Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.12.2018

zaderzhan_naruchniki1; V Lotyšsku byl zadržen Rus, na kterého byl vydán mezinárodní zatykač. Rusa zadrželi nedaleko amerického velvyslanectví v Rize. Nyní se nachází ve vazbě.

2; V Chmelnickém byl poškozen památník „hrdinům nebeské setniny a účastníkům ATO“. Ve věci bylo zahájeno trestní řízení.

3; V Polsku byli zadrženi Ukrajinci, kteří jeli na konferenci OSN. Měl jsem všechny doklady, ale oni se prostě omluvili a řekli, že je to příkaz shora.

4; Z tragédie dělají frašku. Co lze čekat od procesu o vraždách na Majdanu? Generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko avizoval ukončení vyšetřování případu zločinů během „euromajdanu“.

5; Rusko zorganizovalo celosvětové ponížení Donalda Trumpa. Nebývá časté, že by byla americká autorita na mezinárodní scéně takto demonstrativně ponížena, jak tomu bylo během rozhovorů, které se uskutečnily tento týden ve Vídni. Trump musel uznat rostoucí vliv Ruska v ropném megakartelu OPEC+. Jeho bluffování bylo odhaleno.

6; Armáda Doněcké republiky a “Cesta dobra“ poskytly pomoc sociálním institucím. Národní policie Doněcké republiky spolu s humanitárním fondem „Cesta dobra“ přivezly pomoc hned třem sociálním objektům Republiky.

7; Vlak s gatarbeitery jede z Kyjeva do Polska. Ukrajinští migranti se stávají důležitým faktorem rozvoje polské ekonomiky. 8. prosince začne z Ukrajiny do Polska jezdit přímý vagón na trase Kyjev – Vratislav, který je velmi oblíben mezi gastarbeitery.

8; Peklo u základny USA v Sýrii. Děsivá úmrtí v Rukbanu. Syn se nakazil z nekvalitní pitné vody. Umíral mi v náručí. Léky nebyly a v odjezdu z tábora do nejbližší nemocnice nám zabránili.

9; Stigma ostudy: Politický šašek Kličko vyhrožuje Rusku rusofobními Němci. Ukrajinci prostě nechápou, že veškerá slova a sliby Němců jsou jen běžnou praxí v rámci obchodního vyjednávání.

10; Na Ukrajině předpověděli Krymskému mostu katastrofu. Proč ukrajinští experti s obdivuhodnou pravidelností vyjadřují vážně míněné chmurné prognózy ohledně osudu Krymského mostu? Opět jen přání otcem myšlenky…

11; Bělověžské spiknutí. Podle plánu B se likvidátoři SSSR připravovali k útěku na Západ. 8. prosince si obyvatelé bývalého SSSR vzpomínají na černé datum – uzavření Bělověžských dohod.

12; Finále Nebeské setniny. Porošenko a spol. zametají poslední stopy zločinů Majdanu. Generální prokuratura Ukrajiny dokončila expertízu ohledně střelby na Majdanu.

13; Na fóru „Rusko volá!“ Vladimir Putin v odpovědi na otázku, dokdy se bude nacházet ve funkci prezidenta odpověděl: „Kam tak pospícháte? Já se nikam nechystám.“

14; Někteří občané Doněcké republiky mají pocit, že je Rusko (Putin) nechává ve štychu. Ukrajina tyto nálady samozřejmě podporuje podvrženými výsledky průzkumů veřejného mínění, že 56% obyvatel Republiky považuje návrat k Ukrajině za reálný. Ze srovnání s jiným výzkumem (tentokrát z Oděsy) vyplývá, že odpovědi jsou zatíženy odlišným informačním polem. Jinými slovy lidé naprosto stejného názoru odpovídají odlišně na stejnou otázku podle toho, v které zemi nebo její části se nacházejí.

15; Národ proti maniakům. Rusové hledají skutečnou Ukrajinu. Nynější Ukrajina provádí zcela otevřeně politiku násilné ukrajinizace.

16; Ukrajina může vytvořit své vlastní jaderné zbraně, říká generálmajor ukrajinské armády, Generál je přesvědčen, že Kyjev může vytvořit nejen jaderné bomby, ale i plnohodnotné jaderné hlavice pro rakety.

17; Po Krymskému mostu směrem na poloostrov projela kolona vojenské techniky. Fotografie a videa se okamžitě objevila na internetu.

18; Boširov a Petrov nadále rozsévají smrt za pomoci polévky se šťovíkem, píší Sunday Times. Scotland Yard se pokouší hodit na Petrova a Boširova několik dalších mediálně probíraných úmrtí.

19; Majdan se dostal pod okna dirigenta barevných revolucí. Proč teď mlčí ti, kteří tak vehementně hájí právo lidí na protest v Ruské federaci nebo v jiných zemích, kde Západ iniciuje a podporuje „barevné revoluce“?

20; Finská novinářka upřela Petrohradu titul kulturního hlavního města. Když dopisovatelka srovnávala Moskvu a Petrohrad, vyjádřila pochybnosti, že by mohl být Petrohrad kulturním hlavním městem Ruska.

21; Hollywoodská hvězda Uma Thurman byla spatřena v centru protestních demonstrací v Paříži. Sama zveřejnila na svém Instagramu snímek, který to dokazuje.

22; Porošenko určil stipendium pro Ukrajince zadržené v Rusku. Projev nevídaní štědrosti nebo je chce k něčemu motivovat? Výše stipendia činí trojnásobek životního minima.

23; Rusko řídí vzpouru „žlutých vest“ v Evropě“ SBU zveřejnila hotovou senzaci. Fotografie pořízená během protestů v Paříži se stala záminkou pro obvinění Ruska z podílu na řízení a organizaci nepokojů.

24; V Paříži bylo zadrženo už více než 1.700 lidí. Protesty pokračují. Masové protesty jsou provázeny srážkami demonstrantů s policií, pogromy, podpalováním automobilů a ničením obchodů.

25; Sedm sekund před startem bylo zmařeno vypuštění americké výzvědné družice. Na palubě kosmické lodi se nacházela tajná špionážní družice americké kosmické výzvědné služby NRO (National Reconnaissance Office).

26; Krví potřísněný prapor poneseme vpřed. „Žluté vesty“ tančí na ruský valčík (Na kopcích Mandžuska). Jako by demonstranti v Paříži schválně na zlost SBU hráli ruské písně. A přitom by mohli hrát ukrajinský hopák…

27; Porošenko vyzval k uzavření amerických a evropských přístavů pro ruská plavidla. Nikdo neví, na jakém místě se Rusko rozhodne obhajovat své zájmy zítra, prohlásil Porošenko. A opravdu měl na mysli Rusko a ne USA…

28; V USA vyjmenovali čtyři druhy smrtících zbraní Ruska. Vrcholem vývoje protivzdušné obrany Ruska je komplex S-400 Triumf.

29; Skrýš s vlajkou USA. Na internetu byla zveřejněna fotografie ukazující, jak vypadá skrýš se zbraněmi „hrdinů ATO“. Válka běží už pátým rokem a tyhle fotografie nikdy neomrzí.

30; Porošenko žádá Ukrajinskou pravoslavnou církev Moskevského patriarchátu, aby napomohla k propuštění ukrajinských námořníků. Porošenko připomněl, že nehledě na jeho žádost se s ním ruský prezident odmítá bavit.

31; Ukrajina už prakticky má jadernou zbraň. Ve Státní dumě zareagovali na slova generála ukrajinské armády. Připomeňme, že generálmajor Pjotr Garaščuk prohlásil, že Ukrajina má vše potřebné pro vytvoření jaderné zbraně.

32; USA chtějí modernizovat jadernou hlavici W78. V roce 2014 byl tento projekt pozastaven mimo jiné kvůli rozpočtovým omezením.

33; Lidí ve žlutých vestách překonali Seinu. Pařížané byli šokováni masovým výskytem lidí ve žlutých vestách na hlavní francouzské řece Seině.

34; Při cvičných střelbách u Lvova střílel záložák na vojáka. Informuje se o tom ve zprávě o mimořádných situacích na stránkách Lvovské oblastní administrativy.

35; Možná se snaží o rekord… V Kyjevě došlo v posledních 24 hodinách už ke třetí dopravní nehodě s účastí policejního vozu. Víkend probíhá u hlídkové policie v Kyjevě podle operativních zpráv opravdu výtečně.

36; Francouzský ministr zahraničí vyzval Trumpa, aby se nevměšoval do problémů země. Předtím Trump sdělil, že politická krize ve Francii by se dala urovnat snížením daní a odstoupením od Pařížské úmluvy o klimatu.

37; Je to revoluce a ta bude pokračovat, dokud Macron neodejde. Francouzský taxikář prozradil, proč přišel protestovat na demonstraci.

38; Ukrajinští vojáci loupí, rabují a mlátí obchodníky v okupované části Luganské republiky. Od okamžiku zavedení válečného stavu na Ukrajině prudce vzrostl počet zločinů.

39; Během dvou let bude muset Ukrajina vyplatit 12 miliard dolarů na splátky dluhů.

40; Kyjev chystá fingovaný chemický útok z dronů na vlastní pozice. Při chystané chemické provokaci chce ukrajinská armáda využít útočné drony americké a turecké výroby.

41; Po zavedení válečného stavu na Ukrajinu nepustili už kolem 900 Rusů.

42; Armáda Doněcké republiky upevňuje své pozice v okolí Jasinovaté. V reakci na situaci a chování nepřítele Armáda Doněcké republiky pokračuje v inženýrském zdokonalování svých pozic.

43; Jestli zvítězí Timošenková, okamžitě utíkám pryč. Babčenko je přesvědčen, že Ukrajinu Timošenková uvrhne do války, protože je zcela nepochybně Putinovou agentkou.

44; Francie vyšetřuje „podíl“ Ruska na protestech „žlutých vest“. Nyní existují otázky, ve kterých se Francie a Rusko odlišuje.

45; Rusko a Čína se dostaly do první trojice v žebříčku Bloomberg. Rusko zaujalo druhou pozici v každoročním žebříčku rozvíjejících se ekonomik. Na prvním místě je Malajsie.

46; Jeden z účastníků protestu „žlutých vest“ přišel o část ruky, když se pokusil hodit zpět granát hozený policisty mezi demonstranty.

47; Proč je třeba podporovat povstání „žlutých vest“? Politický komentátor Ivan Rachmetov píše o tektonických posunech, které očekávají globální svět.

48; „Obejměme se, bratři!“ V centru Kyjeva odvážlivci uspořádali akci spojenou s ruskou vlajkou. V centru Kyjeva se dva mladí lidé prošli s vlajkami Ukrajiny a Ruska a demonstrovali přátelství mezi obyvateli obou zemí.

49; Ukrajinec se pokusil vyvézt do Ruska téměř milion rublů v botách. V Charkovské oblasti byl zadržen Ukrajinec, který se pokoušel převézt v botách přes hranici téměř milion rublů.

50; Ukrajina na sebe bere odpovědnost za zločiny OUN a UPA. Nejvyšší rada schválila zákon, který de facto popírá holocaust.

51; Japoncům začali bezplatně rozdávat domy. Úřady menších japonských měst začaly uskutečňovat nový sociální program.

52; Francouz, který rozvinul během protestů v Paříži vlajku Doněcké republiky, vyprávěl, jaký vztah k tomu má Rusko. Materiál byl připraven vojenským dopisovatelem Semjonem Pegovem a účastníky jeho projektu „War Gonzo“.

53; Prezident České republiky Miloš Zeman navrhl jednoduché řešení situace se smlouvou o raketách středního a krátkého doletu. Pokud existují technické parametry těchto raket, které porušují smlouvu z ruské nebo americké strany, není nic snazšího než na ně poukázat a domluvit se. Já sám si samozřejmě přeju, aby smlouva existovala, protože odstoupení od těchto smluv znamená závody ve zbrojení.

54; Proč se protesty v Paříži tak podobají Majdanu? Autoři projektu Major a Generál (na Telegramu) vysvětlují, proč právě Francie „určuje módu“ v oblasti pouličních protestů.

55; Povstání „žlutých vest“ vyhrává. Pařížská povstání (1789, 1871, 1968) mívají vždy celosvětový dopad. Budou ho mít i v roce 2018? V roce 1789 pohřbilo povstání starý režim a vyhlásilo demokracii. V roce 1871 Pařížská komuna zahájila sérii socialistických revolucí. V roce 2018 jde o překažení projektu radikálního neoliberálního zotročení lidstva. Výsledek se pravděpodobně nedostaví okamžitě, ale první krok byl učiněn.

56; Katalánští separatisté obsazují hraniční přechody na španělských silnicích současně.

57; Syrská protivzdušná obrana odrazila útok v okolí damašského letiště.

58; V Nejvyšší radě informovali o hrozbě mnohamiliardových ztrát kvůli válečnému stavu.

59; Volební účast v parlamentních volbách v Arménii činila 48,63%. Vloni byla účast v parlamentních volbách 60,86%.

60; Narkoman Charles Rowley, který byl obětí otravy Novičkem v Amesbury, se obává, že nebude žít déle než deset let.

61; Na Majdanu nebyla ani jediná rozbitá výloha, dokud se do toho v lednu 2014 nevložila Moskva a nezačalo se střílet, napsala na své stránce na Facebooku místopředsedkyně Nejvyšší rady Ukrajiny Irina Geraščenko v souvislosti se stovkami spálených automobilů a desítkami vytlučených výloh v Paříži během současných protestů.

62; Lavrov: Rusko nemá v úmyslu účastnit se obchodní války mezi USA a Čínou. Podle jeho slov má Rusko své partnery jak v evropském prostoru, tak i v eurasijské hospodářské unii.

63; Velení ukrajinské armády zakázalo ukrajinským novinářům navštěvovat frontu. Důvodem se stala nepovedená reportáž o všedním dni ukrajinských ozbrojenců v zóně okupace, při které byl natočen výbuch porouchaného granátometu.

64; Proturecká uskupení rozkradly řídící centrum Afrínské hráze. Místní aktivisté zveřejnili fotografii řídícího centra, ze které byla řízena vodní elektrárna Midanki v kantonu Afrín, která má výkon 25 MW.

65; Sergej Lavrov prozradil velkou výhodu Organizace Dohody o kolektivní bezpečnosti oproti NATO. My nepracujeme s diktátem. Nikdy nikomu nic nevnucujeme.

66; Nově zvolená předsedkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauer má v úmyslu přehodnotit migrační politiku své předchůdkyně, Angely Merkel.

67; Proč prohrajeme válku s Ruskem? To je titul knihy vydané právě ve Varšavě, jejímž autorem je donedávna voják č. 1 v Polsku, generál Mirosław Rożański. V knize varuje před tristními následky vojenské konfrontace s Ruskem a rusofobie jako takové. Kritizuje polské politiky za to, že oficiální Varšava je hluchá ke konstruktivním argumentům a využívá každé záminky, aby vyostřila beztak už dost napjaté polsko-ruské vztahy.

68; Čínské ministerstvo zahraničí vyzvalo USA, aby anulovalo zatykač na finančního ředitele Huawei. V neděli si čínské ministerstvo zahraničí naléhavě pozvalo velvyslance Terryho Branstada, aby mu vyjádřilo rozhodný protest v souvislosti se zadržením manažera.

69; Eurokomisař vyzval Kyjev, aby v co nejbližší době vytvořil protikorupční soud. Vytvoření protikorupčního soudu bylo jednou z podmínek západních věřitelů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!