Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.12.2018

poroshenko_4261; V Kremlu odpověděli na Porošenkovo prohlášení o Černém moři. V prohlášeních prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka ohledně situace kolem Kerčského průlivu není vůbec nic nového.

2; Ukrajina se vyslovila pro přenesení rozhovorů o Donbasu z Minska. Zástupkyně Ukrajiny Irina Geraščenko navrhuje přenesení rozhovorů do nějaké „neutrální země“.

3; Smrtící šelma se vynořuje z hlubin. V USA jsou překvapeni mocí ruské ponorky Borej. Nejlepším bodem pro útok je Mexický záliv. Odtud doletí rakety do kteréhokoli státu USA.

4; Už to začalo: Učitelka vyhrožuje dětem za návštěvu kostelů Ukrajinské pravoslavné církve. Učitelka matematiky vyhrožuje, že nepustí žáky do třídy, pokud budou chodit do kostelů Ukrajinské pravoslavné církve.

5; Amerika si spletla epochu. Proč jí už nepomůže železná opona? Zpočátku nás to bude bolet, potom to daleko víc bude bolet vás a nakonec z toho pro vás nic nevzejde, říká čínský expert na adresu americké strategie na udržení celosvětové hegemonie.

6; Stažení vojsk před útokem. USA zradily své spojence, kteří nikdy nebyli ničím jiným než potravou pro kanóny. Trump neodporuje svému tureckému kolegovi a přistoupil na jeho podmínky.

7; Donbas: Příprava k útoku probíhá na plné obrátky. Situace zůstávala klidná, ale příprava na provokace a možná i k útoku probíhá na plné obrátky.

8; Epocha nestoudnosti a epocha hanby. Porošenko zahajuje novou etapu likvidace občanských svobod na Ukrajině.

9; Pentagon se pokusil rozmluvit Trumpovi stažení vojsk ze Sýrie, píší The New York Times. Pracovníci Pentagonu varovali, že tento krok je zradou Kurdů, kteří bojovali na straně USA.

10; Polsko stahuje velvyslance z Ukrajiny Jan Piekło vykonával funkci velvyslance na Ukrajině od roku 2016. Odvolání velvyslance není spojeno s hodnocením polsko-ukrajinských vztahů.

11; Japonsko odtajnilo materiály z rozhovorů s USA o Kurilách.

12; Běloruská pravoslavná církev zakázala svým věřícím jakékoli kontakty s „Pravoslavnou církví Ukrajiny“.

13; Kudla do zad. Kurdové zuří kvůli stažení amerických vojsk ze Sýrie. Kurdské formace tvrdě odsoudily včerejší rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout americká vojska ze Sýrie.

14; Posádka Sojuzu se úspěšně vrátila na Zemi. Kosmonauti přivezli na Zemi důkazy nutné pro vyšetření příčin objevení otvoru v plášti Sojuzu.

15; Kreml: Ekonomika Ruska projevuje pozitivní dynamiku navzdory protekcionismu druhých zemí. Kreml vyjádřil znepokojení z protekcionismu jiných zemí.

16; Turecko nabídlo Spojeným státům, že předá ruské S-400 za účelem prozkoumání, píše Bloomberg. Ankara a Moskva uzavřely v roce 2017 kontrakt na dodávku S-400. Washington se vyjadřuje proti této dohodě.

17; Hackeři se nabourali do počítačů EU a tři roky četli tajnou korespondenci evropských diplomatů. O fiasku evropských tajných služeb informují The New York Times.

18; Šéf Státního departmentu USA si telefonoval s „představeným Pravoslavné církve Ukrajiny“ Jepifanijem. Ve Státním departmentu tvrdí, že vytvoření nové pravoslavné církve na Ukrajině je historickou událostí pro celou zemi.

19; Letecké společnosti dostanou systém varování před zónami turbulencí. Zkoušky systému, který dostal název Turbulence Aware začnou v únoru 2019.

20; Doprava státních společností přejde na plyn kvůli úsporám. Státní společnosti budou povinny převést svou dopravu na plyn a nakoupit novou techniku.

21; Soud vynesl rozsudek nad vrahem mistra světa v powerliftingu Dračova. Připomeňme, že k tomuto zločinu došlo před jednou kavárnou v Chabarovsku v srpnu minulého roku. Vrah dostal 18 let odnětí svobody ve věznici s přísným režimem.

22; Poslanec Nejvyšší rady předpověděl degradaci mládeže na Ukrajině. Poslanec říká, že část ukrajinské mládeže odejde ze země a zbylí mladí lidé degradují. (V ruštině toto slovo v podstatě označuje degeneraci.)

23; Vyhlídky Ukrajiny přímo děsí. K čemu se vlastně Ukrajina zavázala za čtyři miliardy dolarů od MMF? Zatáhnout Rusko do velké války, předhodit ukrajinskou armádu ruským ozbrojeným silám a zachránit se útěkem až ke kanadské hranici.

24; Na Donbas nestřílíme my, ale Ukrajina. Ruský prezident odpověděl na agresivní otázky ukrajinského dopisovatele Cymbaljuka.

25; Putin kritizoval Kudrina a vyzval ke změně struktury hospodářství. Prezident Ruska Vladimir Putin oznámil možnost urychlení růstu hospodářství země.

26; Ve světě podceňují možnost jaderného konfliktu, říká Vladimir Putin.

27; Putin odpověděl na otázku o provokaci ukrajinské vojenské námořní flotily v Kerčském průlivu. V odpovědi zmínil Petra Alexejeviče a Julii Vladimirovnu.

28; Rozkolníci z „Pravoslavné církve Ukrajiny“ se pokoušeli objednat u ruských klenotníků kopii pastýřské hole svatého Petra. Pastýřská hůl prvního metropolity Kyjevského a vší Rusi byla předána patriarchovi Kirillovi v roce 2009 během jeho uvedení na stolec.

29; Pravoslavní věřící se od brzkého odpoledne shromažďovali před budovou Nejvyšší rady, kde se poslanci chystali odebrat věřícím název jejich církve – Ukrajinská pravoslavná církev.

30; Nelíbil se jim Moskevský patronát, nyní budou mít Istanbulský, říká Putin o církevním rozkolu na Ukrajině. Prezident Ruska poznamenal, že podobné vměšování státu do církevních záležitostí tu nebylo od dob Sovětského svazu.

31; Nejvyšší rada hlasovala pro přejmenování Ukrajinské pravoslavné církve. Poslanec Mosijčuk krvežíznivě řekl svým kolegům: Stisknutím zeleného tlačítka stisknete kohoutek a střílíte na ruský svět.

32; Francouzské vrtulníky přiletěli na Ukrajinu. „První Airbus helicoptery k nám přiletěli! Hned jsme silnější!“, pochlubil se ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov.

33; Západ se chystá vyslat na Donbas vojáky NATO pod rouškou mírových sil. DO štábu ukrajinských ozbrojených sil v Kramatorsku přijela delegace amerického velvyslanectví.

34; Putin komentoval činnost soukromé armády Vagner. Pokud jakýmkoli způsobem porušují zákony, generální prokuratura musí jednat. Pokud ne, mají právo pracovat a prosazovat své obchodní zájmy na jakémkoli místě světa.

35; V Gruzii odpověděli na prohlášení Ruska o biologické laboratoři Lugara. Moskva je silně znepokojena vojensko-biologickou aktivitou USA v laboratoři Lugara v Gruzii.

36; V Nejvyšší radě Ukrajiny vznikla drsná rvačka s „Putinovými agenty“. Jurij Berjoza se vrhl pěstmi na Něstora Šufriče. „Proč chodit do cirkusu nebo do ZOO, když můžeme sledovat vzájemné souboje tupých živočichů v televizních přenosech z ukrajinského parlamentu?“, ptá se Anatolij Šaríj.

37; Putin vyprávěl, jaký by si přál dárek k Novému roku. Prý mu stačí pocit, že se vývoj ubírá správným směrem. To by mělo být nejdůležitější asi pro každého z nás.

38; Trump vysvětlil své rozhodnutí stáhnout americká vojska ze Sýrie. Americká armáda dělala v boji proti Islámskému státu práci za Rusko, Írán i samotnou Sýrii.

39; Putin komentoval tezi o „špatných bojarech“. Putin na své velké tiskové konferenci odpověděl na otázku o výhradách občanů vůči funkcionářům (úředníkům) a top manažerům.

40; USA zastavují letecké údery proti Islámskému státu v Sýrii, Trump ve středu oznámil vítězství nad teroristickou organizací Islámský stát v Sýrii.

41; SBU informuje o zadržení skupiny „ruské vojenské rozvědky“. SBU informovala o zadržení tří agenturních bojových skupin ruské vojenské rozvědky v Donbasu.

42; Opilí Ukrajinci se pokusili proniknout do Běloruska. Ukrajinci v automobilu Nissan se pokusil bez zastavení projet přes ukrajinsko-běloruskou hranici.

43; V Radě federace navrhli jednoduchou odpověď na americké sankce. Lze prostě prohlásil veškeré pracovníky amerického velvyslanectví za rozvědčíky a zahrnout je do vlastního sankčního seznamu, říká člen mezinárodního výboru Rady federace Oleg Morozov v reakci na rozšíření sankcí proti Rusku ze strany amerického ministerstva financí.

44; V Simferopolu spadl dron s ukrajinskými letáky. V Simferopolu na ulici Fevralskaja se zřítil dron s letáky, na kterých bylo napsáno „Sláva Ukrajině“.

45; Ukrajinská pravoslavná církev se obrátila na Porošenka kvůli rozhodnutí Nejvyšší rady o přejmenování církve. Rozhodnutí parlamentu odporuje Ústavě Ukrajiny, která vylučuje zákonodárné vměšování do náboženských otázek.

46; V Chersonské oblasti místní obyvatelé surově zbili výsadkáře ukrajinské armády. Ti se bez povolení nadřízených šli pobavit do klubu, kde vyvolali spor. Dav místních je před klubem zmlátil. Na místě zůstali ležet dva vojáci s rozbitými hlavami a jeden z místních s bodnou ranou nožem do plic. Ostatní se rozutekli.

47; Ukrajina vybuduje vojenskou základnu u Azovského moře. Na ukrajinském ministerstvu obrany zahájili práce na výstavbě námořní vojenské základny poblíž Azovského moře.

48; Počet obyvatel Ruska se poprvé za deset let mírně sníží. Tentokrát už přistěhovalci nedokáží kompenzovat pokles porodnosti. Imigrace ze zahraničí se snížila o 43%. Největší snížení bylo zaznamenáno u imigrantů z Ukrajiny o 74%), z Uzbekistánu (o 70%) a Kyrgyzstánu (o 40%). Navzdory všemu zůstává počet obyvatel Ruska těsně pod hodnotou 147 milionů. 74% obyvatel žije ve městech.

49; Ukrajina tajně uzavřela smlouvu o dodávce ruského jaderného paliva. Ukrajinská vláda v tajnosti uzavřela dohodu s ruskou společností TVEL.

50; Naléhavé sdělení Doněcké a Luganské republiky kvůli zmaření příměří s Ukrajinou, Doněck a Lugansk vyzývají země garantující Minské dohody, aby se zapojily do procesu uzavření příměří v Donbasu.

51; Ukrajinský úředník zaútočil na důchodce a málem byl udušen. V Chersonu úředník vyvolal rvačku s aktivisty, kteří za ním přišli kvůli své nespokojenosti se stavebními pracemi v sousedství svých bydlišť. Během konfliktu úředník strčil do jedné ze starších žen, až upadla, poté ještě povalil muže vyššího věku. Pak už další přítomný občan města úředníka zneškodnil, povalil ho na zem a přišlápl ho nohou tak, že úředník stěží popadal dech.

52; V Europarlamentu informovali o „vánočním dárku“ pro Rusko. Myslí si, že prezident Vladimir Putin může být s rokem 2018 spokojen.

53; Ukrajina přesouvá útočná výsadková vojska k pobřeží Černého a Azovského moře. Informoval o tom prezident Porošenko.

54; Velká Británie a Polsko se dohodly, že budou spolu čelit Rusku. Země se domluvily, že rozšíří vzájemné konzultace ohledně Ruska.

55; Ve Státní dumě odpověděli na Porošenkovo prohlášení o přesunu vojsk k pobřeží. Je to jen další akce na sebezviditelnění a záminka k prodlouženi válečného stavu v zemi, myslí si zástupce šéfa výboru Státní dumy pro obranu Alexandr Šerin.

56; Polsko navrhuje nového velvyslance pro Ukrajinu. Bartosz Cichocki je stoupencem územní celistvosti Ukrajiny, ale odpůrcem oslavování nacistických zločinů a jejich pachatelů v čele se Stěpanem Banderou.

57; Na Kamčatce vyhlásili ohrožení vlnou tsunami v důsledku mohutného zemětřesení.

58; OSN: Za smrt civilních obyvatel v Donbasu odpovídají ukrajinská vojska. Jen za dobu od 16. srpna do 15. listopadu si válka v Donbasu vyžádala životy čtrnácti civilních osob, z toho čtyř dětí. Dalších 36 lidí bylo zraněno.

59; Ukrajinské vojenské námořní síly oznámily doplnění flotily o ponorky. Strategie rozvoje vojenského námořnictva předpokládá do roku 2025 zařazení supermalých ponorek do výzbroje.

60; Švédům nevadí Rusko a Rusové, ale politika Kremlu. Podle názoru experta mají Švédové k Rusku přesto mnoho výhrad.

61; Na ukrajinské Volyni rovněž zakázali písně a filmy v ruštině.

62; Na dně Mariánského příkopu bylo odhaleno znečištění plasty. I v nejhlubším místě světových oceánů byla zjištěna velmi vysoká koncentrace mikročástic plastů.

63; Kvůli špiónům přešla německá letiště na zvláštní režim fungování. Německá policie vydala varování pro 14 největších letišť v zemi před bezpečnostní hrozbou poté, co bezpečnostní kamery zachytily neznámé osoby pozorující procesy na letišti ve Stuttgartu.

64; USA radikálně zvyšují cenu turistických víz pro Rusy.

65; Ukrajina navrhla, aby bylo v Kerči zřízeno pozorovatelské stanoviště OBSE.

66; Ředitel FBI: Čína se snaží vytlačit USA z pozice přední světové velmoci a používá k tomu stále širší arzenál netradičních a nezákonných metod.

67; Ukrajinská Ústřední volební komise potvrdila harmonogram voleb prezidenta 2019. Volební proces začne 31. prosince. Do 3. února včetně lze nominovat kandidáty a podávat dokumenty pro registraci.

68; „Ukrajina je Čtvrtá říše!“, křičel voják ukrajinské armády a mával v zákopu vlajkou se svastikou. Další voják vše točil na video a prohlásil, že Ukrajina je pokračovatelkou hitlerovského Německa.

69; USA budou do okamžiku stažen vojsk pokračovat v úderech na Sýrii.

70; V Rusku byl vytvořen arktický radiolokační komplex pro drony. Bude používán pro operativní rozvědku a monitoring Arktického regionu a Severní námořní cesty.

71; Ukrajinští korupčníci ze společnosti „Ukrgazdobyča“ vyhodili během domovní prohlídky z okna mnohamilionový úplatek.

72; V Maroku extrémisté s výkřiky “To máte za Sýrii! To jsou hlavy vašich bohů!“ odřezali hlavy skandinávským turistkám. Vše si natočili na video.

73; V 1. čtvrtletí 2019 spustí Huawei v Rusku svůj mobilní platební systém. První etapy se účastní majitelé kreditních a debetních karet UnionPay z Gazprombanky a Rosselchozbanky.

74; V Lotyšsku byly zveřejněny tajné dokumenty KGB Lotyšské SSR. Bylo zveřejněno 10.612 osobních karet informátorů této tajné služby.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!