Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.12.2018

ssha_igil_21; Zvláštní představitel USA pro boj s Islámským státem Brett McGurk odstoupil z funkce. Oficiálně o tom informoval zástupce Státního departmentu USA.

2; Ukrajinská moc připravuje rozsáhlé provokace s cílem zmocnit se farností Ukrajinské pravoslavné církve. Kněží a věřící Tulčinské eparchie Ukrajinské pravoslavné církve prohlašují, že budou své chrámy bránit.

3; V Nejvyšší radě prohlásili, že se ukrajinská moc pokusí prodloužit válečný stav. Poté, co nic neudělala pro vyřešení probíhající krize a nedostala námořníky domů se vládnoucí moc evidentně snaží vyostřit situaci.

4; O Islámský stát v Sýrii se postarají jiné země a my se vracíme domů, říká Trump. V tuto chvíli je Islámský stát ve značné míře již poražen.

5; Není spojení s těmi lidmi. Byla stanovena příčina strašlivého požáru v dole v Permském kraji. Zástupce společnosti „Ukrkalij“ upřesnil, že pravděpodobnost, že je vše v pořádku, se limitně blíží k nule.

6; Líný a hloupý. Jak se Trump loučí se svými spolupracovníky. Za pouhé dva roky prezidentství Donalda Trumpa se jeho tým změnil k nepoznání.

7; Zachráníme-li děti, zachráníme Rusko. První sportovní klub Andreje Oslaba byl otevřen v Moskvě. Jedná se o první duchovně-sportovní klub v rámci programu na vytvoření sportovních klubů při chrámech.

8; Zkratka NEP (Nová ekonomická politika z 20. let 20. století vyhlášená Leninem) má dnes už jiný význam: Nová emigrační politika. Rusko hledá hledající. Rusko nechalo po rozpadu Sovětského svazu na holičkách mnoho svých někdejších ruskojazyčných krajanů. To se nyní radikálně změní.

9; Sýrie je nebezpečný precedens. S využitím nejrůznějších pák tlaku na Organizaci pro zákaz chemických zbraní USA a jejich spojenci kryjí v Sýrii islamistické ozbrojence.

10; Křeče izraelské vojenské politiky. Politické vedení Izraele vnímá jakoukoli potenciální hrozbu pro svůj stát za již uskutečněnou agresi.

11; Znásilnění Ukrajiny a Porošenkova ostuda. Západní média informují o tom, jak mezinárodní věřitelé a oligarchové vysávají Ukrajinu. Ve skutečnosti půjčené miliardy dostane stovka nejbohatších Ukrajinců a ten zbytek to bude muset splatit i s úroky.

12; Americký středověk. Epocha nové inkvizice. Trump srovnal zvláštního prokurátora Müllera s politickými štvanicemi na komunisty v éře McCarthyho.

13; Prudký obrat situace v Sýrii. Pěchotu koalice vedené Spojenými státy už může zachránit jen zázrak. „Lidový odpor východních oblastí“ už všude likviduje americké loutky.

14; Hrozba velké války. Stovky dobrovolníků Donbasu projednaly složitou situaci. Před slavnostním zahájením sjezdu delegáti uspořádali symbolický automobilový závod od Krymského mostu do Simferpolu s vlajkami Svazu dobrovolníku Donbasu.

15; Podle zákonů válečného stavu. Ukrajinská moc jde proti Ústavě. Kyjev se zmocňuje nejen farností, ale i názvu církve a postupně začišťuje i informační prostor. A obyvatelstvo země dále chudne.

16; Valné shromáždění OSN schválilo protiruskou rezoluci o Krymu. Valné shromáždění OSN schválilo ukrajinský návrh rezoluce o „militarizaci“ Krymu a částí Azovského a Černého moře.

17; Brjanští funkcionáři poslali do Turecka na rekreaci na účet dobročinného fondu své děti místo potřebných. Dobročinný fond se zabývá shromažďováním financí pro děti s těžkými chorobami a složitou rodinnou situací. Většinu poukazů si ale rozebrali poslanci a funkcionáři místních úřadů pro své děti.

18; Má Rusko vrátit Německu kulturní hodnoty odvezené po Druhé světové válce? Navzdory existenci takového požadavku se k tomu nikdo nechystá. Vrátí snad Německo Rusku 70 tisíc vypálených vesnic, 1.710 měst, 31.850 průmyslových podniků, 6 tisíc nemocnic, 82 tisíc základních a středních škol? Vrátí snad Němci všechno to odvezené dřevo, uhlí či černozem? Dostane snad Rusko od Němců zpět 13 a půl tisíce tun chromové rudy, přes milion tun železné rudy, 16 tisíc tun feromanganu, půl milionu tun manganové rudy, přes 15 tisíc tun válcovaného plechu, přes 830 tisíc tun surového olova, 11 a půl milionu tun surové mědi, 33 milionů kilogramů rtuti, přes 23 a půl tisíce tun starého a zlomkového zlata?

19; V USA informovali, kde začne Třetí světová válka. V roce 2019 může vzniknout rozsáhlý ozbrojený konflikt srovnatelný s Třetí světovou válkou kolem Severní Koreje, Taiwanu, Ukrajiny nebo Perského zálivu. Změna rovnováhy se může odrazit v událostech kolem Sýrie, Iráku, Íránu, ale i na Balkáně či na Kavkaze, píše National Interest.

20; Indonésii postihla děsivá vlna tsunami. Jsou přes dvě stovky mrtvých. Zraněných mnoho set. Úřady před hrozící katastrofou vůbec nevarovali. Vysvětlují to tím, že vlnu způsobil podmořský sesuv.

21; Ukrajinské okupační síly ostřelují Donbas. V důsledku ostřelování v obci Staromichajlovka na západě Doněcka byl poškozen obytný dům. Přesto lze situaci na linii dotyku hodnotit jako abnormálně klidnou. Informuje o tom známý vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov pobývající nyní v Donbasu.

22; Senzační přiznání. Jeden z lídrů nové církve na Ukrajině informoval, že Porošenko násilím zdržoval řeckou delegaci v Kyjevě. Tlačil na Řeky, kteří přijeli kvůli přípravě „sjednocujícího shromáždění“.

23; Co bude s Ukrajinou, pokud se pokusí zaútočit na Krymský most? Bývalý zástupce náčelníka generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil generálporučík Igor Romaněnko zdůraznil zranitelnost Krymského mostu ze vzduchu. Dostalo se mu na kanálu Telegram následující výmluvné odpovědi: Pokud se zločinná Porošenkova moc pokusí prověřit připravenost Ruska, měla by předem vědět to, co se zde psalo už počátkem tohoto roku. Jakýkoli útok na Krymský most bude jednoznačně vyhodnocen jako útok na celou Ruskou federaci, což znamená, že následuje z ruské strany intenzivní vzdušná operace, při které budou zlikvidovány zbytky ukrajinského letectva a celá protivzdušná obrana země. Útok bude také veden proti nejdůležitějším státním a vojenským objektům, především na prvky systému řízení státu a ozbrojených sil. Po deseti až dvanácti hodinách (nejpozději po 24 hodinách) mohou ruské vojenské jednotky stát před Kyjevem.

24; „Severní proud – 2“ bude. Pokládka plynovodu pokračuje už ve výhradní hospodářské zóně Finska a probíhá podle harmonogramu. Společnost získala potřebná povolení ve čtyřech z pěti zemí.

25; Velení ATO straší karatele před Novým rokem. V ukrajinské armádě jsou registrovány pravidelné případy dezerce vojáků, a to jak jednotlivců, tak i celých skupin.

26; Porošenko podepsal pokyn, který klade na roveň masové vrahy holocaustu s veterány Velké vlastenecké války. Zvěrstva OUN-UPA si obyvatelstvo okupovaných teritorií pamatovalo velmi dlouho a jsou dostatečně zdokumentována.

27; Tragédie na šachtě v Solikamsku. Byla nalezena mrtvá těla devíti horníků, byli zadrženi podezřelí a vyhlášen smutek.

28; Válečný stav: Porošenko se ženou byli zpozorováni v elitní kyjevské restauraci při oslavě Lucenkových narozenin. Restaurace Catch Safood Restaurant je jedna z nejdražších v Kyjevě.

29; Nový Volkswagen nadává Američanům. Na přístrojové desce nového modelu Volkswagenu se náhle objevuje velmi neslušný nápis v angličtině „F..k off, America“.

30; Na tiskové konferenci Vladimira Putina zazněly i pomluvy. Jejich autoři zabírali jen místo pro skutečné novináře, říká prezidentův mluvčí Peskov.

31; Jepifanij, „tomoseki“ (novotvar spojující Pravý sektor s podporou autokefalie pro nově vzniklou církev) a „Porošenkova církev“. Internet se baví nad klipem o ukrajinských rozkolnících.

32; Neonacisté ze strany Svoboda obsadili chrám ve Vinnické oblasti. Připomeňme, že předtím ukrajinský parlament přece jen schválil tzv. zákon o přejmenování Ukrajinské pravoslavné církve.

33; Porošenko se stal terčem drsného posměchu za oslavy jubilea (30 let) „ukrajinské“ Mrije An-225“. Ona je ale sovětská, blbečku! Padají ale i daleko horší oslovení a nadávky.

34; Byly zveřejněny příjmové a majetkové poměry brjanských funkcionářů, kteří místo nemocných a chudých dětí poslali na bezplatnou rekreaci do Turecka vlastní děti.

35; „Víš co? Nech si ji“. Trump v telefonickém rozhovoru odevzdal Sýrii Turkům. Tento moment je také vysvětlením okamžitého odstoupení šéfa Pentagonu, píše The Washington Post.

36; „My jsme Donbas“. Vyšlo druhé pokračování filmu o dobrovolnících. Poslední záběry filmu byly natočeny nedávno v Doněcku.

37; „Šéf Kyjevských fekálií“. Na internetu se vysmáli Porošenkovi kvůli jeho přeřeknutí (autkefalie-autofekálie). Demonstrativní vnucování své vlastní rozkolnické pseudocírkve vyvolalo odvetnou reakci věřících Ukrajinců.

38; Ukrajinský středověk. Byli zadrženi otrokáři,kteří unášeli a mučili lidi,které nutili k bezplatné práci. Jejich obětmi se stalo 40 mužů.

39; Rozkolník Jepifan slíbil, že zapracuje na otázce podpory homosexuálů. Šéf rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny označil podporu homosexuálů za složitou otázku, na které musí ještě zapracovat.

40; Opilý ozbrojenec utrpěl těžké zranění, když najel na minu. Voják ukrajinské armády za volantem automobilu v opilosti najel na minu v okolí Katěrinovky.

41; Na Ukrajině se dnes staly dvě nehody za účasti koňských povozů. Výsledkem jsou zranění i mrtví.

42; USA vrátí Ukrajině „Ivana Hrozného“ ukradeného během Druhé světové války. Ve Spojených státech objevili na aukci obraz ukradený během Druhé světové války z ukrajinského muzea.

43; Ukrajina chystá útok. Situace v okolí Gorlovky se nažhavuje. Palba ze strany ozbrojených formací je vedena pravidelně.

44; Na první bohoslužbu pseudocírkve přišli jen novináři, a pak už jen bezdomovci, protože se tam rozdával boršč. Celkový počet: pouhých padesát osob.

45; Večerní vyostření situace v Doněcké republice. Ukrajinská armáda zesiluje ostřelování.

46; Příslušníci ukrajinské armády prošli psychologickým výcvikem podle programu NATO. Na výcviku se podílí vojenští psychologové.

47; Válečný stav: Na Ukrajině se chlubí, že od začátku platnosti válečného stavu nepustili do země 1.500 Rusů.

48; Kompozitní čínský polyfunkční dron Pterodactyl I-D uskutečnil svůj první let. Čína úspěšně otestovala svůj první polyfunkční dron sestávající výhradně z kompozitních materiálů.

49; Okupant, vrah, rozsévač zla… Erdogan a Netanjahu si vyměnili „lichotky“. Turecký prezident Ergodan na shromáždění v Istanbulu obvinil izraelského předsedu vlády Netanjahua ze státního teroru.

50; V Číně otevřeli první soukromou základnu pro výrobu raketových nosičů.

51; Trump se už rozhodl ohledně nového šéfa Pentagonu. Stane se jím první náměstek ministra obrany UKSA Patrick Shanahan.

52; Vracející se gastarbeiteři zablokovali západní hranici Ukrajiny. Dnes se na západní hranici Ukrajiny vytvořily extrémně dlouhé fronty automobilů.

53; První letecké spojení z Nikolajeva do Kyjeva bylo zrušeno kvůli nízké poptávce po letenkách.

54; Bude to jejich poslední útok. Donbas se chystá na útok ze strany ukrajinské armády. Je těžké si představit, že kousek od fronty jsou donbaská města se zářícími girlandami a novoročními stromky, procházejícími se dětmi a civilními obyvateli, na které se chystá ukrajinská armáda zaútočit.

55; Macron prohlásil, že lituje stažení amerických vojsk ze Sýrie. Spojenec by měl zůstat spolehlivý.

56; V USA vyzkoušely dvě těžkotonážní bomby. Munici shodil těžký strategický bombardér B-2 Spirit, který odstartoval z letecké základny Whiteman ve státě Missouri.

57; Ukrajinský prezidentský kandidát Rabinovič se chystá jmenovat ukrajinského gubernátora v Doněcké i Luganské republice.

58; Rozvědka Doněcké republiky zjistila, že velitel OOS (ATO) vydal rozkaz střílet dezertéry z ukrajinské armády.

59; Zařízení firmy Huawei bude odstraněno z britského komunikačního systému zvláštních služeb.

60; Při pokusu konkurovat cenám „Severního proudu“ Kyjev prakticky zlikvidoval Ukrtransgaz. Společnost očekává za rok 2019 deficit kolem 22 miliard hřiven kvůli snížení cen za tranzit plynu.

61; Putin propadl hysterii a Šojgu se chystá prchnout do Severní Koreje. Na internetu se vysmáli oznámení, že mariupolský oddíl pohraniční kontroly dostal nový malý člun, který má posílit ochranu hranic.

62; Na Ukrajině řidiči vybrali mezi sebou peníze na opravu silnici celostátního významu. Tuto silnici nyní nazývají cestou do pekla. Na jednom z úseků úplně zmizel asfalt a do vzniklých jam by se vešel celý náklaďák.

63; V rozhovoru s prankery Jepifanij přiznal, že chce pomoci Porošenkovi vyhrát prezidentské volby.

64; Úředníci, kteří poslali své děti na rekreaci místo nemocných, budou potrestáni. Rekreaci financoval dobročinný fond nazvaný jménem zavražděného ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova.

65; Kubánská vláda prakticky odmítla komunismus. Nová ústava zavádí právo na soukromý majetek a zakazuje pohlavní diskriminaci.

66; Ruské ministerstvo obrany porovnalo ruský letoun „Bílá labuť“ Tu-160 s americkým strategickým bombardérem B-1B v řadě technických ukazatelů a v oblasti bojových možností a jednoznačně potvrdilo přednosti ruského letounu.

67; Ukrajinský poslanec Alexej Gončarenko slíbil, že se stane klaunem, pokud klaun Zelenskij se stane prezidentem.

68; Smrt Venezuely? Zachrání Moskva Caracas? V zemi zuří humanitární krize spojená s hyperinflací a nedostatkem potravin a životně důležitých potřeb.

69; Najednou zmoudřel… Odvolaný ministr obrany USA prohlásil, že Asad nepoužil chemické zbraně. Přiznal, že neexistují spolehlivé doklady použití chemických zbraní ze strany Asadova režimu.

70; Ve Francii zuří protesty žlutých vest spojené s policejním násilím a OSN schvaluje rezoluce o porušování lidských práv na Krymu, kde je absolutní klid…

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
29 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.12.2018

 1. niSas napsal:

  Co je mi po nějaké emerické vlajce šité v morděchajanátu? Mě zajmá kolik našich tun zrna je k přerozdělení podílníkům. kolik zeleniny bude, kolik bytů už má své podílníky keří se držej betonu, kolik tun vocele a kolik tun našich RAdovánek dostanou naši synové a dcery od naší mámy. Mě nezajímají mordechujčtí levobočci, nezajímá mě gdo tam koho vokrad, zabil, znásilnil a přinutil k votročení. Mě zajímá náš rozkvět, kerý od nás budee zavánět všude po vokolí. Rozkvět, kerý bude tak vonět, tak moc, že z toho mordechujci zpitomí a začnou pěstovat třeba kytky, keré si budou vařit na voběd. Taková palba to musí být, voe.

  • proud napsal:

   To jako mluvis o ty nasi zapadly vesnicce na planete Zemi s postradatelnejma par milionama blbu? …………. Se prober! Sem ani tanky neposlou,to rozjezdej nakladakama umlatej cepicema…….a jeste jim za to vlezeme, jak je narodnim zvykem, dobrovolne do riti!

   • proud napsal:

    Po zlym ani hovno,ale to zrejme nedokazes pochopit.No protoze ani nic poradne nevis.Takze tim padem nevis,ze jedine hlavou si muzes pomoct,sutrama urcite ne.

    • Petr C napsal:

     Jo, clovek toho nevi. Napr.
     http://vaccineliberationarmy.com/2018/03/07/senomyx-list-food-companies-using-fetal-cells-aborted-babies-flavor/
     Tady je jak se to vyuziva
     http://www.senomyx.com
     Neni to sice k tematu, ale aspon vidime jak se umi zuzitkovat i potrat.

     • proud napsal:

      Vsak je kazdej z nas obchodovanej na burze,jsme jen cislem,do plusu,nebo minusu………..nechat,nebo odstranit…………..mas to i v rodnym liste.Bud to nevis,nebo na to seres,takze to podporujes.

      • Petr C napsal:

       Proude, to jestli vim nebo nevim ze jsme zaznamenani pod cislem mi muze byt u prdele nebot z tim nemuzu udelat vubec nic, kromne zbytecneho lkani. Ovsem to co zereme by nas zajimat melo, proto ze to ovlivnit muzeme. Co osobne vy delate proti rodnemu cislu? Podporujete ho?
       Ja aspon po uvedeni tabulky, ktera vyjmenovava firmy ktere pouzivaji potraty bojkotovat tim ze je nebudu podporovat pri nakupovani a budu uverejnovat jejich seznam.

       • proud napsal:

        Ja jsem v prvni rade pro burzu zkurvencu prodelecnej,to prave ovlivnit muzu,ne ze ne,naopak tezko ovlivnim prave to zradlo,krome doma vypestovanyho.A doma nevypestujes vsechno,dokonce si myslim,ze spis jen malou cast.

        • Petr C napsal:

         Prave to co jime muzeme ovlivnit nejvic. Jeste porad jsou potraviny, ktere jsou kvalitni. Pokud lide prestanou nakupovat svinstva, tak je nebudou vyrabet. Radsi se uskrovnit na minimum a davat si pozor co jim nez svym nakupem podporovat firmy na seznamu. Co jite tim jste. To pro co jste je sice pekne, jenze pokud je pri dalsim nakupu podporite tak zustane jen slov. Vedeni ze jsme jen korporatnim cislem je sice pekne, muzu zanadavat. Ale to je tak vse co proti tomu jako jedinec muzu udelat.
         V tomto systemu jsme brani ne jako lide, ale jako consumers – spotrebitele a pokud chceme neco zmnenit musime se divat po tom co kupujeme.

        • proud napsal:

         Jak je rozeznas? Nerozeznas! Jedine koupit primo od pestitele tam kde pestuje,abys to videl.Jinak budes pako verici stankarum.Mas to podobny jako s chemtrails,hodne lidi se podiva na oblohu a kdyz nevidi cary,neni pro nej chemtrails,ale o tom co mu pada na hlavu,nevi.

        • proud napsal:

         Zapomen na jmena firem,ty se obchodujou,jednou je takova,pak makova,zij tak jak mas a nemusi te zajimat zadny jmeno,ani drby kolem nej,staci ze si u tebe zadna spina ani nesprkne,kdyz to tak udelaj vsichni,konci do tejdne,maximalne do mesice kazdej zlodej,darebak i otrokar.Ale ovcani neudelaj,takze na ty je potreba se soustredit aby se odovcanili.

        • proud napsal:

         Ovlivnit muzes i to jestli se jim vyplatis,nebo nevyplatis,jestli jim tocis prostredky k ovladani a k moci,nebo neotacis……….to je to co je s tebou na ty burze obchodovany,a dokud budou mit podporu,do ty doby budeme v riti.

        • Petr C napsal:

         Vetsinou rozeznam. Telo vam to rekne. A ani tak se nejedna o zakladni potraviny tam si asi moc clovek nevybere a bud uveri ze je to bio a nebo ne a nakupuje podle ceny. Spis tu jde o procesovane jidlo kde si vybrat muzete. Ja osobne ho eliminuji z velkeho procenta.
         Zapomenout na jmena firem ktera obchoduji ze svinstvem? Jak teda lide maji nakoupit? Bezmyslenkovite aniz by se presvedcili co nakupuji? Pokud mne nezajima jmeno a drby, podle ceho chcete vybrat? Obrazek, obal, nebo reklama? Jak muzu rict ze zadna spina si u mne ani nebrkne, kdyz ani nevim kde je spina. Samozdrejme v dnesni dobe najit solidni vyrobce jidla, nebo pestitele je velice tezke coz ovsem neznamena ze budu nakupovat jak ovce, aniz bych si overil od koho je produkt.

        • proud napsal:

         Problem je ze jmena firem se menej,ty koupej tyhle,tyhle prodaj,zpracovavaj od dodavatelu ktery neznas,ani jejich zpusob pestovani a chovu,napsat na listecek si muze kazdej co chce,kdyz ma na uplatek!Nebo jsi jeste porad tak naivni ze nevis,jak to s tim mnozstvim firem je a kolik maji vlastne majitelu doopravdy? Jak to je se slavnou konkurenci? Rikam tomu Game a oblbovani lidi,kdyz se dostanes na urcitej financni obnos a s nim spojenou moc,projde ti co si zaplatis,nebo komu umejes jako protisluzbu ruce ;-)

        • proud napsal:

         Povez jak overujes,at se pobavim :-).Pravda je takova ze dneska uz tvrdim:“zer co je a snaz se si prilepsovat svym zdravym, ale hlavne se nauc od tech svinstev cistit,to jsou jediny veci ktery zatim jeste opravdu delat muzes.

        • proud napsal:

         Jednu zasadu muzes drzet,kupovat jen suroviny,zpracovavat je sam,zadny hotovky a zadny polotovary.Vic delat kolem jidla nemuzes.Nemas sanci se dozvedet,nebo si overit co kupujes jak nekupujes primo ze zahonu,stromu,nebo ohrady a i tak nevidis cim se hnoji a co je v krmeni.Vim to tady z biostatku,ten si neridi nic,vsechno mu ridej ti co mu davaj dotace a nesmi ani sprknout a brat jen od tech ktery mu naridej.

        • proud napsal:

         Presto se nazejvaj hrdejma majitelama,ovcani!

        • Petr C napsal:

         Nejaka burza mne moc nezajima. Tam nenakupuji a penize do ni se tu ukladaji tak nejak povinne. Vetsina podniku uklada urcite procento platu povine,nepovine do tkz. investic o ktere stejne prijdou. To povinne, nepovinne se zaklada na tom ze bud vam to zdanuji hned a nebo o ne prijdete v nejblizsi krizi.
         Pokud tady zacnete kecat proti burze zacnou vas mit za vola. Ovsem pokud jim zacnete poukazovat na svinstvo, ktere jedi zacnou aspon trochu premyslet.

        • proud napsal:

         S jednosmernosti ale do prdele dojdou,umej asi tolik co je nauci manufaktura,to znamena ze vedej vlastne hovno co delaj porad stejne dokola.I to se podepisuje na jejich zpusobech (ne)mysleni.

        • Petr C napsal:

         Jiste ze lidstvo vi skoro nic a dobrovolne u toho zustavaji. Proto jsme kde jsme. Co chcete po tvorech kteri si nici to co je zivi a z ceho ziji.

   • houbeer napsal:

    Vzdyt sasin pouziva zamer,zdravomysli,entusiasmus,nadchnuti se pro vizi,rozkvet.a kde v tom vidis hazeni kamenama?lide proste se musi v sobe uvedomiti chteni zrozeneho a zivouciho,ci taky muzou si to hnedle hodit.

    • proud napsal:

     Jestli ho pouziva,coz nevidim,pak si ho bud plete,nebo ho spatne chape,protoze takovy curaci Slovani rozhodne nejsou!Nebo aspon nebyli.

     • proud napsal:

      Zadna vize,rozkvet,uz vubec nerkuli zdravomysl neni mozna se zachovanim cehokoliv ze staryho systemu,penez jako prvniho a soukromyho vlastnictvi misto spolecnyho,to vsechno nam bylo nacpany pri rozdel a panuj nekym kdo moc dobre vedel co dela a co chce!Ve starym systemu jsou mozny dvojice jen otrokar-otrok,pan-chudak,sef-nadrizenej-podrizenej,to vsechno jako banda ovcanu.Z toho neudelas vubec nic.

  • .lak napsal:

   Fšimli jste si že o francii ani nebeknou korporátní média s těmi jejich protesty? Kdy požadavkem je aby zástupci lidí pracovali za čistý median. Což je méně než průměrná mzda. Jestli je tu průměrná mzda 41?klacků tak by dělali tak za čistých 30. a žádné náhrady. Proto o tom všude drží pec co kdyby to frantíci tak urvali a začali to lidé chtít všude že jo.

 2. Petr C napsal:

  Proude samozdrejme ze majitele firem jsou pekne zasiti a vetsinou hodne jich vlastni i tu konkurenci. Ovsem i ti bohati musi nakupovat. Ja nevim jak u vas, ale tady se da slozeni dost verit. A jestli vy nepoznate rozdil mezi kvalitnim jidlem a jidlem plastikovym, tak ja jo. Samozdrejme ze overovat dovezene ovoce, zeleninu nebo maso neni jak. Ale neni problem si overit chovatele ktery zije v okoli. Vetsinou eliminuji i dovezene ovoce a zameruji se v lete na mistni zeleninu a v zime na kysanou, kterou si delam sam. Sladke pitivo a dzusy nekupuji vubec. Udelam si vodni kefir.
  Je chyba ze lide se nezajimaji o to co jedi a prenechaji svoji vyzivu na druhych. Prave aby se zacli zajimat meli by byt seznameni co vsechno se do ni dava. Jak chcete zmenit svet kdyz se necheame dobrovolne travit a budeme to omlouvat ze vsichni jsou stejni.

  • proud napsal:

   Jsou vsichni stejni,zmena sveta prave spociva v tom,aby byl kazdej svuj,a ne systemu.Kolik si myslis ze je tady statku v soukromejch rukach dotaci,o pestitelich zeleniny na prodej ani nemluvim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Krasne se to rika,kupuj „bio“,zij zdrave,jenze na to musis mit prachy,jezdit daleko a tim vsim podporujes ono otaceni penez a svoje otroctvi,kolik z nas dohlidne tak daleko?Nikdo kdo plati dane a snazi se vydelat vic,takova je ta malo libiva,presto pravda!

 3. Petr C napsal:

  Ja nevim jak to je u vas. Naposledy jsem tam byl pred desiti lety. Byl jsem nadsen malyma pekarnickama, reznictvim a restauracema. Ovsem po nakupu ve velkem obchodnim dome sly parky, syry a pod.do odpadu.
  Tady se kvalitni jidlo da jeste sehnat. Ovsem hodne veci co mi chutnaly se uz ani nedoknu. Do restauraci skoro vubec nechodim, tak nanejvys do tech, ktere pripravuji jidlo prede mnou.
  Ano, zdrave jidlo v teto dobe je drahe,dost tezko dostupne a hlavne vladni nemaji zajem o zdravou spolecnost. Lip se ovladaji nemocni otroci nez otroci zdravi. Ale at delame co chceme, bez zdraveho jidla nebude zdrava spolecnost.

  • proud napsal:

   Jak rikam,naucit se eliminovat napachany skody a pritom zarizovat novou budoucnost kde uz bude jen to zdravy jidlo.Nevim na ktery hovno je tisic firem,tisic obalu a tisic jinak stejnejch dreku za ruzny ceny,kdyz by stacila jen jedna,ta nejlepsi………napriklad.Tim nemam na mysli uniformitu,ale kvalitu.A tak je to se vsim.Jenom plejtvame a nicime.Diky pobouchanymu financnimu systemu kolem sebe jen nicime a delame pro chudy extra,pro bohaty extra a pro nejbohatsi dalsi extra,to je jen jeden z prikladu.

   • proud napsal:

    Co neprodame palime nebo tim zasvinime ocean,ze prej clovek rozumnej,leda tak picu,umime si akorat tak navzajem rozbijet hlavy aby nekdo vydelal na nasich krchovech.

   • Petr C napsal:

    To je pravda. Mame stopadesat stejnych vyrobku a vse na jedno kopyto. Obchody jsou preplnene tak a aby vyrobek prezil dlouho zaserou ho chemikaliema. Diky mnozstvi nestaci pole rodit proto se nahrazuje priroda umelinou. Lidem se nelibi normani barvy, proto ruzne barviva. Tak by se dalo pokracovat do nekonecna. Jenze o tom se moc clovek ve sdelovacich prostredcich nedocte a lide tomu nevenuji pozornost jakou by meli. Resi se porad nejake veci, ktere tak nanejvys dostanou lidi do deprese, ale o tom na cem vlastne zavisi kvalita naseho zivota se mlci. Tak hodne stesti v Novem roce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!