Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.12.2018

poroshenko-dollary-1024x6821; Financování ukrajinské armády vzroste o 16 miliard hřiven, říká Porošenko. V příštím roce dostane ukrajinská armáda více než 100 miliard hřiven, informuje ukrajinský prezident.

2; Nad celým Katalánskem je bezmračné nebe. Dnes ráno stoupenci nezávislosti Katalánska zahájili protestní akce proti španělské vládě.

3; Církevní rozkol: Pravděpodobně poteče krev. Jako by nestačili ty tisíce mrtvých v důsledku občanské války… Porošenko podepsal svůj vlastní rozsudek smrti. Do boje za své znovuzvolení zapojil síly, které nemá šanci udržet pod kontrolou.

4; Není všechno tak jednoduché. CO se skrývá za odchodem vojsk ze Sýrie? V Sýrii ale zůstane zbytek protiasadovské koalice, kterému stejně velí Spojené státy.

5; Nové kolo hospodářské a finanční krize začne v letech 2019 a 20. Proč nynější růst světové ekonomiky lze označit za hostinu v době moru? Budou praskat další bubliny.

6; Kosovo: Srbský stařík to řekl naplno okupantům z NATO. Jsme malinký srbský národ, ale velcí patrioti.

7; Kyjevská junta a USA rozpoutávají válku. Známý evropský (lotyšsko-britský) dobrovolník Ajo Benes varuje: Porošenko je připraven vydat rozkaz.

8; Ukrajinský vojenská námořní flotila – propast mezi iluzí a realitou. Když Poltorak hovoří o zvyšování moci ukrajinské válečné flotily, mylně vychází z toho, že tu je nějaká flotila a nějaká moc…

9; Američtí vojáci: Dostali jsme v Sýrii ránu pod pás. Ministr obrany USA James Mattis po rozhodnutí prezidenta USA o stažení amerických vojsk ze Sýrie podal demisi.

10; Kyjev zoufale hledá záminku k válce. Jak odpoví Rusko? V době, která zbývá do ukrajinských voleb, mohou proběhnout ty nejtragičtější události. Kyjev na objednávku Západu hledá záminku pro válku.

11; Porošenkova předvolební strategie: Maso, jatka, fašírka…Co má také dělat, když je prezidentem země, která se pod jeho vládou stala nejchudší zemí Evropy?

12; V USA nastal vládní „shut-down“. Bylo zastaveno financování řady amerických federálních úřadů. Zatím jen částečně…

13; Případ o ruském „zeleném vrahovi“ v Anglii skončil ostudou. Oficiální Londýn podle očekávání utrpěl porážku, když trval na absurdních obviněních na adresu Ruska.

14; Naftogaz na vrcholu zimy už nemá peníze na nákup plynu. Informoval o tom šéf společnosti Andrej Kobolev.

15; Mariupolské bluffování: Pravděpodobné scénáře útoku ukrajinské armády. V posledních pěti dnech kyjevská moc dává všemožným způsobem najevo, že připravuje masivní útok v Donbasu.

16; Kvůli USA se může „Kerčský incident“ zopakovat v Arktidě, píše německý tisk. V budoucnosti se mohou konflikty tohoto typu objevovat i v Arktidě a na jiných strategických místech světových oceánů a moří.

17; Zločinná drzost: Němci požadují od Rusů „vrácení nakradených hodnot“. Německé velvyslanectví v Moskvě opět požaduje návrat kulturních hodnot, vyvezených po Velké vlastenecké válce.

18; Tak se to přece jen vyplatilo: USA dají Ukrajině 10 milionů dolarů za provokaci v Kerčském průlivu. Taková je tedy cena námořníků, kteří nyní „hrdinně“ sedí ve vězení.

19; Kdyby na Ukrajině nekradli po miliardách, vůbec by nepotřebovali úvěry. Západní věřitelé opět zhřešili s Ukrajinou – takto popisují německá média nově poskytnuté úvěry.

20; Na Ukrajině bylo vyhlášeno pátrání po „agentech Kremlu“ uvnitř místních mocenských struktur. Ukrajinský premiér to oznámil během interpelací v ukrajinském parlamentu.

21; Ukrajinské železnice pociťují zoufalý nedostatek ruských náhradních dílů. Informoval o tom šéf společnosti Jevgenij Kravcov.

22; V USA uznávají převahu Armaty nad tanky NATO. Hlavní bojový tank T-14 Armata je jediným tankem třetí poválečné generace.

23; Protesty žlutých vest ve Francii pokračují už šestým týdnem. Demonstranti chodí do ulic Paříže s heslem požadujícím Macronovo odstoupení.

24; Moldavský parlament označil zrušení ruských cel a amnestii pro běžence za vměšování do volebního procesu v Moldávii.

25; Ukrajinci dávají podle průzkumu přednost televizoru před milostným životem. Pro Ukrajince klesla obliba tělesných radovánek až na osmnácté místo v seznamu zdrojů radosti a potěšení. Vyšší prioritu mají například i cestování, přátelé, práce, internet či domácí zvířata.

26; V Oděse natočili podivné chování bývalého ruského herce Anatolie Pašinina. Na ulici poslouchal pouličního žebráka zpívajícího fašistickou píseň a počínal si mimořádně podivně. Kousal se do ruky a do vlastní čepice, střídavě se smál a plakal.

27; Na Porošenkovu rezidenci stačí dva „Kalibry“, říká expert. Pokud Porošenko vydá reálný rozkaz k napadení Ruska nebo Donbasu, odpověď Ruska může přijít okamžitě.

28; Na dole Uralkalija v Solikamsku došlo k požáru, Pod zemí je zablokováno devět lidí.

29; Od 1. ledna se na Ukrajině zastavují veškeré transplantace orgánů. V současné době potřebuje transplantaci na Ukrajině zhruba pět tisíc lidí ročně a pořadník je rozepsán na čtyři měsíce dopředu.

30; Ukrajinský poslanec v Dněpropetrovské oblasti byl surově zavražděn ve vlastním domě. Během útoku se zločinci zmocnili peněz a dalšího majetku rodiny. Členy rodiny svázali, samotného poslance smrtelně zranili nožem.

31; Ukrajinští vojáci dezertují, protože si nepřejí účastnit se útoku. Chybějící ozbrojence armáda doplní z řad mobilizovaných.

32; Ruské tajné služby se dostali až k Jepifanijovi, říkají v rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny. 21. prosince se uskutečnil telefonát jménem Davida McAllistera, předsedy zahraničního výboru Evropského parlamentu. Ve skutečnosti šlo o další z řady žertíků známých ruských prankerů.

33; Porošenko podepsal zákon o nuceném přejmenování Ukrajinské pravoslavné církve.

34; Drobné jako spropitné. Na Krymu se vysmáli pomoci USA pro ukrajinskou vojenskou námořní flotilu. Washington. Deset milionů dolarů od Ameriky nevykompenzuje morální škody vzniklé ukrajinskému státu, říká poslanec Státní dumy za Krym Ruslan Balbek.

35; Dezertéři ukrajinské armády byli zraněni při dopravní nehodě zaviněné opilým řidičem. Sedm vojáků třetího batalionu 14. samostatné motorizované brigády utrpělo zranění různé závažnosti.

36; Ruský soud prodloužil obstavení aktiv Roshen v Lipecku. „Basmannyj“ soud v Moskvě znovu prodloužil obstavení nemovitého majetku a pozemků Lipecké cukrářské továrny Roshen.

37; Porošenko se schová v bunkru, tajné služby Západu a ukrajinská armáda chystá útoky na chemické podniky. Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky dostává stálé nové důvěryhodné informace o přípravě provokací na svém území ze strany kyjevského režimu.

38; Amerika je s námi. Bývalé letiště ukrajinského letectva přivítalo po rekonstrukci první stíhačky ruského letectva. Letiště Belbek na Krymu poprvé po rekonstrukci vzletové a přistávací dráhy přivítalo bojová letadla.

39; V Oděse našli cisternu s lidskými kostrami. Cisterna byla zakopána do země. Na první ohledání kostry nevykazovaly stopy násilné smrti.

40; V Ukrajinské pravoslavné církvi oznámili podporu ukrajinské moci ohledně Donbasu a Krymu. V Ukrajinské pravoslavné církvi Moskevského patriarchátu neuznávají připojení Krymu a podporují iniciativy Ukrajiny ohledně Donbasu.

41; V Rovenské jaderné elektrárně na západě Ukrajiny se náhle odpojil energetický blok. Informuje o tom tisková služba NAEL Energoatom.

42; Na Ukrajině bylo zahájeno trestní stíhání premiéra Grojsmana. Je podezřelý ze zneužití moci a ze služební nedbalosti.

43; Lídr populární ukrajinské hudební skupiny přirovnal Rusko k černé díře. Šéf ukrajinské skupiny BoomBox vyprávěl, proč od roku 201 nejezdí hostovat do Ruska.

44; Výbuch destilační aparatury zbořil zeď domu v Moskvě. Příčina incidentu není dosud známa.

45; Turecko a Řecko si vyměnily výhrůžky v souvislosti s eskalací situace na moři. Řecko obvinilo Ankaru z řady případů porušení řeckého vzdušného prostoru tento týden.

46; Jaký je váš názor na LGBT? Byla zveřejněna úplná verze rozhovoru rozkolníka Jepifanije s ruskými prankery.

47; Chystá se Kadyrov odejít? Nejvyšší představitel Čečny Ramzan Kadyrov prohlásil, že neplánuje setrvávat dále ve funkci hlavy regionu.

48; V Charkově opilý muž zahájil palbu ze samopalu. Policisté aktivovali speciální policejní jednotku Kord. Pachatel byl dopraven na policejní stanici a řeší se otázka zahájení trestního řízení.

49; Britský ministr obrany informoval o „signálu pro Rusko“. Připlutí výzvědného plavidla HMS Echo britské námořní flotily do přístavu v Oděse má být signálem pro Rusko.

50; Příčina požáru v dole v Solikamském okrese Permského kraje je spojena se stavebními pracemi, prohlásil zástupce společnosti Uralkalija Andrej Sidorov.

51; Jurij Loza odsoudil výrok Andreje Chlyvňuka, který přirovnal Rusko k černé díře. Mluvil jako pomatený člověk a své tvrzení ničím nepodpořil, myslí si hudebník Jurij Loza.

52; VE Lvově byly uzavřeny vánoční trhy kvůli výbuchům plynových bomb. V důsledku výbuchů bylo zraněno pět lidí, z nich dva velmi vážně.

53; Vodní děla a slzný plyn. Na Elysejských polích začaly srážky žlutých vest s policií. Několik policejních aut hlídkuje na Elysejských polích nedaleko Vítězného oblouku.

54; Uljana Suprun: Silové struktury Ukrajiny jsou ohroženy spalničkami. Vakcinace proti spalničkám na Ukrajině je otázkou národní bezpečnosti.

55; Ukrajinští námořníci uvěznění v Rusku začali své spoluvězně učit ukrajinsky.

56; Policie nalezla video z přísahy štrasburského střelce, kde slibuje věrnost Islámskému státu.

57; George Soros: Dobrými skutky se člověk neproslaví. V situaci všeobecného chaosu, kdy se Brusel nemůže dohodnout s Londýnem o podmínkách vystoupení z EU, investoval půl milionu dolarů do kampaně za setrvání Velké Británie v EU.

58; V Rusku bylo dokončeno vytvoření světově největšího systému digitálního vysílání. Na základně Severní flotily Viďajevo v Murmanské oblasti se konal slavnostní ceremoniál spuštění posledního objektu digitálního vysílání.

59; Na sjezdu Svazu dobrovolníků Donbasu byl překažen pokus o teroristický čin. Předáci Svazu jsou přesvědčeni, že informační provokace byla organizována ze strany SBU.

60; Anatolij Šaríj: Když se politika spojí s náboženstvím, vzniká inkvizice.

61; Z 35 milionů Ukrajinců jich až 9 milionů pracuje v zahraničí. Z toho 3,2 milionu nastálo, říká ukrajinský ministr sociální politiky Andrej Reva.

62; V Kyjevském metru opilí policisté zmlátili těhotné ženy. Incident byl nahlášen Státnímu vyšetřovacímu úřadu k vyšetření.

63; V důsledku zásahu ukrajinskou municí shořel v Doněcku obytný dům. Operativní skupina zástupců Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří vyjela na místo události, aby upřesnila informace.

64; Na Ukrajině budou muset mít internetová média ukrajinské uživatelské rozhraní, oznámil předseda parlamentního výboru pro otázky kultury Nikolaj Kňažickij.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
24 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.12.2018

 1. proud napsal:

  Jina vhodna kolonka tu neni,tak do zprav s tim :-))

  Vsem kdo je praktikujou preju prijemny a hlavne zdravy proziti vanocnich svatku a stastnej a veselej,samozrejme taky zdravej,rok 2019.

 2. proud napsal:

  Allatra,jinak a mozna lip podany co vlastne casto sam pisu,nebo aspon to hlavni z toho. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1728&v=lu8ppcijVRI , nikoliv negativni scenar ale ukazka jak tomu vsemu celit,sjednocenim lidstva a nechanim sousedovic koz na pokoji :-).

 3. Lukaš napsal:

  Také všem přejí,bohatý vánoční stůl,rodinnou pohodu,nějaký ten dárek,ať má každý radost vzpomenout i na ty,kteří nás opustili.

 4. Paul Durham napsal:

  Zatímco zdejší odbornící řeší globální otázky míru a socialismu, ANO bude líp:
  https://zpravy.idnes.cz/odpad-voda-stocne-nova-pravidla-destova-poplatek-f6y-/domaci.aspx?c=A181220_446487_domaci_zaz

  :-) :-) :-) čau kokoti

  • John_Pitralon napsal:

   No to ne. Nepolezu mu do kanálu měřit dešťovou vodu. Nejdu tam. To čest práci.

   Lakatos odyssey mashup https://www.youtube.com/watch?v=LskeJogBBWA

  • proud napsal:

   V poradku,rozhodujou preci voleny zastupitele proti tem kdo je volili,kazdymu tedy co mu nalezi protoze se nestara,postaraj se tedy jini a samozrejme jenom pro sebe! Nechcete si primo vladnout,tak drzte hubu a krok a delejte blbce jinejm,dobre vam tak!

  • proud napsal:

   Kazdymu pekne co podporuje,i nicnedelanim,nekonanim……..

   • niSas napsal:

    Takhle bys blboně mohl urážet, gdyby psali do sečítání svých potřeb , že chcou aby je mordechujcké žito furt vodíralo s daněma. Tož tak Synečku… https://www.youtube.com/watch?v=_XPc_DhG3OE

    • proud napsal:

     Pletes si urazeni s konstatovanim soucasnyho stavu.

    • proud napsal:

     Uz se chystej na to jak budes platit za destovou vodu,jak sem tentokrat spravne hodil Durham.

    • proud napsal:

     Jsem zvedavej kdy zpoplatnej spotrebu vzduchu,ty co je volite,hnupove.

     • niSas napsal:

      Je jedno co si zlo ději vymyslí, že budeš platit, třeba za nos mezi vočima, páč hranici slušnosti už překročili. Čeká se jen gdo první po nich hodí kamenem.

      • proud napsal:

       Netreba hazet,staci si jen delat svoje,co se nepodpori,vychcipe samo.

       • proud napsal:

        Ma to tu vyhodu,ze ti to tim padem nepovesi na krk „spojenecky“ tanky.

        • niSas napsal:

         Fáze, gdy pošahanej strupatej uslintanej mordechujec v negližé, chápej voe, na Adama, se zeptal jakej že má novej módnéj vyšpičkovanéj obleček, tak to už mu všichni degeni odkejvali, „nádherné, krásné“, tak to už máme za sebou. Takže už zbývají jen ty šutry. A všichni kokoti, keří se chytli jen práce na sobě, bozkajtě ma na záda, páč práca na kokotech vypadá, že jí nebude nigdy konce. Pracujte kokoti na sobě společně. V tom je síla. Muheeeee

        • proud napsal:

         To nejde,musi kazdej sam na sobe,ale pak by se melo sjednocovat.Dohromady pracovat na sobe totiz nemuze fungovat.Ale dokud budou penize a kapitalismus,stejne nema cenu to resit,pujde to do pici porad.A ty mas prece prachy rad,milujes je……..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!