Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.12.2018

saudovskiy_zhurnalist_dzhamal_hashoggi1; Senát USA jednomyslně obvinil saúdského prince z nelidské vraždy novináře listu Washington Post Chášukdžího.

2; Marija Butina uznala svou vinu pouze v jednom bodě obvinění, a to ve spiknutí s cílem podvodu nebo poškození USA.

3; Štrasburský terorista byl zlikvidován. Islámský stát učinil prohlášení, že jeho čin je dílem tohoto uskupení. Při pokusu o zadržení zahájil palbu na policisty a byl zastřelen.

4; Ukrajinská armáda zaútočila na jih Doněcké republiky. Ukrajinská vojska zahájila palbu v okolí Mariupolu.

5; MMF předpovídá světovou krizi. Ukrajina utrpí mezi prvními. Úder krize pocítí v první řadě země, které prodávají suroviny. Mezi nimi tedy i Ukrajina se svým exportem obilí a kovů.

6; V Kyjevě Kličkova ochranka surově zbila příslušníka ATO. Starosta situace odmítl vysvětlovat. Učinil pouze formální prohlášení.

7; V reakci na americké rakety v Evropě vrací Rusko „zbraně jaderné apokalypsy, píše National Interest. Tajný systém z dob studené války se dnes znovu vrací.

8; Působivé závěry: Korveta „Soobrazitělnyj“ zasáhl cíle raketami z protivzdušného raketového systému „Redut“. Bojové útvary zasahovaly vysokorychlostní a nízko letící vzdušné cíle.

9; OSN se pokusila zadržet čtvrtmiliardovou armádu chaosu. USA jsou proti. V Marrakéši zástupci 164 států schválili celosvětový pakt o imigraci.

10; Podkopaná suverenita. Porošenko likviduje ukrajinskou armádu. S příchodem prozápadních politiků k moci ztratily ozbrojené síly Ukrajiny veškerý potenciál a možnosti rozvoje.

11; Chraňte se před podvodníky! Obětmi podvodníků v Doněcké republice se stávají starší občané. Dvě neznámé ženy se představily jako pracovnice bytové služby a pronikly do obydlí důvěřivé důchodkyně s cílem se obohatit.

12; Nebezpečná hra: V Moskvě varovali před útokem ukrajinské armády za účelem proniknutí k ruským hranicím. Porošenko je připraven zahájit útok a zastavit se až na ruských hranicích.

13; V Evropské unii připravují pro Rusko tvrdé ultimátum. Ukrajinská provokace v Kerčském průlivu nabírá na obrátkách.

14; Jaké následky může mít kerčská provokace? Pokus nasbírat politické body na kerčské provokaci se evidentně nezdařil.

15; CIA je šokována slovy podpory od Donalda Trumpa na Putinovu adresu. Když prezident USA Donald Trump podpořil postoj prezidenta Ruské federace Vladimira Putina ohledně údajného ruského vměšování do amerických voleb, CIA propadla panice.

16; Začalo hlasování o talismanu Kyjeva. Proč Kyjev potřebuje zrovna teď talisman – to se nepodařilo zjistit. Ale jde o už druhou etapu veřejné soutěže, která potrvá až do 19. prosince. Návrhy jsou dostatečně bizarní.

17; Najednou… Výsadkář ukrajinské armády se omluvil za nacistickou nášivku při setkání s Porošenkem. Vysvětlení důvodu pro používání nacistické symboliky překvapí i otrlé znalce Ukrajiny: Prý nevěděl, o co jde. Myslel si, že lebka 3. tankové divize SS Totenkopf je symbol pirátů.

18; Velvyslanec USA srovnal letadla ruského letectva ve Venezuele s muzeálními exponáty. Letadla takového stáří nejsou snad ani provokací. Jsou jako z muzea, prohlásil velvyslanec USA v Kolumbii Kevin Whitaker.

19; Amerika může zůstat bez Mezinárodní kosmické stanice a Rusko se obrátí na Čínu. Trumpova administrativa už předložila návrh, aby USA v roce 2025 zastavily financování Mezinárodní kosmické stanice.

20; Na americké stanici v Antarktidě záhadně zemřeli dva lidé. Smrt Američanů nastala za záhadných okolností.

21; Pomník Suvorova v Kyjevě bude demontován. Informoval o tom vicepremiér pro humanitární otázky Ukrajiny Vjačeslav Kirilenko.

22; Šampaňské může zdražit až o 25%. Kvůli zdražování surovin a zvýšení DPH na 20% mohou Rusové v roce 2019 narazit na silný růst cen šampaňského.

23; Armáda Doněcké republiky a ruští poslanci v obci Krasnyj Partizan. Národní policie Doněcké republiky a mezinárodní dobrovolnická skupina Moskva-Donbass dodaly humanitární pomoc do obce Krasnyj Partizan.

24; Ukrajinská armáda utrpěla v Donbasu ztráty. O smrti svých „soukmenovců“ 14. prosince ráno informovali v tiskovém centru štábu okupačních sil.

25; Ceny bydlení v Rusku vzrostou o 20% kvůli novým pravidlům. Nová pravidla financování, která má Státní duma zpřísnit, povedou ke zdražení novostaveb o 20%.

26; Vydělat si jako Ježíšek. Ukrajinští gastarbeiteři spěchají do Polska na vánoční svátky. Pro místní obyvatele není dočasná práce zajímavá, proto majitelé podniků počítají s Ukrajinci.

27; UE je Ukrajinou už unavena. Proč Evropa nechce zavádět sankce po provokaci v Kerčském průlivu? V EU už dávno chápou, že kvůli Ukrajině nestojí za to se hádat s Ruskem.

28; Kronika izolace. Rusko dodala do USA další raketové motory. 12. prosince byly dodány americkému zákazníkovi – společnosti Orbital Sciences Corporation tři motory RD-181.

29; Evropská unie podvedla Ukrajinu, říká poslanec Nejvyšší rady. Ukrajinský poslanec Viktor Bondar si stěžuje, že „partneři“ z EU drze podvedli Kyjev při uzavírání dohody o zóně svobodného trhu. Oni nám brání v rozvoji vysoce technologických odvětví, abychom nemohli konkurovat jejich strojírenství, ve výrobě vrtulníků, lokomotiv atd.

30; Vyděsil se k smrti. Už jsou známy příčiny smrti dvou ukrajinských vojáků v Donbasu. Jeden zahynul v důsledku ostřelování ze strany nepřítele, druhý v důsledku srdečního záchvatu.

31; Na internetu pohřbili Porošenka. Na stránkách Wikipedie se u personálií Petra Porošenka objevilo i datum úmrtí. Petr Porošenko: 26. září 1965 – 11. prosince 2018 (53 let).

32; Situace v Černomořském regionu degradovala, říká Lavrov. Černomořskou oblast je nutné změnit v zónu míru, stability a rozkvětu, zdůraznil ruský ministr zahraničí.

33; Vždyť bychom za chvíli prosili Boha, aby na Východě byli raději vojáci NATO než tihle nacističtí zm…di, říká Lukašenko o Ukrajině. Situaci na východě Ukrajiny musí co nejdříve vyřešit Moskva, Kyjev a Minsk a nikoli Západ.

34; V Rusku byla potvrzena nová pravidla pro konání závěrečných státních zkoušek. Změny se budou týkat stovek tisíc žáků devátých a jedenáctých tříd.

35; V Kremlu reagovali na Kadyrovova slova o tom, že Čečna potřebuje více peněz. Něco takového platí pro všechny regiony země. Je třeba vycházet z reálných možností.

36; Věřící Ukrajinské pravoslavné církve se sešli na veřejnou modlitbu před budovou Nejvyšší rady. Média sledovala akci pozorně, protože v nynějších podmínkách nejsou vyloučeny žádné provokace ze strany „patriotů“.

37; Budeme konkurovat tak akorát tučňákům v Antarktidě. Ukrajinci jsou šokováni degradací jejich země. V nedávno zveřejněném globálním Indexu rozkvětu (Legatum Prosperity Index 2018) zaujímá Ukrajina 111. pozici ze sledovaných 149 zemí. V první desítce jsou Norsko, Nový Zéland, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Švédsko, Velká Británie, Kanada, Nizozemsko, Irsko, v druhé desítce pak další převážně západoevropské evropské země plus Austrálie a USA. Na 26. a 27. pozici Estonsko a Česká republika. Slovensko a Polsko na 32. a 33. pozici před Itálií (34.), Maďarsko na 42. místě. Překvapivě až na 52. pozici skončilo Řecko. Rusko bylo zařazeno na 96. pozici (tři místa za Tureckem). Na posledních místech Jemen, Středoafrická republika a Afghánistán.

38; Rozkolník Filaret vyznamenal bývalého zástupce šéfa CIA za pomoc při vytvoření církve. Američan obdržel řád svatého Ondřeje.

39; Armáda Doněcké republiky byla uvedena do plné bohové pohotovosti. Nepřítel je připraven k provedení rozsáhlých útočných bojových akcí.

40; Americká televizní stanice Fox News popletla Trumpovo křestní jméno a překřtila jej na „Davida“.

41; Ruská centrální banka zvýšila úrokovou míru o 0,25 procentního bodu na 7,75% p.a.

42; Žluté vesty vstupují do hry i v Londýně. Byl zablokován Westminsterský most, V Londýně protestují stoupenci okamžitého odchodu Velké Británie z EU.

43; Tzv. „Sjednocující shromáždění pravoslavných církví“ může být odloženo kvůli neshodám mezi samotnými rozkolníky. Organizátoři se ale nezastaví, protože jejich cílem je zničení pravoslaví, které sjednocuje Rusy a nejen je.

44; SBU unesla metropolitu Ukrajinské pravoslavné církve Agapita a veze jej do Kyjeva. Metropolitu Mogiljov-Podolského a Šargorodského nuceně odvážejí pracovníci SBU Vinnické oblasti do Kyjeva. Tuto zprávu dotyčný později částečně popřel.

45; Pracovníky rozpočtového sektoru svážejí do Kyjeva, aby se veřejně a organizovaně „radovali kvůli získání autokefalie“.

46; Soud povolil lékařům amputaci nohy Britovi proti jeho vůli. Soudce dospěl k závěru, že stupeň svéprávnosti pacienta mu neumožňuje samostatně zvolit metodu léčení.

47; V Doněcké republice byl zatčen bývalý zástupce „Taškenta“. Bylo mu sděleno obvinění z překročení služebních pravomocí.

48; Německá vláda oznámila neměnnost svého postoje ohledně „Severního proudu – 2“. Rezoluce Evropského parlamentu o „Severním proudu – 2“ nezměnila postoj německé vlády k tomuto projektu.

49; Uvažte možné následky. Lukašenko se vyjádřil k případnému vstupu Běloruska do Ruské federace. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko prohlásil, že suverenita země je cosi svatého, a slíbil, že nedopustí její ztrátu.

50; Rozkolník Filaret vysvětlil nutnost autokefalie. „Metropolita“ Ukrajinské pravoslavné církve „Kyjevského patriarchátu“ také promluvil o svém záměru spojit se se všemi pravoslavnými církvemi na světě.

51; Černá díra v srdci Evropy. Proč je nebezpečné vytvoření armády Kosova? Předseda Státní dumy Leonid Sluckij komentoval rozhodnutí kosovských úřadů o vytvoření vlastní armády.

52; V Moskvě odpověděli na Lukašenkovo prohlášení o ztrátě suverenity. Hospodářská spolupráce Ruska a Běloruska, stejně jako finanční podpora závisí na úrovni integrace dosažené mezi oběma zeměmi.

53; Metropolita Ukrajinské pravoslavné církve Agapit komentoval informaci o jeho únosu pracovníky SBU. Prohlásil, že neví, zdali se zúčastní 15. prosince „sjednocujícího shromáždění“ v Kyjevě.

54; Odpověď na hrozbu: Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o autonomním fungování internetu v Rusku. Zákon má zajistit ochranu spolehlivého fungování internetu v Rusku.

55; V Kyjevě přepadla ozbrojená banda benzinovou čerpací stanici. Zločinci byli zadrženi policií na místě činu.

56; Ukrajinský patriotismus: Maminčini piráti. Všechna přesvědčení a zásady zuřivého ukrajinského patriota vyprchají v okamžiku, kdy to ve vzduchu začne být cítit krchovem… Oč je ukrajinský patriotismus sadističtější vůči bezbranným, o to je zbabělejší vůči silnějším.

57; Srbsko hrozí, že vyšle vojska do Kosova. V reakci na rozhodnutí Kosova vytvořit vlastní armádu tam může Bělehrad vyslat své ozbrojené síly nebo tuto provincii vyhlásit okupovaným územím.

58; Láska k lžipatriarchovi vyprchala. Porošenko ani Bartoloměj nepoblahopřáli Filaretovi k jeho svátku.

59; Americké úřady zadrželi bývalého zástupce ředitele „Vojentorgu“ Ruské federace. Bývalý zástupce ředitele Vojentorgu Leonid Tejf spolu se svými spolupracovníky stanul před americkým soudem.

60; Merkelová podpořila vzpouru žlutých vest. Takové protesty, jako je ten se žlutými vestami v Paříži, jsou součástí demokracie, ale neměly by přerůstat v násilí.

61; Satanské shromáždění! Arcibiskup Ukrajinské pravoslavné církve tvrdě odpověděl Bartolomějovi a vrátil mu pozvánku na shromáždění rozkolníků. Arcibiskup označuje „sjednocující shromáždění“ za „radu bezbožných“ a „satanské shromáždění“.

62; Juncker se zase rozjel. Věčně opilý šéf Eurokomise hodil na summitu na podlahu desky s dokumenty. Juncker se účastnil v pátek společně s Donaldem Tuskem tiskové konference o výsledcích summitu EU.

63; Ruská centrální banka: Vliv sankcí nemá rozhodující význam pro ruskou ekonomiku a její růst.

64; Konflikt se vyostřuje. Státní department požaduje propuštění dvou Kanaďanů zadržených v Číně. Řekl to v pátek státní tajemník USA Mike Pompeo.

65; V Arménii končí poslední ruskojazyčná televize. Poslední ruskojazyčný televizní program v Arménii bude vysílána od nové sezóny už výhradně jen v arménském jazyce.

66; Oni snad něco vědí dopředu? Velvyslanectví USA doporučuje svým občanům vyhýbat se masovým akcím v okolí ukrajinských kostelů. Dále se doporučuje řídit se instrukcemi policejních orgánů a sledovat informace místních médií.

67; Informovat o nebezpečí. Srbsko požaduje svolání naléhavého zasedání Rady bezpečnosti OSN Kvůli záměru vytvořit v Kosovu vlastní armádu.

68; Prezident Srbska Alexandr Vučić informoval, kdo stojí za rozhodnutím vytvořit armádu Kosova. Obvinil z toho USA, Velkou Británii a Německo.

69; Rakouské ministerstvo zahraničí: Vytvoření kosovské armády nepřinese žádný užitek.

70; Hackeři ze skupiny Anonymous zveřejnili sérii dokumentů o informační válce proti Rusku a o Institutu státního řízení , který financuje projekt Integrity Initiative.

71; Počet obětí střelby ve Štrasburku vzrostl na čtyři. Zemřel jeden ze zraněných, který se nacházel v kómatu.

72; Gruzínská národní banka: Převody z Ruska se snížily, z EU se zvýšily.

73; SBU informuje o nárůstu nezákonného obchodu se zbraněmi na Ukrajině.

74; Parlament Kosova potvrdil vytvoření armády. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyjádřil lítost nad tím, že toto rozhodnutí bylo schváleno bez ohledu na obavy Aliance.

75; V Chersonské oblasti zrušili rozhodnutí o regionálním statusu ruského jazyka. Pro usnesení hlasovalo 45 ze 49 přítomných poslanců.

76; Hlavním důvodem zatýkání Ukrajinců v Polsku je alkohol za volantem.

77; V Izraeli začaly protesty „žlutých vest“. Několik set lidí oblečených do žlutých vest vyšlo 14. prosince do ulic Tel Avivu a Jeruzaléma na znamení protestu proti zvyšování cen.

78; Úřednice, která přežila atentát na Zacharčenka, podezírá pracovníky kavárny „Separ“ z podílu na teroristickém činu.

79; Přes 50% Ukrajinců považuje válečný stav za způsob jak odložit volby.

80; Sankce USA posilují vztahy mezi Íránem, Ruskem a Čínou. Navíc nejsou sankce příliš účinné, protože Írán se je naučil obcházet.

81; Do vlády Ukrajiny byl předložen návrh na zrušení železničního spojení s Ruskem.

82; Na Ukrajině poprvé zahájili trestní řízení vůči Moldavanovi, který nezákonně pronikl na území státu.

83; V Rusku byl vytvořen první malý dron „Karnivora“, který je schopen zastavovat jiné drony a používat ženijní munici. Přístroj nyní absolvuje letové zkoušky.

84; Způsoby komunikace a metody Filareta urážejí Konstantinopol, píší řecká média.

85; Američané ve skupinách napadají bezpilotní automobily Google. Házejí na ně kameny a hrozí zbraněmi.

86; Byl zatčen vicegubernátor Pskovské oblasti Kuzněcov. Vůči Alexandru Kuzněcovovi je vedeno vyšetřování.

87; Obyvatelé Oděské oblasti si nepřejí stát se Ukrajinci. 47% obyvatel Oděského regionu nepovažuje Rusko za agresivní zemi a pouze 28% má opačný názor.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!