Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.12.2018

kc-130_f-18_dozapravka1; Nad mořem poblíž japonského ostrova Honšú došlo k havárii dvou letadel amerického letectva Lockheed C-130 Hrercules a F/A-18 Hornet. Na palubě těchto dvou letadel se nacházelo sedm vojáků.

2; Torpédoborec amerického válečného loďstva Mc Campbell provokuje Rusko a demonstrativně se přiblížil k základně Pacifické flotily. Mluvčí americké pacifické flotily Rachel Macmar prohlásila, že USA budou létat, plout a operovat všude, kde to umožňuje mezinárodní právo.

3; Prilepin vysvětlil, proč už nebojuje v Donbasu. Podle jeho slov původně učinil rozhodnutí jet na Donbas proto, že to bylo teritorium svobody.

4; Celoplanetární experiment. Svět je pod vlivem „duhové hypnózy“. Proč je americká „perestrojka vědomí“ stejně důležitá jako ta gorbačovská?

5; Kerčská provokace: Plynový útok USA proti Ruské federaci. Americký establishment si dovoluje příliš hrubé výrazy,které nepatří k objektivnímu dialogu.

6; Co se skrývá za hrozbami USA o výpovědi smlouvy o raketách středního a krátkého doletu? Washington potřeboval najít viníky porušení smlouvy jako záminku pro odstoupení od této důležité smlouvy, říká Putin.

7; Krach hegemona. USA se dopustily chyby, když dali Ruské federaci ultimátum. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí prohlásila, že Rusko dodržuje smlouvu a Washington o tom velmi dobře ví.

8; Masakr v poušti. Syrský specnaz zlikvidoval konvoj pick-upů a 23 ozbrojenců. Zlikvidováno bylo 23 teroristů a pick-upy s kulomety velkých ráží.

9; Válečný stav na Ukrajině: Z jakého důvodu a za jakým účelem? Válečný stav na Ukrajině, o kterém tak dlouho snili ukrajinští jestřábi z Porošenkova okolí, byl konečně vyhlášen. Potřebovali vytvořit záminku. Tou měla být fyzická likvidace ukrajinských vojáků námořní flotily, kteří drze narušili ruskou hranici. Že nebyli zabiti, ale jen zadrženi, má za následek, že vyhlášení válečného stavu na Ukrajině vypadá jako velmi nepřiměřená reakce, kterou je samozřejmě třeba dodatečně zdůvodnit.

10; Osudem Ruska je odolat Říši zla. Rusko je příliš velká a příliš bohatá země, než aby ji hamižný Západ nechal na pokoji.

11; V Donbasu byla zlikvidována technika a rakety ukrajinské armády. Nacisté se mstí za „ukrajinskou flotilu“. V ukrajinské armádě probíhá výcvik úderné skupiny v zóně OOS (ATO) úrp útočné akce proti Doněcké republice.

12; Chce se Porošenko usmířit s Putinem? Ukrajinský prezident prohlásil, že administrativa prezidenta Ruska odmítá jeho pokusy o telefonické rozhovory.

13; Luxus ukrajinských boháčů je výsměchem milionům Ukrajinců žijícím v bídě. Luxusní život boháčů jen ilustruje křiklavou nerovnost a nespravedlnost ukrajinské společnosti.

14; Jsem připraven se vydat do rukou Ruska, říká šéf ukrajinské vojenské námořní flotily. Velitel ukrajinských vojenských námořních sil Igor Vorončenko navrhl svou kandidaturu na výměnu za zadržené námořníky.

15; USA posílají vojenské plavidlo do Černého moře, píší média. K tomuto kroku se přistupuje v souvislosti s eskalací napětí v regionu po ukrajinské provokaci v Kerčském průlivu.

16; Berlín je proti zostřování protiruských sankcí, říká německý velvyslanec na Ukrajině. Diplomat potvrdil, že Evropská unie zvažuje otázku zavedení dalších protiruských sankcí kvůli incidentu v Kerčském průlivu.

17; Byly zveřejněny záběry z pádu prvního stupně rakety Falcon 9 do oceánu. K události došlo při pokusu o návrat na kosmodrom po startu kosmické lodě Dragon k Mezinárodní kosmické stanici.

18; Vypadá to, jako kdyby ukradli všechny ručníky z egyptského hotelu, Na internetu se smějí symbolickým „ručníkům“ kolem krku delegátů sjezdu Ljaškovy strany. Olegu Ljaškovi bylo 46 let. Oslavit své narozeniny se hlavní „radikál“ Ukrajiny rozhodl sjezdem své strany v americkém stylu.

19; V americkém vězení zemřel ruský občan. O smrti ruského občana informovali zástupci imigrační a celní policie USA.

20; Ukrajina je bohatá země… Možná kdysi. Dnes už je to ale jen mýtus. Dnes je populární tvrdit, že „Ukrajina je bohatá, ale nahoře se krade, takže prostí Ukrajinci žijí v bídě“. Skutečnost je taková, že Ukrajina jako stát rozhodně nepatří k bohatým zemím. Velikost ukrajinského HDP je srovnatelná s Laosem nebo Hondurasem, píše oděský novinář Jurij Tkačov. Sto miliard dolarů ročně není na (kdysi) padesátimilionovou zemi opravdu žádný zázrak. V dolarovém vyjádření (podle směnného kursu) je výkon ukrajinské ekonomiky přibližně na úrovni desetkrát menšího Slovenska a přesně na polovině výkonu České republiky. Měřeno podle kupní síly je HDP na obyvatele na Ukrajině čtyřikrát nižší než v ČR.

21; Byl zveřejněn alarmující text z okupovaného Kramatorska. Ruské a sovětské průmyslové město pomalu umírá pod knutou ukrajinských okupantů.

22; Ruská centrální banka zrušila licenci moskevské Zlatkombanky.

23; Inženýři z Ruska a Běloruska vytvořili unikátní motor. Na vývoji principiálně nového schématu motoru se podílejí specialisté z Minského traktorového závodu a inženýři z Tatarstánu.

24; Ukrajina kupí od Kanady ostřelovací pušky. Kanadský velvyslanec dodal, že Kanada by se měla držet příkladu USA a vyčlenit prostředky na dodávky zbraní Kyjevu.

25; Co se skrývá za ultimátem Státního departmentu USA na adresu Ruska? Kam povede nový obrat v rusko-amerických vztazích po tento týden už druhém ultimátu ze strany USA?

26; Ruské ženy budou ochráněny novým zákonem před domácím násilím pomocí ochranných opatření, například zákazu přibližovat se k oběti.

27; Rusové utratí za oslavy Nového roku téměř 17 tisíc rublů. Podle výsledků výzkumu se tento parametr oproti loňsku poněkud snížil. Ale je to v rámci statistické chyby, neboť Rusové před svátky avizovali průměrně 17,6 tisíc rublů, ve skutečnosti ale pak utratili jen 16 tisíc.

28; Trump s manželkou se na pohřbu George Bushe staršího nemodlili jako ostatní. Během společné modlitby Trump mlčel a text Symbolu víry držel ve spuštěných rukou, zatímco bývalí prezidenti nahlas předčítali modlitbu.

29; Šestnáctiletý školák v jedné z moskevských škol vyhrožoval, že se podřeže. Jiní žáci a učitelé ohroženi nebyli. Mladík skončil na policii.

30; Sádra, kapačky a vizity lékařů. Přišly informace o zdravotním stavu zraněných ukrajinských námořníků. S kvalitou stravy jsou zranění spokojeni, výhrady k lékařské péči a chování inspektorů vězeňské služby rovněž nemají.

31; Konstantinopolský kotel. Někdejší poslankyně a ministryně spravedlnosti Jelena Lukaš se kriticky vyjádřila k Porošenkovu pochybnému vítězství. Z textu nových církevních stanov vyplývá, že ukrajinská pravoslavná církev nezíská ani nezávislost, ani samostatnost, ani možnost kanonizovat své svaté. Dokonce nebude mít ani svého vlastního patriarchu. Bude plně podřízena Konstantinopolu. Celá operace se dělá jen kvůli omezení vlivu Moskvy.

32; V supermarketu v Charkově policista zastřelil zloděje. Sám pracovník policie byl hospitalizován z bodnořezným zraněním.

33; Zvýšení věku pro odchod do důchodu se stalo nejobtížnějším rozhodnutím desetiletí, říká Medveděv. Ale v ekonomice se nedá přemýšlet v kategoriích „libí se – nelíbí se“, myslí si ruský premiér.

34; Medveděv: Rusko se dostane k růstu o 2% ročně v roce 2020. Je třeba směřovat k tempu světového růstu, říká ruský premiér.

35; U vojenské jednotky u Kyjeva se hromadně otrávili vojáci. Předběžná diagnóza hospitalizovaných vojáků je gastroenterokolitida.

36; Porošenko vyhlásil posilování uskupení ukrajinských ozbrojených sil na hranici s Ruskem. Bojové jednotky ukrajinské armády budou redislokovány do nejnebezpečnějších směrů podél celé ukrajinsko-ruské hranice.

37; Demonstrují odvahu ze vzdálenosti 400 km. Ruské ministerstvo se vyjádřilo k torpédoborci amerického válečného loďstva. Americké vojenské plavidlo se nepřiblížilo k ruským teritoriálním vodám více než na 100 km.

38; Peníze jsou. Medveděv se vyjádřil o budoucnosti národních projektů. Rusko je schopno financovat velmi důležité projekty.

39; Ukrajinci jsou dvakrát chudší než Rumuni. Občané Ukrajiny platí za potraviny více než polovinu svých příjmů.

40; Putin a Lukašenko se pohádali o ceně plynu pro Bělorusko. Putin připomněl běloruskému prezidentovi, že jeho země dostává ruský plyn za poloviční cenu než například Německo. Lukašenko se Vladimiru Putinovi nakonec omluvil.

41; Nejvyšší rada Ukrajiny hlasovala pro vypovězení smlouvy o přátelství s Ruskem. Poslanci podpořili návrh zákona předložený prezidentem Porošenkem.

42; Ukrajinská armáda tajně přesouvá k linii fronty vojáky základní služby. Do připravované provokace je zapojováno čím dál více zahraničních specialistů.

43; Nejvyšší rada přirovnala přisluhovače nacistů k veteránům Velké vlastenecké války. Poslanci schválili poskytnutí statusu účastníků bojových akcí kolaborantům z UPA, OUN a UNRA.

44; Státní department obvinil Rusko z největší humanitární krize v Evropě. Více než 10 tisíc lidí zahynulo na východě Ukrajiny. 1,5 milionu muselo dočasně nebo trvale opustit své domovy. Destabilizační akce Ruska donutily spojence v NATO zintenzivnit svou činnost ohledně zadržování a obrany, říká asistent státního tajemníka USA pro Evropu a Eurasii Wess Mitchell.

45; Zacharova označila rozhodnutí Nejvyšší rady Ukrajiny neprodlužovat smlouvu o přátelství s Ruskem za aprílový žert. Stávající smlouva přestane platit od 1.4.2019.

46; Legalizace pirátství. Ukrajinští pohraničníci dostali povolení střílet naostro a bez varování při narušení ukrajinských hranic nebo při útoku na ukrajinská plavidla. Kapitán první třídy Michail Něnašev označil rozhodnutí za legalizaci pirátství.

47; Metropolita Sarněnský a Poleský Ukrajinské pravoslavné církve žádá Putina, aby propustil ukrajinské námořníky. Nejde o výzvu politickou, nýbrž o výzvu založenou na křesťanských hodnotách lásky a odpuštění.

48; V Nejvyšší radě obvinili ukrajinské politické vedení ze zneužívání situace v Kerčském průlivu pro sebezviditelňování. Něco podobného bylo možné pozorovat u případů Naděždy Savčenkové a Olega Sencova.

49; Volker odložil setkání se Surkovem a jede na Ukrajinu. Zvláštní představitel Státního departmentu USA má v úmyslu navštívit Kyjev a jeden z ukrajinských přístavů v Černém moři.

50; Sjednocující shromáždění na Ukrajině: Jsou známy nové podrobnosti. Každý z pozvaných hierarchů si může s sebou přivézt dvě osoby, které budou mít rovněž hlasovací právo.

51; Vypovězení smlouvy o přátelství je výhodnější pro Rusko než pro Ukrajinu, myslí si ředitel Ústavu humanitních věd a mezinárodních vztahů Sevastopolské státní univerzity Ivan Čicharjov.

52; Proti Rusku. USA uskutečnily mimořádný let nad Ukrajinou. Tento let měl potvrdit věrnost USA Ukrajině a dalším partnerským zemím, prohlásili v Pentagonu.

53; Je to pokus o puč. Francouzská vláda se obává státního převratu. Tajné služby varovaly před hrozbami zabitím a výzvami brát si s sebou zbraně šířenými „žlutými vestami“.

54; Patriarcha Kirill obvinil Porošenka ze zrady evropských hodnot a porušení ukrajinské ústavy. Porošenko zneužívá církevní rozpory pro své předvolební cíle.

55; Cesta do Londýna je uzavřena. Velká Británie pozastavuje vydávání „zlatých víz“. Praní peněz nevadilo dlouhá léta britským úřadům, aby vydělávaly miliardy na prodeji pasů.

56; Hra na vojáčky. Ve Státní dumě komentovali plány USA vyslat plavidlo do Černého moře. K ukrajinským volbám poznamenávají, že každý kandidát na Ukrajině má svůj vlastní scénář pro konání voleb.

57; V OBSE oznámili, že obyvatelé Ukrajiny nejsou povinni hovořit ukrajinsky. Především je potřebné uskutečnění konzultací se všemi etnickými skupinami a jejich názor je třeba vzít v potaz.

58; Představený Počajevské Lavry vyzval Porošenka, aby se zamyslel nad věčností. 6. prosince byl na stránkách Svatouspenské Počajevské Lavry zveřejněn otevřený dopis metropolity Vladimira.

59; V Jižní Osetii odpověděli na prohlášení generálního tajemníka NATO o nezávislosti republiky. Stoltenberg prohlásil, že Rusko musí zrušit uznání nezávislosti Jižní Osetie a Abcházie. Tato prohlášení vnímají v Abcházii už jen jako nutný rituál ve snaze nalákat Gruzii do NATO.

60; Maďarsko zastavilo vydávání pasů Ukrajincům, prohlásil Klimkin. Maďarské konzuláty na území Ukrajiny zastavily vydávání pasů Ukrajincům.

61; USA vyzvaly Rusko, aby se vzdalo rakety 9M729 (SSC-8) nebo modifikovali systém tak, aby neporušoval ustanovení smlouvy o raketách středního a krátkého doletu.

62; Ukrajinští otroci. V Polsku našli ilegální továrnu. Ukrajinci byli v Polsku drženi v pracovním otroctví pod neustálím dohledem více než měsíc.

63; Ruská centrální banka se chystá na odpojení ruských bank od mezinárodních systémů. Centrální banka žádá malé banky, aby si našli náhradního partnera, který by mohl obsluhovat jejich karty.

64; Ukrajinský ministr obrany prohlásil, že bude pokračovat ve vysílání lodí přes Kerčský průliv. Ministr zdůraznil, že lodě budou stejně jako předtím proplouvat při dodržení všech mezinárodních norem.

65; Ukrajinci v Nikolajevě vzali útokem supermarket otevíraný po rekonstrukci. Na akci byl pozván starosta, ale dav koupěchtivých zákazníků nepočkal na začátek slavnostního otevření.

66; Britové navrhli přejmenování ulice před budovou ruského velvyslanectví na ulici Borise Němcova.

67; Abychom přežili v Donbasu, musíme se všichni zbavit iluzí, říká voják Doněcké republiky. O žurnalistice v Doněcké republice, o síle cenzury, o budoucnosti Donbasu a Ukrajiny.

68; V Oděse musela policie demontovat granát s nástražným zařízením z vrat soukromého domu.

69; Registrace mobilního telefonu bude v Rusku od roku 2020 stát 100 rublů. Údaje o majitelích a přístrojích budou uloženy v databázích operátorů a ve společné státní databázi.

70; V Bělorusku bylo zaregistrováno více než tři tisíce aktivních neonacistů. V Bělorusku bude zavedena trestnost veřejného omlouvání a oslavování nacismu a jeho zločinů. Příslušný návrh zákona byl 6. prosince schválen Zastupitelskou komorou Národního shromáždění.

71; Rusko investuje 5 miliard dolarů do ropného odvětví ve Venezuele. Podle Madurových slov byl také podepsán kontrakt na dodávku ruských zbraňových systémů pro venezuelskou armádu.

72; V Kyjevě přejmenovali Tolstého ulici na počest Vladimira Betze, profesora anatomie Univerzity sv. Vladimira z 19. století.

73; Trump na svém Twitteru prohlásil, že je obětí „prezidentského harassmentu“ – obtěžování a pronásledování.

74; Třeste se! Litva zavádí sankce proti Rusku kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Litevské ministerstvo zahraničí iniciuje individuální sankce proti osobám odpovědným za zadržení ukrajinských plavidel v Černém moři. Informuje o tom tisková služba ministerstva.

75; Ceny ropy a amerických akcií se propadly o 3-4%. Po přestávce v souvislosti s pohřbem George Bushe staršího ve středu klesly hned v prvních hodinách obchodování ceny ropy i amerických akcií.

76; Ukrajinský poslanec: Válečný stav likviduje ekonomiku a investiční klima.

77; Bývalý šéf vedení Interpolu na Ukrajině: Poslance Nejvyšší rady čeká v Polsku vězení. Poznamenal, že odpovědnost za porušení zákonů na území Polska platí ve všech zemích EU.

78; OPEC se předběžně domluvil na omezení těžby ropy.

79; Mnoho Ukrajinců je vyděšeno metodami práce vojenských komisariátů. Ty spolu s policií začaly kontrolovat doklady v místech hromadného výskytu lidí. Takové případy byly zaregistrovány v Kyjevě nedaleko stanic metra a ve městě Čerkassy.

80; Ukrajina očekává v polovině prosince úvěrovou tranši od MMF.

81; Dva členové Islámského státu byli odsouzeni k 17 a 18 letům za přípravu teroristických aktů v Moskevském regionu a za nezákonné získávání zbraní.

82; Obyvatel Stavropolu byl odsouzen k veřejně prospěšným pracím za nacistický pozdrav na selfie fotografii na sociální síti.

83; Medveděv: Úředníci a funkcionáři by měli více zapojovat mozek. Zdaleka ne všichni pracovníci státního aparátu vykonávají svou práci odpovědně. V Rusku funguje zhruba milin státních úředníků.

84; Olga Bogomolec z Bloku Petra Porošenka bude kandidovat na funkci ukrajinského prezidenta.

85; Na Fóru v Davosu zrušili Ruský dům. Toto rozhodnutí je spojeno s omezením účasti ruských podnikatelů na fóru. Medveděv prohlásil, že pokud nebudou zrušena omezení, může Rusko fórum zcela ignorovat.

86; USA v ohrožení. Nedostává se ukrajinských orgánů k transplantaci. V této souvislosti zavádí Uljana Suprun novou lékařskou specializaci – koordinátor transplantací.

87; Britská média vyzvala, aby celá země sledovala ruské diplomaty. Ruští špióni zahájili novou vlnu špiónských misí na území Velké Británie, varují britské tajné služby.

88; Dánský ministr zahraničí Anders Samuelsen navrhl zemím OBSE, aby byl v Azovském moři zaveden mezinárodní monitoring.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!