Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.12.2018

moryaki_ukrainy_01; USA vyhrožují Rusku bolestivými sanicemi za ukrajinské námořníky. Rusové musí propustit posádky a vrátit plavidla. To není nic, nad čím bychom mohli přivřít oči.

2; Policie Doněcké republiky zadržela dva lupiče, kteří zaútočili na důchodkyni. Policisté velmi rychle dopadli a zadrželi zločince.

3; Šéfka Ruské centrální banky Elvira Nabiullina přeskočila zpěvačku Beyoncé v žebříčku Forbes.

4; „Loutkoherci“, kteří ovládají Ukrajinu, se po incidentu v Kerčském zálivu opět projevili. Už ani neskrývají, že chtějí ponechat Porošenka u moci.

5; V co se proměnila velká dvacítka? G20 se v budoucnu může stát značně neefektivní organizací. Je to součástí neodvratného globálního procesu. Ať se sejde kterékoli podobné uskupení , jejich setkání končí diskusí o neefektivnosti a neodvratném zániku.

6; Filmy o banderovcích a ukrajinských karatelích V Petrohradě a Moskvě. Při takto liberálním přístupu se samozřejmě lehko žije ukrajinským pseudopatriotům a příznivcům Bandery a Porošenka.

7; Němečtí politici podpořili Kyjev a Varšavu. Bude zastaven projekt „Severní proud – 2“? Německo mluví o nutnosti změny přístupu německého vedení vůči výstavbě „Severního proudu – 2“.

8; Odvrácená tvář nacionalismu. Ukrajinští patrioti v Černovické oblasti jsou rozhořčeni. Územní celistvost jejich země je zpochybňována. Ukrajinští „patrioti“ nějak zapomínají, že patriotismus nemusí být vždy jen ukrajinský, ale třeba také rumunský nebo moldavský.

9; NATO dostavělo „železnici války“. V Litvě oznámili modernizaci železnice pro potřeby NATO.

10; Porošenko si přiznal neúspěch a odebral se na delší dobu chlastat. Vypadá to, že ukrajinský prezident Petr Porošenko tvrdě narazil na objektivní realitu. Svědkové potvrzují, že se Porošenko v poslední době objevuje výhradně v „nestřízlivém“ stavu.

11; Padesát odstínů bloggerské šedi… Rusko prý bude litovat zabavení ukrajinských lodí, myslí si gaučoví politici, válečníci a vůbec političtí „experti“ a komentátoři. Že by bylo „přání otcem myšlenky“?

12; Na Ukrajině informovali o tom, jaké budou důsledky odchodu ruského byznysu ze země. Promluvila o tom bývalá poslankyně Nejvyšší rady a spolupracovnice Viktora Janukoviče Anna German.

13; Vydělá na tom jen Putin. Porošenko předpověděl následky odkladu voleb ukrajinského prezidenta. Nyní se Petr Porošenko tváří, jako by nepatřilo do jeho plánům co nejvíc oddálit volby. A může za to jako obvykle Putin.

14; Ve Francii rozluštili záhadu mezinárodního úspěchu Vladimira Putina. List Le Figaro pochopil, proč Rusko vítězí ve většině mezinárodních geopolitických konfliktů. Příčinou je vzdělání prezidenta Ruska. To není fér – Rusové znají zeměpis!

15; Admirál americké válečné flotily je přesvědčen, že NATO již zvolilo klíč k obraně Krymu a Kaliningradu. Šéf nedávno obnovené druhé flotily USA viceadmirál Andrew Lewis si myslí, že NATO našlo protijed na taktiku Ruska.

16; „Občané SSSR“ masově odmítají platit za elektřinu na Kamčatce. Spotřebitelé na Kamčatce se označují za členy organizace „Občané SSSR“ a na základě toho odmítají platit za energie.

17; Bojí se Si Ťin-pchinga. Americké akciové indexy se propadly. Nikdo nechce zůstat s hromadou rizikových pozic v rukou, kterých se nepůjde rychle zbavit, vysvětlují experti.

18; Komu z Ukrajinců je ještě možno pomoci? Když píšu o „politických Ukrajincích“, vyčítají mi, že se jim posmívám. Ale není to tak docela pravda, píše Jurij Tkačov. Ukrajinský lid si zaslouží lepší osud a většina lidí i naši podporu. Tkačov dělí Ukrajince na šest kategorií: První: Ukrajinci, kteří už pochopili, že se stali obětí gigantického podvodu. Druzí to nejspíš už také pochopili, ale ještě si to nepřiznali. Těmto lidem je třeba pomoci učinit poslední krok k pravdě. Třetí – s těmi je to složitější. To jsou ti, kteří v sobě zabili duši. Nemají budoucnost. Propadli alkoholismu, depresím, rozpadu osobnosti, dostávají se do vězení, končívají sebevraždou. Nemá smysl je zachraňovat. Čtvrtí zatím ještě nepochopili. Nebo alespoň ne úplně. Těm je potřeba servírovat fakta a pomoci jim prozřít. Pátí jsou nejhorší ze všech. Oni od samého počátku žádnému ideálu nevěřili. Jsou to jen ideologové a technologové psychologické operace – profesionálové ve vraždění lidského rozumu. Patří sem i ti, kteří objednávají a platí jejich špinavou práci. Šestí jsou prostě kovaní nacisté: bandité, sadisté, pro které se válka stala unikátní možností jak neskrývat svou skutečnou temnou podstatu. Ty je třeba likvidovat, vyhnat nebo pozavírat. Oni jsou nemocí společnosti, kterou prostě potřeba vyléčit.

19; Byly zveřejněny záběry z instalace bojového laseru Peresvet. Po dobu několika měsíců se vojáci jednotek učili pracovat s novými komplexy.

20; V NASA informovali o montážním klíči, který letěl z Mezinárodní kosmické stanice. Špatně upevnili v přechodové komoře modulu Kibo, píše japonská kosmická agentura.

21; Generální prokurátor Ukrajiny chce nadřadit aktivisty nad policii. Zaútočil jsi na aktivistu? Pak jsi napadl samotnou Ukrajinu, uvažuje generální prokurátor Lucenko.

22; Trump komentoval pouliční boje ve Francii. Jsem rád, že můj přítel Macron a protestující v Paříži souhlasí se závěrem, ke kterému jsem osobně dospěl už před dvěma roky.

23; V OPEC se bojí sblížení Ruska a Saúdské Arábie. Někteří členové OPEC nejsou spokojeni s aktivním posílením styků mezi Ruskem a Saúdskou Arábií.

24; Porošenko zveřejnil datum sjednocujícího shromáždění na Ukrajině. Na něm má být zvolen šéf nové ukrajinské církve a potvrzeny její stanovy.

25; Rusové mohou zůstat bez dovozového alkoholu. Dodávky zahraničního alkoholu do Ruska se mohou významně zkomplikovat.

26; Puškin, Lomonosov, Vysockij, kněžna Olga… Ruským letištím vybírali jména. Pro výběr názvů letišť v pěti městech včetně Petrohradu proběhne druhé kolo.

27; Spoléhám jen sám na sebe, říká ruský politický vězeň na Ukrajině. Byl zveřejněn text o tom, jak se žije občanu Ruské federace Igoru Kimakovskému, který se nachází ve vězení, a proč nechce, aby ho vyměnili za ukrajinské námořníky.

28; Člen ochranky ozbrojený samopalem opustil stanoviště a jede do Moskvy. Má s sebou 60 nábojů ráže 7,62 mm.

29; Porošenko za peníze propaguje válečný stav na Ukrajině. Nápis na plakátu obhajuje rozhodnutí o zavedení válečného stavu. Poznámka, že jde o reklamu, svědčí o tom, že za ni musel někdo zaplatit.

30; Ukrajinská armáda informuje o ztrátách v Donbasu. Ve štábu okupačních sil si stěžují na aktivitu nepřátelského ostřelovače.

31; Soud rozhoduje o tom, zdali Kokorin a Mamajev zůstanou ve vazbě. 8. prosince vyprší termín vazby čtyřem podezřelým, kteří počátkem října zmlátili tři lidi v Moskvě. Vazba byla nakonec prodloužena o dva měsíce.

32; Na kyjevském letišti letadlo nabouralo do automobilu. Speciální automobil se po srážce převalil na bok a let z Kyjeva do Oděsy byl odložen o čtyři hodny.

33; Přemýšlím, jak se dostat z tohoto lesa a vzdát se. Novináři našli člena ochranky, který utekl se samopalem. Opil jsem se a vyváděl hlouposti. Teď musím rozhodnout, jak z té šlamastyky ven, říká muž po telefonu.

34; Kreml: Rusko zváží návrhy Ukrajiny na výměnu zadržených námořníků. Předtím prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko prohlásil, že Kyjev je schopen nabídnout 300 lidí k výměně.

35; Ukrajinským vojákům dochází jídlo a munice. Ukrajinští ozbrojenci utrpěli velké ztráty kvůli nedokonalému výcviku a nekompetentnosti svých velitelů.

36; Nedaleko Kyjeva byli oloupeni rodiče Lucenkova zástupce. Zloději vybílili dům zástupce generálního prokurátora Ukrajiny.

37; Putin informoval o tom, proč nechce hovořit s Porošenkem. Nejde o to, že by nechtěl mluvit s ním, ale nechce se stát součástí jeho předvolební kampaně.

38; Rusové nadělaly dluhů za téměř tři biliony rublů. Objem dluhů Rusů vzniklých od roku 2006 dosáhl 2,9 bilionu rublů. Přitom klienti bank stále častěji dluhy nesplácejí.

39; Timošenková přiletěla do USA a setkala se s Volkerem. Svou zaoceánskou cestou chce Timošenková ukázat, že Washington ve volbách podpoří právě ji.

40; Evropa pohřbívá dolar. Rusko pozvali na vzpomínkovou slavnost. Nic tak nesbližuje jako společný problém. A tím je rozzuřený strýček Sam, který požaduje, aby zůstala zachována světová hegemonie dolaru. Osud dvou státníků, kteří se pokusili o totéž (Saddám Husajn a Muammar Kaddáfí, evropské politiky doufejme nečeká… Amerika žije v iluzi, že má nezadatelné právo na zisky plynoucí z funkce dolaru jako světové rezervní měny (tzv. „exorbitant privilege“).

41; Humanitární kolaps. V Dánsku pošlou migranty na neobydlený ostrov. Na ostrově o rozloze kolem sedmi hektarů pět kilometrů od pobřeží bude otevřeno speciální centrum pro cizince.

42; Ukrajina odzkoušela protilodní rakety Neptun. Jak tvrdí ministr obrany Poltorak, komplex dokáže zasahovat cíle na vzdálenost tří set kilometrů.

43; Máme vůči těmto lidem dluh. Šéfredaktorka RT vyzvala ke zjednodušení procedury nabytí občanství pro běžence z Donbasu. K otázce poskytnutí občanství pro běžence z Donbasu je třeba přistupovat humánně. Dlužíme jim to.

44; Porošenko pozval plavidla NATO do Azovského moře. Prezident poděkoval západním partnerům za silná slova na podporu Ukrajiny po „agresi Ruské federace“ v Kerčském průlivu.

45; Francie ukázala a dokázala tupost ukrajinského majdanu. Prakticky dokázali, že ukrajinští „patrioti“ nejsou skutečnými patrioty, píše blogger Kirill Ťuťunnik. Na srovnání obou národů je patrný rozdíl mezi svobodnými lidmi a otroky.

46; Zacharova poškádlila francouzskou vládu. Moskva vyzývá oficiální Paříž, aby se zdržela nepřiměřeného násilí při protestních akcích.

47; U Porošenka kašlou na zákon a z dohody s patriarchou Bartolomějem udělali státní tajemství. V Administrativě prezidenta Ukrajiny ignorují ustanovení ukrajinských zákonů včetně Ústavy.

48; Pravoslavní biskupové a kněží z Německa podpořili Ukrajinskou pravoslavnou církev a obviňují Konstantinopol. Vzniklá situace se negativně zapisuje do srdcí všech věrných věřících Ruské pravoslavné církve.

49; Rusko vyplatí kompenzace členkám Pussy Riot. V souladu s rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva má být kompenzace za poškození práva na vyjádření názoru vyplacena během tří měsíců.

50; Ukrajina navrhla Rusku výměnu zajatců. Včera se v Minsku konalo další kolo rozhovorů ohledně urovnání situace v Donbasu.

51; Trpíme… V Evropské unii si stěžují na pokles aktivity v Azovském moři. Mogheriniová vyjádřila mimořádné znepokojení v důsledku událostí v Azovském moři.

52; Už je známo, kdo stane v čele Sjednocujícího shromáždění církve vznikající na Ukrajině. 5. prosince se konalo shromáždění v Kyjevě pro volbu nového vůdce sjednocené Ukrajinské církve. Zvolen byl metropolita Francie Emmanuel.

53; Grojsman vyjmenoval podmínky pro ukončení válečného stavu. Grojsman připustil, že platnost válečného stavu v několika oblastech může být ukončena dříve. Podmínkou je, že Ukrajina nebude pociťovat žádné hrozby.

54; Ukrajinské ministerstvo zahraničí požaduje konání předčasné schůzky v „budapešťském formátu“ (Rusko, Ukrajina, USA, Velká Británie) kvůli incidentu v Kerčském průlivu.

55; Putin tvrdě odpověděl na ultimátum ze strany USA ohledně smlouvy o raketách. Poznamenal, že tyto zbraně vyrábí mnoho zemí a v důsledku smlouvy se jen Rusko a USA dobrovolně omezily.

56; Autokefalie „jednotné církve“ na Ukrajině bude formální, varuje Ruská pravoslavná církev. Ve skutečnosti bude podřízena Konstantinopolu.

57; V Nejvyšší radě Ukrajiny chtějí Banderovi vrátit titul „hrdiny Ukrajiny“. Poté. Co mu jej v roce 2010 přiznali za prezidenta Juščenka, zrušil jej v roce 2011 soud v Doněcku, protože Bandera nebyl občanem Ukrajiny.

58; Klimkin si udělal ostudu, když na sociální síti zaměnil českého ministra zahraničí (Tomáš Petříček) a bruselského funkcionáře Maroše Šefčoviče ze Slovenska (viceprezident Evropské komise). Nutno uznat, že jméno v Evropě (natož ve světě) dosud zcela neznámého českého politika zkomolili i novináři kritizující Klimkinův omyl.

59; Hrozba války v Kosovu. Armáda Ruska může vstoupit a ochránit Srby před ozbrojenci. V nejbližších několika dnech plánuje Priština vytvoření tzv. „Armády Kosova“.

60; Už druhý rok neroste v Rusku počet obyvatel. Přirozený úbytek obyvatel Ruska (rozdíl mezi počtem zemřelých a živě narozených dětí) se zrychluje. Nejsou to ale alarmující čísla. Ročně tímto způsobem v Rusku ubývá „pouze“ 173 tisíc lidí (-1,177‰), tj. každý osmistýpadesátý. Vloni to bylo 106 tisíc.

61; V Ruské pravoslavné církvi informovali, za co se Bartoloměj mstí patriarchovi Kirillovi. Z křesťanského hlediska je to, čím se Bartoloměj zabývá, pobuřující, zdůrazňuje Ilarion. Batoloměj chce zničit Ruskou pravoslavnou církev, maximálně ji oslabit.

62; Ukrajinské ministerstvo zahraničí označilo prodloužení smlouvy o přátelství s Ruskem za bezúčelné. Přitom Smlouva o přátelství, spolupráci a partnerství mezi oběma zeměmi je základním dokumentem jejich vzájemných vztahů.

63; Analytici agentury Bloomberg sestavili seznam největších politických rizik pro růst světové ekonomiky v roce 2019.

64; Reforma se zdařila. Důstojník ukrajinské policie vytvořil útulek pro drogově závislé, kde byl objeven voják, spolupracovník vazební věznice a bývalý policista. V současné době se prokuratura oblasti zabývá otázkou dodatečné kvalifikace činnosti bývalého policisty.

65; Ruská centrální banka zveřejnila slabé a silné stránky ruské ekonomiky za rok 2018. Největší růst vykázala průmyslová výroba (2,9%), objem nákladní dopravy (2,9%), objem maloobchodu (2,6%). Naopak pokles zaznamenalo zemědělství (-6,1%) a stavebnictví (-0,4%).

66; USA zvažují řadu kroků, aby zastavili výstavbu plynovodu „Severní proud – 2“, hlásí Trumpův asistent.

67; Klimkinovi se vysmáli kvůli jeho chvástavému příspěvku na sociálních sítích ohledně „pití té správné kávy s těmi správnými lidmi“. Uživatelé internetu se ho v narážce na nejčastější činnosti ukrajinských gastarbeiterů na Západě zeptali, zdali tam myl nádobí nebo vytíral podlahu.

68; Masakr v poušti. Syrská armáda zlikvidovala konvoj pick-upů Islámského státu a 23 ozbrojenců pomocí kulometů velké ráže.

69; Spojené státy vyslaly torpédoborec USS McCampbell k Vladivostoku, kvůli nadměrným požadavkům Ruska ohledně využívání moře.

70; Ukrajinské ministerstvo zahraničí se rozhodlo nevypovídat Smlouvu o využívání Azovského moře.

71; Saakašvili se stane moderátorem ukrajinského pořadu o volbách prezidenta.

72; Na Ukrajině zvýšili cenu studené vody o dvacet procent. Ceny dodávek tepla se od roku 2014 zvýšily na pětinásobek.

73; Silní a bohatí Ukrajinci si mohou dovolit po milionech rozkrádat finance ze státního rozpočtu, majetek a půdu, aniž za to budou jakkoli potrestáni.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.12.2018

  1. Vaska napsal:

    koukám že všichni zapomněli co se stalo v roce 1988 – torpedoborec z SS vplul u Krymu do vod SSSR
    no a tenkrát to do něj naprala strážní loď (měla třetinovou délku) a soudruzi z SS žádnej válečnej stav nevyhlašovali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!