Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.12.2018

estonskie_soldaty_01; Estonský voják je nejlepší na světě, říká estonské ministerstvo obrany. Estonský ministr obrany Jüri Luik předal medaili za účast na mezinárodní misi 140 vojákům estonských obranných sil.

2; Chersonská oblastní rada zbavila ruštinu statusu regionálního jazyka. Nedávno tak učinila i charkovská rada.

3; Čínský výrobce elektroniky se vysmál Kyjevu. Společnost vystavila na smartphon P20 Pro snímky pořízené v různých městech světa. Kyjev reprezentuje rezavý autobus městské dopravy.

4; V Radě federace zveřejnili dva scénáře Porošenkova postupu zaměřeného na zmaření voleb. Puškov na svém Twitteru píše, že mohou být volby zmařeny v důsledku válečné eskalace, nebo budou výsledky brutálně falsifikovány v podmínkách předválečné informační horečky.

5; Primitivní balíci v Evropě. Na internetu se smějí ukrajinským soudcům, kteří přišli na setkání se svými německými kolegy ve vyšívankách.

6; Proč ukrajinští nacisté útočili na chirurga Todurova, který měl spor s ministryní Uljanou Suprun? Ultrapravičáci z S14 si našli nový objekt svých útoků – Ústav kardiologie.

7; Turčinov je proti neomarxismu, homosexuálům a lesbičkám. Rodina tajemníka Rady pro bezpečnost o obranu Ukrajiny se vydala cestou odporu proti hodnotám, s nimiž je dnes spojována „osvícená“ Evropa.

8; Jedna víra, jedna historie – bratři navždy. V Moskvě se budou konat shromáždění na podporu bratří na Ukrajině – na podporu metropolity Kyjevského a vší Ukrajiny Onufrije a celého vedení Ukrajinské pravoslavné církve.

9; Pozor! Blíží se neonacisté. Několik desetiletí po Vítězství sovětského lidu ve Velké vlastenecké válce se v Bělorusku zrodili „noví občané“.

10; Tanky nemají rády bláto a špínu. Obrněná technika NATO má problémy na Východě. Polská armáda za 3,3 milionu zlotých (více než 800 tisíc dolarů) nakupuje stany pro tanky Leopard.

11; Ukrajina prohrává. Evropská unie začala odmítat sankce proti Rusku. Evropské úřady se začaly přímo obracet na Kyjev s výzvou k ukončení konfliktu s Moskvou.

12; Nové náboženství. Proč Američané stále více milují Putina a Rusko? Západní média konstatují, že v USA se formuje nové „náboženství“ či spíše se obnovuje staré pohanství.

13; Donbas: Ve všech taktických směrech je zřetelná aktivita ukrajinské armády. Minulý týden bylo tři dny ticho a poté ostřelování opět začalo po celé délce fronty, ale v zásadě pouze ze střelných zbraní.

14; Jaká je cesta Ukrajinců od nesvéprávné pracovní síly k plnohodnotnému občanství Polska? Před několika dny policie ve Velkopolském vojvodství odhalila ilegální tabákovou továrnu.

15; Kdo potřebuje válku u ruských hranic? Porošenko je evidentně padouch, ale ne blbec. Tím méně jeho kurátoři. Na vítěznou válku s Ruskem určitě nespoléhá, ale i porážka ukrajinské armády v omezeném konfliktu povede ke zvýšení jeho popularity. Za vším je touha Ameriky zachovat si dominantní vliv v Evropě: Kontrola plynovodů vedoucích do Evropy přes Ukrajinu a dodávky amerického zkapalněného plynu – sevření Evropy v kleštích z východu i západu.

16; „Statečný“ Porošenko. Čím hůř pro něho, tím nebezpečnější to bude i pro jeho okolí. V posledních dnech si experti a politici v souvislosti s každodenním porušováním všech myslitelných pravidel z Porošenkovy strany kladou stále tutéž otázku: Copak se Porošenko nebojí následků?

17; Další zadržovaný ukrajinský kapitán se prohlásil za válečného zajatce. Při výslechu u FSB Bogdan Něbylica prohlásil, že se považuje za válečného zajatce.

18; Lukašenko označil boj proti pomníkům za „totální idiotismus“. Když vicím, jak nějakému vojevůdci odlamují hlavu, nenacházím pro to jiných slov.

19; Pentagon se vyhýbá Sergejovi Šojgu, aby nemuseli jednat o sporných otázkách ohledně smlouvy o raketách středního a krátkého doletu, prohlásil oficiální zástupce ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

20; Ministerstvo obrany ukázalo záběry z návratu strategických raketových bombardérů Tu-160 z Venezuely. Během transatlantického přeletu překonaly Tu-160 více než 12 tisíc kilometrů. Palivo doplňovaly za letu.

21; V Ivano-Frankovsku školákům „podstrčili“ pomůcky s ruštinou. Módní tablety byly zakoupeny pro všech 125 prvních tříd škol ve městě, ale vloudila se chybička…

22; Neonacista Korčinskij se snaží vystrašit Usika „kulkou z kalašnikova a ranou hasicím přístrojem přes hlavu“. Jestli si začne něco na ulici, skončí to u něho přelámanýma nohama. To se boxerům často stává.

23; „Sjednocující shromáždění“ rozkolníků v Kyjevě. K Sofiinu chrámu byly na podporu akce svezeny tisíce pracovníků státních služeb, kteří absolutně nechápou, o co vůbec jde.

24; V Nejvyšší radě označili Porošenka za krysu zahnanou do kouta. Nezbývá mu než protahovat válečný stav. Už několikrát jsme viděli, čeho je schopen. On se bude rvát až do konce.

25; Senzace od Anonymous: Britští úředníci navrhovali zaminování Sevastopolského zálivu. U hranic Krymu chtěli vidět „sanitární kordon“ s vojáky a minami včetně proti družicových zbraní.

26; Neznámí útočníci obsadili chrám ukrajinské pravoslavné církve ve Vinnici. Ve stejné době probíhá v Kyjevě „sjednocující shromáždění“. V Ruské pravoslavné církvi obsazení chrámu ve Vinnici zatím nepotvrdili.

27; Do Kyjeva na falešné „sjednocující shromáždění“ přijel konstantinopolský patriarcha Bartoloměj.

28; Žluté vesty znovu bojují proti policii v Paříži. Francouzské úřady oznámily zesílená bezpečnostní opatření kvůli trvajícímu teroristickému ohrožení po střelbě ve Štrasburku.

29; Organizátoři fóra v Davosu zrušili omezení pro ruské podnikatele. Oficiální delegace ruské vlády pojede do Davosu.

30; Vydáme se jinou cestou. Rusko se nebojí spiknutí proti Severnímu proudu. Gazprom a jeho partneři mají připravenou alternativní trasu.

31; Zásoby plynu na Ukrajině se snížily na 49%. Objem plynu v podzemních zásobnících se k začátku prosince snížily na pouhých 15,474 miliard kubických metrů, což je méně než polovina jejich kapacity.

32; Ukrajinský námořník sedí v jedné cele s ministrem. Advokát organizace „Obhajoba válečných zajatců z řad ukrajinského námořnictva“ navštívila v moskevské věznici ukrajinského námořníka Zinčenka.

33; Fiasko Porošenka a Bartoloměje. „Sjednocující shromáždění“ porodilo církevní myš. Ukrajinský politický komentátor Ruslan Bizjajev píše o církevní situaci na Ukrajině.

34; Ukrajinská armáda se chystá zaútočit na chemické objekty a k vytipování vhodných objektů používají drony. Najev se v posledních dvou týdnech snaží získat v Doněcké oblastní administrativě údaje o všech chemicky nebezpečných objektech na území oblasti.

35; To bylo hotové peklo. Do Kyjeva na podporu jednání o autokefalii svezly opilé primitivy z celé Ukrajiny. Se mnou v sousedních kupé jela spousta opilců. Chlastali vodku tihle podporovatelé „tomosu“, říká poslankyně okresní rady Cheresonu Anna Sereda.

36; Bartoloměj se vykašlal na Porošenka a nedostavil se na „sjednocující shromáždění“. Prestiž a institut Ekumenického patriarchy nestrpí nedbalost.

37; V Žitomirské oblasti na Ukrajině havarovala stíhačka Su-27 patřící ukrajinské armádě. Informuje o tom generální štáb Ukrajinských ozbrojených sil.

38; Putin neočekávaně zareagoval na situaci s rušením rapových koncertů. V posledních měsících v Rusku zrušili koncerty několika současných interpretů. Otázku položil skladatel Igor Matvijenko. Putin odpověděl, že „chytit a nepustit“ není efektivní metoda, a slíbil, že zástupci prezidentovy administrativy a ministerstva kultury určitě tuto situaci s kulturními činiteli projednají.

39; V Ukrajinské pravoslavné církvi ostře zareagovali na účast metropolitů na „sjednocujícím shromáždění“. Mezi účastníky shromáždění v Kyjevě byli metropolita Perejaslav-Chmelnický a metropolita Vinnický.

40; „Sjednocující shromáždění“ zvolilo hlavu ukrajinské církve. Stal se jí devětatřicetiletý lžimetropolita Perejaslavský patřící k nejbližšímu okolí rozkolníka Filareta.

41; V Donbasu byl zlikvidován známý karatel. Vůdce Chersonské sebeobrany zahynul u Marjinky.

42; Porošenko oznámil vytvoření „ukrajinské autokefální církve“: Tento den vejde nebo už vešel do historie Ukrajiny jako den vytvoření autokefální místní ukrajinské církve.

43; Budu hájit svou víru: Boxer Alexandr Usik tvrdě odpověděl neonacistům. Samozřejmě budu hájit svůj domov a svou víru, zdůraznil světový šampión v boxu.

44; Podivuhodná cesta. Porošenko a Epifanij se vydají do Istanbulu pro dlouho očekávaný „tomos“ (písemné potvrzení vzniku autokefální církve).

45; Americká válečná námořní flotila riskuje porážku ve válce s Ruskem. Americká flotila riskuje, že přijde o svou konkurenceschopnost a utrpí porážku v možné válce s Ruskem nebo s Čínou.

46; V Ruské pravoslavné církvi komentovali konání „sjednocujícího shromáždění“ v Kyjevě. Kanonický význam této akce v Kyjevu je zanedbatelný, prohlásil duchovní Nikolaj Balašov.

47; Smutný výsledek shromáždění rozkolníků v Kyjevě. Předseda synodálního odboru pro vzájemné vztahy Církve s veřejností a médii Moskevského patriarchátu Vladimir Legojda píše o výsledcích rozkolnického shromáždění.

48; Ruské letectvo sleduje podezřelé kolony automobilů v americké okupační zóně v Sýrii. Média dostala k dispozici snímky.

49; Zahynul karatel. V ukrajinské armádě informovali o podrobnostech ohledně pilota havarovaného Su-27 majora Alexandra Vasiljeviče Fomenka. V roce 2014 se účastnil trestní operace v Donbasu.

50; Běloruská pravoslavná církev považuje „novou církev“ na Ukrajině za rozkolnickou.

51; Putin ironicky komentoval otázku používání vulgárního slovníku. Putin vtipně zareagoval na návrh producenta Igora Matvijenka na vyřešení otázky používání vulgarismů v popkultuře a na internetu. Na návrh povolit vulgarity úplně všude a všem dal protinávrh, že by se s tím mohlo začít už při jednání o této otázce na ministerské úrovni.

52; Bulharská pravoslavná církev odsoudila rozkolnické shromáždění v Kyjevě. Metropolita Vidinský Daniel informoval, že nepovažuje „sjednocující shromáždění“ za kanonické.

53; Letadlo amerického námořnictva proletělo nad oblastí vojenských cvičení ruského námořnictva. Ignorovalo mezinárodní varování a uzavření této oblasti pro lety.

54; Facebook má problém. Sociální síti hrozí miliardová pokuta za únik dat svých uživatelů.

55; Opoziční blok navrhl Alexandra Vilkula pro kandidaturu na prezidenta Ukrajiny. Osmý sjezd strany se konal bez jednoho ze spolupředsedů Jurije Bojko.

56; Žluté vesty prorazily kordon policie za zpěvu Marseillaisy. Policie v reakci použila slzný plyn a zahájila palbu gumovými projektily.

57; Obce na jihu Doněcké republiky byly ostřelovány ukrajinskou armádou. Za jedinou hodinu bylo vystřeleno 40 nábojů.

58; Je to cesta k degradaci národa. Vladimir Putin se vyjádřil k drogám v rapové kultuře.

59; Metropolita Illarion srovnal čin dvou přeběhlíků, kteří zradili Ukrajinskou pravoslavnou církev, k Jidášovi.

60; Alkoholismus v kombinaci s velikášstvím. Porošenko označil „novou církev“ na Ukrajině za katastrofu tisíciletí pro Rusko.

61; Podpořili rozkol. Přeběhlíky Someona a Drabinku vyškrtnou z diptychů.

62; Bývalý velvyslanec USA na Ukrajině a ředitel Eurasijského centra Atlantické rady John Herbst: Cílem sankcí je oslabit vojenskou moc Ruska.

63; Trump avizoval odvolání amerického ministra vnitra Ryana Zinkeho koncem roku.

64; Útočníky na chrám Ukrajinské pravoslavné církve byli příslušníci SBU. V Ukrajinské pravoslavné církvi Moskevského patriarchátu potvrdili informaci o pokusu okupovat katedrální Preobraženský chrám ve Vinnici.

65; Společnost Johnson&Johnson padesát let trávila děti azbestem v zásypu. První stopy azbestu byly objeveny v letech 1957-58 a jeho přítomnost v zásypech byla prokázána až do prvního desetiletí 21. století. V tuto chvíli jsou zásypy bezpečné.

66; Pět žen s obnaženými ňadry zorganizovalo akci na Elysejských polích v Paříži. K performanci došlo v souvislosti s demonstracemi „žlutých vest“.

67; V Paříži bylo zadrženo dalších více než 70 „žlutých vest“. Do města jsou stahována vodní děla a obrněné transportéry.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!