Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.12.2018

tu-160_belyy_lebed1; Ruské raketové bombardéry Tu-160 uskutečnily desetihodinový let nad Karibským mořem.

2; Na Ukrajině odpojili důchodkyni elektřinu za dluh 7 hřiven (5,75 Kč). Žena si na energetiky stěžovala starostovi města. Energetici se brání, že postupovali podle zákona.

3; K čemu potřebuje Rusko novou expediční loď? O tom, proč se staví univerzální výsadková loď a které světové flotily něco takového mají.

4; V novém světě nebude dostatek místa pro všechny. Jak finanční elita zaujala vedoucí pozici ve světě.

5; Jsou S-400 na Krymu přípravou pro přinucení Ukrajiny k míru? S-400 u města Džankoj jsou schopny kontrolovat nebe nad jihem Ukrajiny.

6; Plán B: Porošenko provokuje Rusko ke konfliktu. Pane Putine, to není agrese, to je válka. Pokud by Rusko nebylo zdrženlivé, stačila by tato slova vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil na to, aby byla vnímána jako oficiální vyhlášení války.

7; Nejnovější vojenský ledoborec „Jevpatij Kolovrat“ pro ruskou vojenskou námořní flotilu. Ceremoniál zahájení stavby lodi se konal v loděnici Almaz v Petrohradě.

8; Na prahu války v Sýrii. Kurdové proti Arabům, turecká vojska na pochodu. Arabové v Manbidži přišli díky snahám Kurdů prakticky o všechna svá občanská práva.

9; Donbas je ohrožen dvěma hrozivými provokacemi. Porošenko nehodlá nechat Donbas na pokoji. Hrozí provokace s chemickými látkami podle vzoru Bílých přileb v Sýrii. Druhá hrozba přichází z jihu, kde se v okolí Mariupolu formují jednotky připravené zaútočit na Doněcku republiku a pokusit se ji odříznout od moře a od hranic s Ruskem, a tím obklíčit. Podobná akce se připravuje i ze severu v oblasti Luganska.

10; „Bílé labutě“ ruského letectva vystrašily Američany. USA se lekly ruských bombardérů v Karibském moři.

11; Americká kolonie se pokouší vyhlásit Rusku válku. Politolog Děnis Děnisov o Porošenkově prohlášení ohledně incidentu v Kerčském moři.

12; Ruská „Mrtvá ruka“ může být ještě více smrtící, než se předpokládalo, píší média. Vypovězení smlouvy o raketách středního a krátkého doletu ze strany Washingtonu může vyprovokovat Moskvu k přijetí vojenské doktríny preventivního jaderného úderu.

13; Puškov komentoval rezoluci Evropského parlamentu proti „Severnímu proudu – 2“. 12. prosince se Evropský parlament vyslovil pro zastavení realizace projektu „Severní proud – 2“. Puškov považuje za nebezpečnější americké sankce.

14; Po žlutých vestách vyšli do ulic Paříže i studenti. Nyní se i studenti snaží vytřískat výhody z úspěšného hnutí žlutých vest.

15; NASA informovala o následcích tání ledovců v Antarktidě. Specialisté jsou znepokojeni, protože se dříve myslelo, že ledovce šestého kontinentu nejsou vystaveny změnám.

16; Žluté vesty se objevily i v Polsku a požadují cla na ukrajinské zboží. Odpoledne souhlasili farmáři s tím, že odblokují silnici, a předali vládě své požadavky.

17; Tiší zabijáci. Jak ponorky projektu Lada posílí Pacifickou flotilu. Byl zveřejněn text o zvláštnostech projektu Lada, který měl složitý osud.

18; V americkém tisku označili Rusko a Čínu za hrozbu pro lidstvo. Podle názoru amerických médií díky Spojeným státům se stal lep lepším než kdykoli v minulosti.

19; Strašlivá nehoda rychlostního vlaku v Turecku, Jsou oběti na životech. V Ankaře vykolejil vlak s cestujícími a narazil do pilíře mostu.

20; Ruští boháči vydávají ročně na dobročinnost téměř 500 miliard rublů.

21; Stíhačka amerického letectva havarovala na Havaji. Sedmačtyřicetiletý pilot byl hospitalizován ve vážném stavu.

22; Superzbraň. National Interest píše o nových samopalech ruského specnazu. Ruští policisté už začali dostávat nejnovější samopalové komplexy ŠAK-12.

23; Rusové před svátky snížili své výdaje o 2,8%. V souvislosti s růstem chudoby v zemi Rusové značně omezili své letošní přednovoroční výdaje. Počet chudých se za poslední rok zvýšil o dalších 200 tisíc a dosáhl devatenácti milionů osob, což je 13% ruské populace.

24; Šéf ruské dopravní policie informoval, proč je třeba zrušit toleranci 20 km/h. V Rusku se dosud nepokutuje překročení povolené rychlosti jízdy o 20%. Ke zrušení této benevolence vede především fakt, že v žádné jiné zemi takto benevolentní nejsou.

25; FSB odhalila zločineckou síť, která převáděla miliony teroristům Islámského státu. Bylo zadrženo sedm lidí pocházejících z republik Severního Kavkazu.

26; Sdružení Moskva-Donbass a ruští poslanci uspořádali společnou akci v Doněcké republice. Přednovoročního koncertu se účastnily děti,které loni v létě absolvovaly ozdravný pobyt v Rusku.

27; Rusko vypovědělo slovenského vojenského atašé. Slovenský velvyslanec obdržel příslušnou nótu. Jedná se odvetný krok za obdobný postup Slovenska vůči ruskému diplomatovi.

28; Ruští biatlonisté jsou vyšetřování v Rakousku. Byly zveřejněny podrobnosti z halasného skandálu na Světovém poháru. Užívání dopingu v Rakousku je trestným činem a může mít za následek trest až do výše tří let odnětí svobody.

29; Dolar může v roce 2017 posílit až na 77 rublů. V roce 2019 může rubl čekat další devalvace, a to i při stabilních cenách ropy, tvrdí Raiffeisenbank.

30; Zvláštnosti politického procesu v Kolumbii. Na poslance házeli krysy. Došlo k tomu poté, co část poslanců z pravicových stran byla v centru korupčního skandálu.

31; Kadyrov: Čečna by dosáhla daleko více, kdyby nám dali více peněz a nebránili nám. Byla nedůvěra, všichni na nás koukali skrz prsty.

32; Ukrajinští okupanti svezli chemické otravné látky do centra Mariupolu. Obyvatelům města se důrazně doporučuje opustit pravděpodobnou zónu chemické kontaminace už v nejbližší době.

33; Rusko namířila Iskandery na Kyjev, říká ukrajinský ministr obrany. Poltorak tvrdí, že Moskva přemístila raketové komplexy blíž k hranicím a teď jejich dosah zahrnuje i Kyjev.

34; Rusko dosahuje rekordů na energetických trzích. Proč Rusko tak rychle zvyšuje export ropy a plynu a jak se budou tato odvětví vyvíjet v nejbližší budoucnosti?

35; SBU obvinila představeného Kyjevsko-Pečorské lavry z přípravy proruských provokací. V rámci probíhajícího vyšetřování bude metropolita Pavel vyslechnut, informovali v ukrajinské kontrarozvědce.

36; Ona není žádná mini-Merkelová. Jak se nástupkyně kancléřky popere s problémy v Německu? Přestože obě dámy pojí přátelský vztah, na mnoho témat mají rozdílné pohledy. AKK (Annegret Kramp Karrenbauer) například chce přehodnotit migrační politiku Merkelové. K Rusku bude nejspíš zaujímat ještě tvrdší postoj než její předchůdkyně.

37; Ukrajinská armáda se chystá k útoku. V Mariupolu proběhlo uzavřené zasedání velitelů nejbojeschopnějších jednotek. Včera, 12. prosince, dorazil na návštěvu náčelník Spojeného operativního štábu ukrajinských ozbrojených sil generálporučík Sergej Ivanovič Najev.

38; Na Ukrajině vytvářejí službu pro práci s národnostními menšinami. V nejbližší době bude na Ukrajině vytvořena Státní služba pro otázky etnologie a svobody svědomí.

39; Zahraničí nám pomůže. Porošenko prohlásil, že NATO zajistí bezpečnost v Azovské oblasti. Porošenko zdůraznil, že NATO musí posílit svou stálou přítomnost v Černém moři.

40; Porošenko se stal terčem posměchu poté, co zveřejnil svůj názor na to, čeho se bojí Rusko. Bojí se prý tří věcí: ukrajinské jednoty a solidarity, mezinárodní přítomnosti na Ukrajině, Donbasu a v Azovském moři, evropského úspěchu Ukrajiny.

41; Putin přesunul hlavní město Dálného Východu z Chabarovska do Vladivostoku. Iniciátorem změny byl gubernátor Primorského kraje Oleg Kožemjako.

42; Důstojník Vjačeslav Žuk odsouzený na Ukrajině dostal ruské občanství. Zhruba dvacet let sloužil v Sovětské armádě, do Ruska se přestěhoval z Ukrajiny, kde byl odsouzen za spolupráci s Doněckou a Luganskou republikou.

43; Bylo oznámeno konkrétní datum zahájení mohutného útoku ukrajinské armády v Donbasu: 24. prosince 2018. Cílem operace má být získání kontroly nad ruskou hranicí, odříznutí Donbasu od Azovského moře a obklíčení Doněcké a Luganské republiky. Tato informace přišla ze struktur NATO, kam Ukrajina hlásí své úmysly. Informace prosákla přes Bulharsko jako zemi s nejhůře fungujícím utajováním důvěrných informací.

44; V Krasnodaru zachránili Ukrajince, který uvízl ve ventilační šachtě paneláku. Občan Ukrajiny tam strávil celou noc. Na záchraně se kromě záchranářů podíleli i obyvatelé domu.

45; Zakarpatsko se připojilo k povstání žlutých vest. Členové hnutí „Za odpovídající celní odbavení“ kopírují formy občanských protestů ve Francii.

46; Evropský soud pro lidská práva „zabanoval“ ukrajinskou právničku Natalii Celovalničenko za žaloby ohledně Donbasu. Kyjevská advokátka zavaluje Evropský soud pro lidská práva žalobami na Ukrajinu za na válečné zločiny v Luganské republice. Soud vydal rozhodnutí, že tato právnička nemá právo obracet se na soud.

47; Ukrajinští rozkolníci informovali, kdy obdrží osvědčení o autokefalii (tomos). Ukrajinská pravoslavná církve „Kyjevského patriarchátu“ se už shodla i na kandidátovi na post šéfa budoucí církve.

48; Státní duma schválila zjednodušení procesu získávání občanství pro běžence z Ukrajiny.

49; Mezinárodní zlaté a valutové rezervy Ruska vzrostly za jediný týden o 1,5 miliardy. Informuje o tom Ruská centrální banka. Ke dni 7. prosince činily rezervy 463,6 miliardy dolarů.

50; V Doněcké republice byl zatčen ředitel odboru Ministerstva příjmů a daní. Zadržený byl obviněn ze spáchání zločinu překročení úředních pravomocí.

51; Trumpův asistent vysvětlil, proč v nejbližší době není možné setkání prezidentů USA a Ruska. Bolton prohlásil, že důvodem je zadržení ukrajinských plavidel a jejich posádek po incidentu v Kerčském průlivu.

52; Asistentka bývalého místopředsedy ruské centrální banky Marija Butina přiznala u amerického soudu částečně vinu v podobě podílu na spiknutí s cílem poškodit USA. Přistoupila tak na dohodu s obžalobou a dosáhla tím zrušení soudního procesu.

53; Turecko zahajuje výstavbu pozemní části „Tureckého proudu“. Turecký prezident Erdogan avizoval konečnou realizaci tohoto projektu na konec roku 2019.

54; Ani 720 policistů nedokázalo zatknout „štrasburského střelce“, který se mstil za Sýrii. Francouzští policisté ukončili speciální operaci ve čtvrti Neudorf ve Štrasburku.

55; Ruské ministerstvo zahraničí potvrzuje informaci o přípravě ukrajinské armády k útoku na Donbas v nejbližší době. Kyjev plánuje rychlý útok od Mariupolu, jehož cílem je dosažení kontroly nad ruskou hranicí.

56; Donbas: Ostřelovač zlikvidoval ukrajinského okupanta. 13. prosince v oblasti realizace trestní operace v Donbasu byl kulkou ostřelovače zlikvidován ukrajinský voják.

57; Byl jsem šokován. Izraelský velvyslanec je rozhořčen vyhlášením roku 2019 na Ukrajině rokem Bandery. Joël Lion napsal dopis, ve kterém vyzval, aby se nezapomínalo na zločiny páchané na ukrajinských židech.

58; Armáda Doněcké republiky chystá pro ukrajinskou armádu „Mariupolský kotel. Byla zveřejněna reportáž Američana z linie fronty. Novinář z USA přijel na frontu, kde si povídal s bojovníky o očekávaném rozsáhlém útoku ukrajinské armády.

59; Evropa prudce zvýšila Ukrajině ceny plynu na 340 dolarů za tisíc kubických metrů. Tak snad teď už Ukrajina ví, co znamená „partnerství“ v evropském podání.

60; Sankce vytlačují zahraniční investory z ruského trhu se státním dluhem. Evropsští investoři odcházejí z trhu ruského státního dluhu kvůli obavám ohledně nových sankcí ze strany USA.

61; Bude to ta nejhorší lustrace. Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny vyhrožuje Donbasu. Bude potřeba se vypořádat s téměř čtyřmi miliony lidí, kteří žijí na druhé straně linie dotyku.

62; Za Donbas! Evropská unie prodloužila sankce proti Rusku o půl roku. EU předtím spojil otázku sankcí proti Ruské federace s postupem plnění Minských dohod. Dost nelogicky, protože Rusko není v Minských dohodách smluvní stranou – stejně jako Německo nebo Francie.

63; Ukrajinec se pokusil převézt do Ruska kulomet. Muž schoval všechny součásti kulometu v různých částech automobilu a snažil se projet přes „zelený koridor“.

64; V Polsku zatkli Rusa pro podezření z terorismu. Jedná se o osobu čečenského původu.

65; Bolton označil Rusko a Čínu za hlavní konkurenty USA v Africe. Tyto dvě země prý rychle rozšiřují svůj politický a finanční vliv po celém kontinentu.

66; Internetová stránka poroshenkoff.com zveřejnila hodiny na odpočítávání Porošenkova prezidentství. Hodiny jsou doprovozeny Porošenkovou fotografií za mřížemi.

67; Soudkyně na Ukrajině předváděla během jednání soudu v obci Orechovo v Zaporožské oblasti urážlivá gesta.

68; Ukrajinský nacista Dub pohrozil boxeru Usikovi, že mu prorazí lebku, pokud bude bránit Kyjevsko-Pečorskou Lavru před útokem radikálů.

69; V Charkovské oblasti zrušili status ruštiny jako regionálního jazyka. Ten platil od roku 2012.

70; Na Ukrajině nájemný vrah zastřelil nepravou osobu. Podezřelý z vraždy v Kirovogradě-Kropivnickém tvrdí, že se spletl a náhodně zastřelil nesprávného člověka.

71; Rosněfť odmítla kvůli americkým sankcím pracovat v Íránu, píší média.

72; Americké velvyslanectví vydalo v roce 2018 Rusům o 100 tisíc víz méně než loni.

73; Klincevič: O nějaké misi NATO v Azovském moři nemůže být řeč. Rusko bude bránit monitoringu NATO v Azovském moři všemi dostupnými prostředky.

74; Ukrajinská média obvinili moderátora Solovjova z pokusu o okupaci Ukrajiny. Šlo o reakci na jeho slova, jestli se současné ukrajinské vedení necítí být nástupcem Ukrajinské SSR, pak neprávem okupují cizí území.

75; Kiseljov je připraven zaměstnat ukrajinskou novinářku Jelenu Bojko, které hrozí deportace do Ukrajiny, kde by byla vystavena represím.

76; Arcibiskupové Ukrajinské pravoslavné církve napodobili Onufrije a poslali zpět do Konstantinopole své pozvánky na sjednocující shromáždění.

77; Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí informovala, čím může skončit odmítnutí výstavby plynovodu „Severní proud – 2“. Chce snad Evropa topit dřevem?

78; Rozkolník Filaret vyznamenal řádem svatého Ondřeje bývalého šéfa tajných operací CIA.

79; Savčenková přišla částečně o zrak i sluch. Ukrajinský válečný zločinec a poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenko se nedostavila na dnešní zasedání soudu, kde se projednával o prodloužení její vazby v souvislosti s jejím zdravím.

80; Příprava na provokaci. Ukrajinská armáda dopravila do jednoho podniku v Mariupolu nádrže s amoniakem.

81; Marija Zacharova vyzvala Japonsko, aby respektovalo podmínky SSSR ohledně Kurilských ostrovů.

82; Ukrajinské velení nutí zaměstnance vojenských komisariátů, aby přiváděli rezervisty násilím.

83; Marija Zacharova požaduje zrušení Mirotvorce a zajištění bezpečnosti ruských diplomatů v Kyjevě.

84; Doněcká republika je připravena v lednu 2019 předat Ukrajině dalších 40 odsouzených.

85; Ústřední volební komise Ukrajiny přerušuje spolupráci s ruskou centrální volební komisí kvůli vypovězení smlouvy o přátelství a spolupráci.

86; V roce 2030 bude více než čtvrtina obyvatel Ruska starší než 60 let.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.12.2018

 1. Babišův podraz: podporuje Globální pakt o uprchlících napsal:

  BABIŠŮV PODRAZ, POZOR, DŮLEŽITÉ

  Tomio Okamura – SPD (před hodinou):
  „Tak tohle je ze strany premiéra Andreje Babiše pěkný podraz a totální zrada českých občanů a českých národních zájmů. Na základě tlaku SPD ve Sněmovně sice odmítl Globální pakt OSN o migraci, ale současně podporuje stejně nebezpečný Globální pakt OSN o uprchlících. Tento druhý Globální pakt „o uprchlících“ přitom de facto zavádí uprchlické kvóty na globální úrovni. Konkrétně zahrnuje „mechanismy pro účinnější, předvídatelnější a spravedlivější mezinárodní reakci na situace vyznačující se velkým množstvím uprchlíků“. „Nabízí mezinárodní rozšiřování podpory anebo aktivace opatření pro spravedlivější a předvídatelnější sdílení zátěže a odpovědnosti.“ Kompakt bude umožňovat i rozšířený přístup k přesídlení a dalším řešením v třetích zemích. Tento pakt navíc staví návratovou politiku pouze na bázi dobrovolných repatriací, a to i pro země původu uprchlíků. A, v neposlední řadě má tento dokument ambici usilovat o to, aby „reakce na pohyby uprchlíků po celou dobu zohledňovaly otázky genderu, věku a různorodosti“. Takže má v sobě i podobné věci, které obsahuje zrůdná Istanbulská smlouva. Pokud jste si mysleli, že Andrej Babiš bojuje proti masové imigraci, tak snad vás uvedená fakta vyvedla z omylu.

  A zde je vyjádření Andreje Babiše jménem vlády ANO, ČSSD a KSČM: „ČR nemůže být kritizována za nedostatek solidarity s lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují, protože ČR podporuje Globální kompakt OSN o uprchlících, jehož návrh byl dojednán v Ženevě dne 6. 7. 2018. Vyjadřuje i solidaritu se zeměmi nacházejícími se v blízkosti konfliktů, v jejichž důsledku na svém území hostí množství uprchlíků. ČR je tedy solidární a podporuje humanitární přístup k uprchlíkům,“ píše se ve vládním usnesení podpořené Babišem.“

  https://www.facebook.com/hnutispd/

  Poslanec Vích (SPD):
  „Druhá polovina prosince tedy bude ještě hodně zajímavá a bude třeba ji pečlivě sledovat a vyhodnocovat.

  Zajímavým trikem za strany organizátorů v OSN budou oba pakty podepisovány na jednom zasedání Valného shromáždění OSN ve dnech 17. – 19. 12. 2018 pěkně pod kontrolou v New Yorku, přestože u prvního paktu (Globální pakt o migraci) se mělo za to, že to bude už 10.12.2018 v Marakéši. Ale protože tam mnohé státy odmítly vyslat své zástupce, aby to nebylo bráno jako souhlas, udělalo se to takto.

  Slovy klasika: “Hyn sa ukáže, kdo to s českým národem myslí vážně a kdo jen kličkuje”.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Radovan-Vich-108220/clanek/Vich-SPD-Habadura-na-volice-jeden-Globalni-pakt-ne-druhy-nenapadne-ANO-90966

 2. Babiš mlčí, média mlčí: ZRÁDCI ČESKÉHO NÁRODA napsal:

  Již v pondělí 17. prosince 2018 bude Valné shromáždění OSN v New Yorku schvalovat Globální pakt o uprchlících a ve středu 19. prosince 2018 pak Globální pakt o migraci. Těmito plenárními hlasováními Valného shromáždění budou oba Globální pakty definitivně potvrzeny.

  USA odmítly oba pakty jako narušení suverenity USA.

  Premiér Babiš a jeho vláda se ani neobtěžují sdělit, jestli se 17. a 19. prosince někdo zúčastní za Českou republiku – pravděpodobně stálá velvyslankyně ČR při OSN Marie Chatardová – a jak bude český delegát hlasovat?

  My nevíme nic.

  Snad se Babišova vláda nechystá tajně podvést český národ?

  Pod tlakem české veřejnosti Babišova vláda nevyslala žádného zástupce na konferenci OSN o migraci v marockém Marrakéši toto pondělí 10. prosince 2018. Včetně Česka se nezúčastnilo 11 zemí, 164 zemí odsouhlasilo Globální pakt o migraci. Ale pozor, není rozhodně vyhráno, teď ještě druhý krok, středeční hlasování v New Yorku…

  Ani stanovisko Babišovy vlády ke Globálnímu paktu o uprchlících není známo, protože Babišovi poslanci hlasovali 4. prosince 2018 proti návrhu poslance SPD Jiřího Kobzy na zařazení mimořádného bodu: „Informace vlády České republiky o jejím postoji ke globálnímu paktu OSN o uprchlících.“ Tento návrh byl tak hlasy poslanců ANO, ČSSD, KSČM a PIRÁTŮ zamítnut. Velmi signifikantní bylo i to, že zatímco poslanci ČSSD, KSČM a PIRÁTŮ se zdrželi, drtivá většina Babišových poslanců hlasovala proti.
  Hlasování:
  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=68563

  Oba dokumenty, Globální pakt o uprchlících a Globální pakt o migraci, jsou nebezpečné, omezují suverenitu země v oblasti migrace, zastírají rozdíly mezi legální a nelegální migrací a jsou příznivě nakloněny migraci ve světě. Pokud někdo z občanů EU bude v budoucnu jakkoliv kritizovat migrační politiku, například přijímání migrantů, tak může s největší jistotou předpokládat, že ho za to mohou státní orgány stíhat. Jakákoliv kritika ohledně migrace bude kriminalizována, což jistě ovlivní například volby do Evropského parlamentu v květnu 2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!