňování Minských dohod, prohlásili v Kremlu.

38; Na Ukrajině začíná povolávání záloh. „Jednou ze součástí přípravy ukrajinských ozbrojených sil k odražení ozbrojené agrese je příprava lidských rezerv“, praví se ve zdůvodnění.

39; Dům veterána ATO byl zapálen Molotovovým koktejlem. Dcera a žena jsou v nemocnici s popáleninami. Žena utrpěla popáleniny na 40% procentech povrchu těla a lékaři bojují o její život. Pětiletá dcerka má popáleniny na 10% povrchu těla.

40; Krym: Raketové komplexy Bal a Bastion zasahují námořní cíle. Vojáci plní úkoly v rámci nácviku přeskupování po použití zbraně.

41; Tvé jméno je neznámé, ale tvůj hrdinský čin je nesmrtelný: Den neznámého vojína. Vědec v oblasti genetiky vysvětlil, proč není možné zjistit identitu Neznámého vojína, jehož ostatky jsou pochovány u Kremelské zdi. V Rusku není genetickou informaci s čím porovnat.

42; Na čem se dokázaly největší mocnosti světa v Argentině domluvit? Práce na textu závěrečné dohody byla náročná. Na odsouhlasení některých vět bylo zapotřebí několik hodin.

43; Jaké dopady může mít pro Ukrajinu vypovězení smlouvy o přátelství s Ruskem? Smlouva o přátelství, spolupráci a partnerství mezi Ukrajinou a Ruskou federací byla podepsána v Kyjevě 31. května 1997. Vzroste množství administrativních bariér a zkomplikuje se řešení mnoha otázek mezi oběma zeměmi, říká prezident ruské Asociace mezinárodního práva Anatolij Kapustin.

44; Na Ukrajině došlo k napadení obchodu pomocí sekery. K incidentu došlo v Saksaganském obvodu města Krivoj Rog. Majitelům se podařilo zločince zneškodnit vlastními silami a zadržet ho do příjezdu policie.

45; Semenčenko informoval o podrobnostech skandálu s Ukrajinci a zbraněmi v Gruzii.

46; Na Ukrajině byly zahájeny masové domovní prohlídky v eparchiích Ukrajinské pravoslavné církve. Na Správě SBU v Žitomirské oblasti potvrdili účast svých pracovníků při domovních prohlídkách.

47; UEFA zakázala konání fotbalových zápasů na Ukrajině. Výkonný výbor UEFA schválil rozhodnutí zakázat konání fotbalových zápasů v místech, kde je zaveden válečný stav.

48; Ve Státní dumě komentovali návrh zákona o vypovězení smlouvy o přátelství s Ruskem ze strany Ukrajiny. Návrh prý je prý demonstrativní politické gesto.

49; Při vyslovení slova „Ukrajina“ se investoři raději ztratí. Známý byznysmen informoval, proč zmrazil svůj projekt. Zatím jednáme se zahraničními investory, ale při vyslovení slova „Ukrajina“ se všichni vypaří, říká podnikatel z Pákistánu.

50; V Itálii byl ubodán Ukrajinec. Došlo ke sporu mezi dvěma muži, při kterém utrpěl bodná zranění neslučitelná se životem.

51; Rusko souhlasilo se snížením těžby ropy o 150 tisíc barelů denně. Rusko je v rámci realizace dohody OPEC+ ochotno snížit svou těžbu o více než 150 tisíc barelů za den.

52; Ukrajinský ministr infrastruktury, informoval, proč nosí maskáče. Omeljan, kterému se na internetu říká „ministr Hyperloop“, vysvětlil, proč přišel na zasedání ministerstva v maskáčích. Na námitku ministerstva obrany, že nemá právo nosit uniformu, prohlásil, že od roku 2015 nosí uniformu železničních vojsk, se kterou objezdil celou linii fronty.

53; „To je bezprecedentní!“ Maďarské úřady vyhnaly ze země Sorosovu univerzitu. Vedení univerzity založené Georgem Sorosem oznámilo nucené stěhování do Vídně.

54; Ukrajinská armáda a Západ chystají masivní raketový a letecký úder. Západní kurátoři společně s ukrajinským velením připravují několik variant útoku na Republiky Donbasu.

55; „Už jsi zaplatil nové ceny plynu?“ SBU zadržela důchodce, který vylepoval plakáty s Janukovičem. Po objevení těchto plakátů na sociální síti byl „agitátor“ zadržen.

56; Mohutný výbuch v Čečně. Letadlo prý shodilo jedovatou bombu. Na internetu se šíří panika. Jedni informují, že vojenské letadlo shodilo jedovatou bombu, druzí panikáři tvrdí, že letadlo explodovalo.

57; Chystá se ruská centrální banka na měnový šok? V ruské centrální bance se připravují na měnový šok. Přinejmenším o tom svědčí jejich kroky.

58; Parlament Estonska odsoudil počínání Ruska v Kerčském průlivu. Parlament si myslí, že ve vzniklé situaci je nutné pokračovat v protiruských sankcích a pokud možno je ještě rozšířit.

59; Bylo vysvětleno tajemství zmizení ukrajinských obrněných člunů v Kerči. Plavidla zůstanou v oblasti Kerčského námořního přístavu. Jen je zakotvili na jiném kotvišti.

60; Britské ministerstvo obrany komentovalo informaci o tajné operaci 77. brigády na Ukrajině. Vyhnulo se ale upřesnění, zdali se tam vojáci této brigády nacházeli dříve.

61; Peskov promluvil o sporech s Putinem. Ten svého spolubesedníka okamžitě zadupe argumenty. Putin by se snadno obešel i bez tiskového mluvčího.. Svou práci srovnal s činností ženisty (sapéra).

62; Blíží se katastrofa. V Srbsku jsou znepokojeni kroky kosovských úřadů. Kosovský premiér prohlásil, že nezruší cla ve výši 100% zavedená 21. listopadu na zboží ze Srbska.

63; NASA se přesvědčila o spolehlivosti ruské kosmické techniky. Představitel NASA Bill Gerstenmaier učinil prohlášení ohledně plánovaného využití Mezinárodní kosmické stanice.

64; Porošenko odvolal svého stálého zástupce pro Krym. Příslušný výnos byl publikován na stránkách ukrajinského prezidenta.

65; Vysvobozeni z pekla. Ruská armáda zachránila tisíce Syřanů z Idlíbu. Vyplývá to z nejnovější reportáže ze Sýrie.

66; V Senátu USA vyzvali k vyslání plavidel NATO do Černého moře a dodání zbraní Ukrajině. V Senátu si myslí, že prezident Ruska Vladimir Putin je politik, který spoléhá na sílu.

67; K čemu povedou domovní prohlídky u kněžích na Ukrajině? Budou nové domovní prohlídky, nová trestní stíhání a zabavování majetku, a to v nejbližší době.

68; Lucenko promluvil o „nových strašlivých sankcích proti Rusku“. Poznamenal, že předal příslušný dopis k posouzení prezidentu Petru Porošenkovi a tajemníkovi Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandru Turčinovovi.

69; V Moskvě ukradli z automobilu 40 milionů rublů. Ve městě byla vyhlášena pátrací akce.

70; Diplomaté z Ruska a zemí Společenství nezávislých států uctili památku Neznámého vojína ve Washingtonu.

71; V Oděské oblasti zakázali kvůli válečnému stavu prodej zábavné pyrotechniky. Prozatím do 28. prosince byl vydán zákaz prodeje ve městě Iljičovsk (přejmenovaném na Černomorsk).

72; V Chersonu útočí toulaví psi na důchodce nesoucí potraviny. Smečky toulavých psů v Chersonu kolektivně útočí na ženy a starce s potravinami.

73; Porošenko prohlašuje, že vojenské komisariáty jsou zaplaveny ženami toužícími bránit vlast.

74; Porošenko: Ukrajinské lodě byly vyslány do Kerčského průlivu, aby ukázaly, že Krym je Ukrajina.

75; Bývalému šéfovi ukrajinské daňové služby se pokoušeli doručit povolávací rozkaz přes aplikaci Viber jménem Batmana.

76; Na pěti přístupových cestách do města Vinnica byla instalována kontrolní stanoviště.

77; Vždyť psal nějaké nesrozumitelné knížky… Šéf štábu Baltské flotily vyzval námořník, aby hlasovali proti udělení jména Immanuela Kanta letišti v Kaliningradu. Viceadmirál Igor Muchametšin vyzval vojáky a jejich ženy a příbuzné, aby se účastnili internetového hlasování ohledně zvolení nového názvu pro letiště v Kaliningradu.

78; Objevila se fotografie tanků přesunutých do Mariupolu. V komentářích k fotografii připomněli ukrajinští patrioti autorovi prosbu ukrajinských úřadů neinformovat o pohybech jednotek ukrajinské armády v souvislosti se zavedením válečného stavu v zemi.

79; Kreml zrušil Putinův projev k Federálnímu shromáždění v roce 2018. Informoval o tom oficiální zástupce Kremlu Dmitrij Peskov.

80; Tak to je konec… K „žlutým vestám“ se ve Francii přidalo i sto aut záchranné služby. Ve Francii probíhají protesty „žlutých vest“ proti vysokým cenám paliv, ke kterým se nyní připojili i pracovníci záchranné služby.

81; Trump navrhl zastavit závody ve zbrojení. Prezident USA Donald Trump oznámil, že věří v začátek rozhovorů s Ruskem a Čínou o zastavení závodů ve zbrojení.

82; Čínský vědec, který prohlásil, že se naučil očkovat nenarozeným dětem imunitu proti AIDS, zmizel beze stopy. Nepotvrdily se zprávy o zatčení výzkumníka.

83; Írán trénuje bojové letectvo na maketě amerického torpédoborce v životní velikosti. Byl zveřejněn družicový záběr ze cvičení.

84; Poslanec Semenčenko byl nejen v Gruzii, ale také v Libyi, Iráku, Alžírsku, Tunisku a Afghánistánu. Konstantin Grišin (s pseudonymem SS – Semjon Semenčenko) byl v Gruzii zadržen pro nelegální obchod se zbraněmi.

85; V Rusku se chystají tresty za zveřejňování nebezpečných selfie fotografií. Důvodem je návodnost pro dospívající, kteří mohou extrémně nebezpečné akce napodobit nebo jim mohou fotografie způsobit psychickou újmu.

86; Vojáci Luganské republiky sestřelili v okolí obce Želobok výzvědný dorn ukrajinské armády.

87; Německý ministr zahraničí má v úmyslu uskutečnit rozhovory s Lavrovem a Klimkinem. Německo se chce stát prostředníkem mezi Ruskem a Ukrajinou v rámci setkání Normandské čtyřky.

88; Smrdí to na celý svět. Provokace Ukrajiny překračují všechny meze. Bývalý šéf izraelské tajné služby Nativ Jakov Kedmi kritizoval Ukrajinu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.12.2018

 1. Paw napsal:

  Co je ale zajimave ze Poroshenko vyvolenec napodobuje zcela to co dela Trump a Trump se casto podoba Porosenkovi. Vysledky a skutky, vyhrozovanim a s penou u huby jsou stale vice podobni..

  • HVzV? napsal:

   VE SKUTEČNOSTI PŘEVZAL PRESIDENT POROŠENKO VELENI NAD TRUMFEM

   nařidil mu poslat křižnik a on poslechl,acch jo, je to velký ředitel a už jste slyšeli jak mu Poksko umylo hlinu z obrněnců,nastřikalo mu na nich diry lakem a ten Ukr si je sám sobě prodal přes Slovensko a vyčerpal za ně dotace pani Makrely?
   Ti umi spolu obchodovat co?Ví někdo o tom něco bližšiho?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!